Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σου πω οτι το apple watch διπλα μου καθησε πιο καλα στο χερι. Μεγεθος οσο το swatch που φοραω, παναλαφρο πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και με μεγαλη οθονη. Αλλα μεχρι εκει. Ουτε το λειτουργικο του μου αρεσε ουτε εχω σκοπο να παρω iphone. Επισης θελω κατι που το φοραω συνεχεια, να μοιαζει με ρολοι και αυτο το πετυχαινει το galaxy watch. Αλλα νομιζω οτι το 46 παρα ειναι μεγαλο. Δεν εσφιξα το λουρακι αλλα νομιζω οτι σε μηκος ειναι οσο ο καρπος μου και αυτο δεν ειναι καλο... Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το Σάββατο το 46μμ, γιατί έφτιαχνα watch faces για φίλους και δεν μπορούσα καν να τα δοκιμάσω :rolleyes:

Δεν πιστεύω ότι έχει νόημα να λέμε είναι μεγάλο , είναι μικρό κλπ.

Δεν έχουμε όλοι τα ίδια χέρια, οπότε στον καθένα κάθεται και διαφορετικά.

Αυτό που δε μου αρέσει εμένα είναι το βάρος.

Είναι πιο βαρύ από το "βέλτιστο" και το αισθάνομαι όταν κινείται το χέρι, ενώ και το ελαστικό λουράκι κάνει υπερωρίες για να το κρατήσει σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι βαρυ για activity trucker αλλα για εμενα ειναι "αναβάθμιση" που θα κατεβω 20gr σε σχεση με το απλο μου ρολοι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το Σάββατο το 46μμ, γιατί έφτιαχνα watch faces για φίλους και δεν μπορούσα καν να τα δοκιμάσω :rolleyes:

Δεν πιστεύω ότι έχει νόημα να λέμε είναι μεγάλο , είναι μικρό κλπ.

Δεν έχουμε όλοι τα ίδια χέρια, οπότε στον καθένα κάθεται και διαφορετικά.

Αυτό που δε μου αρέσει εμένα είναι το βάρος.

Είναι πιο βαρύ από το "βέλτιστο" και το αισθάνομαι όταν κινείται το χέρι, ενώ και το ελαστικό λουράκι κάνει υπερωρίες για να το κρατήσει σταθερό.

 

Κι εγω για αυτο εχω σκαλωσει. Απο τη μια στο 42αρι δε μου κανει η μπαταρια, στο δε 46αρι με χαλαει το ηδη αυξημενο βαρος.

Βλεπω να χρησιμοποιω για μια ακομη φορα το παναλαφρο κι υπερπληρες huawei watch 2 4g (α ρε apple να μην "ανοιγεις" τα ρολογια σου για αλλες πλατφορμες, 100 χρονια μπροστα στα ρολογια εισαι (στα κινητα,ομως, 100 χρονια πισω :lol:)...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για αυτο εχω σκαλωσει. Απο τη μια στο 42αρι δε μου κανει η μπαταρια, στο δε 46αρι με χαλαει το ηδη αυξημενο βαρος.

Βλεπω να χρησιμοποιω για μια ακομη φορα το παναλαφρο κι υπερπληρες huawei watch 2 4g (α ρε apple να μην "ανοιγεις" τα ρολογια σου για αλλες πλατφορμες, 100 χρονια μπροστα στα ρολογια εισαι (στα κινητα,ομως, 100 χρονια πισω :lol:)...

Το έχω πάρει εδώ και μια εβδομάδα. Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και έχω και το S3 frontier παράλληλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εδώ και μια εβδομάδα. Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και έχω και το S3 frontier παράλληλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει είναι πληθωρικές ρολογαρες ασυζητητι Δημήτρη, αμφότερες . Απλά με κουράζουν σε πολύωρη παραμονή στο χέρι. Κατά τα άλλα hardwar-ικα, αλλά και σαν υλοποίηση το tizen είναι top. Το μόνο μείον είναι ότι το proprietary αυτό λειτουργικό δεν περπάτησε όσο το wear OS στον κόσμο των software houses, αλλά ακόμα περισσότερο όσο το watch OS...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι. Και στο λέω εγώ που έβλεπα μεγάλο ρολόι σε χέρια φίλων και τους έλεγα πως την πάλευαν. Και να που τώρα φοράω Gear s3 και είναι λες και φοράω mi band. :lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόβλημα με το Galaxy Watch που καλό είναι να αναφέρεται:

 

Πρόβλημα με τη μέτρηση των βημάτων (μετράει μετά τα 15 βήματα) που έχει ως αποτέλεσμα να χάνονται αρκετά κατά τη διάρκεια της μέρας. Υπάρχουν άπειρες αναφορές στο διαδίκτυο και το πρόβλημα το έχουν όλα.

Επίσης έστειλα μήνυμα στη Samsung η οποία δεν μου απάντησε πότε επί του θέματος αλλά με μια απάντηση ότι να ναι. Περιμένω μια βδομάδα για τη δεύτερη ερώτηση μου, αλλά δε βλέπω φως.

 

Κάτι ακόμα είναι πως δεν μπορείς να διαβάσεις μήνυμα από Viber, που στο Gear S3 γινόταν για το πρώτο μήνυμα.

Αν μπορεί κάποιος με το καινούριο ας το τεστάρει και να μας πει.

 

Ελπίζω να είναι θέμα software και να διορθωθεί μελλοντικά, τουλάχιστον για το πρώτο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ το 46άρι και το περιμένω από μέρα σε μέρα.

Μια ερώτηση σε αυτούς που το έχουν ήδη. Ποιές εφαρμογές θεωρείτε απαραίτητες ή τουλάχιστον χρήσιμες για εγκατάσταση;

Επίσης πιστεύετε ότι χρειάζεται να βάλουμε screen protection ή είναι περιττή;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 μέρες το 46 τι να πω είναι καταπληκτικό!!!! Όσο για τα μηνύματα στο viber τα εμφανίζει κανονικά μέχρι και τις φωτογραφίες που μου στέλνουν βλέπω! Μήπως παίζει ρόλο και το τηλέφωνο δεν ξέρω? Έχω το note 8
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 μέρες το 46 τι να πω είναι καταπληκτικό!!!! Όσο για τα μηνύματα στο viber τα εμφανίζει κανονικά μέχρι και τις φωτογραφίες που μου στέλνουν βλέπω! Μήπως παίζει ρόλο και το τηλέφωνο δεν ξέρω? Έχω το note 8

 

Σορρυ παιδιά, δικό μου λάθος, ειχα την προεπισκόπηση μηνυματων κλειστή απο τις ρυθμίσεις του Viber.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγαινα να γράψω βασικά ενώ μου είπαν από τη samsung ότι φαίνονται όλα κανονικά, λέω με κοροιδεψαν; :p

 

Προστασία οθόνης λέω να πάρω αυτό που έχει αρκετές κριτικές

 

88c09dc81bfd7823070308b5df313ba9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα χρώματα πήρε το θηρίο!χαχαχα Να το χαρείς φίλε!:)

 

Εγώ έχω πάρει το γαλάζιο (το πέμπτο λουράκι σου) για το s3 frontier και με ξενέρωσε που στις φωτογραφίες το έδειχναν πιό έντονο αλλα στην προγματικότητα είναι ξεπλυμένο σαν την φωτογραφία σου, το έχω συνηθίσει πλεον .:P Επόμενο λουράκι θα ήθελα να παρω ένα μπρασελε μαύρο όπως το τελευταίο στην φωτό σου για πιό καλό.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όντως γερή συλλογή!!!

 

Κι εγώ ο,τι λουρί έχω δει σε rubber, τα σχόλια γράφουν πως είναι πιο παστέλ απ ο,τι φαίνονται.

 

Μάλλον η λύση είναι λουράκι από Ελλαδα

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το γαλάζιο (το πέμπτο λουράκι σου) για το s3 frontier και με ξενέρωσε που στις φωτογραφίες το έδειχναν πιό έντονο αλλα στην προγματικότητα είναι ξεπλυμένο σαν την φωτογραφία σου, το έχω συνηθίσει πλεον .:P

 

Αν ειχα δει αυτο το ποστ νωριτερα... Περιμενω να μου ερθουν πορτοκαλι, γαλαζιο, κιτρινο κακκινο και καφε... Τωρα πoυ τα ειδα με κανονικο φωτισμο ξενερωσα λιγο.. Καμια σχεση με τη φωτο στο ebay.. Παιζει να ζητησω partial refund...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με απασχολει η διαφορα στην αποχρωση αλλα οτι διαβαζω οτι τα συγκεκριμενα ειναι μαγνητες για σκονες και χνουδια που κολλανε πανω τους και δνε βγαινουν ουτε με νερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απο Κίνα.. 1,50 ευρώ έκαστος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1dQsSPS.png

 

 

 

Να σε ρωτήσω κατι, επειδή έχω παρει πολλές φορές απο Amazon αλλα ποτέ απο eBay , κι ειδικά Κίνα, πόσες περίπου μέρες υπολογίζεις για την αποστολή ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κατι, επειδή έχω παρει πολλές φορές απο Amazon αλλα ποτέ απο eBay , κι ειδικά Κίνα, πόσες περίπου μέρες υπολογίζεις για την αποστολή ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για Κύπρο περίπου 20 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Σου γραφει, αναλογα απο που ειναι το προιον. Απο κινα, συνηθως 3-5 εβδομαδες, αναλογα. Καποιοι στελνουν και με πιο γρηγορες μεθοδους

 

Παιδια οσοι το εχετε (μιας και δεν ειδα τετοια σχολια), αν υπαρχει εφαρμογη Sports Tracker (οχι γενικα, την συγκεκριμενη :p), τι λεει η εφαρμογη του Spotify και ποσο σας κραταει η μπαταρια με Always On (στο 46ρι κυριως)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε εφαρμογές εκτος του «galaxy apps»;

Οχι. Μονο watchfaces μπορεις να κατεβασεις. Εκτος αν φτιαξεις εσυ καποια εφαρμογη και την κανεις sideload...Δεν εχω δει 3rd party εφαρμογες παντως... Θα ηθελα πολυ εναν μετρονομο αλλα δνε νομιζω οτι υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι sos! Στο play store δεν μου βγάζει το Wearable app για να το κατεβάσω στο κινητό μου. Ούτε στα galaxy apps. Έχω το Samsung Galaxy J1. Τι κάνουμε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...