Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συνηθίσεις μετά από μια δυο μέρες οποτε μικρό το κακό

Δεν ασχολούνται όλοι με root και με jailbreak οποτε δεν το θεωρούμε λύση

Όπως μάθεις είναι ναι. Το θέμα είναι ότι οι μεγάλες οθόνες φτιάχνονται για πιο ευχάριστη ανάγνωση περιεχομένου. Το να περνεις ένα 4.7 κινητό και να βλέπεις ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο με ένα 6.3 απλά σε μεγαλύτερη εικόνα δεν είναι καθόλου καλό. Πρέπει να το φτιάξουν.

 

Κοίτα πως έχω την αρχική οθόνη

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181102/188268992846c8d5785349b0f3dbd85a.jpg

 

Αν σου δείξω πως είναι σε τελείως stock θα μου πεις είναι το ίδιο κινητό? Τελείως άλλη εμπειρία παντού. Ας σκεφτούν λίγο οι εταιρειες τα σημαντικά πράγματα τα παραμελουν συνέχεια.

Edited by energetic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για 6 μηνες αντεξα με το mate 10 pro και εδω και μια βδομαδα με xs...παιδια ξερει κανεις αν η eSIM θα ειναι διαθεσιμη απο Cosmote προσεχως?
Link to comment
Share on other sites

Για 6 μηνες αντεξα με το mate 10 pro και εδω και μια βδομαδα με xs...παιδια ξερει κανεις αν η eSIM θα ειναι διαθεσιμη απο Cosmote προσεχως?

Πρώτο τρίμηνο 2019 θα φέρει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε esim θα πληρώνουμε κάτι σαν πάγιο; Δεν ξέρω καθόλου πως λειτουργεί . Εγώ με Vodafone με βλέπω να έχω καλοκαίρι

 

 

Sent from my iPhone XS

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε esim θα πληρώνουμε κάτι σαν πάγιο; Δεν ξέρω καθόλου πως λειτουργεί . Εγώ με Vodafone με βλέπω να έχω καλοκαίρι

 

 

Sent from my iPhone XS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470880

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο τρίμηνο 2019 θα φέρει η cosmote.

 

Ωραια.Ελπιζω να ειναι για ολους τους συνδρομητες της ... συμβολαιου και καρτοκινητης...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να προτεινετε καποιο καλο screen και back protector ανεξαρτητως τιμης? Με ενδιαφερει να μην καταλαβαινω οτι υπαρχει αλλα να κανει κ δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να προτεινετε καποιο καλο screen και back protector ανεξαρτητως τιμης? Με ενδιαφερει να μην καταλαβαινω οτι υπαρχει αλλα να κανει κ δουλεια.

 

Eγω θα σου πω τι να μην βαλεις.FOREVER λεγεται , ενω μπηκε τελεια πεταξε μετα απο 5,6 μερες σε καποια σημεια. Πισω δεν χρειαζεται . Καλυτερα να βαλεις skin dbrand

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

amFilm tempered εχω βαλει και νομιζω αν οχι το κορυφαιο ... απο τα καλυτερα... google it.

 

και feedback μπορεις να δεις απο οσους το εχουν δοκιμασει ...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αποφυγετε συγκρισεις συσκευων και παραμεινετε στο θεμα. Καλοριζικο σε οσους το αποκτησαν.

 

Οσο για προστασια οθονης εγω εχω εμπιστευτει της Belkin που εχει η iStorm για ενα και μοναδικο λογο, επειδη το βαζει με το μηχανημα της Belkin και δεν ξεκολλαει μετα καθολου ευκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καποιο αξιοπιστο powerbank με γρηγορη φορτιση για iphone xs εχει να προτεινει καποιος? Eχω αγορασει ηδη το fast charge ανταπτορα με το usb-c καλωδιο και εναν ακομα belkin boostup wireless charge αλλα ολα αυτα προυποθετουν κατι που σε ταξιδια και εκδρομες δεν το εχεις.Μπριζα με ρευμα.

Καθε προταση ευπροσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο αξιοπιστο powerbank με γρηγορη φορτιση για iphone xs εχει να προτεινει καποιος? Eχω αγορασει ηδη το fast charge ανταπτορα με το usb-c καλωδιο και εναν ακομα belkin boostup wireless charge αλλα ολα αυτα προυποθετουν κατι που σε ταξιδια και εκδρομες δεν το εχεις.Μπριζα με ρευμα.

Καθε προταση ευπροσδεκτη!!

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος

https://www.xiaomi-greece.gr/Mi-Power-Bank-10000mAh-2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζεις το iphone fast charge με το καλωδιο usb-c/lightning ?

Όχι fast charge. Κανονική φόρτιση....

Τώρα είδα ότι ήθελες για fast charging....

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα χρειαζομαι fast charge και αν ειναι και δυνατον και wireless

 

Bασικα εχω δει μερικα powerbank αν θελετε μου λετε την γνωμη σας

 

Αnker Powercore 10000

 

iWALK 10000mAh Qi Wireless Power Bank Portable Charger Fast Charging

 

Oκ η ANKER δεν θελει ιδιαιτερες συστασεις ... τωρα δεν ξερω αν Wireless charging powerbank θα ειναι πρακτικο στην χρηση δεδομενο οτι θα πρεπει να ειναι ακινητο το τηλεφωνο οσο φορτιζει ενω με καλωδιο θα μπορεις να κανεις ταυτοχρονη χρηση...

παντως Fast Charge θα πρεπει να εχει σιγουρα.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω θέμα με 3-4 εφαρμογές. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, καλοδεχούμενο.

 

1. Foscam application. Δεν μου ανοίγει ποτέ over carrier. Μόνο με wi-fi. Έχει ρύθμιση για wi-fi only αλλά το έχω απενεργοποιημένο. Απλώς ανοίγει και δεν βλέπει ποτέ την κάμερα μέχρι να φτάσει το time out. Με wi-fi λειτουργεί κανονικά.

 

2. Open VPN client. Ενώ διαβάζει κανονικά το .ovpn file που κάνω import from itunes μαζί με το .crt, το πιστοποιητικό δεν το "βλέπει". Σαν να μην υπάρχει...

 

3. Samsung gear s3. Τρελλό battery drain. Το ρολόι πεθαίνει σε ούτε 15 ώρες ενώ συνδεδεμένο με το s9 μου κράταγε 3-4 μέρες. Το μεγαλύτερο ποσοστό χρήσης είναι από το shealth. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα πάντα, ακόμα να δουλέψει το ρολόι και χωρίς σύνδεση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αδειάζει ταχύτατα η μπαταρία....

 

4. Greek toll. Δεν λειτουργεί απλώς....

 

Αυτά για την ώρα....

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με 3-4 εφαρμογές. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, καλοδεχούμενο.

 

1. Foscam application. Δεν μου ανοίγει ποτέ over carrier. Μόνο με wi-fi. Έχει ρύθμιση για wi-fi only αλλά το έχω απενεργοποιημένο. Απλώς ανοίγει και δεν βλέπει ποτέ την κάμερα μέχρι να φτάσει το time out. Με wi-fi λειτουργεί κανονικά.

 

2. Open VPN client. Ενώ διαβάζει κανονικά το .ovpn file που κάνω import from itunes μαζί με το .crt, το πιστοποιητικό δεν το "βλέπει". Σαν να μην υπάρχει...

 

3. Samsung gear s3. Τρελλό battery drain. Το ρολόι πεθαίνει σε ούτε 15 ώρες ενώ συνδεδεμένο με το s9 μου κράταγε 3-4 μέρες. Το μεγαλύτερο ποσοστό χρήσης είναι από το shealth. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα πάντα, ακόμα να δουλέψει το ρολόι και χωρίς σύνδεση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αδειάζει ταχύτατα η μπαταρία....

 

4. Greek toll. Δεν λειτουργεί απλώς....

 

Αυτά για την ώρα....

 

Καλημέρα.Μόνο για το πρώτο μπορώ να σου απαντήσω.Για να βλέπεις την κάμερα απομακρυσμένα πρέπει να φτιάξεις εντολή στο router σου.Αν έχεις Cosmote πας στο Security-Port Forwarding και κάνεις κανόνα.Αν έχεις άλλη εταιρεία δεν ξέρω επικοινώνησε μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόνο για το πρώτο μπορώ να σου απαντήσω.Για να βλέπεις την κάμερα απομακρυσμένα πρέπει να φτιάξεις εντολή στο router σου.Αν έχεις Cosmote πας στο Security-Port Forwarding και κάνεις κανόνα.Αν έχεις άλλη εταιρεία δεν ξέρω επικοινώνησε μαζί τους.

 

Το έχω κάνει ήδη αυτό. Στο s9 λειτουργεί, στο iphone δεν λειτουργεί. Η εφαρμογή έχει πρόβλημα και αναρωτιέμαι αν κανείς έχει βρει λύση....

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει απαντηθει καπου η ερωτηση μου.υπαρχει πιθανοτητα να μου φερουν το xs η το xs max απο αμερικη..ξερει καποιος τους αριθμους μοντελων για τα δυο αυτα κινητα για να λειτουργουν απροβληματιστα στην ελλαδα;η απλα θα πρεπει να πει το ατομο που θα το αγορασει οτι προοριζεται για χρηση στην ελλαδα χωρις να αναφερει κωδικους;
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει απαντηθει καπου η ερωτηση μου.υπαρχει πιθανοτητα να μου φερουν το xs η το xs max απο αμερικη..ξερει καποιος τους αριθμους μοντελων για τα δυο αυτα κινητα για να λειτουργουν απροβληματιστα στην ελλαδα;η απλα θα πρεπει να πει το ατομο που θα το αγορασει οτι προοριζεται για χρηση στην ελλαδα χωρις να αναφερει κωδικους;

 

 

 

Θα πρέπει να το αγοράσει από κάποιο apple store για να είναι sim unlocked.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το αγοράσει από κάποιο apple store για να είναι sim unlocked.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

ναι απο εκει θα το παρει.απλα θα το ζητησει με καποιον κωδικο μοντελου η απλα θα πει για χρηση στην ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

ναι απο εκει θα το παρει.απλα θα το ζητησει με καποιον κωδικο μοντελου η απλα θα πει για χρηση στην ελλαδα;

 

Θα ζητήσει το global model με κωδικό Α2097. Ξέρουν αυτοί.

Το αμερικανικό μοντέλο είναι το Α1920.

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσει το global model με κωδικό Α2097. Ξέρουν αυτοί.

Το αμερικανικό μοντέλο είναι το Α1920.

 

σε ευχαριστω...φανταζομαι ειναι ο ιδιος κωδικος για το xs και xs max;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...