Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο και να σε αγχωνει δεν χαλάει

Στα δύο χρόνια θα φτάσει στο 80%

Τώρα στην αρχή μπορεί να πέσει στο 95% σχετικά εύκολα.

Μετά θα μείνει έτσι δεν πέφτει με μια ασύρματη φόρτιση και ένα ξεχασμα του φορτιστή για 7-8 ώρες

 

μακαρι... θα σταματησω να ασχολουμε με το θεμα της μπαταριας γιατι θα με τρελανει... :lol::lol:

 

ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικός με κάτι τέτοια...

 

επίσης κάτι τρελό που παρατηρώ είναι ότι με μαύρο φόντο μου φαίνεται πιο ομαλή η αλλαγή σελίδων σε σχέση με κάποιο άλλο wallpaper... λολ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μακαρι... θα σταματησω να ασχολουμε με το θεμα της μπαταριας γιατι θα με τρελανει... :lol::lol:

 

ειμαι αρκετα ψυχαναγκαστικός με κάτι τέτοια...

 

επίσης κάτι τρελό που παρατηρώ είναι ότι με μαύρο φόντο μου φαίνεται πιο ομαλή η αλλαγή σελίδων σε σχέση με κάποιο άλλο wallpaper... λολ...

 

Γιατί η οθόνη είναι led που σημαίνει ότι όταν εσύ βλέπεις μαύρο πολλά led δεν ανάβουν άρα κάπως έτσι εξηγείται και αυτό που αναφέρεις όπως και η μικρότερη κατανάλωση ενέργειας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα την περασω και εγω...!!!

 

αντιμετωπίζω τώρα ένα περίεργο πρόβλημα...

 

στην υγεία της μπαταρίας στην 3 φόρτιση που έκανα την συσκευή μου πήγε 99% :(

 

το ειχα αφήσει στην ασύρματη φόρτιση όλο το βραδυ... γιατί το ξέχασα... και το πρωί το είδα 99% την υγεία της μπαταρίας και με αγχώνει μην χαλάσει...

 

Μπορεις αν θες να μιλησεις με Infoquest για το αν ειναι φυσιολογικο στην 3η φορτιση να πεσει η μπαταρια 1% αλλα νομιζω οτι η απαντηση που θα παρεις ειναι ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αν θες να μιλησεις με Infoquest για το αν ειναι φυσιολογικο στην 3η φορτιση να πεσει η μπαταρια 1% αλλα νομιζω οτι η απαντηση που θα παρεις ειναι ναι.

 

Ξεκολληστε παιδιά χαρείτε τις συσκευές σας

Δώσατε 1000€ και κάθεστε να κοιτάτε συνέχεια αν έπεσε 1% η υγεία;

Εμείς οι πιο παλιοί σας λέμε δεν έχει ανάγκη

Βάλε φόρτωσε το λίγο να έχεις μπαταρία και τέλος

Στην επόμενη ευκαιρία ξανά

Κάντε μικρές φορτίσεις και χαρείτε τα τηλέφωνα σας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια!

 

Χρησιμοποιει κανεις την e sim της κοσμοτε στο iphone xs για να μας πει αν δουλευει απροβληματιστα κτλ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια!

 

Χρησιμοποιει κανεις την e sim της κοσμοτε στο iphone xs για να μας πει αν δουλευει απροβληματιστα κτλ?

 

Ευχαριστω

 

Φίλος μου έχει . Μια χαρά όλα . Αυτό που παρατήρησε είναι ότι οι κλήσεις γίνονται πιο γρήγορα . Δηλ εγώ όταν καλώ ακούω που χτυπάει . Ενώ του φίλου μου καλεί αμέσως σχεδόν χωρίς να χτυπήσει . Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι λέω

 

Ξεκολληστε παιδιά χαρείτε τις συσκευές σας

 

Δώσατε 1000€ και κάθεστε να κοιτάτε συνέχεια αν έπεσε 1% η υγεία;

 

Εμείς οι πιο παλιοί σας λέμε δεν έχει ανάγκη

 

Βάλε φόρτωσε το λίγο να έχεις μπαταρία και τέλος

 

Στην επόμενη ευκαιρία ξανά

 

Κάντε μικρές φορτίσεις και χαρείτε τα τηλέφωνα σας

 

 

 

Έτσι είναι

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολληστε παιδιά χαρείτε τις συσκευές σας

Δώσατε 1000€ και κάθεστε να κοιτάτε συνέχεια αν έπεσε 1% η υγεία;

Εμείς οι πιο παλιοί σας λέμε δεν έχει ανάγκη

Βάλε φόρτωσε το λίγο να έχεις μπαταρία και τέλος

Στην επόμενη ευκαιρία ξανά

Κάντε μικρές φορτίσεις και χαρείτε τα τηλέφωνα σας

 

εχεις δικαιο... αλλα 1000 ευρω ειναι αυτα..... δεν τα λες και λιγα...

 

το πρόβλημα είναι ότι πρώτα με το p20 pro... είχα full σήμα μέσα στο σπίτι και 4G+ με την cosmote... τώρα στο iPhone xs έχω 2 γραμμές σήμα 4G και πολλές φορες 1 γραμμή... με αποτέλεσμα να μην έχω και το καλύτερο σήμα...!

 

και το wifi αλλα και τα δεδομενα αργουν.. κατι το οποιο δεν το ειχα με το p20 pro... δεν ξερω αν εχει νοημα να κανω restore... διαβαζω σε ξενα forums πολλα προβληματα με το iOS 12.1.2

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο... αλλα 1000 ευρω ειναι αυτα..... δεν τα λες και λιγα...

 

το πρόβλημα είναι ότι πρώτα με το p20 pro... είχα full σήμα μέσα στο σπίτι και 4G+ με την cosmote... τώρα στο iPhone xs έχω 2 γραμμές σήμα 4G και πολλές φορες 1 γραμμή... με αποτέλεσμα να μην έχω και το καλύτερο σήμα...!

 

και το wifi αλλα και τα δεδομενα αργουν.. κατι το οποιο δεν το ειχα με το p20 pro... δεν ξερω αν εχει νοημα να κανω restore... διαβαζω σε ξενα forums πολλα προβληματα με το iOS 12.1.2

 

Δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει η επαναφορά

Γενικότερα παρατηρούνται προβλήματα τελευταία με τα iPhone και την COSMOTE

Δεν ξέρω τον λόγο αλλά το έχω παρατηρήσει καιρό τώρα

Δεν είναι απίθανο μια άλλη συσκευή να έχει καλύτερο σήμα και καλύτερες ταχύτητες

Η apple είχε κάτι διαμάχες τελευταία και άλλαξε εταιρεία που τοποθετεί τα chip που αφορούν τις κεραίες στα iPhone

Ίσως οφείλεται κάπου εκεί το πρόβλημα στα xs και xs max

Θα μου πεις ο τελικός χρήστης τι φταίει;

Όντως αυτό είναι το σημαντικότερο πρόβλημα ότι εμείς πληρώνουμε το 1000ικο εμείς είμαστε οι μόνοι που δεν φταίμε αλλά το μόνο που μπορεί κάποιος να κανει είναι να μην αγοράζει συσκευή εταιρείας που δεν είναι ικανοποιημένος

 

Που να βρούμε εγώ κι εσυ αν φταίει η COSMOTE για το baseband η apple για την ενσωμάτωση στο iOS η Qualcomm για το chip και τους drivers οι όλοι αυτοί μαζί για την ασυμφωνία τους

Τρέχα γύρευε

Edited by XP130TD
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι σε ευχαριστεί. Πάντως ο κακός χαμός με το σήμα των νέων iPhone με την cosmote ενώ έχουν υψηλό sar.

 

γενικα εχει γινει μ..κια με το iOS 12.1.2...

 

με την esim εχουμε καλο σημα η τα ιδια? :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα apple και COSMOTE που συνάντησα εγώ ήταν με τα data που πλέον έχουν λυθεί. Η απορία μου τότε ήταν πώς τα είχε μόνο η COSMOTE και όχι οι άλλες δυο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα apple και COSMOTE που συνάντησα εγώ ήταν με τα data που πλέον έχουν λυθεί. Η απορία μου τότε ήταν πώς τα είχε μόνο η COSMOTE και όχι οι άλλες δυο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ξέρω ότι ο κάθε πάροχος έχει ένα μικρό πακέτο που με κάθε αναβάθμιση του iOS περνάει στην συσκευή

Εγώ τώρα πχ έχω Φορέας: COSMOTE 35.0

Αυτό μέσα έχει κάποιον κώδικα που αφορά τον φορέα της sim

Εκεί ίσως κάτι γίνεται και έχουμε προβλήματα

Μπορεί η ίδια συσκευή πχ με wind sim να μην έχει θέματα

Μπορεί η ίδια συσκευή με COSMOTE sim αλλά σε άλλη περιοχή να μην έχει προβλήματα

Οι συνδυασμοί των αιτιών είναι τόσοι πολλοί που δεν βγάζουν άκρη τι ακριβώς φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν 1 εβδομάδας τηλέφωνο να πέσει η υγεία της μπαταρίας στο 98% ? και έχω αδικαιολόγητη πτώση της μπαταρίας χωρίς να το χρησιμοποιώ και τόσο πολύ... δεν μπορώ να βγάλω σε καμια περίπτωση όλη την ημερα... από το πρωί μέχρι το μεσημέρι θα χρειαστεί φόρτιση... ακόμα και το iPhone 5 που είχα θυμάμαι η μπαταρία κράταγε περισσότερο... αρχίζω και ξενερώνω... οθόνη ένα 4ωρο να το βγάλει το πολύ.. στην αρχή έχω την εντύπωση ότι μου κράτησε πολύ καλά η μπαταρία... μετά από 6-7 φόρτισης.. και η 2 από αυτές σε ασύρματο φορτιστή .. δηλαδή είναι τυχαίο που έχασα 2% από το battery health μετά από ασύρματη φόρτιση?

 

μήπως χάλασε η μπαταρία μου από την ασύρματη φόρτιση? δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ο ασύρματος φορτιστής είναι της asus... είναι πάνω στο desktop μου.. και το galaxy s6 εκεί το φόρτιζα αρκετά συχνά αλλα η μπαταρία μου χάλασε μετά απο 2 χρονια έντονης χρήσης... οποτε δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει... επίσης από το γερμανό μου λένε να το πάω infoquest... σε περίπτωση που έχει θέμα η μπαταρία τι θα γίνει δηλαδή? αντικατάσταση συσκευής? η θα βάλουνε μια άλλη μπαταρία? δεν θελω σε καμια περιπτωση να παρω συσκευη refurbished......

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα η μπαταρία σου

Κάποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία

Μην κοιτάς την Υγεία

Στην αρχή έτσι πέφτει

Μετά θα κάνει καιρό να πέσει κάτω από το 90% ίσως και πάνω από χρόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα η μπαταρία σου

Κάποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία

Μην κοιτάς την Υγεία

Στην αρχή έτσι πέφτει

Μετά θα κάνει καιρό να πέσει κάτω από το 90% ίσως και πάνω από χρόνο

 

φιλε μου δεν φενεται καπιο app να τρωει μπαταρια...

 

ποσες ωρες σε βγαζει εσενα το δικο σου iPhone?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν φενεται καπιο app να τρωει μπαταρια...

 

ποσες ωρες σε βγαζει εσενα το δικο σου iPhone?

 

Που το ξέρεις ότι δεν τρώει;

Πώς το είδες;

Διάβασε λίγο πιο πίσω κάποια μηνύματα μου για το Viber και θα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις ότι δεν τρώει;

Πώς το είδες;

Διάβασε λίγο πιο πίσω κάποια μηνύματα μου για το Viber και θα δεις

 

τα ειδα τα μνμτα σου απλα το viber δεν το δουλευω καν... βλεπω οτι 1% μπαταρια καθε 1 ωρα φευγει... το ιδιο θεμα ειχα και με το p20 pro... σε idle με τα παντα κλειστα και 2 γραμμες σημα...

Link to comment
Share on other sites

τα ειδα τα μνμτα σου απλα το viber δεν το δουλευω καν... βλεπω οτι 1% μπαταρια καθε 1 ωρα φευγει... το ιδιο θεμα ειχα και με το p20 pro... σε idle με τα παντα κλειστα και 2 γραμμες σημα...

 

Δεν το θεωρώ και τόσο πρόβλημα αυτό που λες

Αν δεν έχεις ειδικά καλό σήμα

Η ανάλογα τι συγχρονισμους κάνει η συσκευή

Η αν έχεις ενεργή επιλογή για ανανέωση στο υπόβαθρο

1% την ώρα δεν είναι και battery drain πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι την ανανέωση στο υπόβαθρο την εχω ενεργη...! παντα μου εκανε τρομερή εντύπωση... πως το huawei P10 lite για παράδειγμα το αφηνα με 27% μπαταρία και έμενε στο 27% μια ολόκληρη μέρα... πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποσο καλή διαχείριση είχε αυτό το κινητό...

 

το θέμα είναι ότι ακόμα και στην χρήση το βλέπεις ότι πευτει σημαντικά γρήγορα ανά 1% κάθε 5λεπτό... δεν ξέρω τώρα μπορεί και εγώ να είμαι ψείρας με αυτά... και να είναι φυσιολογικό... δινω πολύ βάση σε αυτό το battery health για καλο το έβαλε η apple? :P

Link to comment
Share on other sites

ναι την ανανέωση στο υπόβαθρο την εχω ενεργη...! παντα μου εκανε τρομερή εντύπωση... πως το huawei P10 lite για παράδειγμα το αφηνα με 27% μπαταρία και έμενε στο 27% μια ολόκληρη μέρα... πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποσο καλή διαχείριση είχε αυτό το κινητό...

 

το θέμα είναι ότι ακόμα και στην χρήση το βλέπεις ότι πευτει σημαντικά γρήγορα ανά 1% κάθε 5λεπτό... δεν ξέρω τώρα μπορεί και εγώ να είμαι ψείρας με αυτά... και να είναι φυσιολογικό... δινω πολύ βάση σε αυτό το battery health για καλο το έβαλε η apple? :P

 

Με ανοιχτή την ανανέωση στο υπόβαθρο σημαίνει ότι όλες εκείνες οι εφαρμογές κάθε τόσο ανανεώνουν χωρίς εσύ να ξέρεις έτσι ώστε όταν ανοίξεις κάποια από αυτές να έχεις μπροστά σου φρέσκια πληροφορία και όχι να περιμένεις να φορτώσει

Αυτό όμως εχει και κάποιες συνέπειες

 

Τα mid range κινητά έχουν και ανάλογους επεξεργαστές

Οι συσκευές αυτές δεν καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Χαμηλές αναλύσεις σε οθόνες

Όλα παίζουν τον ρόλο τους

 

Η συσκευή που έχεις αυτή την στιγμή έχει πολύ δυνατός επεξεργαστή. Όταν τον έχεις ανάγκη λογικό να καίει. Πώς θα αποδόσει άλλωστε;

 

Πατάς το γκάζι σ' ένα 14αρι αυτοκίνητο και πάει η κατανάλωση 12L/100km

Πατάς το γκάζι σ' ένα 2λιτρο τούρμπο και πάει η κατανάλωση ******

Κάπως πρέπει να τραφεί όλο το σύστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτή την ανανέωση στο υπόβαθρο σημαίνει ότι όλες εκείνες οι εφαρμογές κάθε τόσο ανανεώνουν χωρίς εσύ να ξέρεις έτσι ώστε όταν ανοίξεις κάποια από αυτές να έχεις μπροστά σου φρέσκια πληροφορία και όχι να περιμένεις να φορτώσει

Αυτό όμως εχει και κάποιες συνέπειες

 

Τα mid range κινητά έχουν και ανάλογους επεξεργαστές

Οι συσκευές αυτές δεν καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Χαμηλές αναλύσεις σε οθόνες

Όλα παίζουν τον ρόλο τους

 

Η συσκευή που έχεις αυτή την στιγμή έχει πολύ δυνατός επεξεργαστή. Όταν τον έχεις ανάγκη λογικό να καίει. Πώς θα αποδόσει άλλωστε;

 

Πατάς το γκάζι σ' ένα 14αρι αυτοκίνητο και πάει η κατανάλωση 12L/100km

Πατάς το γκάζι σ' ένα 2λιτρο τούρμπο και πάει η κατανάλωση ******

Κάπως πρέπει να τραφεί όλο το σύστημα

 

καταλαβα...! αν το κλείσω αυτό κάθε φορα που θα ανοίγω μια εφαρμογή θα ανοίγει από την αρχή σωστά?

 

τι είναι τώρα προτιμότερο να το αφήσω ανοιχτό η να το έχω κλειστό αυτό? δεν ξέρω... επειδή έχω χρονια να δουλέψω με iPhone.... και έχουνε αλλάξει πολλά από τότε...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν 1 εβδομάδας τηλέφωνο να πέσει η υγεία της μπαταρίας στο 98% ? και έχω αδικαιολόγητη πτώση της μπαταρίας χωρίς να το χρησιμοποιώ και τόσο πολύ... δεν μπορώ να βγάλω σε καμια περίπτωση όλη την ημερα... από το πρωί μέχρι το μεσημέρι θα χρειαστεί φόρτιση... ακόμα και το iPhone 5 που είχα θυμάμαι η μπαταρία κράταγε περισσότερο... αρχίζω και ξενερώνω... οθόνη ένα 4ωρο να το βγάλει το πολύ.. στην αρχή έχω την εντύπωση ότι μου κράτησε πολύ καλά η μπαταρία... μετά από 6-7 φόρτισης.. και η 2 από αυτές σε ασύρματο φορτιστή .. δηλαδή είναι τυχαίο που έχασα 2% από το battery health μετά από ασύρματη φόρτιση?

 

μήπως χάλασε η μπαταρία μου από την ασύρματη φόρτιση? δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ο ασύρματος φορτιστής είναι της asuis... είναι πάνω στο desktop μου.. και το galaxy s6 εκεί το φόρτιζα αρκετά συχνά αλλα η μπαταρία μου χάλασε μετά απο 2 χρονια έντονης χρήσης... οποτε δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει... επίσης από το γερμανό μου λένε να το πάω infoquest... σε περίπτωση που έχει θέμα η μπαταρία τι θα γίνει δηλαδή? αντικατάσταση συσκευής? η θα βάλουνε μια άλλη μπαταρία? δεν θελω σε καμια περιπτωση να παρω συσκευη refurbished......

 

Εχεις θεμα με την μπαταρια ειπες και απαντηση ο πωλητης σου εδωσε.

 

Γιατι το κουραζουμε το θεμα και δεν στελνεις το κινητο στην Infoquest?Στην τελικη αν θες παρε τηλεφωνο την infoquest και ρωτα την και για τα περι refubrished...

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...! αν το κλείσω αυτό κάθε φορα που θα ανοίγω μια εφαρμογή θα ανοίγει από την αρχή σωστά?

 

τι είναι τώρα προτιμότερο να το αφήσω ανοιχτό η να το έχω κλειστό αυτό? δεν ξέρω... επειδή έχω χρονια να δουλέψω με iPhone.... και έχουνε αλλάξει πολλά από τότε...

 

Εγώ σε 8αρη που έχω μικρότερη μπαταρία δεν το έκλεισα. Κλείσε το Bluetooth και γυρνά τα δεδομένα σε 4g θα πάρεις ένα boost up γύρω στο 40%. Έμαθα να σερφάρω με 3g στο κέντρο πιάνω με 3g γύρω στα 7mbps .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...