Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου βρήκα αυτό στο Play Store αλλά κάνει 2.99 μήπως είναι κάποιο άλλο???

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=smartwatchstudios.app.gears3navigation

 

Επισεις βρήκα ένα παρόμοιο στο Samsung App δωρεάν το έβαλα θα το δοκιμάσω σε λίγο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο ειναι, θυμομουν λαθος ποσο σε ευρω

Link to comment
Share on other sites

H bixby αναγνωριζει ελληνικα; Υπαρχει η δυνατοτητα να μιλας και να γραφει μηνυμα στα ελληνικα;

Οχι δυστυχως δεν αναγνωριζει τα Ελληνικα. Oυτε φωνητικη κληση καταφερα να κανω (εχοντας καταχωρισει σε επαφες μου nickname στα Αγγλικα) ενω με το s-voice μπορουσα. Απογοητευση το bixby..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως δεν αναγνωριζει τα Ελληνικα. Oυτε φωνητικη κληση καταφερα να κανω (εχοντας καταχωρισει σε επαφες μου nickname στα Αγγλικα) ενω με το s-voice μπορουσα. Απογοητευση το bixby..
Τις πιο σημαντικές επαφές μου μπόρεσα να τις μετατρέψω και να κάνω κλήση, αλλά ήταν και κάποιες που δεν μπόρεσα..... υπομονή......

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Κριμα. Ξερω οτι το menu ειναι εξελληνισμενο στα gear οποτε θεωρουσα οτι με τον ερχομο της Bixby θα γινοταν κατι και σε αυτο τον τομεα. Και δεν νομιζω με ενα απλο update να βελτιωθει κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αραγε η μετάβασή στο galaxy watch,από το s3?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έκανα τη μετάβαση (είχα και μια δωροεπιταγή που έπρεπε να εξαργυρωθεί μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου...), έχει λίγο διαφορετικό design με αποτέλεσμα ανάλογα με το λουράκι που φοράς να φαίνεται πιο σοβαρό ή πιο sport. Στην μπαταρία υπάρχει μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο ενώ σε άλλες λειτουργίες, αισθητήρες κλπ. δεν έχω διαπιστώσει κάτι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις πιο σημαντικές επαφές μου μπόρεσα να τις μετατρέψω και να κάνω κλήση, αλλά ήταν και κάποιες που δεν μπόρεσα..... υπομονή......

Οταν λες "μετετρεψες" τι ακριβως εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοει ότι τις έκανε με αγγλικούς χαρακτήρες

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες "μετετρεψες" τι ακριβως εκανες?
Φαντάζομαι εννοει ότι τις έκανε με αγγλικούς χαρακτήρες
Ακριβώς τα μετέτρεψα σε αγγλικά ονόματα τουλάχιστον το μικρό τους όνομα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το WiFi έχει καταλάβει κανένας σε τι χρειάζεται εφόσον υπάρχει το Bluetooth???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε Γερμανό όπου υπήρχε και υπάλληλος samsung.

Της είπα λοιπόν αυτό που διάβασα ότι δεν μπορείς να απαντάς σε όλες τις εφαρμογές πχ Viber όπως στο gear fit που έχω. Μου λέει δε νομίζω αλλά θα πάρω να ρωτήσω.

 

Επέστρεψε μετά από λίγο και μου είπε ότι μπορείς να απαντάς σε κάθε εφαρμογή Viber, sms, mail κλπ όπως και στα gear fit.

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι γίνεται με την διαθεσιμοτητα του Samsung galaxy watch 46mm ? Ξέρει κανείς?

το παρήγγειλα από το public πριν 2 βδομάδες και ακόμη να έρθει.

Και από οτι βλέπω δεν υπάρχει διαθέσιμο και σε άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Τελικά το WiFi έχει καταλάβει κανένας σε τι χρειάζεται εφόσον υπάρχει το Bluetooth???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες να ακουσεις μουσικη απο το spotify μεσω του ρολογιου θελεις wifi. Επισης αν ξεχασεις το κινητο στο σπιτι και πας πχ στο γυμναστηριο και συνδεθεις εκει σε wifi τοτε θα συνεχισεις να δεχεσαι ειδοποιησεις απο mail και εφαρμογες αλλα οχι για κλησεις.

Οταν εχεις το κινητο διπλα σου και εισαι σε εμβελεια του BT το wifi δεν χρειαζεται. Καλυτερα να ειναι κλειστο για οικονομια μπαταριας. Αν τωρα στο σπιτι σου το BT δεν εχει καλυψη θα χρειαστεις και το wifi .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε χθες για πρώτη φορά την εφαρμογή πλοήγηση.

Στο αμάξι άνοιξα google maps για να βρω ένα προορισμό από Κατερίνη προς Θεσσαλονίκη. Μετά έκλεισα την οθόνη του κινητού για οικονομία μπαταρίας και παρατήρησα ότι οι οδηγίες εμφανιζόταν στο ρολόι σε πραγματικό χρόνο πχ απόσταση σε μέτρα και στροφές.Για συνολικά 2 ώρες διαδρομής το ρολόι έχασε 4%. Λειτουργεί και με Here maps αλλά αν είναι να έχεις μαζί το κινητό προτιμότερο με google maps.

Η bixby λειτουργεί τέλεια με λατινικούς χαρακτήρες. Μετέτρεψαν μόνο τις βασικές επαφές. Θα δοκιμάσω να βάλω και δεύτερο πεδίο στις επαφές με λατινικούς χαρακτήρες να δω αν λειτουργεί με αυτό τον τρόπο.

Τέλος να αναφέρω ότι δοκίμασα και το endomondo σαν standalone και έκανε πολύ καλή μέτρηση της διαδρομής με gps και hr. Για την μεταφορά των δεδομένων στο κινητό χρειάζεται wifi ! .θα κάνω premium μπας και έχει καλύτερο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα μετέτρεψα σε αγγλικά ονόματα τουλάχιστον το μικρό τους όνομα.

Με το s-voice παντως αν εβαζες καποιο υποκοριστικο στα Αγγλικα δουλευε μια χαρα (χωρις να χρειαζεται να αλλαξεις τα ονοματα). Το bixby ομως δεν δουλευει και υποτιθεται οτι ειναι η εξελιξη του s-voice..

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ακουσεις μουσικη απο το spotify μεσω του ρολογιου θελεις wifi. Επισης αν ξεχασεις το κινητο στο σπιτι και πας πχ στο γυμναστηριο και συνδεθεις εκει σε wifi τοτε θα συνεχισεις να δεχεσαι ειδοποιησεις απο mail και εφαρμογες αλλα οχι για κλησεις.

Οταν εχεις το κινητο διπλα σου και εισαι σε εμβελεια του BT το wifi δεν χρειαζεται. Καλυτερα να ειναι κλειστο για οικονομια μπαταριας. Αν τωρα στο σπιτι σου το BT δεν εχει καλυψη θα χρειαστεις και το wifi .

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση... Από μπαταρία είμαι στη 2 φόρτιση και δεν μπόρεσα να βγάλω πάνω από 2 μέρες (η αλήθεια είναι τα έχω όλα ανοιχτά BT WIFI κτλπ επίσεις ότι αυτές τις μέρες δεν το έχω αφήσει στην ησυχία του καθόλου) εσείς πως πάτε με μπαταρία????

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανείς για άμεση παραλαβή από Public στο Golden hall Μαρούσι? Είναι το μεγάλο το 46αρι.

Είχα κάνει προ παραγγελία πριν ένα μήνα και μόλις μου στείλαν πως ηρθε. Εγώ το πήρα πολύ πιο γρήγορα από αλλού. Οπότε pm αν υπάρχει ενδιαφερόμενος.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω εδω και μια βδομαδα εχω πολλες αποριες.

 

-Τι ειναι αυτο το πρασινο φωτακι απο κατω που αναβοσβηνει? Heart sensor μηπως.

-Στις ασκησεις πως καταγραφουμε κιλα. Πχ λες κανω καμψης δικεφαλων. Ωραια καταγραφει τα σετ με επαναληψεις αλλα θελω να λογκαρω κιλα

-Σημερα ξυπνησα και το κινητο μου ειχε κατεβασει ενα σωρο galxy apps που ποτε δε ζητησα. Word, excel ιστοριες για το ρολοι.

-Πως εγκαθιστω custom watch faces. Εχω βρει ενα facer app αλλα ουτε και αυτο εχει την ποικιλια που θα θελα

-Λουρακι που βρισκουμε, θελω ενα μεταλλικο μπρασελε πχ

 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λουριά θα πάρω από το amazon.

 

Απλώς γράφεις quick release bands. 20mm θέλει το 42αρι , 22μμ το 46αρι.

 

Αυτό που αναβοσβήνει είναι για τους παλμούς ναι.

 

Watch faces από το galaxy shop

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ok και με τις εφαρμογες εδω τι παιζει. Δε τις θελω.

 

Επισης η συσκευασια ερχεται με ενα ενσωματωμενο φορτιστη χαμηλης τασης. Αν χρησιμοποιησω δικο μου καλωδιο και quick charger παιζει να γινει ζημια 0b55e2900b52ea597fe38a159fe380c3.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ψήνομαι για το Smartwatch και πρόσφατα πήρα το Galaxy Note 9 νομίζω ότι είναι καλή στιγμή. Όμως έχω συνηθίσει μέχρι στιγμής με συσκευές wear OS ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα υπάρχει η εφαρμογή της Microsoft onenote;

Επίσης υποστηρίζεται το Samsung notes και το reminders που έχουν οι συσκευές της Samsung; Υποθέτω πως ναι αλλά ρωτάω για σιγουριά. Σε σύγκριση με συσκευές Wear OS να υποθέσω ότι είναι πιο γρήγορο; Για μπαταρία από ότι διαβάζω σίγουρα έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το Lock screen σας δουλεύει καλά; σε εμένα πιάνει μόνο μετά από reboot. Όταν το ξεκλειδώσω μία φορά τότε δεν ξανακλειδώνει.

φαίνεται να μην έχει auto lock screen εκτός αν υπάρχει δεν το βλέπω

 

Όταν το ξεκλειδώνεις και παραμένεις συνδεδεμένος με το τηλέφωνό σου (ρολόι + τηλέφωνο με bluetooth), παραμένει ξεκλείδωτο.

Όταν απομακρυνθείς από το τηλέφωνό σου και χάσει τη σύνδεση μαζί του, τότε κλειδώνει.

Όταν ξανασυνδεθούν, παραμένει κλειδωμένο, μέχρι να το ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξεκλειδώνεις και παραμένεις συνδεδεμένος με το τηλέφωνό σου (ρολόι + τηλέφωνο με bluetooth), παραμένει ξεκλείδωτο.

Όταν απομακρυνθείς από το τηλέφωνό σου και χάσει τη σύνδεση μαζί του, τότε κλειδώνει.

Όταν ξανασυνδεθούν, παραμένει κλειδωμένο, μέχρι να το ξεκλειδώσεις.

 

thanx για την διευκρίνηση :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα από κοντά το 46 στα mediamarkt. Από άποψη μπαταρίας το 46 είναι μονόδρομος αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ο συνδυασμός μαύρου και ασημί. Καλύτερα όλο ασημί ή μαύρο. Επίσης είναι αρκετά μεγάλο. Ορίστε και δύο φώτο. Η μία συγκριτικά με το swatchακι μου.

797f3cd44b77fcef4181658f262096a0.jpg1f6673c593fc11cb1bc408c3bb9aa059.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σου κάθεται Παντως (Τουλαχ έτσι δειχνει)

 

Εγώ κατέληξα στο μαύρο 42αρι, έχω βρει ήδη και τα λουράκια που τα παρω απο αμαζον.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...