Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.

Εχει κάποιον αισθητήρα στο κέντρο η οθόνη;

Γιατί μου εχει στο κέντρο κάτι πού δεν φαίνεται σημάδι.

Λογικά έχει αισθητήρα φωτός.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει αισθητήρα φωτός.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχει πάντως είναι διακριτός...

Σε αλλους φαίνεται;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση του ύπνου σας δουλεύει σωστά; Είχα κάποιες αμφιβολίες για την ακρίβεια των δεδομένων του, όμως σήμερα βεβαιώθηκα όταν μου έβγαλε ότι κοιμόμουν από τις 09:00 έως τις 10:30 το πρωί ενώ ήμουν στη δουλειά!

Εντάξει το ξέρω ότι κοιμάμαι όρθιος τις πρώτες ώρες στο γραφείο αλλά δεν περίμενα να μου το πει κατάμουτρα ένα παλιορολόι! :mad:

Τι σφυγμό είχες εκείνη την ώρα; μιπως ήταν τόσο χαμηλός σαν να κοιμάσαι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τι σφυγμό είχες εκείνη την ώρα; μιπως ήταν τόσο χαμηλός σαν να κοιμάσαι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομίζω να παίζει ρόλο.

Εγώ "κοιμόμουν" με 90 παλμούς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με κινητό huawei θα αντιμετωπίσω προβλήματα με watch faces ειδοποιήσεις κλπ. ;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με κινητό huawei θα αντιμετωπίσω προβλήματα με watch faces ειδοποιήσεις κλπ. ;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ με το Huawei Mate 8 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Οπότε η απάντηση είναι, όχι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ με το Huawei Mate 8 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Οπότε η απάντηση είναι, όχι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σαι καλά φίλε μου. Η μπαταρία με allways on και ειδοποιήσεις κλήσεις μηνύματα και email τα βασικά δηλαδή πόσο περίπου θα βγάζει ;

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου. Η μπαταρία με allways on και ειδοποιήσεις κλήσεις μηνύματα και email τα βασικά δηλαδή πόσο περίπου θα βγάζει ;

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα με το watch face, θα καταναλώνει μίνιμουμ ένα 3% ανά ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου. Η μπαταρία με allways on και ειδοποιήσεις κλήσεις μηνύματα και email τα βασικά δηλαδή πόσο περίπου θα βγάζει ;

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω κατανάλωση περίπου 20% ανά 24ωρο, χωρίς AOD, με αρκετές ειδοποιήσεις, μέτρηση παλμών ανά 10λεπτο και καθημερινή μέτρηση ύπνου σε λειτουργία όμως το βράδυ DND & Airplane Mode.

82c7bfbbd2ed700a3f098148675c6d6f.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά συχνά μου κάνει πλέον το εξής: Έρχονται μαζεμένες ειδοποιήσεις για αναφορές παράδοσης μηνυμάτων για μηνύματα που έχω στείλει εδώ και καιρό. Δονείται το ρολόι για κανένα λεπτό και στο τηλέφωνο δεν εμφανίζεται τίποτα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από χτες 46μμ. Μόλις το έβαλα για φόρτιση. 24 ώρες ακριβώς άντεξε με άπειρο σκάλισμα, aod , μετρηση ύπνου και βαλε βγάλε εφαρμογές. Αυτό που μου τσάκισε την μπαταρία είναι μια εφαρμογή YouTube η οποία έμεινε ανοιχτη στο παρασκήνιο και μου έφαγε ένα 20%. Δεν θα το καταλάβαινα αν δεν με ειδοποιούσε το ρολόι για το battery drain της εφαρμογής και την επιλογή να τη τερματίσει. Εχει task manager και μένουν ανοιχτές εφαρμογές πάνω από μια τη φορά;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση του ύπνου σας δουλεύει σωστά; Είχα κάποιες αμφιβολίες για την ακρίβεια των δεδομένων του, όμως σήμερα βεβαιώθηκα όταν μου έβγαλε ότι κοιμόμουν από τις 09:00 έως τις 10:30 το πρωί ενώ ήμουν στη δουλειά!

Εντάξει το ξέρω ότι κοιμάμαι όρθιος τις πρώτες ώρες στο γραφείο αλλά δεν περίμενα να μου το πει κατάμουτρα ένα παλιορολόι! :mad:

Μολις μου το εκανε και εμενα περιπου στις ιδιες ωρες με εσενα. ΑΛλα δεν ειχε κανει καταγραφη το προηγουμενο βραδυ γιατι το εβαλα για φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, έδωσα s3 classic και ήρθα στο 46αρι.. Θα προτιμούσα βέβαια να έχουμε 2 επιλογές, ένα μαύρο και ένα νικελ ( όχι τόσο γυαλιστερό βέβαια) όπως η προηγούμενη γενιά καθώς η μαύρη ροδελα κάπως μου κάθεται πάνω στο νικελ τώρα αλλά οκ. Επίσης έχω 4-5 σετ λουράκια που μάλλον δεν κολλάνε με το νέο ρολόι έτσι όπως είναι τα χρώματα.

 

Για το ρολόι τωρα, πήρα το μεγάλο καθώς η διαφορά στη μπαταρία είναι πολύ μεγάλη. Το στήσιμο που κάνω είναι καθαρά watch. Δηλαδή Aod ον και notifications σε μερικά social apps συν κλήσεις και μηνύματα. Βήματα κλπ τα θεωρώ λίγο μπούρδες, μου πει δε μου πει, δεν αδυνατιζω..Θέλω να πω, το να τα μετράς απλά για το μέτρημα δε μου λέει κάτι, συν ότι κανένα από αυτά δεν τα λέει σωστά.αν βγω καμία μέρα για περπάτημα ίσως βάλω μετρητή. Αλλά καθημερινά τα θεωρώ μπούρδες. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να το σταματήσεις..

Κατά τα άλλα βλέπω καλύτερη μπαταρία από s3, παλμους λίγο ότι ναναι αλλά θα το ξανά δω.

Γενικά για καθημερινό βολεύει πολύ ειδικά σε μηχανή επάνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για καθημερινό βολεύει πολύ ειδικά σε μηχανή επάνω

Κ γω, για την μηχανή το θελω, θα εχω ενα ψιλοπροβλημα με το 46αρι, γιατι φοράω το ρολοι στο δεξί χερι και κοντραρει συνεχεια στον καρπο, λογω του γκαζιου.

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

279,90€ το 46αρι στο crazy sundays του eshop

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εχασα 50€... Αλλα ετσι ειναι. Η τιμη στο skroutz ειχε πεσει τοσο εδω και μερες. Απλα τα μικρα καταστηματα δεν κανουν δοσεις και το ηθελα να το παρω αμεσα χωρις να περιμενω μεταφορικες. Νομιζω οτι αν σταθεροποιηθει στα 250€ θα ειναι αχτυπητο.

 

Την μπαταρια του παντως δεν μπορω να την στρωσω. Δευτερη μερα και εχει πεσει ηδη στο 27% σε 17 ωρες χρησης. περιπου ενα 4% χανει καθε ωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κ γω, για την μηχανή το θελω, θα εχω ενα ψιλοπροβλημα με το 46αρι, γιατι φοράω το ρολοι στο δεξί χερι και κοντραρει συνεχεια στον καρπο, λογω του γκαζιου.

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Γιατί δεν το βάζεις στο αριστερό ? Αν θες δεξί οπωσδήποτε μην το σφίγγεις πολύ να κάθεται πιο ψηλά στον καρπό και να δουλεύει πιο άνετα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

279,90€ το 46αρι στο crazy sundays του eshop

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όντως καλή τιμή, εγώ το πήρα από αμαζον 300 αλλά χωρίς ΦΠΑ βγήκε 245 περίπου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Διαβασα για battery drain που βασανιζει καποιους κατοχους και εκανα αυτο που λεει εδω https://www.tizenhelp.com/battery-problem-solved-on-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/ και ηδη αρχισα να βλεπω διαφορα. Εχει πεσει η καταναλωση στο 2% την ωρα.

Αν κλεισω και το wifi αντι για το αυτοματο ισως βελτιωθει και αλλο.

Καμια προταση για watchface που και σε AOD να καταναλωνει λιγο χωρις να στερείσαι πληροφοριες;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Διαβασα για battery drain που βασανιζει καποιους κατοχους και εκανα αυτο που λεει εδω https://www.tizenhelp.com/battery-problem-solved-on-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/ και ηδη αρχισα να βλεπω διαφορα. Εχει πεσει η καταναλωση στο 2% την ωρα.

Αν κλεισω και το wifi αντι για το αυτοματο ισως βελτιωθει και αλλο.

Καμια προταση για watchface που και σε AOD να καταναλωνει λιγο χωρις να στερείσαι πληροφοριες;

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος.

Τι "πληροφορίες" θες ακριβώς;

Εγώ π.χ. βάζω μόνο ώρα, ενώ εσύ να θες να βλέπεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Διαβασα για battery drain που βασανιζει καποιους κατοχους και εκανα αυτο που λεει εδω https://www.tizenhelp.com/battery-problem-solved-on-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/ και ηδη αρχισα να βλεπω διαφορα. Εχει πεσει η καταναλωση στο 2% την ωρα.

Αν κλεισω και το wifi αντι για το αυτοματο ισως βελτιωθει και αλλο.

Καμια προταση για watchface που και σε AOD να καταναλωνει λιγο χωρις να στερείσαι πληροφοριες;

 

Συγγνώμη αλλά το s health πως κλείνει στο ρολόι ? Αν κλείσει το κέρδος θα είναι μεγάλο καθώς μετράει βήματα συνέχεια αλλά δεν βλέπω να γίνεται. Εκτός αν εννοεί Στο κινητό για να μην στέλνει δεδομένα που οκ εκεί κλειστό το έχω. Ομοίως και το άλλο που προτείνει καθώς και το WiFi καθώς το θεωρώ περιττό. Αν θέλω σύνδεση έχω ΒΤ.. μόνο.

Προς το παρόν το βλέπω για μια μέρα παραπάνω από gear s3..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γίνε πιο συγκεκριμένος.

Τι "πληροφορίες" θες ακριβώς;

Εγώ π.χ. βάζω μόνο ώρα, ενώ εσύ να θες να βλέπεις τα πάντα.

Αυτό ακριβώς. Ψάχνω κάποιο που να δείχνει όσα περισσότερα με λιγότερη κατανάλωση . Δεν ξέρω τι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Ενα watchface που δείχνει πολλά ή να σκαλιζω το μενού και τα widgets για να δω αυτό που θέλω . Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω αυτό. Αν και δεν μου αρέσουν τα ψηφιακά. 9f6840ff9fa4a37585dd1621b8c9e57b.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη αλλά το s health πως κλείνει στο ρολόι ? Αν κλείσει το κέρδος θα είναι μεγάλο καθώς μετράει βήματα συνέχεια αλλά δεν βλέπω να γίνεται. Εκτός αν εννοεί Στο κινητό για να μην στέλνει δεδομένα που οκ εκεί κλειστό το έχω. Ομοίως και το άλλο που προτείνει καθώς και το WiFi καθώς το θεωρώ περιττό. Αν θέλω σύνδεση έχω ΒΤ.. μόνο.

Προς το παρόν το βλέπω για μια μέρα παραπάνω από gear s3..

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Δικαιωματα- > Samsung Health -> κλεισιμο αισθητηρες και θεση. Δεν μου εχει μετρησει ουτε ενα βημα απο τοτε ουτε παλμους. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Ψάχνω κάποιο που να δείχνει όσα περισσότερα με λιγότερη κατανάλωση . Δεν ξέρω τι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Ενα watchface που δείχνει πολλά ή να σκαλιζω το μενού και τα widgets για να δω αυτό που θέλω . Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω αυτό. Αν και δεν μου αρέσουν τα ψηφιακά. 9f6840ff9fa4a37585dd1621b8c9e57b.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Δικαιωματα- > Samsung Health -> κλεισιμο αισθητηρες και θεση. Δεν μου εχει μετρησει ουτε ενα βημα απο τοτε ουτε παλμους.

 

Ωραίος, επιτέλους να ησυχασω από την βλακεια..έχω περιέργεια πως θα πάει τώρα. Χοντρικά ήμουν στις 2 ημέρες και κάτι με το s3, τώρα με αυτό λογικά θα περάσω τις 4..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα άνοιξα πάλι από το πρωί το s health. 4% κατανάλωση σε 1 ώρα από 2% που ήταν κλειστό.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναγνωρίζει ελληνική ομιλία , ωστε να γράφει μηνύματα; Αν όχι ακόμα, πιστεύετε θα γίνει σύντομα; Για εμένα αυτο είναι καθοριστικός παράγοντας αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...