Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη παρέα σας και'γω παιδιά απο χτες 42mm εντυπώσεις θετικότατες προς το παρόν.

Για το 42mm λοιπόν κοιτάζω 20 Νο λουράκι; Έχετε βρεί κάτι αξιόλογο Ελλάδα;

Άντε άλλος ένας με το 42!

Ναι εμείς θέλουμε 20αρι μέγεθος.

 

Λουρακια σε μεγάλη ποικιλία και εξαιρετική ποιότητα βρίσκεις στον Δησιο στο κέντρο. Είναι αντιπρόσωπος της Hirsch. Μπορείς να δεις το site τους.

Είναι βέβαια "συμβατικα" όχι quick release. Εμένα μου το έβαλαν επί τόπου στο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλο μήνα κ καλώς ήρθα στην παρεα σας με το 46αρι μου.

Άψογο κ ειμαι ακομα στο στήσιμο - ψαξιμο.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Άντε άλλος ένας με το 42!

Ναι εμείς θέλουμε 20αρι μέγεθος.

 

Λουρακια σε μεγάλη ποικιλία και εξαιρετική ποιότητα βρίσκεις στον Δησιο στο κέντρο. Είναι αντιπρόσωπος της Hirsch. Μπορείς να δεις το site τους.

Είναι βέβαια "συμβατικα" όχι quick release. Εμένα μου το έβαλαν επί τόπου στο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' ευχαριστώ, δοκίμασα frontier για 2-3 ωρες και μου φάνηκε ενοχλητικό αρκετά, μεγάλο και επειδή στη δουλειά που κάνω χρησιμοποιώ ασταμάτητα χέρια, ανάμεσα σε ράφια έπρεπε να πάω στο μικρό.

Ήμουν με Gear fit 2 χρόνια κοντά.

Ελπίζω να βγάζει 2η μέρα η μπαταρία γιατί σε όλα τα υπόλοιπα είναι απίστευτο!

Αυτό λέω να παραγγείλω, πως σας φαίνεται;

https://www.amazon.com/gp/product/B077S51CSV/ref=as_li_tl?ie=UTF8&tag=jabbertechn0b-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B077RYDK9W&linkId=3e23315534341a1829339d924496fed6&th=1&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

σημερα δοκιμασα τα φτηνα λουρακια σιλικονης που πηρα σε διαφορα χρωματα. Το πορτοκαλι ειναι καλο πιστευω οπως και το κιτρινο.

Σαν ποιοτητα φαινονται καλα λιγο ομως οι αποχρωσεις ειναι καπως διαφορετικες σε σχεση με τις φωτογραφιες. Το κοκκινο π.χ. ειναι πηγαινει λιγο προς το ροζ οποτε δεν θα το συνιστουσα για αντρικο χερι... ;)

20181201-141733.jpg

20181201-141813.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

σημερα δοκιμασα τα φτηνα λουρακια σιλικονης που πηρα σε διαφορα χρωματα. Το πορτοκαλι ειναι καλο πιστευω οπως και το κιτρινο.

Σαν ποιοτητα φαινονται καλα λιγο ομως οι αποχρωσεις ειναι καπως διαφορετικες σε σχεση με τις φωτογραφιες. Το κοκκινο π.χ. ειναι πηγαινει λιγο προς το ροζ οποτε δεν θα το συνιστουσα για αντρικο χερι... ;)

20181201-141733.jpg

20181201-141813.jpg

Καλησπέρα, ωραίο το κίτρινο, του ταιριάζει.

Ποιό watchface είναι αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 46 mm κι εγώ. Πήγα πάλι στο μπογο (μετά τα 2 frontier στο παρελθόν) καθαρά και μόνο λόγω μπαταρίας.

Θα το χρησιμοποιώ παράλληλα με το εργαλείο που ακούει στο όνομα huawei watch 2 4g...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ωραίο το κίτρινο, του ταιριάζει.

Ποιό watchface είναι αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία;

 

Δεν ειναι το κιτρινο.. Το πορτοκαλι ειναι..

To watchface ειναι free και λεγεται "SMZ 'FORWARD' 12hr"

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 46 mm κι εγώ. Πήγα πάλι στο μπογο (μετά τα 2 frontier στο παρελθόν) καθαρά και μόνο λόγω μπαταρίας.

Θα το χρησιμοποιώ παράλληλα με το εργαλείο που ακούει στο όνομα huawei watch 2 4g...

Ρε φίλε, είμαι ανάμεσα στα δύο, προτιμώ του Huawei watch 2 λόγω wear OS, αλλιώς ήμουν για το 46αρι και εγώ. Για πες μου εντυπωσεις από το Huawei και ιδιαίτερα για μπαταρία. Δεν σου λείπουν οι εφαρμογές του android wear os;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, είμαι ανάμεσα στα δύο, προτιμώ του Huawei watch 2 λόγω wear OS, αλλιώς ήμουν για το 46αρι και εγώ. Για πες μου εντυπωσεις από το Huawei και ιδιαίτερα για μπαταρία. Δεν σου λείπουν οι εφαρμογές του android wear os;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς μου λείπουν, όπως μου λείπει κι η αυτάρκεια /μοναδικότητα του σαν συσκευή κινητού.

Δε μου λείπει η αυτονομία του :lol:

Για αυτό κρατάω και τα 2 και βγαίνω από το δίλημμα :)

Μπαταρια στο huawei με την ίδια χρήση με το Galaxy watch, max 2 μερες. Με χρήση και σαν 4g smartwatch φορτιση απαραίτητα κάθε βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μου λείπουν, όπως μου λείπει κι η αυτάρκεια /μοναδικότητα του σαν συσκευή κινητού.

Δε μου λείπει η αυτονομία του :lol:

Για αυτό κρατάω και τα 2 και βγαίνω από το δίλημμα :)

Μπαταρια στο huawei με την ίδια χρήση με το Galaxy watch, max 2 μερες. Με χρήση και σαν 4g smartwatch φορτιση απαραίτητα κάθε βράδυ

Το galaxy πόσες μέρες σου βγάζει; Σήμερα κατάλαβα ότι μάλλον φορτίζει επίσης σε οποιονδήποτε ασύρματο φορτιστή, ισχυει; Βέβαια για εμένα ακόμα και το Huawei θα είναι μεγάλη βελτίωση αφού LG urbane που έχω τώρα κάθε μέρα θέλει φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζει σε καθε Qi συμβατο ασυρματο φορτιστη. Νομιζω ακομη και του ΙΚΕΑ

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλό μήνα σε όλους.Σημερα παρελαβα και εγώ το 42αρι.Θα προτιμούσα το 46αρι λόγω όρασης και μπαταριας αλλά ήταν απαγορευτικό για τον καρπό μου.Εντυπωσεις άριστες!Ένα πράγμα που με ξένισε είναι τώρα το απόγευμα ενώ το φορτιζα και έδειχνε 100 το άφησα περίπου αλλά 15 λεπτά στο φορτιστή για να ανάψει πράσινο λαμπάκι.Να υποθέσω ότι έτσι πρέπει να είναι ή έχει κάποιο πρόβλημα ο φορτιστης;

Όσον αφορά την αδιαβροχοποιηση δεν έχουμε κανένα πρόβλημα όσον αφορά μπάνιο κλπ.Χρειαζεται κάποια ρύθμιση για αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζει σε καθε Qi συμβατο ασυρματο φορτιστη. Νομιζω ακομη και του ΙΚΕΑ
Αυτό το θεωρώ δυνατό πλεονέκτημα. Αχ δεν ξέρω τι να πάρω....Το μόνο που με κολλάει στο galaxy είναι η έλλειψη εφαρμογών του wear...

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλό μήνα σε όλους.Σημερα παρελαβα και εγώ το 42αρι.Θα προτιμούσα το 46αρι λόγω όρασης και μπαταριας αλλά ήταν απαγορευτικό για τον καρπό μου.Εντυπωσεις άριστες!Ένα πράγμα που με ξένισε είναι τώρα το απόγευμα ενώ το φορτιζα και έδειχνε 100 το άφησα περίπου αλλά 15 λεπτά στο φορτιστή για να ανάψει πράσινο λαμπάκι.Να υποθέσω ότι έτσι πρέπει να είναι ή έχει κάποιο πρόβλημα ο φορτιστης;

Όσον αφορά την αδιαβροχοποιηση δεν έχουμε κανένα πρόβλημα όσον αφορά μπάνιο κλπ.Χρειαζεται κάποια ρύθμιση για αυτο;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μονη ρυθμιση που μπορεις να κανεις ειναι πριν μπεις για μπανιο να ενεργοποιησεις την λειτουργια κλειδωματος στο νερο για να μην λειτουργει η οθονη αφης και οταν την βγαλεις να κανει το ειδικο ηχητικο για να απομακρυνει το νερο απο το μικροφωνο και το ηχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Πιστεύω σε περίπτωση που ξεχαστώ και δε βαλω τη ρυθμιση να μην υπάρχει κάποιο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεωρώ δυνατό πλεονέκτημα. Αχ δεν ξέρω τι να πάρω....Το μόνο που με κολλάει στο galaxy είναι η έλλειψη εφαρμογών του wear...

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν καίγεσαι για το 4g δε χάνεις και πολλά. Λίγες είναι οι εφαρμογές του wear os που είναι υψηλών προδιαγραφών.

Το Galaxy watch που με ρώτησες δεν έχω εικόνα ακόμα για αυτονομία. Σήμερα το πήρα. Πάει εξαιρετικά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Πιστεύω σε περίπτωση που ξεχαστώ και δε βαλω τη ρυθμιση να μην υπάρχει κάποιο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι, απλα η οθονη μπορει να κανει εναλλαγες λογω αγωγιμότητας του νερου. Μετα ομως ειναι καλο να πατησεις να βγαλει το νερο απο τα ηχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ,να σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καίγεσαι για το 4g δε χάνεις και πολλά. Λίγες είναι οι εφαρμογές του wear os που είναι υψηλών προδιαγραφών.

Το Galaxy watch που με ρώτησες δεν έχω εικόνα ακόμα για αυτονομία. Σήμερα το πήρα. Πάει εξαιρετικά όμως.

Όχι το 4g δεν με νοιάζει. Αυτό που χρησιμοποιώ είναι το Google keep και ένα password manager το enpass για pin από πιστωτικές και διαφορά άλλα. Αυτά θα μου λείψουν πιο πολύ και δεν ξέρω πώς να αντικαταστήσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να πατήσουμε για να βγάλει το νερό?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Στις ρυθμισεις->συνθέτες αφού ενεργοποιησουμε το κλείδωμα στο νερό στην οθόνη τέρμα κάτω έχει την εξαγωγή νερουa637b45c166c35047bd9de54355922d5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις->συνθέτες αφού ενεργοποιησουμε το κλείδωμα στο νερό στην οθόνη τέρμα κάτω έχει την εξαγωγή νερουa637b45c166c35047bd9de54355922d5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να συμπληρώσω ότι η λειτουργία κλείδωμα στο νερό απενεργοποιείται και με παρατεταμένο πάτημα το home button

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το κιτρινο.. Το πορτοκαλι ειναι..

To watchface ειναι free και λεγεται "SMZ 'FORWARD' 12hr"

Πηγα να το κατεβασω κ λεει 1.19€.

Δεν το προλαβα

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καίγεσαι για το 4g δε χάνεις και πολλά. Λίγες είναι οι εφαρμογές του wear os που είναι υψηλών προδιαγραφών.

Το Galaxy watch που με ρώτησες δεν έχω εικόνα ακόμα για αυτονομία. Σήμερα το πήρα. Πάει εξαιρετικά όμως.

 

Δυστυχώς, όπως φοβόμουν δε βλέπω να αντέχω το μέγεθος του. Μάλλον θα το δώσω. Για την ωρα πισω στο huawei watch 2 μου.

Αν θέλει κανείς καινούριο watch 46mm PM me...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...