Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άλλο γράφει ο Alfie86 και άλλο απάντησε ο pavlosdr ...

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έτσι νομίζω κ εγώ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλο γράφει ο Alfie86 και άλλο απάντησε ο pavlosdr ...

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Είχε γίνει θέμα στα φόρα ότι η σελφυ κάμερα στα καινούργια δεν δίνει φυσικό αποτέλεσμα αλλά βελτιωμένο στην λήψη των φωτό

Δεν ξερω αν εννοούσε αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ο Alfie_86 ρώτησε αν μπορεί να αλλάξει τη φορΑ (φορά) σε μια φωτογραφία σελφι, δηλαδή αν κοιτάζεις δεξιά στην κάμερα να σε αντικατοπτρίζει στα αριστερά και αντιστρόφως. Αυτό γίνεται με εφαρμογή.

 

Ο pavlosdr απάντησε για το τι έγραφαν στα φΟρα (φόρα/fora) για τον φωτισμό προσώπων στις σελφι. Ότι ήταν κάπως επιτηδευμένες από την αρκετή επεξεργασία. Νομίζω πως αυτό έχει αλλάξει στο iOS 12.1 και είναι αρκετά πιο φυσικές, όπως έχουμε συνηθίσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Alfie_86 ρώτησε αν μπορεί να αλλάξει τη φορΑ (φορά) σε μια φωτογραφία σελφι, δηλαδή αν κοιτάζεις δεξιά στην κάμερα να σε αντικατοπτρίζει στα αριστερά και αντιστρόφως. Αυτό γίνεται με εφαρμογή.

 

Ο pavlosdr απάντησε για το τι έγραφαν στα φΟρα (φόρα/fora) για τον φωτισμό προσώπων στις σελφι. Ότι ήταν κάπως επιτηδευμένες από την αρκετή επεξεργασία. Νομίζω πως αυτό έχει αλλάξει στο iOS 12.1 και είναι αρκετά πιο φυσικές, όπως έχουμε συνηθίσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η εφαρμογή αυτή αντικαθιστά τη μαμά εφαρμογή της κάμερας;Εγώ πάντως που το πήρα πρόσφατα (ούτε μήνα δεν το χω) δεν έχω δει να τα παστελιαζει τα πρόσωπα !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αυτή αντικαθιστά τη μαμά εφαρμογή της κάμερας;Εγώ πάντως που το πήρα πρόσφατα (ούτε μήνα δεν το χω) δεν έχω δει να τα παστελιαζει τα πρόσωπα !

 

Πως να την αντικαθιστά; Μια οποιαδήποτε εφαρμογη καμερας ή επεξεργασίας φωτο πρεπει να ψαξεις στο κατάστημα (που να κανει αυτό που θελεις). Αντικαταστάσεις εργοστασιακών δεν γίνονται εδω. Τι το περασες; android? :P

 

Πλέον δεν παστελιάζει τα πρόσωπα. Όταν πρωτολανσαρίστηκαν τα XS/XR τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο το έκαναν με προηγούμενες εκδόσεις του iOS 12.

Link to comment
Share on other sites

Πως να την αντικαθιστά; Μια οποιαδήποτε εφαρμογη καμερας ή επεξεργασίας φωτο πρεπει να ψαξεις στο κατάστημα (που να κανει αυτό που θελεις). Αντικαταστάσεις εργοστασιακών δεν γίνονται εδω. Τι το περασες; android? :P

 

Πλέον δεν παστελιάζει τα πρόσωπα. Όταν πρωτολανσαρίστηκαν τα XS/XR τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο το έκαναν με προηγούμενες εκδόσεις του iOS 12.

 

Δείξε επιείκεια είναι ακόμα νωπές οι μνήμες !

Να σε ρωτήσω κάτι έχω τον φορτιστή από το mate 10 pro ,αν τον βάλω στο καλώδιο του iPhone θα φορτίζει γρήγορα ή θέλει μόνο της apple?

Edited by Alfie_86

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δείξε επιείκεια είναι ακόμα νωπές οι μνήμες !

Να σε ρωτήσω κάτι έχω τον φορτιστή από το mate 10 pro ,αν τον βάλω στο καλώδιο του iPhone θα φορτίζει γρήγορα ή θέλει μόνο της apple?

 

Θα φορτίσει πιο γρήγορα από τον εργοστασιακό που δινει η Apple. Αλλά όχι σε επίπεδα Quick Charge 3/4 κλπ.

Δεν έχει θέμα γενικά πάντως, η συσκευή επιτρέπει να δέχεται όσο ρεύμα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Θα φορτίσει πιο γρήγορα από τον εργοστασιακό που δινει η Apple. Αλλά όχι σε επίπεδα Quick Charge 3/4 κλπ.

Δεν έχει θέμα γενικά πάντως, η συσκευή επιτρέπει να δέχεται όσο ρεύμα χρειάζεται.

 

Να τον χρησιμοποιήσω δλδ κάποιες φορές που θέλω να φόρτιση πιο γρήγορα ή θα μειώσει τη διάρκεια της μπαταρίας ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να τον χρησιμοποιήσω δλδ κάποιες φορές που θέλω να φόρτιση πιο γρήγορα ή θα μειώσει τη διάρκεια της μπαταρίας ;

 

Τα έχουν απαντήσει άλλοι συμφορουμίτες περίπου 30 φορές στο νήμα αυτο.

Δεν έχεις πρόβλημα, η συσκευή τραβάει τόσο ρεύμα όσο πρέπει και έχει σχεδιασθεί.

Μπαταρία ουτως ή άλλως στα 2-2.5 χρόνια θα αλλάξεις. Με όποιον φορτιστή κι αν φορτίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν απαντήσει άλλοι συμφορουμίτες περίπου 30 φορές στο νήμα αυτο.

Δεν έχεις πρόβλημα, η συσκευή τραβάει τόσο ρεύμα όσο πρέπει και έχει σχεδιασθεί.

Μπαταρία ουτως ή άλλως στα 2-2.5 χρόνια θα αλλάξεις. Με όποιον φορτιστή κι αν φορτίζεις.

 

Συγνώμη

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να τον χρησιμοποιήσω δλδ κάποιες φορές που θέλω να φόρτιση πιο γρήγορα ή θα μειώσει τη διάρκεια της μπαταρίας ;

 

Οχι να μην το χρησιμοποιεις καθολου τον φορτιστη του mate.

 

Αυτοι οι φορτιστες ειναι σχεδιασμενοι να λειτουργουν/αξιοποιουνται μονο απο τα κινητα της ιδιας εταιρειας,δεν λειτουργουν το ιδιο και σε αλλα κινητα.Με λιγα λογια δεν θα λειτουργει η ταχυφορτιση,οχι μονο στα iphone αλλα και σε αλλες Android συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι να μην το χρησιμοποιεις καθολου τον φορτιστη του mate.

 

Αυτοι οι φορτιστες ειναι σχεδιασμενοι να λειτουργουν/αξιοποιουνται μονο απο τα κινητα της ιδιας εταιρειας,δεν λειτουργουν το ιδιο και σε αλλα κινητα.Με λιγα λογια δεν θα λειτουργει η ταχυφορτιση,οχι μονο στα iphone αλλα και σε αλλες Android συσκευες.

Δεν είχα σκοπό για συνέχεια απλά για καμία φορα που το βιάζομαι!!Αλλα ναι καλύτερα με τον μαμά

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ. Πάει το 8άρι επωλήθη

Για να δούμε. Θα την παλέψω με το Face Id που ήμουν κάθετα αντίθετος αρχικά?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ. Πάει το 8άρι επωλήθη

Για να δούμε. Θα την παλέψω με το Face Id που ήμουν κάθετα αντίθετος αρχικά?

 

Άντε με το καλό να παραλάβεις!!Θα την παλέψεις μια χαρά θα δεις!!Δουλευει άψογα και το βράδυ και παντού !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ... Δουλεύει τόσο καλά που ίσως αναγκαστώ να πάρω πίσω ό,τι έσουρα στην Apple όταν βγήκε το Χ
Link to comment
Share on other sites

Την ταχύτητα του δακτυλικού δεν την έχει αλλα πρέπει να βάλω pin ελάχιστα πλέον.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ... Δουλεύει τόσο καλά που ίσως αναγκαστώ να πάρω πίσω ό,τι έσουρα στην Apple όταν βγήκε το Χ

 

ολοι το ιδιο καναμε :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βρήκα να μου την "σπάσει" είναι η έλλειψη ένδειξη ποσοστού μπαταρίας που σου μένει και μέχρι να το γκουγκλάρω έψαχνα σαν χαζός. Γενικά ευχαριστημένος. Όχι ότι χρειαζόταν αλλαγή το άριστο 8άρι φυσικά. Αυτό που κέρδισα είναι η χορταστική οθόνη βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βρήκα να μου την "σπάσει" είναι η έλλειψη ένδειξη ποσοστού μπαταρίας που σου μένει και μέχρι να το γκουγκλάρω έψαχνα σαν χαζός. Γενικά ευχαριστημένος. Όχι ότι χρειαζόταν αλλαγή το άριστο 8άρι φυσικά. Αυτό που κέρδισα είναι η χορταστική οθόνη βασικά.

 

Εγώ συνήθισα πλέον να μην βλέπω το ποσοστό και τώρα και σε αλλά κινητά που έχω για δευτερα κατά καιρούς το κλείνω να μην το βλέπω

Μου δημιουργεί και πρόβλημα πλέον ψυχολογικό αν το βλέπω συνέχεια να κατεβαίνει και όλη την ώρα το μάτι πάει εκεί

Μετά αρχίζω πάλι ψάχνω τι φταίει και πάει λέγοντας

Έτσι μόνο με το εικονίδιο της μπαταρίας πιο καλά είμαι ούτε με ενδιαφέρει.

Το βάζω να φορτίσει όποτε μου καπνίσει και δεν υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθισα πλέον να μην βλέπω το ποσοστό και τώρα και σε αλλά κινητά που έχω για δευτερα κατά καιρούς το κλείνω να μην το βλέπω

Μου δημιουργεί και πρόβλημα πλέον ψυχολογικό αν το βλέπω συνέχεια να κατεβαίνει και όλη την ώρα το μάτι πάει εκεί

Μετά αρχίζω πάλι ψάχνω τι φταίει και πάει λέγοντας

Έτσι μόνο με το εικονίδιο της μπαταρίας πιο καλά είμαι ούτε με ενδιαφέρει.

Το βάζω να φορτίσει όποτε μου καπνίσει και δεν υπάρχει πρόβλημα

Ναι. Το συνηθίζω σιγά σιγά όμως λείπει και το εικονίδιο της κατάστασης σύνδεσης των ακουστικών (που έχω μόνιμα συνδεδεμένα). Θα προτιμούσα να έχω τη δυνατότητα να βλέπω τις πληροφορίες που θέλω. Τέλος πάντων. Not a deal breaker.

Ομολογώ πως δεν περίμενα να συνηθίσω την απουσία του home button. Ο βασικός λόγος που πήρα το 8 όταν βγήκε και οχι το Χ. Βοήθησε και η χρήση του honor play με gestures επίι ένα μήνα. Απλά στο Xs λειτουργούν 10 φορές καλύτερα. Αφρός πάει.

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην φοράς γυαλιά ηλίου rayban

 

 

 

Με Ray Ban αν έχει ηλιοφάνεια και είναι πίσω μου ο ήλιος δε μπορεί να με αναγνωρίσει. Σε πιο χαμηλό φωτισμό ανοίγει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...