Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Μόνο το Apple watch το κάνει

Παιδιά, αναγνωρίζει ελληνική ομιλία , ωστε να γράφει μηνύματα; Αν όχι ακόμα, πιστεύετε θα γίνει σύντομα; Για εμένα αυτο είναι καθοριστικός παράγοντας αγοράς!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα άνοιξα πάλι από το πρωί το s health. 4% κατανάλωση σε 1 ώρα από 2% που ήταν κλειστό.

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι εντελως βλακεια αυτο για να μην το πω αλλιως, να πρεπει τρωμε στη μαπα τη βηματα για να δουλεψει το s healt γενικα. Παρολα αυτα επειδη το ρολοι εγω το δουλεω σα ρολοι κυριως και για τις ειδοποιησεις απο κινητο, το εκλεισα. Ομως μια στο τοσο θελω να μετραω παλμους και οξυγονο και ειναι ταλαιπωρια να δινεις δικαιωματα και να κλεινεις μετα.

 

Παντως απο μπαταρια παει πολυ καλυτερα, το εχω απο τις 8 το πρωι σε πληρη συνδεση με το κινητο και ειμαι 90% ενω παλιοτερα ημουν στο 85% το πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο κι εσύ το 46 εχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι Μαργαριτα, ερχομενος απο το gear s3, αν και μου αρεσε το μαυρο πιο πολυ στα 42ΜΜ, το βρισκω και μικρο αλλα και με μικρη μπαταρια. Αυτη η διχρωμια στο 46αρι καπως με μπερδεψε αλλα οκ, μαρεσει εν τελει. Για μενα το μικρο δεν αξιζει καθως εχει μικρη μπαταρια, και μεγαλο βγαζει μονο 1. Αν καποιος θελει να παρει αξιζει να παει στο προηγουμενο μοντελο καθως δε βλεπω διαφορα στην πραξη, εκτος απο ελαχιστη στη μπαταρια. Κατα τα αλλα το νεο ειναι και αυτο ωραιο, με ωραιο σασι λιγο πιο ομορφο απο το κλασικ καθως δεν ειναι ολο γυαλιστερο αλλα ματ που αυτο μου αρεσει πολυ, και εκτος απο μπαταρια, ειναι και λιγο πιο στιβαρο σαν κατασκευη, η ροδελα τουλαχιστον ειναι πολυ σφιχτη ενω στο s3 εχω δει πανω απο 5 ρολογια με ροδελα χαλαρη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναγνωρίζει ελληνική ομιλία , ωστε να γράφει μηνύματα; Αν όχι ακόμα, πιστεύετε θα γίνει σύντομα; Για εμένα αυτο είναι καθοριστικός παράγοντας αγοράς!
Οχι. Ουτε στην υπαγορευση , ουτε στην bixby . Αγνωστο αν θα ερθει καποτε αναβαθμιση που να υποστηριζει κατι τετοιο. Θα ηταν το απολυτο smartwatch για εμενα αν εκανε τα παντα μεσω ομιλιας. Προς το παρον αυτοματες συντομες απαντησεις στα μηνυματα αν βαριεμαι να γραψω κατι απο το κινητο και Bixby στα αγγλικα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή σκέφτομαι το burn in και φτιάχνω μόνος τα ρολόγια μου, στην aod χρησιμοποιώ 2 επιλογές.

Είτε αφήνω την aod εντελώς απλή (stock-αναλογικοί δείκτες με βασικό index), είτε αφήνω μόνο τις πληροφορίες (χωρίς σχέδια κλπ) κι αυτό με σχετικά αχνές τις ενδείξεις.

Συνήθως πάντως την έχω κλειστή.

 

hkuN9yp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν ακριβώς μία εβδομάδα αγόρασα το galaxy watch 46mm. Αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα σαν μία πρώτη εντύπωση αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω 2 προβλήματα όπου δεν κατάφερα να τα λύσω ακόμα και με την βοήθεια μέσω chat από την Samsung. Το ένα είναι ότι όταν το ρολόι βγαίνει εκτός εμβέλειας από το κινητό σαφέστατα χάνει την επαφή με αυτό, αλλά όταν βρίσκεται πάλι δίπλα στο κινητό δεν κάνει αυτόματη επανασύνδεση παρά μόνο αν ανοίξω το κινητό μου. (χωρίς να πατήσω σύνδεση στην εφαρμογή) με αποτέλεσμα να το καθιστά αχρείαστο σαν smartwatch από την στιγμή που δεν είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο (οσον αφορά τις ειδοποιήσεις που ενδιαφέρει εμένα). Εδώ όμως υπάρχει και το περίεργο της υπόθεσης. Όταν το τηλέφωνο φορτίζει γίνεται αυτόματη επανασύνδεση και αυτό με βάζει σε σκέψεις μήπως είναι κάποια ρύθμιση του κινητού. ( HUAWEI P10 LITE). Έχω κάνει τα πάντα οσο περνάει από το χέρι μου. Εργοστασιακες ρυθμίσεις στο ρολόι. Σβήσιμο όλων των bluetooth συσκευών από το κινητό μου. Διαγραφή cache από το κινητό. Δυστυχώς τίποτα από αυτά δεν έλυσε το πρόβλημα. Το δεύτερο θέμα είναι το WiFi του ρολογιού όπου δεν κρατάει τα Password με αποτέλεσμα κάθε φορά που θέλεις να συνδεθείς με το WiFi πρέπει να περνάς το Password. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι από το κατάστημα που το αγόρασα επειδή το πρόβλημα αναφέρθηκε μέσα σε διάστημα 14 ημερών μου το αντικαθιστουν με καινούργιο αλλά θα προτιμούσα να λύσω το πρόβλημα και να μην μπω σε αυτή την διαδικασία διότι αν είναι πρόβλημα ρυθμίσεων του κινητού μου τότε δεν πρόκειται να λυθεί και με το καινουργιο ρολόι. Αν έχετε ομως διαβάσει κάτι σε θέμα συμβατότητας Huawei και samsung θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν το αναφερετε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δοκίμαζα και σε άλλο τηλέφωνο για σίγουρα. 99% πιστεύω ότι το ρολόι είναι ιδιοτροπο με το κινητό σου. Δεν ν χρειάστηκε να περάσω κανένα password WiFi. Τα " πήρε" από το τηλέφωνο . Οπως σχεδόν όλες τις ρυθμίσεις. Εχω Samsung .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο υπάλληλος στο chat της Samsung ήταν πεπεισμένος πως το πρόβλημα είναι στο ρολόι και οχι στο κινητό. Δυστυχώς δεν εχω κάποιο πρόχειρο samsung για να το δοκιμάσω άμεσα. Το WiFi και να μην φτιαχτεί δεν με καίει. Η επανασύνδεση με το Bluetooth είναι που με νοιάζει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή σκέφτομαι το burn in και φτιάχνω μόνος τα ρολόγια μου, στην aod χρησιμοποιώ 2 επιλογές.

Είτε αφήνω την aod εντελώς απλή (stock-αναλογικοί δείκτες με βασικό index), είτε αφήνω μόνο τις πληροφορίες (χωρίς σχέδια κλπ) κι αυτό με σχετικά αχνές τις ενδείξεις.

Συνήθως πάντως την έχω κλειστή.

 

hkuN9yp.jpg

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα burn in . Εχω παρατηρήσει ότι ανά κάποια διαστήματα τα γραφικά μετακινούνται κατά ένα πιξελ . Ειδικά από εναλλαγή σε aod.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο υπάλληλος στο chat της Samsung ήταν πεπεισμένος πως το πρόβλημα είναι στο ρολόι και οχι στο κινητό. Δυστυχώς δεν εχω κάποιο πρόχειρο samsung για να το δοκιμάσω άμεσα. Το WiFi και να μην φτιαχτεί δεν με καίει. Η επανασύνδεση με το Bluetooth είναι που με νοιάζει.
Έχεις βάλει την εφαρμογή της Samsung για το ρολόι που έχεις στο κινητό να μην κλείνει και να μπορεί να ξεκινήσει αυτοματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν ακριβώς μία εβδομάδα αγόρασα το galaxy watch 46mm. Αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα σαν μία πρώτη εντύπωση αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω 2 προβλήματα όπου δεν κατάφερα να τα λύσω ακόμα και με την βοήθεια μέσω chat από την Samsung. Το ένα είναι ότι όταν το ρολόι βγαίνει εκτός εμβέλειας από το κινητό σαφέστατα χάνει την επαφή με αυτό, αλλά όταν βρίσκεται πάλι δίπλα στο κινητό δεν κάνει αυτόματη επανασύνδεση παρά μόνο αν ανοίξω το κινητό μου. (χωρίς να πατήσω σύνδεση στην εφαρμογή) με αποτέλεσμα να το καθιστά αχρείαστο σαν smartwatch από την στιγμή που δεν είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο (οσον αφορά τις ειδοποιήσεις που ενδιαφέρει εμένα). Εδώ όμως υπάρχει και το περίεργο της υπόθεσης. Όταν το τηλέφωνο φορτίζει γίνεται αυτόματη επανασύνδεση και αυτό με βάζει σε σκέψεις μήπως είναι κάποια ρύθμιση του κινητού. ( HUAWEI P10 LITE). Έχω κάνει τα πάντα οσο περνάει από το χέρι μου. Εργοστασιακες ρυθμίσεις στο ρολόι. Σβήσιμο όλων των bluetooth συσκευών από το κινητό μου. Διαγραφή cache από το κινητό. Δυστυχώς τίποτα από αυτά δεν έλυσε το πρόβλημα. Το δεύτερο θέμα είναι το WiFi του ρολογιού όπου δεν κρατάει τα Password με αποτέλεσμα κάθε φορά που θέλεις να συνδεθείς με το WiFi πρέπει να περνάς το Password. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι από το κατάστημα που το αγόρασα επειδή το πρόβλημα αναφέρθηκε μέσα σε διάστημα 14 ημερών μου το αντικαθιστουν με καινούργιο αλλά θα προτιμούσα να λύσω το πρόβλημα και να μην μπω σε αυτή την διαδικασία διότι αν είναι πρόβλημα ρυθμίσεων του κινητού μου τότε δεν πρόκειται να λυθεί και με το καινουργιο ρολόι. Αν έχετε ομως διαβάσει κάτι σε θέμα συμβατότητας Huawei και samsung θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν το αναφερετε.

 

την εφαρμογή galaxy wearable την έχεις βγάλει από το αυτόματο ώστε να κάνει auto launch και να τρέχει στο background χωρίς να κλείνει αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα burn in . Εχω παρατηρήσει ότι ανά κάποια διαστήματα τα γραφικά μετακινούνται κατά ένα πιξελ . Ειδικά από εναλλαγή σε aod.

 

Και τι είναι ένα pixel;

Για παράδειγμα στο ρολόι που ανέβασες που ανάβει πράσινο, μόνο η μία άκρη θα σβήσει.

Όλο το υπόλοιπο θα είναι όλη την ώρα αναμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μιπως έχεις ενεργοποιήσει καμία εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι ένα pixel;

Για παράδειγμα στο ρολόι που ανέβασες που ανάβει πράσινο, μόνο η μία άκρη θα σβήσει.

Όλο το υπόλοιπο θα είναι όλη την ώρα αναμένο.

Σε αυτό που ανέβασα σε aod έχει αντίθετα χρώματα, δηλαδή μαύρο με γκρι ενδείξεις .

Ο,τι και να κάνεις το ρολόι από μόνο του κάνει διόρθωση 1 pixel σε διαφορετικές κατευθύνσεις από την μαμά Samsung για το burn in. Και δεν νομίζω να μένουν σταθερά ακόμη και αν εχουν το ίδιο χρώμα . Μπορεί να ανάβουν και να σβήνουν σε Ms .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κατι update που μου ρχονται για το ρολοι να τα κανω η θα προσθεσουν κανα Bug
Να τα κανεις. Διορθωνουν τον μετρητη βηματων και κατι αλλα. Δεν ειναι amazfit stratos :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Ο μετρητης βηματων δεν εχω καταλαβει πως δουλευει. Προφανως δεν ειναι real time. ΠΧ Κοιταω οθονη λεει 738, κινουμε δεν αλλαζει καθολου. ΜΕτα απο καποιο διαστημα λεει χιλια φευγα πχ. Κανει καποιου ειδους αναγωγες η δε φοραω καλα το ρολοι

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Ο μετρητης βηματων δεν εχω καταλαβει πως δουλευει. Προφανως δεν ειναι real time. ΠΧ Κοιταω οθονη λεει 738, κινουμε δεν αλλαζει καθολου. ΜΕτα απο καποιο διαστημα λεει χιλια φευγα πχ. Κανει καποιου ειδους αναγωγες η δε φοραω καλα το ρολοι

Εχει καποιο οριο βηματων. Πχ μετα απο 15 βηματα να αρχισει να μετραει και σου προσθετει και αυτα τα 15 που δεν τα ειδες μετα αν οντως κανεις ασκηση. Το νεο update που θα περασεις διορθωνει τον τροπο που μετραει. Εγω δεν παρατηρησα προβλημα παντως οταν βγαζω βολτα τον σκυλο τα μετραει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι για αγορά του galaxy watch, και να δώσω το s3 frontier. Ο μόνος λόγος που θα το έκανα είναι αν στην aod κάτω από ήλιο δείχνει πιο καθαρά από το παλιό ρολόι. Οδηγώ μηχανάκι και πολλές φορές όταν πάω να δω την ώρα ή την κουκίδα, αν έχω ειδοποιήσεις, δεν φαίνεται τίποτα. Στο καινούργιο έχει διορθωθεί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι για αγορά του galaxy watch, και να δώσω το s3 frontier. Ο μόνος λόγος που θα το έκανα είναι αν στην aod κάτω από ήλιο δείχνει πιο καθαρά από το παλιό ρολόι. Οδηγώ μηχανάκι και πολλές φορές όταν πάω να δω την ώρα ή την κουκίδα, αν έχω ειδοποιήσεις, δεν φαίνεται τίποτα. Στο καινούργιο έχει διορθωθεί αυτό;

 

νομιζω οτι αυτο εχει σχεση με σκαλωμα που ετρωγε και δεν αναβε την οθονη στο τερμα. Θυμαμαι να με παιρνουν τηλ , να ειμαι στη βεσπα και να μην βλεπω τιποτα, μετα να σταματαω να παταω κουμπια και να ξεκολλαει...και να φαινεται τελεια. Νομιζω οτι ηταν θεμα σκαλωματος λοιπον, που αν υπαρχει ακομα ειναι βλακεια (εχω καιρο να το παθω γιατι δεν οδηγω πλεον εξω μηχανη)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την απάντηση, όταν με παίρνουν τηλέφωνο μια χαρά δείχνει και κάτω από έντονο ήλιο, το πρόβλημα μου είναι όταν κοιτάω την ώρα στην aod, εκεί φαίνεται πολύ αχνά έως καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ για την απάντηση, όταν με παίρνουν τηλέφωνο μια χαρά δείχνει και κάτω από έντονο ήλιο, το πρόβλημα μου είναι όταν κοιτάω την ώρα στην aod, εκεί φαίνεται πολύ αχνά έως καθόλου.

 

ναι το καταλαβα, αλλα νομιζω ειναι παρομοιο θεμα, καθως και εσενα δεν δουλευει σε τερμα φωτεινοτητα οπως θα επρεπε. Απλα εγω το παθαινα καμια φορα σε κλησεις, οχι οτι δεν το ειχα παθει και σε περιπτωσεις οπως εσυ..θεωρω λοιπον οτι ειναι το ιδιο σκαλωμα που τρωει..αφου η οθονη εχει την ικανοτητα να φωτισει κατω απο ηλιο επαρκως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι, μου συμβαίνει συνέχεια όταν είμαι έξω.

Όταν είμαι εκτός με πολύ φως, το wake up gesture ανάβει την οθόνη αλλά η φωτεινότητα είναι πολύ χαμηλή και μάλιστα κλειδωμένη λόγω outdoor mode.

Για να ξεμπλοκάρει και να ανέβει αυτόματα στο peak η φωτεινότητα πρέπει να στρέψω την οθόνη προς τον ουρανό και τότε ξεκολλάει όπου μετά μπορείς να δεις το περιεχόμενο της οθόνης καθαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...