Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από κάποιο major update κάνετε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;Ρωτάω γιατί στο Android ήταν σταθερή τακτική

 

 

 

Αν δεν βρεις μπροστά σου κάποιο πρόβλημα, το αφήνεις όπως είναι.

Η δικη μου τακτική είναι να περνάω τα major (κάποιες φορές και minor) updates μέσω iTunes.

Σου κατεβάζει όλη τη rom και την εγκαθιστά αυτούσια, χωρίς να πειράζει το παραμικρό από ρυθμίσεις και δεδομένα χρήστη. Προσωπικά δεν έχω χρειαστεί reset ποτε εδώ και 4 έτη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν δεν βρεις μπροστά σου κάποιο πρόβλημα, το αφήνεις όπως είναι.

Η δικη μου τακτική είναι να περνάω τα major (κάποιες φορές και minor) updates μέσω iTunes.

Σου κατεβάζει όλη τη rom και την εγκαθιστά αυτούσια, χωρίς να πειράζει το παραμικρό από ρυθμίσεις και δεδομένα χρήστη. Προσωπικά δεν έχω χρειαστεί reset ποτε εδώ και 4 έτη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Α ναι μπράβο έτσι τα έκανα παλιά,χρονοβόρο βέβαια , στο 6 plus!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Α ναι μπράβο έτσι τα έκανα παλιά,χρονοβόρο βέβαια , στο 6 plus!!

 

Εγώ έκανα όλα τα update από την συσκευή

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα όλα τα update από την συσκευή

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα

 

Νομίζω ότι στα Android είναι πιο αναγκαίο τις πιο πολλές φορές και όχι τόσο στο iOS ...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρησιμοποιείται το True Tone ή όχι;Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένος αν μ αρέσει ή όχι !Επισης με το True Tone έχετε και το night shift?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρησιμοποιείται το True Tone ή όχι;Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένος αν μ αρέσει ή όχι !Επισης με το True Tone έχετε και το night shift?

 

 

 

True Tone εγώ το έχω πάντα ενεργό . Είναι ξεκούραστο . Το night sift δεν το χρησιμοποιώ

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

True Tone εγώ το έχω πάντα ενεργό . Είναι ξεκούραστο . Το night sift δεν το χρησιμοποιώ

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Κ εγώ από χθες το έχω ενεργό και θα δω εάν μ αρέσει τελικά..Πάντως συνεχώς αλλάζει την θερμότητα της οθόνης αυτό μπορώ να το διαπιστώσω ...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ από χθες το έχω ενεργό και θα δω εάν μ αρέσει τελικά..Πάντως συνεχώς αλλάζει την θερμότητα της οθόνης αυτό μπορώ να το διαπιστώσω ...

 

 

 

Αυτό πρέπει να κάνει κιόλας .. θα δεις ότι μετά θα σου αρέσει και δεν θα το ξαναβγαλεις

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να κάνει κιόλας .. θα δεις ότι μετά θα σου αρέσει και δεν θα το ξαναβγαλεις

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Έτσι μου φαίνεται

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου φαίνεται

 

Εγώ χρησιμοποιώ και τα δύο

Ειδικά χωρίς night mode δεν μπορώ να έχω το κινητό στο σκοτάδι με κουράζει πολύ το μπλε φως

Όντως όπως έλεγαν μου χαλάει και τον ύπνο δεν ησυχάζω με μπλε οθόνη

Πολύ πιο ξεκούραστη είναι η οθόνη όσο πιο κίτρινη δείχνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ και τα δύο

Ειδικά χωρίς night mode δεν μπορώ να έχω το κινητό στο σκοτάδι με κουράζει πολύ το μπλε φως

Όντως όπως έλεγαν μου χαλάει και τον ύπνο δεν ησυχάζω με μπλε οθόνη

Πολύ πιο ξεκούραστη είναι η οθόνη όσο πιο κίτρινη δείχνει

 

Ναι αλλά και με το True Tone κιτρινίζει η οθόνη..Πάντως ναι το βράδυ είναι πιο ξεκούραστο το κίτρινο φως..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και με το True Tone κιτρινίζει η οθόνη..Πάντως ναι το βράδυ είναι πιο ξεκούραστο το κίτρινο φως..

 

 

 

Το True Tone κιτρινίζει την οθόνη επειδή έχεις θερμό φωτισμό εκεί που είσαι.

Πήγαινε σε ψυχρό φως να δεις πως αλλάζει η οθόνη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το True Tone κιτρινίζει την οθόνη επειδή έχεις θερμό φωτισμό εκεί που είσαι.

Πήγαινε σε ψυχρό φως να δεις πως αλλάζει η οθόνη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι ισχύει αυτό που λες και το έχω δει ,αλλά τις περισσότερες φορές είναι προς το κίτρινο ...Τεσπα έχω αρχίζει και το συνηθίζω και θα το κρατήσω..Τρώει πιο πολύ μπαταρία όταν είναι ενεργό ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό που λες και το έχω δει ,αλλά τις περισσότερες φορές είναι προς το κίτρινο ...Τεσπα έχω αρχίζει και το συνηθίζω και θα το κρατήσω..Τρώει πιο πολύ μπαταρία όταν είναι ενεργό ;

 

 

 

Τις περισσότερες φορές είναι προς το κίτρινο λόγω του φωτισμού του χώρου.

Όχι δεν καταναλώνει περισσότερη ενέργεια.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές είναι προς το κίτρινο λόγω του φωτισμού του χώρου.

Όχι δεν καταναλώνει περισσότερη ενέργεια.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πάντως το μόνο που μου λείπει από το mate είναι η μπαταρία..Κάθε βράδυ στην πρίζα το βάζω ρε ****το..Αλλά το περίμενα ..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μόνο που μου λείπει από το mate είναι η μπαταρία..Κάθε βράδυ στην πρίζα το βάζω ρε ****το..Αλλά το περίμενα ..

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχεις και περισσότερη ώρα στο χέρι λόγο του ότι δεν θες να το αφήνεις επειδή σ' αρέσει πολύ για αυτό δεν σου φτάνει η μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Ίσως φανεί γελοίος σε ορισμένους ο προβληματισμός μου, αλλά τι να κάνουμε? 1229€ είναι αυτά, όχι 122,9. Στο πεδίο ρυθμίσεις>μπαταρία>υγεία μπαταρίας, η μέγιστη χωρητικότητα, έπεσε σήμερα από 100% σε 99%. Αγόρασα τη συσκευή στις 5 Δεκεμβρίου και η χρήση που κάνω είναι αρκετά περιορισμένη. Ενδεικτικά, ένας κύκλος φόρτισης μου βγάζει χαλαρά 4 ημέρες. Συνολικά, έχω φορτίσει 6 φορές τη μπαταρία, από την ημέρα που αγόρασα τη συσκευή. Το ερώτημά μου είναι, οι 500 κύκλοι φόρτισης, τους οποίους υπόσχεται η Apple, μέχρι να φτάσει στο 80% η μέγιστη χωρητικότητα και να χρειαστεί αντικατάσταση της μπαταρίας, μήπως είναι απάτη, ή μήπως φταίει το γεγονός, ότι για τις δύο τελευταίες φορτίσεις, χρησιμοποίησα τον ταχυφορτιστή (εννοείται της Apple, όχι Κινέζικο)?

Επανέρχομαι, επειδή είδα ότι το θέμα της μπαταρίας, έχει απασχολήσει αρκετά το συγκεκριμένο νήμα. Τελικά, δεν είχε κανένα πρόβλημα η μπαταρία μου. Σήμερα, 41 ημέρες μετά το αρχικό μου post, η υγεία της μπαταρίας μου, εξακολουθεί να είναι στο 99%, παρόλο που πλέον, το φορτίζω συχνότερα (κάθε 2,5 ημέρες), λόγω σύζευξης με το Apple Watch μου. Επιπλέον, λόγω της δουλειάς μου, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ταχυφορτιστή των 30W της Apple, τις περισσότερες φορές. Επομένως, δεδομένων των αναφορών για πτώση της υγείας της μπαταρίας κατά 4-5%/μήνα σε κάποιους χρήστες, μάλλον είμαι από τους πολύ τυχερούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σε όλους και καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Κατά τη διάρκεια των περισσότερων κλήσεων, εισερχομένων και εξερχομένων, ο συνομιλητής μου παραπονιέται, ότι με ακούει σαν να του μιλάω από ανοιχτή ακρόαση. Θα έλεγα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο, αλλά σε όλες τις άλλες λειτουργίες (μαγνητόφωνο, Siri), το μικρόφωνο ανταποκρίνεται καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη συσκευή που είχα (έχω περάσει από πολλές Android ναυαρχίδες). Τι λέτε να ευθύνεται? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το έλυσα και αυτό το πρόβλημα, απενεργοποιώντας την ακύρωση θορύβου.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου μετα απο 3 μηνες χρησης εχει 100% υγεια μπαταριας...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το έχεις και περισσότερη ώρα στο χέρι λόγο του ότι δεν θες να το αφήνεις επειδή σ' αρέσει πολύ για αυτό δεν σου φτάνει η μπαταρία

 

Χαχαχα αυτό σίγουρα !!Ολο τραβάω βίντεο τις μικρές και γενικά το δουλεύω πολύ!Παντως το WiFi calling της COSMOTE βοηθάει πολύ την κατάσταση!Αυτη τη στιγμή είμαι στο 23% με 5 ώρες και 24 λεπτά sot!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, επειδή είδα ότι το θέμα της μπαταρίας, έχει απασχολήσει αρκετά το συγκεκριμένο νήμα. Τελικά, δεν είχε κανένα πρόβλημα η μπαταρία μου. Σήμερα, 41 ημέρες μετά το αρχικό μου post, η υγεία της μπαταρίας μου, εξακολουθεί να είναι στο 99%, παρόλο που πλέον, το φορτίζω συχνότερα (κάθε 2,5 ημέρες), λόγω σύζευξης με το Apple Watch μου. Επιπλέον, λόγω της δουλειάς μου, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ταχυφορτιστή των 30W της Apple, τις περισσότερες φορές. Επομένως, δεδομένων των αναφορών για πτώση της υγείας της μπαταρίας κατά 4-5%/μήνα σε κάποιους χρήστες, μάλλον είμαι από τους πολύ τυχερούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έλυσα και αυτό το πρόβλημα, απενεργοποιώντας την ακύρωση θορύβου.

 

Πώς γίνεται να το φορτίζεις κάθε τρεις μέρες αλλά λόγο δουλειάς να το βάζεις σε γρήγορο φορτιστή;

Εμείς που φορτίζουμε καμιά φορά δύο φορές την ημέρα με τι πρέπει να φορτίζουμε με πυρηνικά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ώρα το απενεργοποίησα και θα δω στην πορεία ..Πάντως η κάμερα του και ειδικά το βίντεο είναι εκπληκτικό...Πολύ ανώτερο του mate 10 pro που είχα..Επίσης έχω πάθει πλάκα από τα ηχεία που και το mate είχε την ίδια διάταξη στερεοφωνικών ηχείων ,αλλά εδώ είναι δυο σκαλιά πάνω σε δύναμη και ειδικά ποιότητα..Θεωρώ ότι στα 3 κομμάτια που με ενδιαφέρουν ,κάμερα-ηχεία-οθόνη, ότι έκανα την καλύτερη επιλογή μαζί φυσικά με το ότι είναι μια συσκευή που αντέχει στον χρόνο και δεν θα μπω πάλι σε διαδικασία να την αλλάξω σε ένα χρόνο..Τώρα για την μπαταρία δεν περιμένω την αντοχή του mate αλλά πιστεύω θα είναι καλή σχετικά...Είδωμεν..

 

και γω απο mate 10 pro (το κρατησα μολις 7 μηνες ) δεν απογοητευτηκα απο την μπαταρια του ισα ισα.Οσο για τα ηχεια καμια σχεση με τo mate 10 ..to mate ειχε τελειως χαλι ηχο.Και τα ακουστικα .... μερα με την νυχτα.

Οτι πληρωνεις αυτο παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να το φορτίζεις κάθε τρεις μέρες αλλά λόγο δουλειάς να το βάζεις σε γρήγορο φορτιστή;

Εμείς που φορτίζουμε καμιά φορά δύο φορές την ημέρα με τι πρέπει να φορτίζουμε με πυρηνικά;

Γίνεται, καθώς πολλές φορές, δουλεύω (από το σπίτι βέβαια) μέχρι τις 1 η ώρα μετά τα μεσάνυχτα και μετά θυμάμαι ότι πρέπει να το φορτίσω. Από την άλλη πλευρά, δεν θέλω να το βάλω στη φόρτιση, να κοιμηθώ και να το βγάλω το πρωί, καθώς ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί κατά τη διάρκεια της νύχτας. Έχω και πρόβλημα όρασης, οπότε δεν πρέπει να προκαλώ και την τύχη μου.

Link to comment
Share on other sites

και γω απο mate 10 pro (το κρατησα μολις 7 μηνες ) δεν απογοητευτηκα απο την μπαταρια του ισα ισα.Οσο για τα ηχεια καμια σχεση με τo mate 10 ..to mate ειχε τελειως χαλι ηχο.Και τα ακουστικα .... μερα με την νυχτα.

Οτι πληρωνεις αυτο παιρνεις.

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες για τα ηχεία..Βέβαια θα διαφωνήσω πως ότι πληρώνεις παίρνεις ,διότι καμία συσκευή δεν αξίζει 1000++ ευρώ ή ακόμα και 800 και 900 αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα..Το mate είναι ένα τίμιο κινητό για την τιμή που έχει τώρα και όχι για τα 800 που πρώτολανσαριστηκε !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες για τα ηχεία..Βέβαια θα διαφωνήσω πως ότι πληρώνεις παίρνεις ,διότι καμία συσκευή δεν αξίζει 1000++ ευρώ ή ακόμα και 800 και 900 αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα..Το mate είναι ένα τίμιο κινητό για την τιμή που έχει τώρα και όχι για τα 800 που πρώτολανσαριστηκε !

 

Ναι εγω αυτην την βλακεια εκανα δεν περιμενα και το πληρωσα 799 το μπλε.... κατεληξε δωρεα στην γυναικα .

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω αυτην την βλακεια εκανα δεν περιμενα και το πληρωσα 799 το μπλε.... κατεληξε δωρεα στην γυναικα .

Καλά κ εγώ day one το πήρα και μετά το ξεφτίλισε η Huawei !!Τεσπα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...