Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ ειμαι πολυ ευχαριστημένη πο τη μπαταρία του 42 αλλα και γενικότερα απο το ρολοι. Εξαιρετικο gadget !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κ είναι ωραίο???

Εννοώ στο χέρι!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω μετράει σωστά τον ύπνο με τα στατιστικά που βγάζει.

Το έχω να παίρνει σφυγμούς ανά 10 λεπτά και βλέπω ότι στα αντίστοιχα στατιστικά έχει μετρήσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

@evelinalex Το αν είναι ωραίο η όχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί να το δοκιμάσεις στο χέρι σου.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

@evelinalex Το αν είναι ωραίο η όχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί να το δοκιμάσεις στο χέρι σου.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έτσι είναι το σωστό :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του πήρα λουράκι δερμάτινο που ήθελα. Ειναι γνωστής - ποιοτικής εταιρείας, της Hirsch , και κόστισε 19€.

 

https://www.hirschstraps.com/products/hirsch-corse-calf-leather-watch-strap-in-brown?variant=26931162248

 

28be7eae74f32fbb20667bd0f210e5bf.jpg

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ :)

Όχι δεν ειναι , μου το τοποθέτησαν στο κατάστημα απο οπου το αγόρασα.

 

Rubber ομως θα παρω απο το Amazon σε διάφορα χρώματα και θα ειναι quick release για να τα συν αλλάζω μόνη μου.

Το συγκεκριμένο θα του το φοράω όλο το χειμώνα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω αν αντέχει σε χτυπήματα. Το bezel είναι ευαίσθητο;
Αντεχει, αλλα ειναι πως θα σου τυχει μαλλον. Χτυπησα τοιχο και δεν επαθε κατι( η μαυρη στεφανη ). Μπορει σε αλλο χτηπημα η γδαρσιμο να μεινει σημαδι. Το σωμα δειχνει πιο ανθεκτικο όντας ατσαλι. Αλλα ειναι κατι που το φορας συνεχεια, δεν ειναι σαν το κινητο. Δεν υπαρχει περιπτωση σε 1 χρονο να μην εχει σημαδια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αντεχει, αλλα ειναι πως θα σου τυχει μαλλον. Χτυπησα τοιχο και δεν επαθε κατι( η μαυρη στεφανη ). Μπορει σε αλλο χτηπημα η γδαρσιμο να μεινει σημαδι. Το σωμα δειχνει πιο ανθεκτικο όντας ατσαλι. Αλλα ειναι κατι που το φορας συνεχεια, δεν ειναι σαν το κινητο. Δεν υπαρχει περιπτωση σε 1 χρονο να μην εχει σημαδια.

 

Η αλήθεια είναι αυτή που λες, αλλά π.χ. το amazfit pace που είχα ένα χρόνο, όντας με κεραμικό υλικό, δεν είχε κανένα σημάδι, αν και ταλαιπωρήθηκε. Η μαύρη στεφάνη είναι πλαστική;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Κεραμική πρέπει να είναι . Δεν είναι σίγουρα βαμμένο απλό μέταλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αντεχει, αλλα ειναι πως θα σου τυχει μαλλον. Χτυπησα τοιχο και δεν επαθε κατι( η μαυρη στεφανη ). Μπορει σε αλλο χτηπημα η γδαρσιμο να μεινει σημαδι. Το σωμα δειχνει πιο ανθεκτικο όντας ατσαλι. Αλλα ειναι κατι που το φορας συνεχεια, δεν ειναι σαν το κινητο. Δεν υπαρχει περιπτωση σε 1 χρονο να μην εχει σημαδια.

 

Υπάρχουν και άλλοι!!! Νομιζα ότι μόνο εγώ το χτυπαω ωπου βρω περνώντας από τοίχους,γωνίες κτλ έχει ήδη αποκτήσει πολεμικά σημάδια το bezel...

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη να απαντήσετε γιατί είμαι έτοιμος να το αγοράσω.

1) Το calendar συγχρονίζει με το Google account;

2) Για εφαρμογές όπως whatsapp, viber, fb messenger μπορώ να βλέπω έστω με κάποια έξτρα εφαρμογή παραπάνω μηνύματα από μόνο το τελευταίο;

3) Στην απάντηση των μηνυμάτων υπάρχει επιλογή να γράψω ή να εκφωνησω κείμενο στα ελληνικά;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη να απαντήσετε γιατί είμαι έτοιμος να το αγοράσω.

1) Το calendar συγχρονίζει με το Google account;

2) Για εφαρμογές όπως whatsapp, viber, fb messenger μπορώ να βλέπω έστω με κάποια έξτρα εφαρμογή παραπάνω μηνύματα από μόνο το τελευταίο;

3) Στην απάντηση των μηνυμάτων υπάρχει επιλογή να γράψω ή να εκφωνησω κείμενο στα ελληνικά;

 

Ευχαριστώ!

1 μου συγχρονιζει κανονικα και με τα τρια ημερολογια που εχω.

2 υπαρχει εφαρμογη επι πληρωμη, δεν την εχω δοκιμασει , δεν μπορω να ξερω αν δουλευει σωστα για καποιες εφαρμογες

3 γραφεις ελληνικα με Τ9 . Εχει ετοιμες απαντησεις στα ελληνικα, Μπορεις να στειλεις ηχητικο μηνυμα ως mms, δεν αναγνωριζει ελληνικη υπαγορευση. Μονο το apple watch το κανει.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα μπορείς να γράψεις στα ελληνικά και έχει πολύ ωραία μέθοδο.. Γράφεις το ένα γράμμα πάνω στο αλλο και φτιάχνει την λέξη. Εγώ το έχω δουλέψει πολλές φορές για σύντομες απαντήσεις. Απλά θέλει να προσθέσεις τα ελληνικά στις γλώσσες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, θέλω να αγοράσω κι εγώ το ρολόι για να κάνει παρέα με το Note 9, επειδή είμαι συνέχεια στη γύρα με τη δουλειά ουσιαστικά το θέλω για να μην έχω συνέχεια το κινητό πάνω μου και να βλέπω ειδοποιήσεις ή ακόμα και να μιλάω από το ρολόι.

Απ'ότι βλέπω στο skroutz έχει ανέβει ένα 20αρικο η τιμή τις τελευταίες μέρες (από 280€ έχει πάει στα 300€).

Υπάρχει πουθενά σε καμιά τιμή γύρω στα 270-280 ή να πάω κατευθείαν στο 300αρι; Υπ'όψιν θα κόψω και τιμολόγιο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, θέλω να αγοράσω κι εγώ το ρολόι για να κάνει παρέα με το Note 9, επειδή είμαι συνέχεια στη γύρα με τη δουλειά ουσιαστικά το θέλω για να μην έχω συνέχεια το κινητό πάνω μου και να βλέπω ειδοποιήσεις ή ακόμα και να μιλάω από το ρολόι.

Απ'ότι βλέπω στο skroutz έχει ανέβει ένα 20αρικο η τιμή τις τελευταίες μέρες (από 280€ έχει πάει στα 300€).

Υπάρχει πουθενά σε καμιά τιμή γύρω στα 270-280 ή να πάω κατευθείαν στο 300αρι; Υπ'όψιν θα κόψω και τιμολόγιο.

 

Άμα κόψεις τιμολόγιο ίσως συμφέρει από amazon, μπες σε όλα τα ευρωπαϊκά, κάποιο το είχε 280 προχθές άρα χωρίς ΦΠΑ θα σου βγει χοντρικά από 19 μέχρι 21 % πιο κάτω ανάλογα τη χώρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 μου συγχρονιζει κανονικα και με τα τρια ημερολογια που εχω.

2 υπαρχει εφαρμογη επι πληρωμη, δεν την εχω δοκιμασει , δεν μπορω να ξερω αν δουλευει σωστα για καποιες εφαρμογες

3 γραφεις ελληνικα με Τ9 . Εχει ετοιμες απαντησεις στα ελληνικα, Μπορεις να στειλεις ηχητικο μηνυμα ως mms, δεν αναγνωριζει ελληνικη υπαγορευση. Μονο το apple watch το κανει.

Μήνυμα μπορείς να γράψεις στα ελληνικά και έχει πολύ ωραία μέθοδο.. Γράφεις το ένα γράμμα πάνω στο αλλο και φτιάχνει την λέξη. Εγώ το έχω δουλέψει πολλές φορές για σύντομες απαντήσεις. Απλά θέλει να προσθέσεις τα ελληνικά στις γλώσσες
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Το θέμα της προβολής παραπάνω από ενός μηνύματος στα notifications (whatsapp, viber, κλπ) είναι σημαντικό, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω ακόμα πουθενά σίγουρα να γράφουν για κάποια λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παίδες, θέλω να αγοράσω κι εγώ το ρολόι για να κάνει παρέα με το Note 9, επειδή είμαι συνέχεια στη γύρα με τη δουλειά ουσιαστικά το θέλω για να μην έχω συνέχεια το κινητό πάνω μου και να βλέπω ειδοποιήσεις ή ακόμα και να μιλάω από το ρολόι.

Απ'ότι βλέπω στο skroutz έχει ανέβει ένα 20αρικο η τιμή τις τελευταίες μέρες (από 280€ έχει πάει στα 300€).

Υπάρχει πουθενά σε καμιά τιμή γύρω στα 270-280 ή να πάω κατευθείαν στο 300αρι; Υπ'όψιν θα κόψω και τιμολόγιο.

Θα σου πρότεινα αν μπορείς να περιμένεις μέχρι την άλλη Παρασκευή μήπως υπάρξει καμία προσφορά λόγω Black Friday, αν και είναι δύσκολο διότι είναι πολύ καινούργιο το προϊόν
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο battery drain απο χτες. Το εβγαλα σημερα απο τον φορτιστη στις 13:00 και μεσα σε 4 ωρες εχασε 20% απο 8% που χανει συνηθως. Μολις το εβγαλα απο το 100% σε μιση ωρα ειχε πεσει στο 97% Ακομη και σε safe mode εχασε 4% σε 1 ωρα.

 

Ιδεες; Εχω κανει restart κλπ Αλλα τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο battery drain απο χτες. Το εβγαλα σημερα απο τον φορτιστη στις 13:00 και μεσα σε 4 ωρες εχασε 20% απο 8% που χανει συνηθως. Μολις το εβγαλα απο το 100% σε μιση ωρα ειχε πεσει στο 97% Ακομη και σε safe mode εχασε 4% σε 1 ωρα.

 

Ιδεες; Εχω κανει restart κλπ Αλλα τιποτα.

 

Μέσα από την εφαρμογή μπορείς να δεις τι σου τρώει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν με καλουν μου βγαζει επιλογη μονο απόρριψης της κλησης. Μολις του κανω ρισταρτ δουλευει κανονικα.

 

Το κανει και σε σας; Εχω το 46αρι.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή μπορείς να δεις τι σου τρώει την μπαταρία.
60% η μπαταρία εκεί που είμαι στις 12 ώρες στο 80%. 37% κατανάλωση από το Samsung health... Μάλιστα η κατανάλωση μειώθηκε όταν βγήκα έξω βόλτα μετά τις 5 . Οσοι καθομουν στον καναπέ έτρωγε την μπαταρία...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...