Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο και καλοφόρετο. Αφού πηγαινοέρχεσαι δεν θα έχεις θέμα. Τα εξτρά λουράκια που σου έδωσαν είναι original Samsung; Ανέβασε καμμιά φωτογραφία να τα δούμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Eυχάριστο πολυ, ναι είναι original γιατί το κοίταξα και εγώ όταν μου το έδωσαν και ειδα είναι στο samsung site. Αν και μου είχαν πει για 2 λουράκια. Τέλος πάντων έτσι και αλλιώς το πήρα σε καλή τιμή, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Μου έδωσαν 1 λουρι και μια θήκη Note 9. Παρήγγειλα και αλλα 2 και περιμένω να μου έρθουν.

 

https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/smartwatches/gear-s3-essex-leather-strap--22mm---chestnut-gp-r765breeiac/

 

https://www.ebay.com/itm/Watch-Band-Strap-22mm-for-Galaxy-Watch-46-mm-Quick-Release-Top-Grain-Leather/232935460290?hash=item363c090dc2:g:VVoAAOSwfp1bpCaP

 

https://www.ebay.com/itm/Compatible-Samsung-Galaxy-Watch-46Mm-Bands-22Mm-Band-Solid-Stainless-Steel-Black/232928477654?epid=547244623&hash=item363b9e81d6:g:CN8AAOSwsg1bnFdm

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα έχω και εγώ ένα στην κατοχή μου.

Έχει μέσα ένα λουράκι ανταλλακτικό αλλά τι δεν κατάλαβα καλά είναι το μισό... δηλαδή το μεγάλο κομμάτι μόνο και το άλλο?????

Τώρα το έχω στην φόρτιση και μετά θα το εξερευνήσω......

Πάντως από εμφάνιση είναι πολύ ωραίο, για τα υπόλοιπα σε λίγο.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το ρολοι συνδεεται και μεσω wifi και στη περιπτωση που ειναι συνδεδεμνεο στο ιδιο δικτυο με το κινητο, γινεται με καποιο τροπο να μου μεταφερει τις κλησεις στο ρολοι οταν ειμαι εκτος εμβελειας του bluetooth. Το νοημα ειναι οταν ειμαι σπιτι να μη κυκλοφορω με το κινητο στην τσεπη καθως φοραω το ρολοι

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Tο μονο που με ενοχλεί λίγο είναι πως θα το ήθελα να φορτίζει λίγο γρηγορότερα, κατά τα αλλα μου φαίνεται ενταξει. Eχω και κάποιες απορίες. Tα themes του gear s3 δεν γίνετε να τα βάλουμε στο δικο μας? το root τι μας προσφέρει? αυτό που διάβασα σε κάτι sites για την λειτουργία Watch Only ισχύει ότι μπορεί με χρήση απλά σαν ρολοι να βγάλει 1 μηνα? Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό μέγεθος. Για μικρά και μεγάλα χέρια. Το γράφει άλλωστε.
Οκ σε ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα αρχίζω και μπαίνω στη λογική του ρολογιού.

Έκανα την πρώτη φόρτωση, πολύ εύκολη η πρώτη σύνδεση με Note 9.

Έστησα και κάποιες εφαρμογές άλλαξα και πρόσοψη το σεταρα κιόλας...... όλα προς το παρόν καλά.

Ερώτηση, εφαρμογές να φανταστώ μόνο από Samsung App και όχι από Play Store έτσι?????

Πάντως κάθεται πολύ ωραία στο χέρι.

Για την φόρτιση και εγώ θα ήθελα λίγο πιο γρήγορη.

Ξέρουμε από που μπορούμε να πάρουμε λουράκια (κατά προτίμηση Ελλάδα) και εάν υπάρχουν πολύχρωμα???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σας!

Πηρα και εγω το smartwatch Galaxy silver 46mm εβαλα και την εφαρμογη του google maps gear navigation πληρωσα 2,85 ευρω για να βλεπω και πλοηγηση στο ρολοι.

 

τωρα στο ερωτημα μου: Πως θα μπορεσω να διαβαζω τα μηνυματα του messenger στο ρολοι; Μου εμφανιζει το μηνυμα με τη φωτο κιολας αλλα δεν εχει επιλογη να το διαβασω παρα μονο να κοιταξω στο τηλεφωνο! Επισης πως θα γινεται να βλεπω τα μηνυματα απο το viber?

Τα sms και mail ερχονται και διαβαζονται κανονικα στο ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εφαρμογές να φανταστώ μόνο από Samsung App και όχι από Play Store έτσι?????

Πάντως κάθεται πολύ ωραία στο χέρι.

Για την φόρτιση και εγώ θα ήθελα λίγο πιο γρήγορη.

Ξέρουμε από που μπορούμε να πάρουμε λουράκια (κατά προτίμηση Ελλάδα) και εάν υπάρχουν πολύχρωμα???

 

Εφαρμογές μόνο απο Galaxy Apps.

Λουράκια μπορεις να βάλεις ότι θές αρκεί να είναι 22mm και να έχει το ίδιο κούμπωμα. Με λίγα λόγια, σχεδόν τα πάντα. Μιας και ζήτησες από ελλάδα ρίξε μια ματια στο σκρούτζ.

 

τωρα στο ερωτημα μου: Πως θα μπορεσω να διαβαζω τα μηνυματα του messenger στο ρολοι; Μου εμφανιζει το μηνυμα με τη φωτο κιολας αλλα δεν εχει επιλογη να το διαβασω παρα μονο να κοιταξω στο τηλεφωνο! Επισης πως θα γινεται να βλεπω τα μηνυματα απο το viber?

Τα sms και mail ερχονται και διαβαζονται κανονικα στο ρολοι

 

Μπορείς να διαβάζεις τα μηνύματα σου μόνο σε αυτά που ανέφερες, στα υπόλοιπα δεν γίνεται διότι δεν υποστηρίζονται (προς το παρόν τουλάχιστον).

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ααα πολύ σημαντική πληροφορία αυτή. Προς το παρόν λοιπόν δεν κάνει για μένα.

 

Μου φαίνεται περίεργο να υποστηρίζει τα πάντα από ειδοποιησεις-απαντησεις το gear fit 2 pro αλλά το galaxy όχι..... κρίμα!!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ααα πολύ σημαντική πληροφορία αυτή. Προς το παρόν λοιπόν δεν κάνει για μένα.

 

Μου φαίνεται περίεργο να υποστηρίζει τα πάντα από ειδοποιησεις-απαντησεις το gear fit 2 pro αλλά το galaxy όχι..... κρίμα!!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχα το gear fit 2, αλλά το galaxy S3 που είχα δούλευε με τον ίδιο τρόπο.

Πχ στο viber παίρνεις την ειδοποίηση αλλά δεν μπορείς να διαβάσεις το κείμενο, παρόλα αυτά σου δίνει την δυνατότητα να απαντήσεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σας!

Πηρα και εγω το smartwatch Galaxy silver 46mm εβαλα και την εφαρμογη του google maps gear navigation πληρωσα 2,85 ευρω για να βλεπω και πλοηγηση στο ρολοι.

 

Φίλε μου βρήκα αυτό στο Play Store αλλά κάνει 2.99 μήπως είναι κάποιο άλλο???

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=smartwatchstudios.app.gears3navigation

 

Επισεις βρήκα ένα παρόμοιο στο Samsung App δωρεάν το έβαλα θα το δοκιμάσω σε λίγο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βρήκα αυτό στο Play Store αλλά κάνει 2.99 μήπως είναι κάποιο άλλο???

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=smartwatchstudios.app.gears3navigation

 

Επισεις βρήκα ένα παρόμοιο στο Samsung App δωρεάν το έβαλα θα το δοκιμάσω σε λίγο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρειάζονται και τα δυο για να δουλέψει. To ένα στο ρολόι και το άλλο στο τηλέφωνο.

Πάντως αν κάποιος θέλει κάτι σε δωρεάν υπάρχει η λύση με το HERE WE GO.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται και τα δυο για να δουλέψει. To ένα στο ρολόι και το άλλο στο τηλέφωνο.

Πάντως αν κάποιος θέλει κάτι σε δωρεάν υπάρχει η λύση με το HERE WE GO.

Ναι έχεις δίκιο έτσι είναι σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση...

Αλλά γιατί αυτή διαφορά στη τιμή????

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί διαβάζω μια χαρά μήνυμα στο Viber με το Gear S3?
επιβεβαιώνω κι εγώ. Νέος κάτοχος s3 classic και τα viber τα διαβάζω κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί διαβάζω μια χαρά μήνυμα στο Viber με το Gear S3?

 

επιβεβαιώνω κι εγώ. Νέος κάτοχος s3 classic και τα viber τα διαβάζω κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σορρυ παιδια, το ειχα μπερδέψει με το Messager του Facebook, ναι έχετε δίκαιο για το S3 και το Viber.

Στο Galaxy Watch πάντως δεν μπορείς να διαβάσεις Viber.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έχεις δίκιο έτσι είναι σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση...

Αλλά γιατί αυτή διαφορά στη τιμή????

 

Για πια διαφορά? Αν εννοείς σε σχέση με το HERE WE GO που είναι δωρεάν,

φαντάζομαι ότι επειδή για πολλούς το Google Maps είναι πιο Hot εφαρμογή, ο δημιουργός της μπορεί να ζητάει ότι θέλει. Ελεύθερη αγορά! ;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα από messenger, viber, WhatsApp κλπ. διαβάζονται αν είναι ένα. Αν έρθουν δύο ή περισσότερα μαζεμένα βλέπεις μόνο την ειδοποίηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το GaLAXY Watch μιλάς? Εγω viber δεν παίρνω, στο messager lite έρχονται που το τσεκάρω τώρα.

Μάλλον καμια πατάτα στις ρυθμίσεις θα έχω κάνει.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Για πια διαφορά? Αν εννοείς σε σχέση με το HERE WE GO που είναι δωρεάν,

φαντάζομαι ότι επειδή για πολλούς το Google Maps είναι πιο Hot εφαρμογή, ο δημιουργός της μπορεί να ζητάει ότι θέλει. Ελεύθερη αγορά! ;)

 

Εννοώ για την τιμή του 2, 85 που έγραψε ο φίλος ATON πιο πάνω ενώ εγώ το βρίσκω στα 2.99 εάν δεν κάνω λάθος.. (δεν το συζητάω μηδαμινή η διαφορά αλλά το ίδιο δεν πληρώνουμε όλοι στο Play Store??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ για την τιμή του 2, 85 που έγραψε ο φίλος ATON πιο πάνω ενώ εγώ το βρίσκω στα 2.99 εάν δεν κάνω λάθος.. (δεν το συζητάω μηδαμινή η διαφορά αλλά το ίδιο δεν πληρώνουμε όλοι στο Play Store??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι ετσι ακριβώς για το Play Store. Αν όντως λέτε για την ιδια εφαρμογή, στην τιμή παιζει ρόλο και πια χώρα έχεις δηλωμένη σας διευθυνση κατοικίας. Επίσης και σε τί νομισμα πληρώνεις. Πχ στο PlayStore USA ή Γερμανίας μπορει να σου βγαίνει πιο φθηνά.

 

Σε USD έχει 2.99 που σημαίνει 2.65 ευρώ. Τόσο μου βγήκε εμένα, τελική χρέωση στην πιστωτική.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο λουράκι που τσίμπησα σήμερα από μαγαζί στην Αθήνα. Δέρμα από έξω, σιλικόνη από μέσα. Μια χαρά.b35afc8d6922804f773e32cfc8fcfcb8.jpg3abe37a850ee79b972e363fd43ae79a4.jpg9bad493ca9a9d947a898538554f19dab.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H bixby αναγνωριζει ελληνικα; Υπαρχει η δυνατοτητα να μιλας και να γραφει μηνυμα στα ελληνικα;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο λουράκι που τσίμπησα σήμερα από μαγαζί στην Αθήνα. Δέρμα από έξω, σιλικόνη από μέσα. Μια χαρά.b35afc8d6922804f773e32cfc8fcfcb8.jpg3abe37a850ee79b972e363fd43ae79a4.jpg9bad493ca9a9d947a898538554f19dab.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τιμή???

Και δεν ξέρω εάν μπορείς να δώσεις και κανένα λινκ.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Φυσικό μαγαζί είναι στη Λυκόβρυση, Δεν ξέρω αν έχει σελίδα στο internet. Τιμή 28€

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...