Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον. Την μπαταρια μου την σκοτωνει το καθισιο....

Ετσι πως καθομαι στο laptop ο αισθητηρας φωτος αναβει συνεχεια την οθονη σε τερμα φωτεινοτητα και μενει On μεχρι και 1 λεπτο...Σαν να τον μπερδευει η φωτεινοτητα της οθονης. Βλεπω την οθονη να αναβει χωρις να κουναω το χερι μου και να μενει αναμμενη αρκετα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Την μπαταρια μου την σκοτωνει το καθισιο....

Ετσι πως καθομαι στο laptop ο αισθητηρας φωτος αναβει συνεχεια την οθονη σε τερμα φωτεινοτητα και μενει On μεχρι και 1 λεπτο...Σαν να τον μπερδευει η φωτεινοτητα της οθονης. Βλεπω την οθονη να αναβει χωρις να κουναω το χερι μου και να μενει αναμμενη αρκετα.

 

Λέω εγώ τώρα....

Μήπως επειδή αναβοσβήνει η οθόνη του laptop και βλέπει τις αλλαγές ο αισθητήρας κι ανάβει την οθόνη..

Δοκίμασε όσο κάθεσαι στο laptop, να το βγάλεις και να το βάλεις πίσω από το laptop να μη βλέπει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Μια ερώτηση σε όσους βάζετε παρακολούθηση ύπνου. Την έβαλα έτσι για την πλάκα και για δοκιμή μια βλέπω ότι πάντα μου λέει ότι κοιμάμαι ελαφριά και όχι βαθιά.. Άντε να μου βάλει 2 λεπτά βαθύ ύπνο. Σε εσάς βγάζει καθόλου βαθύ ? Γιατί εγώ πέφτω ξερος και δε νιώθω.. Οπότε τι στο καλό ελαφριά λέει ότι κοιμάμαι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Μια ερώτηση σε όσους βάζετε παρακολούθηση ύπνου. Την έβαλα έτσι για την πλάκα και για δοκιμή μια βλέπω ότι πάντα μου λέει ότι κοιμάμαι ελαφριά και όχι βαθιά.. Άντε να μου βάλει 2 λεπτά βαθύ ύπνο. Σε εσάς βγάζει καθόλου βαθύ ? Γιατί εγώ πέφτω ξερος και δε νιώθω.. Οπότε τι στο καλό ελαφριά λέει ότι κοιμάμαι ?

 

Βαθύ εννοεί ακίνητος εντελώς.

Αν γυρνάς στο κρεββάτι πάλι κοιμάσαι, αλλά δεν τον θεωρεί βαθύ.

Ότι δε νοιώθεις εσύ δε λέει κάτι.

Εμένα η γυναίκα μου μου ρίχνει κλωτσίδια το βράδυ και δε νοιώθει.

Νοιώθω εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Βαθύ εννοεί ακίνητος εντελώς.

Αν γυρνάς στο κρεββάτι πάλι κοιμάσαι, αλλά δεν τον θεωρεί βαθύ.

Ότι δε νοιώθεις εσύ δε λέει κάτι.

Εμένα η γυναίκα μου μου ρίχνει κλωτσίδια το βράδυ και δε νοιώθει.

Νοιώθω εγώ :p

 

Χαχα, κατάλαβα. Εντάξει εντελώς ακινήτοι δε μένουμε δηλαδή καθόλου ? Πως γίνεται να κινείσαι 7 ώρες συνέχεια ? Τέλος πάντων, θα μετρήσω μερικές ακόμα φορές έτσι για την πλάκα να δούμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πρωην κατοχοι του S3 Frontier που αναβαθμισαν σε Watch να πουν εντυπωσεις?

Ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα, δεδομενου των προσφορων που παιζουν, οπου το Watch βγαινει στα 264 ενω το Frontier στα 160!!

Αξιζει το Watch τα 100 παραπανω? Η χρηση που θα κανω θα ειναι κυριως ως smartwatch και οχι τοσο σε fitness μετρησεις κλπ.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πρωην κατοχοι του S3 Frontier που αναβαθμισαν σε Watch να πουν εντυπωσεις?

Ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα, δεδομενου των προσφορων που παιζουν, οπου το Watch βγαινει στα 264 ενω το Frontier στα 160!!

Αξιζει το Watch τα 100 παραπανω? Η χρηση που θα κανω θα ειναι κυριως ως smartwatch και οχι τοσο σε fitness μετρησεις κλπ.

 

Έτσι το χρησιμοποιώ κι εγώ.

Μόνο στη μπαταρία θα βρεις διαφορά, αλλά για μένα είναι μεγάλη.

Άσχετα με τα αναγραφόμενα mAh, σε μένα η διαφορά είναι περίπου 2.5 μέρες vs 4.5 με συνεχώς το wifi ανοικτό.

Εσύ κρίνεις αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πρωην κατοχοι του S3 Frontier που αναβαθμισαν σε Watch να πουν εντυπωσεις?

Ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα, δεδομενου των προσφορων που παιζουν, οπου το Watch βγαινει στα 264 ενω το Frontier στα 160!!

Αξιζει το Watch τα 100 παραπανω? Η χρηση που θα κανω θα ειναι κυριως ως smartwatch και οχι τοσο σε fitness μετρησεις κλπ.

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή και εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο (ίσως και σε κανένα ακόμα), πού τα βρίσκεις σε αυτές τις τιιμές; Γιατί εγώ, το μεν frontier το βρίσκω στα 184 και το δε galaxy watch sta 279.

Θα σου ήμουν υπόχρεος αν μου έλεγες πού τα βρίσκεις τόσο

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ στο λαο :-)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, συγγνωμη που δεν εδωσα λεπτομερειες.

Και τα δυο βγαινουν τοσο στο Γερμανο, οπου εχει 20% Επιστροφη με καρτα Eurobank μεχρι την Κυριακη.

Οι αρχικες τιμες εκει ειναι 329 για το Watch και 199 για το Frontier (τιμη Black friday).

Οποτε το Watch βγαινει 263 και το Frontier 160 :rolleyes:

 

Η μπαταρια δε με πειραζει να ειναι στις 2.5μερες, οπως και η αντοχη σε κολυμπι δε με ενδιαφερει.

Προς παρον κλινω προς το Frontier λογω τιμης κυριως. Εκτος κι αν γινει κανενα μπαμ την Παρακευη και βγει και το Watch σε καμια προσφορα!

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, συγγνωμη που δεν εδωσα λεπτομερειες.

Και τα δυο βγαινουν τοσο στο Γερμανο, οπου εχει 20% Επιστροφη με καρτα Eurobank μεχρι την Κυριακη.

Οι αρχικες τιμες εκει ειναι 329 για το Watch και 199 για το Frontier (τιμη Black friday).

Οποτε το Watch βγαινει 263 και το Frontier 160 :rolleyes:

 

Η μπαταρια δε με πειραζει να ειναι στις 2.5μερες, οπως και η αντοχη σε κολυμπι δε με ενδιαφερει.

Προς παρον κλινω προς το Frontier λογω τιμης κυριως. Εκτος κι αν γινει κανενα μπαμ την Παρακευη και βγει και το Watch σε καμια προσφορα!

 

Το 20% ισχύει για όλες τις αγορές ή μόνο για τα προϊόντα black friday; Γιατί αν είναι έτσι δεν ισχύει για το galaxy watch

Link to comment
Share on other sites

Το 20% ισχύει για όλες τις αγορές ή μόνο για τα προϊόντα black friday; Γιατί αν είναι έτσι δεν ισχύει για το galaxy watch
Μαλλον για ολες τις αγορες. Πχ στο public ηταν για ολες τις τηλεορασεις ανω των 599€ ανεξαρτητα αν ηταν σε black friday προσφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το 20% ισχύει για όλες τις αγορές ή μόνο για τα προϊόντα black friday; Γιατί αν είναι έτσι δεν ισχύει για το galaxy watch

 

Στους ορους δεν αναφερει τιποτα για Black Friday, απλα λεει για οποιαδηποτε αγορα πανω απο 199ευρω!

 

- Οι προσφορές ισχύουν 20/11-25/11 ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Οι τιμές είναι ενδεικτικές και περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Η ενέργεια €πιστροφή ισχύει από 20/11 έως 25/11 και σε αυτή συμμετέχουν όλες οι αγορές από 199€ και άνω αποκλειστικά με κάρτες Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα €πιστροφή. Όροι και προϋποθέσεις στο http://www.germanos.gr & http://www.epistrofi-eurobank.gr.

 

- Το 20% €πιστροφή ισχύει στα φυσικά καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, καθώς και στο http://www.germanos.gr, εφόσον η αγορά και η εξόφληση πραγματοποιηθεί μέσω του http://www.germanos.gr, (δεν ισχύει εφόσον η παραγγελία γίνει στο http://www.germanos.gr και η εξόφληση γίνει σε φυσικό κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ).

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω μια απορία πριν προβώ σε αγορά.

Απ ότι είδα, υπάρχει ένα θέμα με τις πολλαπλές ειδοποιήσεις από την εκάστοτε εφαρμογή.

Η απορία μου είναι η εξής.

Εμφανίζει πολλαπλές ειδοποιήσεις (στο whatsapp για παράδειγμα) και δεν μπορείς να απαντήσεις, παρα μόνο στην τελευταία;

Ή δεν εμφανίζει καμία άλλη εκτός από την τελευταία;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στους ορους δεν αναφερει τιποτα για Black Friday, απλα λεει για οποιαδηποτε αγορα πανω απο 199ευρω!

 

Και εγώ αυτό κατάλαβα αλλά με δαύτους πρέπει να είσαι σίγουρος! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως γίνεται η επιστροφή; Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω μέσω του Γερμανού
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω μια απορία πριν προβώ σε αγορά.

Απ ότι είδα, υπάρχει ένα θέμα με τις πολλαπλές ειδοποιήσεις από την εκάστοτε εφαρμογή.

Η απορία μου είναι η εξής.

Εμφανίζει πολλαπλές ειδοποιήσεις (στο whatsapp για παράδειγμα) και δεν μπορείς να απαντήσεις, παρα μόνο στην τελευταία;

Ή δεν εμφανίζει καμία άλλη εκτός από την τελευταία;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εμφανιζει μονο την τελευταια απο FB, whatsapp, Viber κλπ και μπορεις να απαντησεις μονο σε αυτην και αν την σβησεις απο τις ειδοποιησεις, ουτε σε αυτην.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζει μονο την τελευταια απο FB, whatsapp, Viber κλπ και μπορεις να απαντησεις μονο σε αυτην και αν την σβησεις απο τις ειδοποιησεις, ουτε σε αυτην.

 

σου εμφανιζει την ειδοποιηση απο viber/fb? εμενα στο s9 plus μονο οτι εχω ειδοποιηση μου ελεγε και προβολη στο κινητο σαν επιλογη, τιποτα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σου εμφανιζει την ειδοποιηση απο viber/fb? εμενα στο s9 plus μονο οτι εχω ειδοποιηση μου ελεγε και προβολη στο κινητο σαν επιλογη, τιποτα αλλο.
Δεν θυμαμαι να σου πω. Τωρα το εχω και φορτιζει. Μαλιστα σημερα μου εκανε εντυπωση που σε μια ειδοποιηση FB μου εδειξε και εικονα! Viber δεν εχω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να σου πω. Τωρα το εχω και φορτιζει. Μαλιστα σημερα μου εκανε εντυπωση που σε μια ειδοποιηση FB μου εδειξε και εικονα! Viber δεν εχω.

 

ισως ειναι και θεμα συσκευης. Τον πρωτο καιρο με gear s3 νομιζω εβλεπα σχεδον απο ολες.. μετα μονο απο whatsapp. Στο s9 plus το ιδιο, μονο whatsapp. Τωρα μενει να δω στο νοτε 9 αν εχει διαφορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω ενα Α3 του 2014... Σημερα μου ηρθε ακομη ενα upadate της εφαρμογης gear στο κινητο. Δεν ξερω τι επιρρεαζει αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βλεπετε στις ειδοποιησεις απο το VIBER και το κείμενο,

πρεπει να πατε στις ρυθμισεις του και να εχετε ενεργοποιημενη την εμφάνιση προεπισκοπησης μηνυματος.

Δεν εχει καμια σχέση το galaxy watch ή το τηλέφωνο που έχετε.

Είναι καθαρά θεμα ρυθμισης του Viber.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζει μονο την τελευταια απο FB, whatsapp, Viber κλπ και μπορεις να απαντησεις μονο σε αυτην και αν την σβησεις απο τις ειδοποιησεις, ουτε σε αυτην.
Πραγματικά με ξενέρωσε εντελώς αυτό.

Το όλο point είναι να βλέπεις τις ειδοποιήσεις άμεσα χωρίς να χρειαστεί να πιάσεις κινητό..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με ξενέρωσε εντελώς αυτό.

Το όλο point είναι να βλέπεις τις ειδοποιήσεις άμεσα χωρίς να χρειαστεί να πιάσεις κινητό..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

ισχυει, ενα αλλο μελος εδω τις βλεπει και viber σε Note 9. Σημερα θα τσεκαρω και εγω σε ολες τις εφαρμογες και θα σου πω. Δεν ξερω αν φταιει καποια ρυθμιση των apps αλλα γενικα δεν ειχα βρει τροπο να τις βλεπω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...