Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως έφτιαξε το μέτρημα στα βήματα και ας μην το λέει θα πω σίγουρα σύντομα ελπίζω το ίδιο και με το παλμό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει και παλαιότερα. Τελικά η καταγραφή ύπνου είναι αξιόπιστη;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

100% Ούτε μια φορά δεν έκανε λάθος στην καταγραφή ύπνου νομίζω ότι δεν υπάρχει σε αυτό το πράγμα άλλος που να το κανει τόσα καλά
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει και παλαιότερα. Τελικά η καταγραφή ύπνου είναι αξιόπιστη;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συνήθως ναι, αλλά κάποιες φορές δίνει τελείως λάθος αποτελέσματα.

Για παράδειγμα σε μένα μου έβγαλε δύο φορές ότι κοιμόμουνα κάποιες ώρες στη δουλειά και μάλιστα με βαθύ ύπνο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι, αλλά κάποιες φορές δίνει τελείως λάθος αποτελέσματα.

Για παράδειγμα σε μένα μου έβγαλε δύο φορές ότι κοιμόμουνα κάποιες ώρες στη δουλειά και μάλιστα με βαθύ ύπνο! :lol:

Δεν βλέπει κανείς από την δουλειά σου το φόρουμ μίλα ελεύθερα..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χαχα κλαίω από τα γέλια, να είστε καλά!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα και εγώ το 46 σαν πρώτο μου smartwatch ελπίζω να με βολέψει και να το ευχαριστηθώ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να μην κρατιέμαι και να πηγαίνω σήμερα για αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να μην κρατιέμαι και να πηγαίνω σήμερα για αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όρμα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όρμα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαργαρίτα είμαι στον γκρεμό και με σπρώχνεις αντί να με κρατήσεις!!! :-D

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορά και από εμένα με την προσφορά Samsung το 42mm στα 250€ και 50€ επιστροφή με κάρτα Εθνικής, πρώτο μου smartwatch και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις πρώτες ημέρες. Μετά από δύο φορτίσεις μου βγάζει δύο - δύομιση ημέρες με AOD, WiFi, GPS κλειστά και μέτρηση παλμών κάθε 10 λεπτά.

 

Σωστές μετρήσεις σε δύο ποδηλατικές εξορμήσεις όπου ανοίξε αυτόματα το GPS και στη συνέχεια μεταφορά στο τηλέφωνο και από εκεί σε strava. Οι μετρήσεις ύπνου μου φαίνοντα ακριβείς μέχρι τώρα, όπως και οι μετρήσεις παλμών. Φοβερά χρήσιμη η λειτουργεία του ως τηλέφωνο, έχω φτάσει στο σημείο στο 80% των κλήσεων μου να χρησιμοποιώ το ρολόι και σπάνια να βγάζω το κινητό από την τσέπη, ιδιαίτερα στο αυτοκίνητο που δεν υπάρχει σύστημα bluetooth λύνει κυριολεκτικά τα χέρια.

 

Όποιος το σκέφτεται για αγορά smartwatch και όχι απαραίτητα για το Galaxy Watch να προχωρήσει άφοβα, είναι το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα σας κ εγώ με το 46αρι:D:D

Μία χαρά μου φαίνεται το μέγεθος γιατί ψιλό φοβήθηκα με αυτά που διάβαζα!! είναι κ λίγο μικρότερο από το garmin που έχω!!

Θα το προτιμούσα total Black αλλά δεν θα είχε καμία εμφανισιακη διαφορά με το garmin :O

Mολις το ενεργοποίησα, ήρθε κ η αναβάθμιση :p

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αγορά και από εμένα με την προσφορά Samsung το 42mm στα 250€ και 50€ επιστροφή με κάρτα Εθνικής, πρώτο μου smartwatch και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις πρώτες ημέρες. Μετά από δύο φορτίσεις μου βγάζει δύο - δύομιση ημέρες με AOD, WiFi, GPS κλειστά και μέτρηση παλμών κάθε 10 λεπτά.

 

Σωστές μετρήσεις σε δύο ποδηλατικές εξορμήσεις όπου ανοίξε αυτόματα το GPS και στη συνέχεια μεταφορά στο τηλέφωνο και από εκεί σε strava. Οι μετρήσεις ύπνου μου φαίνοντα ακριβείς μέχρι τώρα, όπως και οι μετρήσεις παλμών. Φοβερά χρήσιμη η λειτουργεία του ως τηλέφωνο, έχω φτάσει στο σημείο στο 80% των κλήσεων μου να χρησιμοποιώ το ρολόι και σπάνια να βγάζω το κινητό από την τσέπη, ιδιαίτερα στο αυτοκίνητο που δεν υπάρχει σύστημα bluetooth λύνει κυριολεκτικά τα χέρια.

 

Όποιος το σκέφτεται για αγορά smartwatch και όχι απαραίτητα για το Galaxy Watch να προχωρήσει άφοβα, είναι το μέλλον.

 

250€ από πού φίλε;

Μετά είδα το 42mm sorry

Edited by petran64
Σόρρυ μετά είδα το 42
Link to comment
Share on other sites

250€ από πού φίλε;
Τρέχει προσφορά σε όλα τα μεγάλα καταστήματα

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τρέχει προσφορά σε όλα τα μεγάλα καταστήματα

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον έτρεχε, 329€ το βλέπω στόμα μεγάλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ως πρώην κάτοχος του S3 frontier και νυν του galaxy watch 46mm είπα να κάνω ένα δώρο στην αδερφή μου το γυναικείο 42mm. Επειδή έχω το s9+ ούτε που σκέφτηκα να δω αν είναι συμβατό με το xiaomi redmi Pro που έχει η αδερφή μου. Βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν στο play store δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω την εφαρμογή galaxy wearable. Στην εξυπηρέτηση πελατών της samsung που απευθύνθηκα τηλεφωνικά η συμπαθής αλλά άσχετη που απάντησε λίγο πολύ είπε ας προσέχατε. ''Ίσως να το πουλούσατε''. Καμιά βοήθεια ?:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι τα σπάει.

Δοκιμάστηκε σε κολύμβηση. Δεν έχασε ουτε μέτρο. οσα έκανα τοσα έγραψε με μέτρηση παλμών κανονικά.

Μέτραγε κανονικά καθόλη την διάρκεια του workout με σουπερ στατιστικα.

Το είχα ένα κλικ πιο σφιχτό απότι το φοράω στην καθημερηνότητα μου και απο τρίχες στο χέρι μπολικες.

Και σε μετρήσεις για τον ύπνο αντίστοιχα έχει πάει εξαιρετικα.

Η κλέβει από το κινήτο τι ώρα ξύπνησα ή με παρακολουθεί!!!! Το ανησυχητικο είναι τα αποτελέσματα του ύπνου μου αλλα αυτό δεν έχει να κάνει με το ρολόι!!!!!!

Αξιζει τρομερά στην τιμή του.(265)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ως πρώην κάτοχος του S3 frontier και νυν του galaxy watch 46mm είπα να κάνω ένα δώρο στην αδερφή μου το γυναικείο 42mm. Επειδή έχω το s9+ ούτε που σκέφτηκα να δω αν είναι συμβατό με το xiaomi redmi Pro που έχει η αδερφή μου. Βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν στο play store δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω την εφαρμογή galaxy wearable. Στην εξυπηρέτηση πελατών της samsung που απευθύνθηκα τηλεφωνικά η συμπαθής αλλά άσχετη που απάντησε λίγο πολύ είπε ας προσέχατε. ''Ίσως να το πουλούσατε''. Καμιά βοήθεια ?:cry::cry::cry:

 

Κατέβασε το στο δικό σου και μετέφερε στο xiaomi με το shareit

Edited by methana
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσουμε κάποιο watchface εάν έχουμε το αρχείο αποθηκευμένο στον υπολογιστή ή στο κινητό μας σε μορφή .wgt ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις που θα με κανετε να το παρω το 46αρι τελικα..

Κακο πραγμα να διαβαζεις εδω στο φορουμ. Επηρρεαζεσαι.

Να ρωτησω κάποια πραγματα ακομη:

Για το οτι δεν τα καταφέρνει στη μετρηση των παλμων εχω διαβασει αρκετα, κυριως στις κριτικες στο skroutz. Τοσο χαλια ειναι ρε παιδια; Εγω δεν ειμαι αθλητης αλλα ενας χαλαρος αθλουμενος δλδ γυμναζομαι 3-4 φορες τη βδομάδα. Δεν με ενδιαφερει για τις αλλες ασκησεις να βλεπω στοιχεια και τετοια παρα μονο στο τρεξιμο.

Διαβασα πιο πανω που λέει ενας φίλος να ξυρισουμε το σημειο εκει στον καρπό και να το εχουμε σφιγμενο. Βελτιωνεται ετσι δλδ; Ενταξει δεν εχω την απαίτηση να ειναι σωστο και ακριβές σαν κανενα Garmin, εξαλλου ειναι smartwatch και οχι sportwatch.

Αν δεν εχω τριχες στον καρπό και το εχω σφιχτα δεμενο θα τα καταφερνει;

Επίσης δεν εχω καταλαβει ακριβως τι παιζει με το gps. Ας πουμε οτι τρεχω. Θα μου μετρησει τη διαδρομη με το gps του; Πρεπει να εχω το κινητο πανω μου οταν τρεχω για να γινει αυτο; Επισης και εφόσον τελικά το gps του μετραει και δειχνει μετα τη διαδρομη, αυτη αποθηκευεται καπου, στο ρολοι η στο κινητο; Θα μπορω πχ να δω προηγουμενες μετρήσεις παλμων και διαδρομων; Και αν ναι, που αποθηκευονται; Στο ρολόι η στο κινητο; Κι αν στο κινητο τοτε που; Στο s health η σε καποια αλλη εφαρμογή;

Το λουρι στο 46αρι ειναι 22αρι η 20αρι; Ρωταω γιατι προσωπικα δε μου αρεσει το δικο του λουρακι και σκέφτομαι αν τελικα αγορασω το ρολοι να παρω κι ενα λουρι πχ κατι τετοιο https://www.cheapestnatostraps.com/collections/two-piece-nato/products/pvd-two-piece-nato-strap-khaki?variant=26330993168 η κατι τετοιο

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/suede-watchbands/products/kvarnsjo-suede-watchband-19?variant=12743735967843

ετσι για να δειξει λιγο πιο "σκληροτράχηλο"..

Παιδιά αν μου απαντούσατε θα με βοηθουσατε πολυ στο να παρω την τελική απόφασή μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ως πρώην κάτοχος του S3 frontier και νυν του galaxy watch 46mm είπα να κάνω ένα δώρο στην αδερφή μου το γυναικείο 42mm. Επειδή έχω το s9+ ούτε που σκέφτηκα να δω αν είναι συμβατό με το xiaomi redmi Pro που έχει η αδερφή μου. Βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν στο play store δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω την εφαρμογή galaxy wearable. Στην εξυπηρέτηση πελατών της samsung που απευθύνθηκα τηλεφωνικά η συμπαθής αλλά άσχετη που απάντησε λίγο πολύ είπε ας προσέχατε. ''Ίσως να το πουλούσατε''. Καμιά βοήθεια ?:cry::cry::cry:

 

 

Χρειαζόμαστε 2 .apk το 1)samsung watch plugin

2)samsung wearable

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει για το Lg Urbane που έχω, σήμερα την γλίτωσα, αύριο δεν την γλυτώνω να το παίρνω οπότε θα φορέσει κατευθείαν αυτό το μεταλλικό λουράκι σε μαύρο. Πώς το βλέπετε, νομίζω θα του ταιριάζει. 144fce3073874fa2b3d336256996377f.jpg6d01ce993b379acb4add611111335356.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...