Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνάδελφοι sos! Στο play store δεν μου βγάζει το Wearable app για να το κατεβάσω στο κινητό μου. Ούτε στα galaxy apps. Έχω το Samsung Galaxy J1. Τι κάνουμε τώρα;
H εφαρμογη θελει android 6 και πανω. Μαλιστα εγω που εχω ενα A3 του 2014 με android 6 ενω την εγκατεστησα την εφαρμογη μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης της συσκευασιας ειναι μολις 0.7Α. Αν το φορτισω με quickcharger Παιζει να κανω ζημια?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δες τα χαρακτηριστικά του νεου διπλού qi φορτιστή της samsung και χρησιμοποίησε ανάλογο φορτιστή. Ζημιά δεν θα κάνεις αλλά οι ταχυφορτιστες ανεβάζουν θερμοκρασία και χαλάνε πιο γρήγορα τις μπαταρίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης της συσκευασιας ειναι μολις 0.7Α. Αν το φορτισω με quickcharger Παιζει να κανω ζημια?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και 300 αμπέρ να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως κάνουμε sideload ενα .wgt αρχείο;

 

Πιστευω οτι σου κανει αυτος ο οδηγος

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγκατέστησα το gear navigation. Πολλή καλή εφαρμογή. Καταργεί το τηλέφωνο και σε καθοδηγεί μια χαρά. Έγκαιρη ειδοποίηση και όλες οι πληροφορίες που χρειάζεσαι στο ρολόι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες τα χαρακτηριστικά του νεου διπλού qi φορτιστή της samsung και χρησιμοποίησε ανάλογο φορτιστή. Ζημιά δεν θα κάνεις αλλά οι ταχυφορτιστες ανεβάζουν θερμοκρασία και χαλάνε πιο γρήγορα τις μπαταρίες.

 

Δε βγαζω ακρη δε λεει καπου τα ρευματα

 

https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charger-duo--black-ep-n6100tbegus/#benefits

 

Δε με νοιαζει να φορτιζει πιο γρηγορα, απλα επειδη ειμαι αρκετα εκτος σπιτιου, δε θελω περα απο τη βασουλα του να κουβαλαω ξεχωρα και το μικρο φορτιστακι, και απλα να ξερω οτι μπορω να φορτισει χωρις ζημια σε οτιδηποτε εχει καταληξει micro usb

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαζω ακρη δε λεει καπου τα ρευματα

 

https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charger-duo--black-ep-n6100tbegus/#benefits

 

Δε με νοιαζει να φορτιζει πιο γρηγορα, απλα επειδη ειμαι αρκετα εκτος σπιτιου, δε θελω περα απο τη βασουλα του να κουβαλαω ξεχωρα και το μικρο φορτιστακι, και απλα να ξερω οτι μπορω να φορτισει χωρις ζημια σε οτιδηποτε εχει καταληξει micro usb

 

Μην ανησυχείς άδικα.

Αν και το ξαναέγραψα, βάλε ότι φορτιστή έχεις.

Συνηθισμένη απορία έχεις ανεξαρτήτου συσκευής.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7674467#post7674467

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς άδικα.

Αν και το ξαναέγραψα, βάλε ότι φορτιστή έχεις.

Συνηθισμένη απορία έχεις ανεξαρτήτου συσκευής.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7674467#post7674467

 

Ναι σωστος απλα εδω δε ξερουμε αν τραβαει 700mA, η αν βαλαν τετοιο φορτιση για λογους οικονομιας. Δηλαδη ιδανικα αν οντως τραβαει τοσο οσο λες οποιος και να ναι ο φορτιστης στη πριζα η συσκευη θα τραβηξει 700 αλλιως αν εχει δυνατοτηα να τραβηξει 2.4, θα τραβηξει τοσα και θα ζεσταθει αποτομα και μακροπροθεσμα θα εξασθενισει η μπαταρια οπως ειπε και ο φιλος παραπανω

 

Οποτε μεχρι ποσο μπορει να τραβηξει αραγε

 

EDIT: Απο οτι βλεπω απο εδω η ιδια η βαση δινει Ouput current 700mA οποτε οτι και να της δωσεις θα το μετασχηματισει και το ρολοι θα καταληξει με τοσο

 

https://www.samsung.com/au/mobile-accessories/galaxy-watch-charger-yo805/

 

Οποτε δε χρειαζεται να κουβαλαω το φορτιστακι

Edited by therock

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστος απλα εδω δε ξερουμε αν τραβαει 700mA, η αν βαλαν τετοιο φορτιση για λογους οικονομιας. Δηλαδη ιδανικα αν οντως τραβαει τοσο οσο λες οποιος και να ναι ο φορτιστης στη πριζα η συσκευη θα τραβηξει 700 αλλιως αν εχει δυνατοτηα να τραβηξει 2.4, θα τραβηξει τοσα και θα ζεσταθει αποτομα και μακροπροθεσμα θα εξασθενισει η μπαταρια οπως ειπε και ο φιλος παραπανω

 

Οποτε μεχρι ποσο μπορει να τραβηξει αραγε

 

Όχι, γιατί δεν τραβάει ποτέ παραπάνω από όσο μπορεί να αντέξει.

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη θελει android 6 και πανω. Μαλιστα εγω που εχω ενα A3 του 2014 με android 6 ενω την εγκατεστησα την εφαρμογη μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου...

Στο κουτί του από έξω λέει ότι απαιτείται Android 5 και πάνω αλλά και 1.5 GB RAM.

Κατάφερα να το εγκαταστήσω χωρίς πρόβλημα αλλά δεν το έβρισκε στην αναζήτηση γιατί δεν έχω την απαιτούμενη RAM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχετε (μιας και δεν ειδα τετοια σχολια), αν υπαρχει εφαρμογη Sports Tracker (οχι γενικα, την συγκεκριμενη :p), τι λεει η εφαρμογη του Spotify και ποσο σας κραταει η μπαταρια με Always On (στο 46ρι κυριως)

 

Καποιος για αυτα, επειδη με ενδιαφερει η συσκευη;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη

 

Thanks!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παραμετροποιησω τις ειδοποιησεις και το ποτε δονειται. Πολλες φορες οδηγω στο μηχανακι και στελνει κατι ακυρες ειδοποιησεις τυπου "good youre back on track" η ξεκιναει νεο "cycling tracking activity" και λεω θα ναι κανα σοβαρο τηλεφωνο κατσε να δω ποιος παιρνει μηπως σταματησω στην ακρη να απαντησω και καταληγει να ναι σπαμ

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι ήρθε αναβάθμιση. Διορθώθηκε το bug να μην μετράει τα πρώτα 15 βήματα, αν μετά υπάρχει παύση της κίνησης, ή έτσι είναι ο τρόπος λειτουργίας του;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι έτσι ο τρόπος λειτουργίας του ώστε να μην μετράει κινήσεις του χεριου κτλ, αλλά είναι μεγάλο οριο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug παιδιά.

Όπως τα λέει ο pgetsopoulos είναι.

Και δεν τα χάνει.

Απλά αν κινείσαι 1-2 βηματάκια πχ στην κουζίνα φτιάχνεις καφέ, δεν τα μετράει.

Αν όμως ξεπεράσεις τα βήματα και κάνεις 20, δεν μετράει μόνο τα 5, αλλά προσθέτει και τα 15.

Τα περισσότερα fitness tracker έτσι δουλεύουν, εκτός του ορίου που συνήθως είναι 10 και όχι 15.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug παιδιά.

Όπως τα λέει ο pgetsopoulos είναι.

Και δεν τα χάνει.

Απλά αν κινείσαι 1-2 βηματάκια πχ στην κουζίνα φτιάχνεις καφέ, δεν τα μετράει.

Αν όμως ξεπεράσεις τα βήματα και κάνεις 20, δεν μετράει μόνο τα 5, αλλά προσθέτει και τα 15.

Τα περισσότερα fitness tracker έτσι δουλεύουν, εκτός του ορίου που συνήθως είναι 10 και όχι 15.

 

Κακώς! Πως θα πιάνουμε τους στόχους μας εμείς οι τεμπέληδες; :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug παιδιά.

Όπως τα λέει ο pgetsopoulos είναι.

Και δεν τα χάνει.

Απλά αν κινείσαι 1-2 βηματάκια πχ στην κουζίνα φτιάχνεις καφέ, δεν τα μετράει.

Αν όμως ξεπεράσεις τα βήματα και κάνεις 20, δεν μετράει μόνο τα 5, αλλά προσθέτει και τα 15.

Τα περισσότερα fitness tracker έτσι δουλεύουν, εκτός του ορίου που συνήθως είναι 10 και όχι 15.

 

Φίλε είσαι λάθος, δοκίμασε το εξής:

κράτα τον αριθμό των βημάτων σου και κανε 10.

περίμενε 30+ δευτερόλεπτα (όχι λιγότερο) και ξανά κάνε άλλα 10, περίμενε πάλι ακίνητος για άλλα 30+.

Όσες φορές και να το κάνεις αυτό, πάλι 0 θα γράψει.

Αν τώρα κάνεις πάνω από 15 θα δεις ότι θα καταγράψει μόνο τα τελευταία και χωρίς τα 20 πρώτα.

 

Δε ξέρω αν δουλεύει έτσι, αλλά είναι πολύ μεγάλο το 15 και χάνονται πολλά στη διάρκεια της μέρας.

Ας ελπίσουμε να λυθεί με το update.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι λάθος, δοκίμασε το εξής:

κράτα τον αριθμό των βημάτων σου και κανε 10.

περίμενε 30+ δευτερόλεπτα (όχι λιγότερο) και ξανά κάνε άλλα 10, περίμενε πάλι ακίνητος για άλλα 30+.

Όσες φορές και να το κάνεις αυτό, πάλι 0 θα γράψει.

Αν τώρα κάνεις πάνω από 15 θα δεις ότι θα καταγράψει μόνο τα τελευταία και χωρίς τα 20 πρώτα.

 

Δε ξέρω αν δουλεύει έτσι, αλλά είναι πολύ μεγάλο το 15 και χάνονται πολλά στη διάρκεια της μέρας.

Ας ελπίσουμε να λυθεί με το update.

 

Φίλε αυτό ακριβώς είπα.

Μόνο αν περάσεις τα 15.

Αν κάνεις 20 θα ξεκινήσει να μετράει μετά το 15, αλλά αν τελειώσεις ας πούμε στα 30, δεν πάνε χαμένα τα 15, αλλά θα σου γράψει 30.

Αν πχ κάνεις 2-3 βήματα φτιάχνοντας καφέ, δεν θα τα μετρήσει καθόλου, γιατί τα θεωρεί τυχαία κίνηση.

Και επαναλαμβάνω ότι δεν είναι bug.

Άντε να κατεβάσουν το όριο στα 10, αλλά έτσι λειτουργούν τα fitness trackers.

Και garmin πχ να πάρεις έτσι δουλεύει, απλά με 10 ελάχιστο αντί για 15.

Πάρε κινέζικο που δεν έχει όριο και οδηγώντας θα σου γράφει ότι κάνεις μαραθώνιο.

Στην τελική θέλουμε fitness tracking που εννοείται θα ξεπεράσουμε τα 15 ή να μετρήσει τα βήματα από το σαλόνι μέχρι την τουαλέτα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό ακριβώς είπα.

Μόνο αν περάσεις τα 15.

Αν κάνεις 20 θα ξεκινήσει να μετράει μετά το 15, αλλά αν τελειώσεις ας πούμε στα 30, δεν πάνε χαμένα τα 15, αλλά θα σου γράψει 30.

Αν πχ κάνεις 2-3 βήματα φτιάχνοντας καφέ, δεν θα τα μετρήσει καθόλου, γιατί τα θεωρεί τυχαία κίνηση.

Και επαναλαμβάνω ότι δεν είναι bug.

Άντε να κατεβάσουν το όριο στα 10, αλλά έτσι λειτουργούν τα fitness trackers.

Και garmin πχ να πάρεις έτσι δουλεύει, απλά με 10 ελάχιστο αντί για 15.

Πάρε κινέζικο που δεν έχει όριο και οδηγώντας θα σου γράφει ότι κάνεις μαραθώνιο.

Στην τελική θέλουμε fitness tracking που εννοείται θα ξεπεράσουμε τα 15 ή να μετρήσει τα βήματα από το σαλόνι μέχρι την τουαλέτα;

 

Απλά βρίσκω λίγο μεγάλο το 15. Στο Gear S3 δούλευε διαφορετικά.

Τα βηματα που χανοντε απο το σαλόνι στην τουαλετα όπως λες, μπορει να είναι 2000 και 3000 χιλιαδες σε όλο το 24 ωρο (παω πολλές φορες :lol:).

Αφου τα κανω, με ενοχλεί γιατι θα ήθελα να ειναι πιο real.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απλά βρίσκω λίγο μεγάλο το 15. Στο Gear S3 δούλευε διαφορετικά.

Τα βηματα που χανοντε απο το σαλόνι στην τουαλετα όπως λες, μπορει να είναι 2000 και 3000 χιλιαδες σε όλο το 24 ωρο (παω πολλές φορες :lol:).

Αφου τα κανω, με ενοχλεί γιατι θα ήθελα να ειναι πιο real.

 

Το νούμερο αυτό που λες είναι άκρως υπερβολικό...

Βάλε ένα garmin στο ένα χέρι και το galaxy στο άλλο.

Δε θα βρεις στο τέλος της μέρας διαφορά μεγαλύτερη από 1-2% μεταξύ τους και μάλιστα χωρίς να ξέρεις πιο μέτρησε σωστά.

Εσύ πάντως απ' ότι κατάλαβα θες και να σηκωθείς να αλλάξεις κανάλι να γράψει.

Κι αν το κάνεις όλη μέρα που να είναι πχ 500 βήματα να νομίζεις ότι ασκήθηκες.

Αυτό δεν το κάνει κανένας σοβαρός tracker.

Aν στα γράφει αυτά το οποιοδήποτε ρολόι, θα μετράει βήματα ακόμα και γράφοντας με το χέρι που το φοράς.

Αν φτάσουν τα gps σε ακρίβεια 1 εκατοστού σε εξωτερικό/εσωτερικό χώρο, τότε τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο αυτό που λες είναι άκρως υπερβολικό...

Βάλε ένα garmin στο ένα χέρι και το galaxy στο άλλο.

Δε θα βρεις στο τέλος της μέρας διαφορά μεγαλύτερη από 1-2% μεταξύ τους και μάλιστα χωρίς να ξέρεις πιο μέτρησε σωστά.

Εσύ πάντως απ' ότι κατάλαβα θες και να σηκωθείς να αλλάξεις κανάλι να γράψει.

Κι αν το κάνεις όλη μέρα που να είναι πχ 500 βήματα να νομίζεις ότι ασκήθηκες.

Αυτό δεν το κάνει κανένας σοβαρός tracker.

Aν στα γράφει αυτά το οποιοδήποτε ρολόι, θα μετράει βήματα ακόμα και γράφοντας με το χέρι που το φοράς.

Αν φτάσουν τα gps σε ακρίβεια 1 εκατοστού σε εξωτερικό/εσωτερικό χώρο, τότε τα ξαναλέμε.

 

Για Garmin δεν γνωριζω, αλλά με το s3 και σε ένα μέσο όρο 12000 βήματα, ναι η διαφορά που είπα ισχύει.

Τώρα αν κάποιος κάνει 3000 κάθε μέρα μάλλον δε θα καταλάβει τίποτα.

Για το πιο λέει σωστά είναι άλλο θέμα. Πάντως για το παλιό δεν είχε κάνει παράπονα κανένας. Για το καινούργιο όμως έχει γίνει χαμός στο ίντερνετ από παράπονα κατόχων.

Η αλήθεια είναι ότι ναι θέλω να τα μετράει όλα, γιατί πλήρωσα smartwatch με αισθητήρα μετρησης βημάτων και όχι με αισθητήρα μετρησης βημάτων μετά τα 15.

Αυτά από μένα για να μη γίνομαι κουραστικός. Ελπίζω με το νέο update να διορθώνει κάπως την κατάσταση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...