Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά θα βάλω. Αν υπήρχε και κάτι που να προστατεύει το bezel θα έβαζα και από αυτό!

Ε οκ. Ευελπιστω το μαυρο να κρατησει.. Αλλιως με μαυρο ματ μπογια κι ενα μικρο πινελακι θα γινει δουλεια πιστευω.. ;) Αλλα ας μην το γκαντεμιαζουμε.. Ο χρονος θα δειξει..

 

Εγώ είχα πάρει 3 κομμάτια για το s3. Μου είχε περισσέψει το ένα και το έβαλα στο watch. Όπως και να ναι μια προστασία τη δίνει χωρίς να χάνεις κάτι από την οθόνη ούτε στην ανταπόκριση ούτε στην ευκρίνια.

 

Κι εγω εχω παραγγειλει 3 tempered μερικες μερες πριν παρω το watch. Ελπιζω να μην αργησουν πολυ.. Προς το παρον το εχω με την αρχικη ζελατινα..

Link to comment
Share on other sites

Να μια διαφορετικη εκδοχη του watch με αλλο λουρακι και το αναλογο watch face!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=67133&stc=1&d=1537883225

Link to comment
Share on other sites

Για navigation ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιεί (φαντάζομαι όχι το Google Maps); Το έχει δουλέψει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Για navigation ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιεί (φαντάζομαι όχι το Google Maps); Το έχει δουλέψει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

Δεν εχει δικό του πρόγραμμα. Παρολα αυτα μπορεις να βαλεις μια επεκταση και να δουλευει σε συνεργασια με το τηλεφωνο.

Γινετε για εξοικονόμηση μπαταριας μιας και δε δουλευει το gps του ρολογιου αλλα του τηλεφώνου.

Το ιδιο γινόταν και στο S3.

HERE WE GO (δωρεάν) ή GOOGLE MAPS (με χρέωση).

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

από χθες ξεκίνησε να μετράει ορόφους αυθαίρετα, χωρίς να έχω ανέβει ορόφους. Μέχρι τώρα έχει μετρήσει 12 ορόφους, :lol::lol:

 

Έχει κάποια cache να καθαρίσουμε; προσπαθώ να αποφύγω το reset αλλά στο τέλος το βλέπω να μη μπορώ να το αποφύγω και δεν είμαι σίγουρος αν θα βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

από χθες ξεκίνησε να μετράει ορόφους αυθαίρετα, χωρίς να έχω ανέβει ορόφους. Μέχρι τώρα έχει μετρήσει 12 ορόφους, :lol::lol:

 

Έχει κάποια cache να καθαρίσουμε; προσπαθώ να αποφύγω το reset αλλά στο τέλος το βλέπω να μη μπορώ να το αποφύγω και δεν είμαι σίγουρος αν θα βοηθήσει

 

Ωχ αρχίσαμε; Εγώ διαβάζω ότι δεν ξεκινάει να μετράει βήματα, παρά μετά τα δέκα πρώτα. Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αρχίσαμε; Εγώ διαβάζω ότι δεν ξεκινάει να μετράει βήματα, παρά μετά τα δέκα πρώτα. Αληθεύει;

 

Ισχύει και είναι γενικό πρόβλημα. Ξεκινάει μετά τα 15 καταγράφοντας και αυτά. Αν όμως κάνεις λιγότερα και σταματάς, δεν τα μετράει. Κάποιοι αναφέρουν ότι μετά απο κάποιες μέρες σταματάει να μετράει εντελώς.

 

Έχω στείλει μήνυμα στη Samsung και περιμένω απάντηση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

το Lock screen σας δουλεύει καλά; σε εμένα πιάνει μόνο μετά από reboot. Όταν το ξεκλειδώσω μία φορά τότε δεν ξανακλειδώνει.

φαίνεται να μην έχει auto lock screen εκτός αν υπάρχει δεν το βλέπω

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 αποριες.

 

Υπαρχει λογος να συνδεσεις bleutooth ακουστικο απ' ευθειας με το ρολοι και οχι με το τηλεφωνο εκτος του να ακους π.χ. ενα mp3 αποθηκευμενο στο ρολοι?

 

Επισης η συνδεση με το wifi τι ακριβως νοημα εχει? Το παλιο μου gear 2 neo επαιρνε π.χ. τα δεδομενα του καιρου μεσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 αποριες.

 

Υπαρχει λογος να συνδεσεις bleutooth ακουστικο απ' ευθειας με το ρολοι και οχι με το τηλεφωνο εκτος του να ακους π.χ. ενα mp3 αποθηκευμενο στο ρολοι?

 

Επισης η συνδεση με το wifi τι ακριβως νοημα εχει? Το παλιο μου gear 2 neo επαιρνε π.χ. τα δεδομενα του καιρου μεσω bluetooth.

 

1. Κανένας απολύτως. Μόνο για μουσική και σε περίπτωση που δε θες να κουβαλάς το κινητό μαζί σου.

 

2. Δεν χρειάζεται να έχεις το WiFi ανοιχτό για ενημερώσεις. Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο να περνάω κάποια δικά μου watch faces από τον υπολογιστή μου.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο να περνάω κάποια δικά μου watch faces από τον υπολογιστή μου.

Σ' ευχαριστω! Πως ακριβως περνας τα watch faces απο το pc η απο το τηλεφωνο? Εριξα μια ματια αλλα δεν εβγαλα ακρη. Kαποια που ειχα κατεβασει εχουν την καταληξη ".gwd" και καποια ".watch"

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω! Πως ακριβως περνας τα watch faces απο το pc η απο το τηλεφωνο? Εριξα μια ματια αλλα δεν εβγαλα ακρη. Kαποια που ειχα κατεβασει εχουν την καταληξη ".gwd" και καποια ".watch"

 

Φιλε υπάρχει πρόγραμμα που δίνει η Samsung για δημιουργία watch faces και λέγετε, Galaxy Watch Designer.

Μπορείς να τα έχεις είτε για την πάρτη σου, είτε να τα ανεβάσεις στο Galaxy Apps.

H κατάληξη όντως είναι: .gwd

Για την άλλη (.watch) αν θυμάμαι καλα, προέρχονται από την εφαρμογή για κινητά που λέγετε Watchmaker και μπορείς να τη βρεις στο Play Store.

 

Τώρα για το πως τα περνάς, υπάρχουν αρκετά βιντεάκια στο youtube.

 

Το πρώτο είναι λίγο δύσκολο, αλλά έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπάρχει πρόγραμμα που δίνει η Samsung για δημιουργία watch faces και λέγετε, Galaxy Watch Designer.

Μπορείς να τα έχεις είτε για την πάρτη σου, είτε να τα ανεβάσεις στο Galaxy Apps.

H κατάληξη όντως είναι: .gwd

Για την άλλη (.watch) αν θυμάμαι καλα, προέρχονται από την εφαρμογή για κινητά που λέγετε Watchmaker και μπορείς να τη βρεις στο Play Store.

 

Τώρα για το πως τα περνάς, υπάρχουν αρκετά βιντεάκια στο youtube.

 

Το πρώτο είναι λίγο δύσκολο, αλλά έχει καλύτερα αποτελέσματα.

 

Σ' ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και πέρυσι 2 φορές αποπειράθηκα να συμβίωσω με το s3, αλλά με κουρασε το μέγεθος και βάρος και κατέληξα στο gear sport, έχει κανείς το 42mm να μας πει αν έχει άλλη διαφορά (πλην της μπαταρίας) από το 46αρι;

Πχ ηχείο - μικρόφωνο για κλήσεις έχει κανονικά (το gear sport δεν είχε)...?

Link to comment
Share on other sites

Ωπ πως δεν ειχα παρει χαμπάρι οτι άνοιξε νέο θεμα για το καινούριο :D

 

Πει εμενα κι εγώ εντυπώσεις απο την μπαταρία του 42μμ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ωπ πως δεν ειχα παρει χαμπάρι οτι άνοιξε νέο θεμα για το καινούριο :D

 

Πει εμενα κι εγώ εντυπώσεις απο την μπαταρία του 42μμ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ένα 30% κατω από του 46 υπολόγισε τη. Μεγάλη διαφορά

Αλλά για μένα είναι επιβεβλημένο να φοράω κάτι ελαφρύ στο χερι και το 42 είναι το πλέον κατάλληλο - συν ότι βγαίνει και σε εντελώς μαύρο χρώμα...

Λογικα ηχείο πρέπει να έβαλαν φέτος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν λίγο παρήγγειλα το 46mm LTE μιας που είμαι στη Νέα Υόρκη. θα έχω πρόβλημα στην Ελλάδα? μου είπε μπορώ να το αλλάξω σε non LTE άμα θέλω και άμα δεν το ανοίξω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν LTE οι ελληνικές εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αμα το κρατήσω LTE μιας που εδώ έχει LTE θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με μπάντες και τέτοια πραγαματα οταν θα ειμαι Ελλαδα,η θα λειτουργεί ένταξη αλλα χωρίς LTE? είμαι άσχετος από smartwach.

Link to comment
Share on other sites

Οι μπάντες αφορούν στο τηλέφωνο και όχι στο ρολόι. Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου αλλά νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα να το χρησιμοποιείς Ελλάδα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι μπάντες αφορούν στο τηλέφωνο και όχι στο ρολόι. Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου αλλά νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα να το χρησιμοποιείς Ελλάδα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Και εγώ έτσι νομίζω. Δεν πειράζει θα ρωτήσω την εξυπηρέτηση πελατών μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την LTE εκδοση σε προσφατη επικοινωνια με την εξυπηρετηση πελατων μου ειχαν πει τοτε οτι προς το τελος του μηνα (δηλαδη τωρα) θα ειχαν ενημερωση σχετικα με την κυκλοφορια ή οχι στην Ελλαδα.

 

Στο xda υπαρχει οδηγος πως θα μπορουσε να να αλλαξει το region του ρολογιου ωστε να δουλεψει στην Ευρωπη (Γερμανια συγκεριμενα) και ενδεχομενως και το Samsung pay.

Αν αυτα ισχυουν θα εχει πολυ ενδιαφερον!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νομίζω. Δεν πειράζει θα ρωτήσω την εξυπηρέτηση πελατών μετά.
Μελλοντικα οταν θα υποστηριξουν στην ελλαδα esim κλπ ισως να εχεις προβλημα με region . Αλλα μεχρι τοτε πιστευω οτι θα εχεις χαρει το 1.5gb ram και ισως θα προγραμματιζεις την αγορα για το επομενο μην πω μεθεπόμενο galaxy watch.

 

Το μονο που θα πρεπει να σε απασχολει ειναι η εγγυηση στην Ελλαδα καθως το μοντελο ισως δεν εισαχθει επισημα και εχεις προβλημα με ανταλλακτικα κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για σας ήρθε τελικά το lte version. Η κοπέλα μου είπε και αυτή για κάτι e-sim αλλα ούτε αυτή ήξερε πολλά για europe. Τέλος πάντων σκέφτηκα πως ότι θέλω θα ρωτάω εδώ εσάς που ξέρετε και ότι έχω και το xda που είναι μεγάλη βοήθεια και ίσος να υπάρχει και κάποια παράκαμψη που να το κάνει να λειτουργεί σε ευρωπαϊκές χώρες, εάν δεν πάρει official support. Για το service μου είπε πως πιθανό να έχω πρόβλημα. Αλλα δεν με πειράζει γιατί ουσιαστικά Nέα Yόρκη μένω. Aλλα έρχομαι και στην θεσσαλονίκη, μικρο το κακο. Aπλά θέλω να ξέρω τι γίνετε με τα smartwach γιατί δεν είχα ποτε. Eίναι πολύ ωραίο και τώρα το μαθαίνω βλέπω και video από το youtube. Του άλλαξα και το λουρί γιατί αυτό που είχε δεν μου άρεσε. Εχει τόσα πολλά themes που δεν ξέρω πια να πάρω. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοφόρετο. Αφού πηγαινοέρχεσαι δεν θα έχεις θέμα. Τα εξτρά λουράκια που σου έδωσαν είναι original Samsung; Ανέβασε καμμιά φωτογραφία να τα δούμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...