Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δύο εχουν e2e encryption.Το interface design είναι θέμα γουστου, παγκοσμίως το whatsapp ειμαι Νο1 αλλα στο θέμα privacy ασφάλεια δέν εχει κάποιος κάτι λιγότερο η περισσότερο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Μόνο που λες ότι έχεις σε παρακολουθούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και τα δύο εχουν e2e encryption.Το interface design είναι θέμα γουστου, παγκοσμίως το whatsapp ειμαι Νο1 αλλα στο θέμα privacy ασφάλεια δέν εχει κάποιος κάτι λιγότερο η περισσότερο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Στα χαρτια ας εχουν ο,τι θελουν! Στην πραξη και μονο που το fb ειναι πισω απο το whatsapp, καταλαβαινεις!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια ας εχουν ο,τι θελουν! Στην πραξη και μονο που το fb ειναι πισω απο το whatsapp, καταλαβαινεις!

 

 

 

Δηλαδή εσυ πιστευεις οτι το viber δεν παρακολουθείται.Πασο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσυ πιστευεις οτι το viber δεν παρακολουθείται.Πασο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Η κρυπτογράφηση είναι για εμάς τους κοινούς θνητούς

Αυτοί που τα φτιάχνουν και θέλουν, μπορούν να παρακολουθήσουν ότι θέλουν

Επίσης οι μεγάλες δυνάμεις πχ cia και λοιπά παρακολουθούν πολλά περισσότερα δεν μένουν μόνο στην κρυπτογράφηση του Viber και της κάθε κουτσης εφαρμογής

 

Το θέμα είναι ότι εμείς δεν έχουμε λόγο κάτι να κρύψουμε οποτε ότι θέλουν ας παρακολουθούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην μας βλέπει και το fbi. Λες και είμαστε τίποτα πράκτορες η φυγόδικοι. Έχω και εγώ καναδυο φίλους που νομίζουν ότι τους βλέπουν από την κάμερα του λαπτοπ!

Στο θέμα θέλω και εγώ να ξεφορτωθώ το Viber αλλά οι περισσότεροι αυτό έχουν. Άντε κανα messenger αλλά όχι για κλήσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγά μην μας βλέπει και το fbi. Λες και είμαστε τίποτα πράκτορες η φυγόδικοι. Έχω και εγώ καναδυο φίλους που νομίζουν ότι τους βλέπουν από την κάμερα του λαπτοπ!

Στο θέμα θέλω και εγώ να ξεφορτωθώ το Viber αλλά οι περισσότεροι αυτό έχουν. Άντε κανα messenger αλλά όχι για κλήσεις

Το χειρότερο όλων πάντως είναι το Skype

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην μας βλέπει και το fbi. Λες και είμαστε τίποτα πράκτορες η φυγόδικοι. Έχω και εγώ καναδυο φίλους που νομίζουν ότι τους βλέπουν από την κάμερα του λαπτοπ!

Στο θέμα θέλω και εγώ να ξεφορτωθώ το Viber αλλά οι περισσότεροι αυτό έχουν. Άντε κανα messenger αλλά όχι για κλήσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κι όμως όλα παρακολουθούνται απλά φιλτράρουν ότι τους ενδιαφέρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα με τα περιστέρια drones που μας παρακολουθούν μου θυμησατε τωρα ....

 

Παιδια, ολα καλα... Ηρεμηστε κ απολαυστε την ζωη...

Απ την στιγμη που δεν εχετε κατι να κρύψετε η δεν κρατατε στα χέρια σας μυστικα κ απορρήτα αλλω κρατων, δεν καθεται κανεις μπροστα απο μια οθονη να παρακολουθει ποτε θα βγειτε για καφε με την κοπελα σας, τι ωρα ξύπνησατε σημερα το πρωι, κ τι κανετε οταν σερφαρετε στο YouTube απ το laptop σας ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά το τελευταίο update η εγγραφή οθόνης εχει θέμα.Ξερει κανείς τι παίζει;

f2f399d9c64139c4694c4abcfe7d5159.jpg

 

 

Update: problem solved

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.

Το Viber είναι η πιο κακογραμμένη εφαρμογη instant messaging που έχω συναντήσει. Απλά την έχετε συνηθισει γιατί την χρησιμοποιητε χρόνια. Εάν την ξυλώσετε (πολύ δύσκολο για τους περισσότερους) θα καταλάβετε.

Η πλάκα είναι ότι το viber είναι τοπικό φαινόμενο. Είμαστε από τις χώρες με τη μεγαλύτερη διεισδυση στην αγορά εάν δεν είμαστε στην κορυφή. Όλος ο υπόλοιπος πλανήτης κινείτε σε ρυθμούς WhatsApp.

 

Για όποιον έχει όρεξη ας κανει αυτό το test.

Παλιά συσκευή Android ή και iOs.

Μετά από reset εγκαταστήστε το Viber και τσεκάρετε πως λειτουργεί.

Κάντε το ίδιο με WhatsApp.

Θα καταλάβετε

 

Απαράδεκτο το Viber και σε iOS και σε Android. Κινείται στο όριο του spyware. Προσωπικά το εγκαθιστώ μόνο στο iOS, του αφαιρώ όλα τα δικαιώματα και πάλι νιώθω σούπερ άβολα. Σε Android ξεκινάει ένα σκασμό services και κατεβάζει/ανεβάζει στο background ό,τι του κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το Viber και σε iOS και σε Android. Κινείται στο όριο του spyware. Προσωπικά το εγκαθιστώ μόνο στο iOS, του αφαιρώ όλα τα δικαιώματα και πάλι νιώθω σούπερ άβολα. Σε Android ξεκινάει ένα σκασμό services και κατεβάζει/ανεβάζει στο background ό,τι του κατέβει.

 

Στο Android OnePlus που έχω δουλεύει άψογα

Στο iPhone μου έκανε θέματα εδώ και πολλούς μήνες και σε πολλά iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ως νεος κατοχος μετα απο πολλες συσκευες Androids στα χερια μου εχω καποια ερωτηματα:

1) Πως μπορω να κανω την μπαταρια να διαρκεσει δυο μερες στο μεγιστο ;

2) Πως κλεινω τις εφαρμογες οταν τελιωνω ετσι ωστε να μην τρεχουν στο παρασκηνειο ;

3) Πως κλεινω ή επιλεγω εγω σε ποιες εφαρμογες θελω την τοποθεσια ενεργοποιημενη ;

4) Πως συγχωνιζω τις εφαρμογες μου ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ως νεος κατοχος μετα απο πολλες συσκευες Androids στα χερια μου εχω καποια ερωτηματα:

1) Πως μπορω να κανω την μπαταρια να διαρκεσει δυο μερες στο μεγιστο ;

2) Πως κλεινω τις εφαρμογες οταν τελιωνω ετσι ωστε να μην τρεχουν στο παρασκηνειο ;

3) Πως κλεινω ή επιλεγω εγω σε ποιες εφαρμογες θελω την τοποθεσια ενεργοποιημενη ;

4) Πως συγχωνιζω τις εφαρμογες μου ;

 

Η αυτονομία είναι κάτι μοναδικό για τον κάθε χρήστη και επίσης αλλάζει και από μέρα σε μέρα ανάλογα την χρήση, την φωτεινότητα, το σήμα, το είδος εφαρμογών που χρησιμοποιείς (παιχνίδια, βίντεο, μουσική) και άλλες παραμέτρους

 

Εμείς μπορούμε ένα δύο πράγματα να κλείσεις και από εκεί και πέρα ότι σε βολεύει εσένα

 

Ρυθμίσεις/απόρρητο/τοποθεσία και εκεί πειράζεις ότι θέλεις

 

Εφαρμογές παρασκήνιο μην πειράζεις. Κάνει καλά την δουλειά του το λογισμικό από μόνο του. Ότι βλέπεις εκεί στα δήθεν ανοιχτά παράθυρα μην πειράζεις τίποτα

Κλείνουμε από εκεί μόνο εάν πχ κάτι κολλήσει

 

Να συγχρονίσει τις εφαρμογές σου δεν το κατάλαβα τι εννοείς

 

Επίσης μπόρες να κλείσεις

Ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, κάποιες γνωστοποιήσεις εφαρμογών που δεν θέλεις

Κάποιους συγχρονισμός του iCloud πχ ημερολόγια και μηνύματα και λοιπά

 

Σιγά σιγά ξεκίνα να μπαίνεις στα υπομενού των ρυθμίσεων. Δεν χρειάζεται από την πρώτη μέρα να τα πειράζεις όλα

 

Έτσι κι αλλιώς μην φανταστείς θα κερδίσεις και τα τρελά νούμερα σε αυτονομία

Η οθόνη καίει το μεγάλο ποσοστό της μπαταρίας οπότε όσο χρησιμοποιείς την συσκευή είναι αναπόφευκτο να βλέπεις την μπαταρία να τελειώνει

 

Δεν είναι και τέρας αυτονομίας έτσι κι αλλιώς η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κάτι μοναδικό για τον κάθε χρήστη και επίσης αλλάζει και από μέρα σε μέρα ανάλογα την χρήση, την φωτεινότητα, το σήμα, το είδος εφαρμογών που χρησιμοποιείς (παιχνίδια, βίντεο, μουσική) και άλλες παραμέτρους

 

Εμείς μπορούμε ένα δύο πράγματα να κλείσεις και από εκεί και πέρα ότι σε βολεύει εσένα

 

Ρυθμίσεις/απόρρητο/τοποθεσία και εκεί πειράζεις ότι θέλεις

 

Εφαρμογές παρασκήνιο μην πειράζεις. Κάνει καλά την δουλειά του το λογισμικό από μόνο του. Ότι βλέπεις εκεί στα δήθεν ανοιχτά παράθυρα μην πειράζεις τίποτα

Κλείνουμε από εκεί μόνο εάν πχ κάτι κολλήσει

 

Να συγχρονίσει τις εφαρμογές σου δεν το κατάλαβα τι εννοείς

 

Επίσης μπόρες να κλείσεις

Ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, κάποιες γνωστοποιήσεις εφαρμογών που δεν θέλεις

Κάποιους συγχρονισμός του iCloud πχ ημερολόγια και μηνύματα και λοιπά

 

Σιγά σιγά ξεκίνα να μπαίνεις στα υπομενού των ρυθμίσεων. Δεν χρειάζεται από την πρώτη μέρα να τα πειράζεις όλα

 

Έτσι κι αλλιώς μην φανταστείς θα κερδίσεις και τα τρελά νούμερα σε αυτονομία

Η οθόνη καίει το μεγάλο ποσοστό της μπαταρίας οπότε όσο χρησιμοποιείς την συσκευή είναι αναπόφευκτο να βλέπεις την μπαταρία να τελειώνει

 

Δεν είναι και τέρας αυτονομίας έτσι κι αλλιώς η συσκευή

 

Το μοναδικό μειονέκτημα του κινητού είναι η όχι και τόσο αυτονομία !Αλλα και πάλι μια μέρα με μέτρια προς βαριά χρήση τη βγάζω!Εννοω μια μέρα να το βάλω το βράδυ για φόρτιση !!Γιατι αν σου μείνει ένα 20% το επόμενο πρωί και χρειαστείς φόρτιση μετά από κανένα δίωρο τρίωρο με το φορτιστή που έχει στο κουτί κλάφτα Χαράλαμπε!Ευτυχως πήρε η γυναίκα iPad και σώθηκα με τον φορτιστή του !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω ,εμείς θα πάρουμε το καινούργιο camera μενού του iPhone 11 pro και το night mode με το iOS 13(ή Τελοσπαντων με κάποια αναβάθμιση) ή αυτά είναι μόνο για τα νέα μοντέλα ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω ,εμείς θα πάρουμε το καινούργιο camera μενού του iPhone 11 pro και το night mode με το iOS 13(ή Τελοσπαντων με κάποια αναβάθμιση) ή αυτά είναι μόνο για τα νέα μοντέλα ;

 

Το night mode θα είναι κάποια δυνατότητα των φακών!

Από τα υπόλοιπα ίσως κάτι να δώσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το night mode θα είναι κάποια δυνατότητα των φακών!

Από τα υπόλοιπα ίσως κάτι να δώσουν

Χμμ άρα μέσω software δεν θα μπορούσαμε να το πάρουμε κ εμείς ..Κρίμα..Επίσης στο νέο μενου είναι πολύ βολικό αυτό που μπορείς από την φωτογραφία να κανεις άμεσα εγγραφή βίντεο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

To night mode γενικα δεν ειναι θεμα φακων (hardware) αλλα software... Tουλαχιστον αυτο εχουμε δει σε Pixel και Galaxy S οπου τα night modes προστεθηκαν αργοτερα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

To night mode γενικα δεν ειναι θεμα φακων (hardware) αλλα software... Tουλαχιστον αυτο εχουμε δει σε Pixel και Galaxy S οπου τα night modes προστεθηκαν αργοτερα.

 

Αυτό ξέρω κ εγώ στα Android ,τώρα δεν ξέρω τι θα κάνει η apple !Μακαρι να το προσθέσει και σε εμάς !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αδερφε μου, αλλα δεν το βλεπω...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αδερφε μου, αλλα δεν το βλεπω...

 

Χεχε ναι η μαμά apple είναι λίγο τσιγγουνα γενικότερα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τσιγγούνα ολόκληρο ταχυφορτιστή 18w δίνει πλεον με τα iphone 11.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τσιγγούνα ολόκληρο ταχυφορτιστή 18w δίνει πλεον με τα iphone 11.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Με τα ακριβά όχι με το ‘ταπεινο’ 11αρι χαχα,αλλά ναι είναι μια πρόοδος

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να γίνουν με το software αλλά να τα υποστηρίζει και το hardware

Πάνε μαζί αυτά

Τώρα τι επιλογές θα δώσει η Apple στα παλαιότερα μοντέλα θα περιμένουμε λίγο και θα δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κάτι μοναδικό για τον κάθε χρήστη και επίσης αλλάζει και από μέρα σε μέρα ανάλογα την χρήση, την φωτεινότητα, το σήμα, το είδος εφαρμογών που χρησιμοποιείς (παιχνίδια, βίντεο, μουσική) και άλλες παραμέτρους

 

Εμείς μπορούμε ένα δύο πράγματα να κλείσεις και από εκεί και πέρα ότι σε βολεύει εσένα

 

Ρυθμίσεις/απόρρητο/τοποθεσία και εκεί πειράζεις ότι θέλεις

 

Εφαρμογές παρασκήνιο μην πειράζεις. Κάνει καλά την δουλειά του το λογισμικό από μόνο του. Ότι βλέπεις εκεί στα δήθεν ανοιχτά παράθυρα μην πειράζεις τίποτα

Κλείνουμε από εκεί μόνο εάν πχ κάτι κολλήσει

 

Να συγχρονίσει τις εφαρμογές σου δεν το κατάλαβα τι εννοείς

 

Επίσης μπόρες να κλείσεις

Ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, κάποιες γνωστοποιήσεις εφαρμογών που δεν θέλεις

Κάποιους συγχρονισμός του iCloud πχ ημερολόγια και μηνύματα και λοιπά

 

Σιγά σιγά ξεκίνα να μπαίνεις στα υπομενού των ρυθμίσεων. Δεν χρειάζεται από την πρώτη μέρα να τα πειράζεις όλα

 

Έτσι κι αλλιώς μην φανταστείς θα κερδίσεις και τα τρελά νούμερα σε αυτονομία

Η οθόνη καίει το μεγάλο ποσοστό της μπαταρίας οπότε όσο χρησιμοποιείς την συσκευή είναι αναπόφευκτο να βλέπεις την μπαταρία να τελειώνει

 

Δεν είναι και τέρας αυτονομίας έτσι κι αλλιώς η συσκευή

Καλημερα να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ. Η Ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο σημαινει οτι συνεχιζουν να τρεχουν και να δουλευουν στο παρασκηνιο ενω ειναι κλειστες σωστα ; Το να συγχωνιζονται οι εφαρμογες που εγραψα ενοουσα πως περνω ολους μου τους λογαριασμους στις εφαρμογες γενικος πχ εχω κωδικους αποθηκευμενους στο Firefox πως μπορω να τους περασω στα προγραμματα που κατεβασα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To night mode γενικα δεν ειναι θεμα φακων (hardware) αλλα software... Tουλαχιστον αυτο εχουμε δει σε Pixel και Galaxy S οπου τα night modes προστεθηκαν αργοτερα.

 

Ναι επισης εχει ερθη και στο Samsung Note 9 το Night Modes απλα ειναι ενα νεο Mod που προσθεθεται πιστευω μακαρι να ξυπνησει η Apple οπως την Samsung και να μας το δωσει και σε μας :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ. Η Ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο σημαινει οτι συνεχιζουν να τρεχουν και να δουλευουν στο παρασκηνιο ενω ειναι κλειστες σωστα ; Το να συγχωνιζονται οι εφαρμογες που εγραψα ενοουσα πως περνω ολους μου τους λογαριασμους στις εφαρμογες γενικος πχ εχω κωδικους αποθηκευμενους στο Firefox πως μπορω να τους περασω στα προγραμματα που κατεβασα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι επισης εχει ερθη και στο Samsung Note 9 το Night Modes απλα ειναι ενα νεο Mod που προσθεθεται πιστευω μακαρι να ξυπνησει η Apple οπως την Samsung και να μας το δωσει και σε μας :)

 

Άσε το ανοιχτές και κλειστές από το μυαλό σου

Δεν λειτουργεί έτσι το σύστημα

 

Ανανέωση στο υπόβαθρο σημαίνει ότι οι εφαρμογές κάθε τόσο ανανεώνουν το περιεχόμενο τους έτσι ώστε εσύ όταν την ανοίξεις να βρεις το πρόσφατο υλικό μπροστά σου και όχι να περιμένεις να γίνει ανανέωση για να εμφανιστεί μετά από λίγο

 

Όλο αυτό έχει επίπτωση και στην μπαταρία και στα δεδομένα του δικτύου σου

Κάποιους τους βολεύει. Εμένα όχι

 

 

Μην ασχολείσαι Μ τις εφαρμογές στο παρασκήνιο. Άφησε το λογισμικό να κάνει την δουλειά του. Το ξανά λέω

Βγαίνοντας απο μια εφαρμογή αυτό ξέρει από μόνο του τι θα κάνει.

Μετά από κάποιο χρόνο τις παγώνει μόνο του το iOS. Εάν χρειαστεί πόρους τότε κλείνει τις παλαιότερα χρησιμοποιημένες και συνεχίζει να δουλεύει.

Εάν πχ έχεις ένα πρόγραμμα να δεις την ram θα βλέπεις ότι συνέχεια είναι σχεδόν γεμάτη. Ναι όμως έτσι πρέπει να είναι.

Κρατάει όσα μπορεί πιο πολλά παγωμένα έτσι ώστε όταν κάνεις εναλλαγές από εφαρμογή σε εφαρμογή να τις βρίσκεις εκεί που τις άφησες

 

Αυτοί που τα κλείνουν όλα από το multitask κάνουν χειρότερη ζημιά.

Κλείνουν εντελώς όλες τις εφαρμογές, κάποιες από μόνες τους ξανά ανοίγουν μετά από λίγο και ας μην το βλέπει αυτό ο χρήστης πχ τηλέφωνο, μηνύματα, eMail,

Έτσι όταν πας να ξανά μπεις σε κάποια εφαρμογή την ξανά φορτώνει από την αρχή.

Όλη μέρα δηλαδή τις κλείνεις και τις ανοίγεις από την αρχή.

Με αυτό τον τρόπο χάνεις επιδόσεις από τον επεξεργαστή, από την μνήμη ραμ και από τον χρόνο σου

Τέλος όλα αυτά άνοιξε κλείσε εννοείται έχουν μεγάλη επίπτωση στην μπαταρία αφού ο επεξεργαστής συνέχεια δουλεύει στο φουλ για να ανοίξει εφαρμογές από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...