Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλαβα...! αν το κλείσω αυτό κάθε φορα που θα ανοίγω μια εφαρμογή θα ανοίγει από την αρχή σωστά?

 

τι είναι τώρα προτιμότερο να το αφήσω ανοιχτό η να το έχω κλειστό αυτό? δεν ξέρω... επειδή έχω χρονια να δουλέψω με iPhone.... και έχουνε αλλάξει πολλά από τότε...

 

Όχι δεν θα ανοίγει από την αρχή

Θα ανοίγει από εκεί που την άφησες αλλά το περιεχόμενο κι αυτό θα ανοίγει από εκεί που το άφησες

Εάν εχεις το υπόβαθρο ανοιχτό τότε θα ανοίγει από εκεί που την άφησες αλλά θα δεις μπροστά σου νέο περιεχόμενο φρέσκο και όχι πχ τα χθεσινά tweets

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις θεμα με την μπαταρια ειπες και απαντηση ο πωλητης σου εδωσε.

 

Γιατι το κουραζουμε το θεμα και δεν στελνεις το κινητο στην Infoquest?Στην τελικη αν θες παρε τηλεφωνο την infoquest και ρωτα την και για τα περι refubrished...

 

Γιατί το λες αυτό;

Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή για να πάει για αντικατάσταση

Κάποια εφαρμογή η κάποια ρύθμιση είναι το πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν θα ανοίγει από την αρχή

Θα ανοίγει από εκεί που την άφησες αλλά το περιεχόμενο κι αυτό θα ανοίγει από εκεί που το άφησες

Εάν εχεις το υπόβαθρο ανοιχτό τότε θα ανοίγει από εκεί που την άφησες αλλά θα δεις μπροστά σου νέο περιεχόμενο φρέσκο και όχι πχ τα χθεσινά tweets

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί το λες αυτό;

Δεν έχει πρόβλημα η συσκευή για να πάει για αντικατάσταση

Κάποια εφαρμογή η κάποια ρύθμιση είναι το πρόβλημα στην συγκεκριμένη περίπτωση

 

Εχει αναφερει διαφορα θεματα που εχει και στο iphonehellas εδω και μερες,γιαυτο λεω τουλαχιστον ας μιλησει με καποιο service να του πουν αν ειναι σιγουρα θεμα καποιας εφαρμογης ή αν εχει θεμα το κινητο.

Ουτως ή αλλως δεν την εχει καιρο την συσκευη αρα μπορει πχ να ειναι και θεμα μπαταριας που συνηθως το προβλημα το βγαζουν τον πρωτο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω συνδεδεμενο παντα με apple watch συν ασυρματα ακουστικα μονο το πρωι αυτα. Απο χτες το πρωι το εβγαλα στο 100% και σημερα το πρωι εχω 52% και το λιωνω.Αλλα εχω βγαλει οτι δν θελω να μην ανανεωνει.Ομως ολα τα social τρεχουν κανονικα και τα χρησιμοποιω. Μια χαρα ειναι η μπαταρια του.Καποιο προβλημα εχει ειτε με τη χρηση του σημα κλπ ειτε η συσκευη του
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερει διαφορα θεματα που εχει και στο iphonehellas εδω και μερες,γιαυτο λεω τουλαχιστον ας μιλησει με καποιο service να του πουν αν ειναι σιγουρα θεμα καποιας εφαρμογης ή αν εχει θεμα το κινητο.

Ουτως ή αλλως δεν την εχει καιρο την συσκευη αρα μπορει πχ να ειναι και θεμα μπαταριας που συνηθως το προβλημα το βγαζουν τον πρωτο καιρο.

 

Δεν έχει θέμα η συσκευή

Ίσως χάλια σήμα όπως εγώ ή κάποια εφαρμογή

Όσοι είναι εξωτερικό όταν έρθουν Ελλάδα παρατηρούν μεγαλύτερη κατανάλωση λόγο σήματος

Όλα παίζουν ρόλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα η συσκευή

Ίσως χάλια σήμα όπως εγώ ή κάποια εφαρμογή

Όσοι είναι εξωτερικό όταν έρθουν Ελλάδα παρατηρούν μεγαλύτερη κατανάλωση λόγο σήματος

Όλα παίζουν ρόλο

 

Δες στο σχολιο 158 στην προηγουμενη σελιδα τι γραφει.

 

Σου φαινεται λογικο να λεει οτι το μεσημερι θελει φορτιση και με το Iphone 5 ειχε καλυτερη αυτονομια?

Link to comment
Share on other sites

Δες στο σχολιο 158 στην προηγουμενη σελιδα τι γραφει.

 

Σου φαινεται λογικο να λεει οτι το μεσημερι θελει φορτιση και με το Iphone 5 ειχε καλυτερη αυτονομια?

 

Το έχω διαβάσει

Κι εγώ τα ίδια έχω

Όταν σβήνω το Viber είναι σαν να έχω άλλη συσκευή

Για αυτό λέω ότι κάτι κολλάει

Πρέπει να βρούμε τι ομως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχεις θεμα με την μπαταρια ειπες και απαντηση ο πωλητης σου εδωσε.

 

Γιατι το κουραζουμε το θεμα και δεν στελνεις το κινητο στην Infoquest?Στην τελικη αν θες παρε τηλεφωνο την infoquest και ρωτα την και για τα περι refubrished...

 

δεν παίζει να πάρω συσκευή Refurbished..... προτιμώ να μου βάλουνε μια καινούρια μπαταρία αν διαπιστωθεί πρόβλημα.... αλλα ρε φιλε ξέρεις τι θα γίνει? θα το βρούνε φυσιολογικό.... κλασσικά.... όπως και ένα imac είχε πρόβλημα με θερμοκρασίες και το πήρα πίσω και πλήρωσα κιόλας επειδή δεν βρέθηκε πρόβλημα... και μέσα σε ένα περίπου χρόνο το imac κάηκε η μητρική..... είναι για γέλια η αντιπροσωπεία εδώ... δεν βγάζεις άκρη.... και αυτό με τσαντίζει κιόλας.... σήμερα το δουλεύω το κινητό από το πρωί... με ανοιχτή τοποθεσία και 4g και wifi... και γενικά με normal χρήση... έχω τώρα 40% μπαταρία... αλλα με 2 τηλεφωνα 5λεπτα περιπου από 100% έπεσε στο 97% εγώ θυμάμαι με το iPhone 5 έμενε στο 100% με την ίδια χρήση.... :shifty:

 

δεν ξέρω αν έχω θέμα με την μπαταρία η όχι... πάντως θα το κρατήσω έτσι μέχρι να καταστρέψω την μπαταρία σε λιγότερο από 1 χρόνο....! ήδη άρχισα να το φορτίζω με ταχυφορτιστη......! για να δουμε.....!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω διαβάσει

Κι εγώ τα ίδια έχω

Όταν σβήνω το Viber είναι σαν να έχω άλλη συσκευή

Για αυτό λέω ότι κάτι κολλάει

Πρέπει να βρούμε τι ομως

 

θα σβησω το viber......!!!!!

 

πιο iPhone εχεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η μπαταρια ειναι νορμαλ. Οχι τοσο καλη οσο του XS Max, αλλα δεν ειναι και κακη. Στα επιπεδα Pixel 3 θα ελεγα.

Viber εννοειται οτι εχω, λετε να τρωει πολλη μπαταρια;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε τρώει πολύ μπαταρία. Όσο για τον μορφονιό ας κάνει ένα hard reset και set up as new

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να πάρω συσκευή Refurbished..... προτιμώ να μου βάλουνε μια καινούρια μπαταρία αν διαπιστωθεί πρόβλημα.... αλλα ρε φιλε ξέρεις τι θα γίνει? θα το βρούνε φυσιολογικό.... κλασσικά.... όπως και ένα imac είχε πρόβλημα με θερμοκρασίες και το πήρα πίσω και πλήρωσα κιόλας επειδή δεν βρέθηκε πρόβλημα... και μέσα σε ένα περίπου χρόνο το imac κάηκε η μητρική..... είναι για γέλια η αντιπροσωπεία εδώ... δεν βγάζεις άκρη.... και αυτό με τσαντίζει κιόλας.... σήμερα το δουλεύω το κινητό από το πρωί... με ανοιχτή τοποθεσία και 4g και wifi... και γενικά με normal χρήση... έχω τώρα 40% μπαταρία... αλλα με 2 τηλεφωνα 5λεπτα περιπου από 100% έπεσε στο 97% εγώ θυμάμαι με το iPhone 5 έμενε στο 100% με την ίδια χρήση.... :shifty:

 

δεν ξέρω αν έχω θέμα με την μπαταρία η όχι... πάντως θα το κρατήσω έτσι μέχρι να καταστρέψω την μπαταρία σε λιγότερο από 1 χρόνο....! ήδη άρχισα να το φορτίζω με ταχυφορτιστη......! για να δουμε.....!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

θα σβησω το viber......!!!!!

 

πιο iPhone εχεις εσυ?

 

Να ξερεις μονο οτι αν δεν κανω λαθος η εγγυηση στις μπαταριες ξεχωριστα ειναι 6μηνες .

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει μπαταρία μεγάλη και έχει θέμα με αυτή ας δει το χρ...

Η μπαταρία του είναι απίστευτη, εγώ στην αρχή θα επερνα ορκο ότι δεν μετράει σωστά τις ώρες χρήσης.

Αν δεν είναι πολλές ώρες πολύ ψηλά η φωτεινότητα (δηλαδή αν δεν δουλεύει πολλές ώρες σε εξωτερικό χώρο, η μπαταρία του ξεπερνάει τις 12 ώρες σε χρήση με μισό WiFi δεδομένα πολύ βίντεο Viber Facebook κτλ.!!!

Καμία φορά στο σπίτι με WiFi από το 100% πάει στο 50% με 8 ώρες χρήσης (δεν υπολογίζω παρασκήνιο)!!!

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να πάρω συσκευή Refurbished..... προτιμώ να μου βάλουνε μια καινούρια μπαταρία αν διαπιστωθεί πρόβλημα.... αλλα ρε φιλε ξέρεις τι θα γίνει? θα το βρούνε φυσιολογικό.... κλασσικά.... όπως και ένα imac είχε πρόβλημα με θερμοκρασίες και το πήρα πίσω και πλήρωσα κιόλας επειδή δεν βρέθηκε πρόβλημα... και μέσα σε ένα περίπου χρόνο το imac κάηκε η μητρική..... είναι για γέλια η αντιπροσωπεία εδώ... δεν βγάζεις άκρη.... και αυτό με τσαντίζει κιόλας.... σήμερα το δουλεύω το κινητό από το πρωί... με ανοιχτή τοποθεσία και 4g και wifi... και γενικά με normal χρήση... έχω τώρα 40% μπαταρία... αλλα με 2 τηλεφωνα 5λεπτα περιπου από 100% έπεσε στο 97% εγώ θυμάμαι με το iPhone 5 έμενε στο 100% με την ίδια χρήση.... :shifty:

 

δεν ξέρω αν έχω θέμα με την μπαταρία η όχι... πάντως θα το κρατήσω έτσι μέχρι να καταστρέψω την μπαταρία σε λιγότερο από 1 χρόνο....! ήδη άρχισα να το φορτίζω με ταχυφορτιστη......! για να δουμε.....!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα σβησω το viber......!!!!!

 

πιο iPhone εχεις εσυ?

 

Το iPhone 5 ήταν άλλη συσκευή

Άλλο λογισμικό άλλη μπαταρία άλλη οθόνη άλλη κεραία άλλα όλα

 

Εγώ έχω iPhone X

Πριν 4 μήνες πάλι είχα iPhone X

Ενδιάμεσα είχα iPhone se

Περιστασιακά είχα και iPhone 5s και iPhone 6

Σε όλα είχα πρόβλημα με το Viber

Τα ίδια προβλήματα

 

Εάν μια συσκευή καινούργια καταναλώνει μπαταρία δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία αλλά η μητρική

Για να δεις ότι έχει πρόβλημα η μητρική πρέπει να το αφήσεις στο τραπέζι και σε 5 ώρες από 100% να πάει στο 20% και ας το έχεις χρησιμοποιήσει μόνο 10'

 

Εάν το αφήνεις και χάνει 1% την ώρα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα

 

Βάλε την εφαρμογή CPU status lite και σε κατάσταση ηρεμία δες αν ο επεξεργαστής πέφτει στο 2-3% ή κάτι τον κρατάει και δουλεύει συνέχεια αρκετά ψηλότερα

 

Επίσης υπάρχουν ρυθμίσεις πχ ανανέωση υπόβαθρο, airdrop, handoff, γνωστοποιήσεις, τοποθεσία, προβληματικό router(σπίτι το router πχ του ΟΤΕ να έχει οροβληματα) ΣΗΜΑ ΚΙΝΗΤΉΣ ΤΗΛΕΦΩΝΊΑΣ, εφαρμογές κακογραμμένες

Αυτά είναι κάποια πράγματα που επηρεάζουν την μπαταρία.

Σας φαίνονται λίγα και ασήμαντα;

 

Χάνει η συσκευή 1% και αμέσως έχει πρόβλημα η συσκευή;

Μάλλον πρέπει να ψάξετε λίγο παραπάνω και όχι αμέσως να χρεώνεται το πρόβλημα στο hardware

90% τα προβλήματα οφείλονται στο software και τις παραμέτρους που το επηρεάζουν

 

 

Τελική λύση κάνεις hard reset, δεν περνάς μέσα τίποτα απολύτως, αφήνεις να τρέξουν 1-2 μέρες όλες οι διεργασίες και μετά παρατηρείς τα ποσοστά.

Εκεί σίγουρα δεν θα πέφτει η μπαταρία οπότε ΨΑΧΤΕΙΤΕ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση μπαταριών από notebookcheck που το θεωρώ αξιόπιστο c6a48db2d87269e575544e7185b69a49.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την ενσύρματη σύνδεση του iPhone μου στο pc και στο laptop, με την εφαρμογή iTunes. Συγκεκριμένα, ο υπολογιστής (Windows 10 τρέχει) δε μπορεί με κανέναν τρόπο να αναγνωρίσει τη συσκευή ως συνδεδεμένη, παρ'όλο που μέσα στη συσκευή, επιλέγω ότι ο υπολογιστής είναι αξιόπιστος. Μου λέει να βεβαιωθώ, ότι η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη. Δοκίμασα και με δεύτερο καλώδιο σύνδεσης, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την ενσύρματη σύνδεση του iPhone μου στο pc και στο laptop, με την εφαρμογή iTunes. Συγκεκριμένα, ο υπολογιστής (Windows 10 τρέχει) δε μπορεί με κανέναν τρόπο να αναγνωρίσει τη συσκευή ως συνδεδεμένη, παρ'όλο που μέσα στη συσκευή, επιλέγω ότι ο υπολογιστής είναι αξιόπιστος. Μου λέει να βεβαιωθώ, ότι η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη. Δοκίμασα και με δεύτερο καλώδιο σύνδεσης, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Το έπαθα κι εγώ

Όπως είσαι μην πειράξεις τίποτα

 

Κατέβασε το iTunes και ξανά κάνε εγκατάσταση από πάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμενα με το itunes μου κανει ναζακια... καθε φορα πρεπει να παταω αποδοχη και καλα αν ειναι αξιοπιστο το pc... :lol: δεν το δουλευω καν το itunes... δεν περναω μουσικη στην συσκευη μου... φοτογραφιες της εχω στο icloud και κανω απο εκει backup κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα σκαλώνει . Όσοι έχουμε amd την ακούει λόγω usb . Έχει θέμα. Για να περάσω το update στο κινητό μου το σταμάτησε δυο φορές . Στην τρίτη προσπάθεια το έκανε . Χωρίς να αλλάξω τπτ. Τουλάχιστον να έχετε μόνο το δικό τους καλώδιο και usb μόνο πίσω απο το κουτί . Όχι τις μπροστινές θύρες . Τώρα σε laptop ότι έχεις ..

 

 

Sent from my iPhone XS

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει . Μια χαρά όλα . Αυτό που παρατήρησε είναι ότι οι κλήσεις γίνονται πιο γρήγορα . Δηλ εγώ όταν καλώ ακούω που χτυπάει . Ενώ του φίλου μου καλεί αμέσως σχεδόν χωρίς να χτυπήσει . Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι λέω

 

 

Sent from my iPhone XS

 

Πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και ο υπαλληλος μου ειπε να μην παρω e sim επειδη εχει πολλα προβληματα.

Του τυπου χανεται το σημα, χανει κλησεις κ ερχοντε μετα ειδοποιησεις και τα μηνυματα καθυστερουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και ο υπαλληλος μου ειπε να μην παρω e sim επειδη εχει πολλα προβληματα.

Του τυπου χανεται το σημα, χανει κλησεις κ ερχοντε μετα ειδοποιησεις και τα μηνυματα καθυστερουν.

 

Και εσύ έπρεπε να του απαντήσεις...

"Ευχαριστώ, δώστε μου μια esim τώρα."

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και ο υπαλληλος μου ειπε να μην παρω e sim επειδη εχει πολλα προβληματα.

Του τυπου χανεται το σημα, χανει κλησεις κ ερχοντε μετα ειδοποιησεις και τα μηνυματα καθυστερουν.

 

Κάποιος από αυτούς τους σχετικούς υπαλλήλους που πήγα εγώ όταν είχα πρόβλημα με το iMessage και με είπε Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στο iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απαγοητευτικά σήμερα.... είχα την συσκευή χωρίς τζαμάκι... την πρόσεxα σαν τα ματια μου..... και πάω κοιτάω κάτω από φως και τι να δω? γρατζουνιές ψιλες σαν τριχες πανω στην οθόνη....... :(

 

πριν γινει χειροτερα παω να βαλω μεσα στην εβδομαδα ενα tempered glass....!

 

της x-one ειναι καλα?

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Να την προσεχες σαν τα μάτια σου μάλλον δεν θα ισχύει . Εγώ το είχα κανα μήνα γυμνό . Κ στη δουλειά που κάνω διανομές κλπ αλλά και σε βόλτες με τη μηχανή που το πέταγα όπου ναναι , δεν είχε τπτ. Μετά έβαλα τζαμι γτ δεν ξέρω ποσο καιρό ακόμα θα ήμουν κολοφαρδος

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βάλει και ούτε πρόκειται.. Αν είσαι προσεκτικός δεν υπάρχει πρόβλημα, αν τώρα το πετάς από δω και εκεί σαν τη γυναίκα μου που το χώνει στην τσάντα και όποιον πάρει ο χάρος να βάλεις.. Αλλά και πάλι η οθόνη έχει μεγάλη αντοχή δεν γρατσουνιεται έτσι απλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καθίσεις επάνω σκόνη και το βάλεις βγάλεις στην τσέπη τότε δεν γλιτώνεις τις γρατζουυ

Οι κόκκοι σκόνης είναι πολύ σκληροί και κάνουν ζημιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά από αυτά που έχω δει, έχω να πω ότι υπό προϋποθέσεις, όλες οι οθονες κάνουν γρατσουνιές και δε μιλάω φυσικά μόνο για τα iPhone. Οι "αραχνιές" δε, ακόμα πιο συχνό φαινόμενο, ακόμα και για τους προσεκτικούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...