Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα restore μονο 5 ωρες οθονης εβγαλα.... και το battery health απο την συσκευη λεει 97% kai coconut battery 92.5...

 

υπαρχη περιπτωση απο την ασυρματη φορτιση να χαλασα την μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εκανα restore μονο 5 ωρες οθονης εβγαλα.... και το battery health απο την συσκευη λεει 97% kai coconut battery 92.5...

 

υπαρχη περιπτωση απο την ασυρματη φορτιση να χαλασα την μπαταρια??

 

Σε φαντάζομαι μπροστά μου

Όλη μέρα το σκαλίζεις ψάχνεις και έχεις φαγωθεί τι φταίει

Μετά από restore θέλει τουλάχιστον 2 μέρες για να ομαλοποιηθεί η κατάσταση με τις υπηρεσίες που τρέχουν στο παρασκήνιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε φαντάζομαι μπροστά μου

Όλη μέρα το σκαλίζεις ψάχνεις και έχεις φαγωθεί τι φταίει

Μετά από restore θέλει τουλάχιστον 2 μέρες για να ομαλοποιηθεί η κατάσταση με τις υπηρεσίες που τρέχουν στο παρασκήνιο

 

χαχαχα, ακριβώς έτσι όμως...! :lol:

 

με έχει κάνει τέρμα ψυχαναγκαστικό αυτή η κατάσταση με το battery health...γιατί δεν νομίζω σε κανέναν σας να έχει πάει στο 97% μέσα σε 10 μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, ακριβώς έτσι όμως...! :lol:

 

με έχει κάνει τέρμα ψυχαναγκαστικό αυτή η κατάσταση με το battery health...γιατί δεν νομίζω σε κανέναν σας να έχει πάει στο 97% μέσα σε 10 μέρες.....

 

Και αν συνεχίσεις να το κάνεις πειραματόζωο θα σου έχει πάει στο 90% σε δέκα ακόμα μέρες

Link to comment
Share on other sites

Και αν συνεχίσεις να το κάνεις πειραματόζωο θα σου έχει πάει στο 90% σε δέκα ακόμα μέρες

 

 

 

τωρα ειναι σα να μου λες κρατα το κινητο για βιτρινα.... εγω το εχω φουλαρει στα apps και στα games ολη μερα με το κινητο ειμαι στα χερια... δεν καταλαβα δλδ οση εχουμε iphone πρεπει να τα αφηνουμε και να τα εχουμε για κανα τηλ και Μήνυμα;;

 

αν ειναι να το φορτιζω 2 φορες την μερα και να παει στο 90% ετσι για πλακα τοτε ειναι τραγικο.... το θεμα ειναι να απολαυσω το κινητο και οχι να το εχω σε μια ακρη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι σα να μου λες κρατα το κινητο για βιτρινα.... εγω το εχω φουλαρει στα apps και στα games ολη μερα με το κινητο ειμαι στα χερια... δεν καταλαβα δλδ οση εχουμε iphone πρεπει να τα αφηνουμε και να τα εχουμε για κανα τηλ και Μήνυμα;;

 

αν ειναι να το φορτιζω 2 φορες την μερα και να παει στο 90% ετσι για πλακα τοτε ειναι τραγικο.... το θεμα ειναι να απολαυσω το κινητο και οχι να το εχω σε μια ακρη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παιδιά νομίζω το κουρασαμε πολύ το θέμα

 

Πήρες διαφορετικές απόψεις

Δίκη σου είναι η συσκευή

Ή συνεχίζεις όπως είσαι και βλέποντας και κάνοντας

Ή πήγαινε το να δεις μήπως έχει κάποιο θέμα να σου φύγει τουλάχιστον το ψυχολογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω το κουρασαμε πολύ το θέμα

 

Πήρες διαφορετικές απόψεις

Δίκη σου είναι η συσκευή

Ή συνεχίζεις όπως είσαι και βλέποντας και κάνοντας

Ή πήγαινε το να δεις μήπως έχει κάποιο θέμα να σου φύγει τουλάχιστον το ψυχολογικό

 

οκ εχεις δικιο...! το έψαξα πολύ το θέμα.... και δεν μπορούνε να το δεχτούνε στην εγγύηση αυτό σαν πρόβλημα.......! περιμένω λοιπόν να πέσει στο 90% γενικα φευγει νερο η μπαταρια... παρολαυτα 5 ωρες της βγαζω...

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

 

 

Απέκτησα το IPhone X πριν 2 εβδομάδες. Υπέρ ευχαριστημένος. Το να πάω σε XS αξίζει τον κόπο ; XS Max αποκλείεται λόγω μεγέθους.

Ευχαριστώ με των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

οκ εχεις δικιο...! το έψαξα πολύ το θέμα.... και δεν μπορούνε να το δεχτούνε στην εγγύηση αυτό σαν πρόβλημα.......! περιμένω λοιπόν να πέσει στο 90% γενικα φευγει νερο η μπαταρια... παρολαυτα 5 ωρες της βγαζω...

 

Βασισου στο γεγονος οτι δε γινεται καινουργια συσκευη να εχει battery health 97%...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασισου στο γεγονος οτι δε γινεται καινουργια συσκευη να εχει battery health 97%...

 

οταν το πηρα ηταν 100% και μετα απο 2 μερες πηγε 99% και τωρα ειναι 96%

 

και τι να κανω δηλαδη? απο την στιγμη που δεν μπορουνε να το δουνε σαν προβλημα πουθενα? :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια παιδιά.

 

 

Απέκτησα το IPhone X πριν 2 εβδομάδες. Υπέρ ευχαριστημένος. Το να πάω σε XS αξίζει τον κόπο ; XS Max αποκλείεται λόγω μεγέθους.

Ευχαριστώ με των προτέρων

 

δεν αξιζει καν να κανεις αυτη την αλλαγη.....

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

 

 

Απέκτησα το IPhone X πριν 2 εβδομάδες. Υπέρ ευχαριστημένος. Το να πάω σε XS αξίζει τον κόπο ; XS Max αποκλείεται λόγω μεγέθους.

Ευχαριστώ με των προτέρων

 

Φίλε μου εχθές έκανα τη μετάβαση από X σε Xs. Αν δεν έχεις καμιά σοβαρή ασθένεια όπως την δική μου (θελωναδοκιμασωκαθεναυαρχιδα) τότε σε καμία περίπτωση δεν αξίζει!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ εχεις δικιο...! το έψαξα πολύ το θέμα.... και δεν μπορούνε να το δεχτούνε στην εγγύηση αυτό σαν πρόβλημα.......! περιμένω λοιπόν να πέσει στο 90% γενικα φευγει νερο η μπαταρια... παρολαυτα 5 ωρες της βγαζω...

 

Και οι άλλοι που δεν φεύγει νερό βγάζουν 8-9 νομίζεις;

Τόσο βγάζουν όλα τα iPhone περίπου ανάλογα το στήσιμο τις εφαρμογές και την χρήση

Προφανώς και δεν μπορούν να δεχτούν στην εγγύηση κάτι το οποίο δεν φαίνεται.

Πρέπει να περιμένεις

Εγώ δεν θα έδινα σημασία

2 έτη έχεις εγγύηση δεν χρειάζεται να αγχωθεις καθόλου για τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εχθές έκανα τη μετάβαση από X σε Xs. Αν δεν έχεις καμιά σοβαρή ασθένεια όπως την δική μου (θελωναδοκιμασωκαθεναυαρχιδα) τότε σε καμία περίπτωση δεν αξίζει!! :lol: :lol:

 

Όντως ανίατη ασθένεια!!!

Το κινητό είναι η δουλειά μου όμως. Με ενδιαφέρει η ταχύτητα και η οθόνη. Έχει μεγάλες διάφορες με το Χ σε αυτά τα δυο θέματα ;

Link to comment
Share on other sites

Όντως ανίατη ασθένεια!!!

Το κινητό είναι η δουλειά μου όμως. Με ενδιαφέρει η ταχύτητα και η οθόνη. Έχει μεγάλες διάφορες με το Χ σε αυτά τα δυο θέματα ;

 

Ανάλογα πόσο ψείρας είναι κάποιος

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και με βολεύει το Χ

Αν πάρεις καινούργιο πάρε κατευθείαν το xs

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως ανίατη ασθένεια!!!

Το κινητό είναι η δουλειά μου όμως. Με ενδιαφέρει η ταχύτητα και η οθόνη. Έχει μεγάλες διάφορες με το Χ σε αυτά τα δυο θέματα ;

 

Οχι, δεν εχουν καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ανίατη ασθένεια!!!

Το κινητό είναι η δουλειά μου όμως. Με ενδιαφέρει η ταχύτητα και η οθόνη. Έχει μεγάλες διάφορες με το Χ σε αυτά τα δυο θέματα ;

 

Δεν εχουν αξιοσημειωτη διαφορα σε ταχυτητα και οθονη.

Σε καμερα εχουν μεγαλη διαφορά καθως και στο face id που ειναι λιγο πιο γρηγορο στο XS.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχουν καμια διαφορα.

 

Σε δύο χρόνια η διαφορά τους θα είναι αισθητή και μεγάλη

Τώρα νωρίς είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρα ηταν 100% και μετα απο 2 μερες πηγε 99% και τωρα ειναι 96%

 

και τι να κανω δηλαδη? απο την στιγμη που δεν μπορουνε να το δουνε σαν προβλημα πουθενα? :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν αξιζει καν να κανεις αυτη την αλλαγη.....

 

Αν θες μιλα και με την ιδια την Apple και πιο πολυ επικαλεσου την εγγυηση 6μηνων που εχουν υποτιθεται οι μπαταριες.

Αν και η ιδια η Apple σου πει οτι ειναι φυσιολογικο τοτε.....

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησε το με το coconut battery, Και το 4utools απο τον υπολογιστή.

Αν σου βγάζει τα ίδια έφυγες για σερβις. Γιατι αυτη η beta της απλ ειναι για τα μπάζα. Κανε ενα διπλοέλεγχο

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Μέτρησε το με το coconut battery, Και το 4utools απο τον υπολογιστή.

 

Αν σου βγάζει τα ίδια έφυγες για σερβις. Γιατι αυτη η beta της απλ ειναι για τα μπάζα. Κανε ενα διπλοέλεγχο

 

 

 

στο coconut battery βγαζει 92.6 οπως ειπα Δεν το Δέχονται..... Το Θεωρούν ότι είναι φυσιολογικό ενω όταν μίλησα με την Apple Μου είπε να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα κέντρο στην αυτής την προσωπεία στην info quest Τι κάνω λοιπόν Σε αυτήν την περίπτωση;;;

 

Να ήταν ενα Κινητο Που έχει 200 € Να πεις εντάξει λέω εδώ ρε φίλε υπάρχει πρόβλημα.... πφφφ Δηλαδή αν πεις στο 80% σε λιγότερο από ένα χρόνο θα το δεχτουν;; θα αλλαξουν μπαταρια η θα μου δωσουν Κάποιο ανακατασκευασμένο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο coconut battery βγαζει 92.6 οπως ειπα Δεν το Δέχονται..... Το Θεωρούν ότι είναι φυσιολογικό ενω όταν μίλησα με την Apple Μου είπε να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα κέντρο στην αυτής την προσωπεία στην info quest Τι κάνω λοιπόν Σε αυτήν την περίπτωση;;;

 

Να ήταν ενα Κινητο Που έχει 200 € Να πεις εντάξει λέω εδώ ρε φίλε υπάρχει πρόβλημα.... πφφφ Δηλαδή αν πεις στο 80% σε λιγότερο από ένα χρόνο θα το δεχτουν;; θα αλλαξουν μπαταρια η θα μου δωσουν Κάποιο ανακατασκευασμένο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παιρνεις το email με την απαντηση της Apple και πας και το δειχνεις στην Infoquest ειναι απλα τα πραγματα.Αν σου αρνηθουν και παλι,μιλας με ΓΓΚ και συνηγορο.

 

Μην σκας τσαμπα,ειναι απλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μα η apple δε του είπε να την αλλάξουν, η apple αναφέρει ότι στην αλλάζει εντός εγγύησης εφόσον είναι κάτω του 80% μέχρι τον πρώτο χρόνο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κλείσουμε αυτό το θέμα γιατί όντως Είναι κουραστικό Να λέω συνέχεια για Το ποσοστό της μπαταρίας.. Η απάντηση της apple Ήταν η εξής μου λέει Κάποιες μπαταρίες μπορεί να Πέσουν στο ποσοστό αυτό ξαφνικά Ότι Είναι δηλαδή μία φυσιολογική φθορά της μπαταρίας Τέλος πάνω εγώ θα το κρατήσω έτσι κι αν δω ότι Ξαφνικά παει 80% τότε θα με καλύψει πιστεύω η εγγύηση... Αυτό που ελπίζω όμως είναι να μη μου πουν εμένα ότι χάλασα εγώ την μπαταρία έτσι γιατί το φορτίζω αποκλειστικά Με τον επίσημο φορτιστή Και άντε Μία στο τόσο να το βάλω στον ασύρματο... Δε νομίζω να επηρεάζει αυτό κάπου άριστη γνώμη που υποστηρίζει και ασύρματη φόρτιση η συσκευή..

 

Ωστόσο εγώ έσβησα το Viber Και παρατηρώ τουλάχιστον 1 h, οθόνης Επιπλέον πολύ παράξενο αυτό...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κλείσουμε αυτό το θέμα γιατί όντως Είναι κουραστικό Να λέω συνέχεια για Το ποσοστό της μπαταρίας.. Η απάντηση της apple Ήταν η εξής μου λέει Κάποιες μπαταρίες μπορεί να Πέσουν στο ποσοστό αυτό ξαφνικά Ότι Είναι δηλαδή μία φυσιολογική φθορά της μπαταρίας Τέλος πάνω εγώ θα το κρατήσω έτσι κι αν δω ότι Ξαφνικά παει 80% τότε θα με καλύψει πιστεύω η εγγύηση... Αυτό που ελπίζω όμως είναι να μη μου πουν εμένα ότι χάλασα εγώ την μπαταρία έτσι γιατί το φορτίζω αποκλειστικά Με τον επίσημο φορτιστή Και άντε Μία στο τόσο να το βάλω στον ασύρματο... Δε νομίζω να επηρεάζει αυτό κάπου άριστη γνώμη που υποστηρίζει και ασύρματη φόρτιση η συσκευή..

 

Ωστόσο εγώ έσβησα το Viber Και παρατηρώ τουλάχιστον 1 h, οθόνης Επιπλέον πολύ παράξενο αυτό...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τώρα που έχεις σβήσει το Viber

Ξεφόρτωσε το και φόρτισε το 100%

Κάνε πρώτα μια επανεκκίνηση

Μετά πλέον μην ξανά ασχοληθείς με τα ποσοστά

Έχει τόσο καιρό δεν χαίρεσαι την συσκευή σου. Αυτό είναι το σημαντικότερο

Η εγγύηση γι αυτό υπάρχει.

Αν χαλάσει χάλασε

Θα στο φτιάξουν

Μικρό το κακό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...