Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φίλε αν το βρήκες με 50ε διαφορά έπρεπε να το κανεις με χίλια.

 

Με γεια σου!

 

Είναι λίγο μεγάλο είναι η αλήθεια και έχει τα μείον του αυτό, αλλά γενικά είναι το καλύτερο όλων.

 

Μπαταρία δεν θα έχεις σαν αυτή του χρ αλλά θα έχεις αισθητά καλύτερη από το χς.

 

 

 

 

 

Ισχύει , είχα 8plus πιο πριν άλλωστε . Επίσης είχε αυθεντική θήκη δερμάτινη . Με 12.1.3 έχει διαφορά σε τπτ ή να περιμένουμε την επίσημη ;

 

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε φίλε αν το βρήκες με 50ε διαφορά έπρεπε να το κανεις με χίλια.

Με γεια σου!

Είναι λίγο μεγάλο είναι η αλήθεια και έχει τα μείον του αυτό, αλλά γενικά είναι το καλύτερο όλων.

Μπαταρία δεν θα έχεις σαν αυτή του χρ αλλά θα έχεις αισθητά καλύτερη από το χς.

 

Ομορφονιε: αν και το θεωρώ απίθανο, για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι το iOS κάνε το εξής: μπες στο beta, κατέβασε την τελευταία, είναι νομίζω η 12.1.3 beta 4 (αυτή έχω και είναι άψογη) και πέρασε την κανονικά από την ενημέρωση αναβαθμίσεων χωρίς υπολογιστή αφού εγκαταστάσεις το πιστοποιητικό.

Αυτό είναι 2 λεπτά δουλειά και θα σου φύγει κ αυτή η πιθανοτητα.

 

αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι... θα την περασω την beta 4 να δουμε τι λεει...! αλλα οταν βγει το iOS 13 πρεπει να κανω restore και set as new device... σωστα?

 

ελπίζω να είναι σταθερή.. :P

 

το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν θέλω να γίνει βλακεία.... σήμερα είχα full φωτεινότητα και ανοιχτό 4G και η συσκευή πήρε φωτιά.. η μπαταρία έπεφτε νεράκι..... και άρχισε να χάνει λίγο επίδοσης.... μπορώ να πω πως με τρόμαξε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω τετοιο πραγμα;

 

Αφου ειναι ευρωπαϊκη η συσκευη σου εχεις 2 χρονια.

 

Νομίζα έιχες γράψει οτι στην ΕΕ αν σου δίνει 1 χρόνο η apple σου δίνει ακόμα ένα ο μεταπωλητής αλλα αν διάβασα λάθος τότε άκυρο το σχόλιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος χρόνος ισχύει μόνο με την επίδειξη του νόμιμου παραστατικού. Η apple καλύπτει το κόστος και στις 2 περιπτώσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι... θα την περασω την beta 4 να δουμε τι λεει...! αλλα οταν βγει το iOS 13 πρεπει να κανω restore και set as new device... σωστα?

 

ελπίζω να είναι σταθερή.. :P

 

το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν θέλω να γίνει βλακεία.... σήμερα είχα full φωτεινότητα και ανοιχτό 4G και η συσκευή πήρε φωτιά.. η μπαταρία έπεφτε νεράκι..... και άρχισε να χάνει λίγο επίδοσης.... μπορώ να πω πως με τρόμαξε αυτό...

 

Προφανώς κάποια εφαρμογή ή χάλια σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποια εφαρμογή ή χάλια σήμα

 

καμια σχεση...! σημα ειναι full και απο apps τα εχω σβησει ολα για να τεσταρω την μπαταρια..

 

τωρα περασα apo itunes την 12.1.3 εχει πολυ καλο perfomance σε σχεση με την 12.1.2 που αρκετες φορες ετρωγε κατι lag...

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση...! σημα ειναι full και απο apps τα εχω σβησει ολα για να τεσταρω την μπαταρια..

 

τωρα περασα apo itunes την 12.1.3 εχει πολυ καλο perfomance σε σχεση με την 12.1.2 που αρκετες φορες ετρωγε κατι lag...

 

Να τα έχεις σβήσει όλα και να ζεσταίνεται δεν υπάρχει περίπτωση

Κάτι γίνεται και δεν το καταλαβαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να τα έχεις σβήσει όλα και να ζεσταίνεται δεν υπάρχει περίπτωση

Κάτι γίνεται και δεν το καταλαβαίνεις

 

απο την αρχη που το πηρα η συσκευη ζεσταινοταν στο πισω μερος κοντα στην καμερα......! τωρα εφτασε να ειναι χειροτερα το προβλημα.... θα φυγει για service συντομα...!!!

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη που το πηρα η συσκευη ζεσταινοταν στο πισω μερος κοντα στην καμερα......! τωρα εφτασε να ειναι χειροτερα το προβλημα.... θα φυγει για service συντομα...!!!

 

Σιγουρα εχει προβλημα η συσκευη σου...

Να πω οτι ειναι καλοκαιρι και κοντρα στον ηλιο ζεσταινοταν, ΟΚ, αλλα τωρα με τιποτα...

Φαντασου εμενα ειναι 2 μηνων συσκευη, τη φορτιζω με το φορτιστη της apple και τον ασυρματο της satechi, με οποιον τροπο γινεται (20% -> 100%, 30% -> 80%) και ακομα η υγεια της μπαταριας ειναι στο 100% και η συσκευη δε ζεσταινεται!

Πηγαινε τη πισω οσο πιο γρηγορα γινεται!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει προβλημα η συσκευη σου...

Να πω οτι ειναι καλοκαιρι και κοντρα στον ηλιο ζεσταινοταν, ΟΚ, αλλα τωρα με τιποτα...

Φαντασου εμενα ειναι 2 μηνων συσκευη, τη φορτιζω με το φορτιστη της apple και τον ασυρματο της satechi, με οποιον τροπο γινεται (20% -> 100%, 30% -> 80%) και ακομα η υγεια της μπαταριας ειναι στο 100% και η συσκευη δε ζεσταινεται!

Πηγαινε τη πισω οσο πιο γρηγορα γινεται!

 

 

 

Γιατί όσο πιο γρήγορα γίνεται; Είναι Λες και με προειδοποιείς ότι θα γίνει έκρηξη χαχαχα :p

 

κιτα με δεδομενα και τερμα Φωτεινότητα και να το σκαλιζεις συνεχως με 5-10 apps Ανοιχτά μηπως ειναι νορμαλ;; οπως και να εχει θα το παω για ελενχο... ελπιζω να πουν αληθεια στο service και να μην με Κοροϊδέψουν... τοσα λευτα συσκευη ειναι οχι και τπτ αλλο.. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσο πιο γρήγορα γίνεται; Είναι Λες και με προειδοποιείς ότι θα γίνει έκρηξη χαχαχα :p

 

κιτα με δεδομενα και τερμα Φωτεινότητα και να το σκαλιζεις συνεχως με 5-10 apps Ανοιχτά μηπως ειναι νορμαλ;; οπως και να εχει θα το παω για ελενχο... ελπιζω να πουν αληθεια στο service και να μην με Κοροϊδέψουν... τοσα λευτα συσκευη ειναι οχι και τπτ αλλο.. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελικά μαζί σου δεν μπορούμε να βγάλουμε νόημα

Μια μας λες η συσκευή μου έχει πρόβλημα γιατί ζεσταίνεται χωρίς λόγο και τόσα λεφτά τζάμπα

Τώρα μας λες με τέρμα φωτεινότητα και 5-10 apps είναι λογικό να καίει

Τι να πρώτο πιστέψουμε;

Και οι δικές μας συσκευές ζεσταίνονται αν πχ ανοίξω τώρα την κάμερα και τραβάω βίντεο και το σκαλίζω για λίγη ώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να καταφέρεις. Έχεις μεταφέρει σε κανα δυο φόρουμ τα ίδια προβλήματα και κάθε φορά διαπιστώνεις και καινούργιο. Αν βλέπεις ότι η συσκευή σου δεν αποδίδει σύμφωνα με τα πιστεύω σου και εμφανίζει όλα αυτά που λες γιατί δεν την πας για σέρβις; Τι να σου πει ο κάθε ένας που δεν έχει αντίστοιχα θέματα; Εκτός αν νιώθεις ωραία που τα λες... Άκρη έτσι δεν θα βγάλεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι... θα την περασω την beta 4 να δουμε τι λεει...! αλλα οταν βγει το iOS 13 πρεπει να κανω restore και set as new device... σωστα?

 

ελπίζω να είναι σταθερή.. :P

 

το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν θέλω να γίνει βλακεία.... σήμερα είχα full φωτεινότητα και ανοιχτό 4G και η συσκευή πήρε φωτιά.. η μπαταρία έπεφτε νεράκι..... και άρχισε να χάνει λίγο επίδοσης.... μπορώ να πω πως με τρόμαξε αυτό...

 

Όχι τίποτα δε χρειάζεται απλά αν θες να βγάλεις την μπετά απλά σβήνεις το πιστοποιητικό και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να καταφέρεις. Έχεις μεταφέρει σε κανα δυο φόρουμ τα ίδια προβλήματα και κάθε φορά διαπιστώνεις και καινούργιο. Αν βλέπεις ότι η συσκευή σου δεν αποδίδει σύμφωνα με τα πιστεύω σου και εμφανίζει όλα αυτά που λες γιατί δεν την πας για σέρβις; Τι να σου πει ο κάθε ένας που δεν έχει αντίστοιχα θέματα; Εκτός αν νιώθεις ωραία που τα λες... Άκρη έτσι δεν θα βγάλεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

δεν προσπαθω να καταφερω κατι απλα νομιζα οτι ειναι απο το software αυτα τα θεματα αλλα μετα την αναβαθμιση και μια ακομα φορτιση πηγε 87% το battery health φευγει για service...!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μαζί σου δεν μπορούμε να βγάλουμε νόημα

 

Μια μας λες η συσκευή μου έχει πρόβλημα γιατί ζεσταίνεται χωρίς λόγο και τόσα λεφτά τζάμπα

 

Τώρα μας λες με τέρμα φωτεινότητα και 5-10 apps είναι λογικό να καίει

 

Τι να πρώτο πιστέψουμε;

 

Και οι δικές μας συσκευές ζεσταίνονται αν πχ ανοίξω τώρα την κάμερα και τραβάω βίντεο και το σκαλίζω για λίγη ώρα

 

 

 

το πηγα infoquest τελικα... Θα με ενημερώσουν τις επόμενες μέρες μου είπανε πάντως εκεί που το τσέκαρε λίγο ένας τεχνικός είπε ότι φαίνεται ότι έχει κάποιο θέμα η συσκευή... Είχα να δουλέψω και εγώ πάρα πολλά χρόνια iPhone γιατί ήμουνα Χρήστης Android Παρόλα αυτά Είπα να ρωτήσω Γιατί από την μέρα που πήρα την συσκευη Δεν την ευχαριστήθηκα.. έχω τηλεφωνήσει στην apple έχω γράψει και στο forum της apple επισης και εκει ειχαν και αλλα ατομα το ιδιο θεμα και εγινε αντικατασταση.. περιμενω νεα απο infoquest της επομενες μερες..

Link to comment
Share on other sites

το πηγα infoquest τελικα... Θα με ενημερώσουν τις επόμενες μέρες μου είπανε πάντως εκεί που το τσέκαρε λίγο ένας τεχνικός είπε ότι φαίνεται ότι έχει κάποιο θέμα η συσκευή... Είχα να δουλέψω και εγώ πάρα πολλά χρόνια iPhone γιατί ήμουνα Χρήστης Android Παρόλα αυτά Είπα να ρωτήσω Γιατί από την μέρα που πήρα την συσκευη Δεν την ευχαριστήθηκα.. έχω τηλεφωνήσει στην apple έχω γράψει και στο forum της apple επισης και εκει ειχαν και αλλα ατομα το ιδιο θεμα και εγινε αντικατασταση.. περιμενω νεα απο infoquest της επομενες μερες..

 

Περιμένουμε κι εμείς λοιπόν νέα από το service που άφησες την συσκευή

Αν όντως έπεσε 87 τότε θα έχεις θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το πηγα infoquest τελικα... Θα με ενημερώσουν τις επόμενες μέρες μου είπανε πάντως εκεί που το τσέκαρε λίγο ένας τεχνικός είπε ότι φαίνεται ότι έχει κάποιο θέμα η συσκευή... Είχα να δουλέψω και εγώ πάρα πολλά χρόνια iPhone γιατί ήμουνα Χρήστης Android Παρόλα αυτά Είπα να ρωτήσω Γιατί από την μέρα που πήρα την συσκευη Δεν την ευχαριστήθηκα.. έχω τηλεφωνήσει στην apple έχω γράψει και στο forum της apple επισης και εκει ειχαν και αλλα ατομα το ιδιο θεμα και εγινε αντικατασταση.. περιμενω νεα απο infoquest της επομενες μερες..

 

 

 

Θα πάρεις άλλο δεν υπάρχει περίπτωση στις επόμενες μέρες θα το μάθεις.87% σε 2 μήνες κινητό έχει φύγει ακλαφτο.Επεσες σε κακή μπαταρία αλλα θα το παρεις τζιτζί!

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε ενα κουλο πριν η καμερα...

Ειχα βγαλει απο το συρταρι το pixel 3 για να κανω για πολλοστη φορα camera vs και οπως ανοιξα την καμερα του XS, κολλουσε η εικονα οπως μετακινουσα το καδρο... Δοκιμασα σελφι καμερα, βιντεο, τα ιδια... ανοιγοκλεισα την εφαρμογη 2 φορες, καμια τυχη.

Εκανα restart τη συσκευη και εφτιαξε! :shifty:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχει καποιος που να δουλευει το xs του σαν dual sim ηδη (eSIM + nanosim ) και αν έχει παρατηρήσει αισθητή διαφορά στη μπαταρία,και αν μπορεί να μπεί στο ίντερνετ καί με τις δυο κάρτες η μόνο με μιά απο τις δύο;

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε omorfonios βρήκες να τρολλαρεις και τα παιδιά σε αυτό το νήμα ? Ένα ban δεν σου έφτανε ? Θες κι άλλο για να βάλεις μυαλό ?

Παίδες μην πιστεύετε τίποτα από όσα λέει , είναι μεγάλο troll , ανατρέξτε στε διάφορα νήματα να δείτε κράξιμο που έχει φάει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε omorfonios βρήκες να τρολλαρεις και τα παιδιά σε αυτό το νήμα ? Ένα ban δεν σου έφτανε ? Θες κι άλλο για να βάλεις μυαλό ?

Παίδες μην πιστεύετε τίποτα από όσα λέει , είναι μεγάλο troll , ανατρέξτε στε διάφορα νήματα να δείτε κράξιμο που έχει φάει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δε τα κάνουν ένα μπαν αυτά τα παιδάκια και τα αφήνουν να χαλάνε τα ποστ.

 

Φίλε με το χς Για να νιώσεις καλύτερα να ξέρεις ότι παρόμοια προβλήματα με την μπαταρία έχουν πάρα πολλά XS και φαίνεται να είναι ένα πρόβλημα το οποίο το γνωρίζουν και ίσως πιο εύκολα σου αλλάξουν μπαταρία ή και ολόκληρο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα σήμερα του αδελφού μου το XS που αγοράστηκε Χριστούγεννα και έχει 98% και ενός συνεργάτη που το έχει κανένα τρίμηνο έχει 95% όποτε σίγουρα κάτι παίζει με την μπαταρία των ΧS.

Το δικό μου Max που είναι 3 μηνών έχει 100%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στις γυναίκας μου το Χ αγορασμένο Μάιο πήγε σφαίρα μέσα σε ένα μήνα στο 95 % και έμεινε σε αυτό μέχρι τώρα

Μη πολυδινετε σημασία παιδιά και χαλάει η ζαχαρένια σας

Link to comment
Share on other sites

Από την μια να μην πολύ δίνουν σημασία αλλά από την άλλη το χρ και το μαξ δεν έχουν συνήθως τέτοια θέματα και αν παρεις τόσο ακριβά κινητά και σου πέφτει το ποσοστό τόσο γρήγορα (αν δεν κανείς εγκλήματα με την μπαταρία) είναι κριμα...

Βέβαια επειδή τα αντροιντ δεν έχουν τέτοια μέτρηση δεν ξέρουμε τι ποσοστό αυτών έχει τέτοια θέματα αλλά παρόλα αυτά, από τα νέα μοντέλα μόνο στο χς συμβαίνει και είναι κριμα σπαστικό φαντάζομαι για όποιον το παθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Μετά από την τελευταία μου συνύπαρξη με iphone(με το 6 plus και πιο πριν με το 4s) ,είπα να ξαναγυρίσω στο μηλαρακι..Περιμένω λοιπόν το Xs silver 64gb και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γενικά είστε ευχαριστημένοι..Όχι αν αξίζει τα λεφτά (κανένα δεν τα αξίζει) αλλά αν σαν συσκευή είναι καλή και κυρίως αν έχει καλή κάμερα ως συνήθως και ειδικά βίντεο γιατι έχω δύο μωράκια ενός έτους και καταλαβαίνετε ότι θέλω να τραβάω πολύ πράγμα..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...