Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζόμαστε 2 .apk το 1)samsung watch plugin

2)samsung wearable

 

Και το samsung accessory Service

 

Οταν το δοκίμασα σε μη συμβατό tablet samsung tab A6... Δεν έκανε σύνδεση... Ελπίζω στην δικιά σου περίπτωση να έχεις θετικά αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και εμένα στην παρέα των κατόχων του 46αριού... :D

 

Διάβασα το θέμα, έψαξα και στο διαδίκτυο, αλλά δεν βρήκα κάτι: Να υποθέσω ότι εγώ που χρειάζομαι ένα φορτιστή για ταξίδι και δεν θέλω να βάζω και να βγάζω αυτόν την συσκευασίας (συνήθως ξεχνάω να τους βάζω στα πράγματα του ταξιδιού), πρέπει να πάρω οπωσδήποτε ασύρματο φορτιστή (με το ανάλογο κόστος) έτσι; Δεν υπάρχει ενσύρματη λύση, σωστά; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.Μονο ασυρματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβλεπα ένα review που ο τύπος έλεγε ότι φορτιζε μόνο με τον δικό του φορτιστή και όχι με έναν άλλο qi ασύρματο που είχε. Εδώ αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί ότι φορτίζει με οποιονδήποτε ασύρματο. Ισχύει όντως και απλά κάποιο θέμα υπήρχε σε αυτόν που έκανε το review;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον υπαρχει θεμα

 

• Use only Samsung-approved chargers, batteries, and cables. Unapproved chargers or cables can cause the battery to explode or damage the Galaxy Watch

 

• Use the supplied wireless charging dock and charger. The Galaxy Watch cannot be charged properly with a third-party charger

 

Διαβασα για το S3 οτι ελιωσε απο την αυξημενη θερμοκρασια απο OEM φορτιστη. Εγω παντως θα δοκιμασω εναν του ΙΚΕΑ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγαν καλα οι πωλησεις για την samsung https://www.iotgadgets.com/2018/12/wearables-market-grow-xiaomi-beats-apple/ και δεν μπηκαμε ακομη στην εορταστικη περιοδο. Θετικο αυτο για το μελλον του tizen και ισως και του app store του.

 

ΥΓ καμια απο τις πρωτες σε πωλησεις δεν χρησιμοποιούν android wear....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν δείτε τα ρεύματα του γνήσιου φορτιστή, είναι πολύ χαμηλά όλα, και τάση και ένταση.. Λογικό είναι ότι εμάς πιο δυνατός πιθανόν να δημιουργήσει πρόβλημα καθώς οι πιο πολλοί δουλεύουν ψηλά και ίσως να μην έχει αντιστάσεις που να μπορούν να ανταπεξελθουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους χαχα!!! Με γεια!!!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ! Όταν είναι σε λειτουργία πτήσης καταγράφει βήματα και ύπνο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όταν είναι σε λειτουργία πτήσης καταγράφει βήματα και ύπνο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Στο Samsung health παρατηρώ ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα παρακάτω, έτσι θα έπρεπε να ειναι;

Ξέρει μήπως κάποιος να προτείνει ζυγαριά που να συνδέεται με το Samsung health;edb0f6dfdcb77e3af6ded522e17928f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης είναι ίδια κ στα 2 μοντέλα???

 

Όχι, λίγο πιο μικρό το 42, με πιο μικρή μπαταρία κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ρολογακι αλλά δεν μπορώ να χωνέψω που είναι ασημί:p

Εάν ητο total Black θα μου άρεσε καλύτερα :worry:

Το. 42 είναι μικρό σαν μέγεθος :mad:

Γιατί δεν το έβγαλαν κ σε μαύρο δεν μπορώ να το καταλάβω :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω αναλυτικό γράφημα των καρδιακών παλμών καπου, π.χ. κατά την διάρκεια του υπνου; Ψάχνω στο Samsung health αλλά δεν βρίσκω κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ρολογακι αλλά δεν μπορώ να χωνέψω που είναι ασημί:p

Εάν ητο total Black θα μου άρεσε καλύτερα :worry:

Το. 42 είναι μικρό σαν μέγεθος :mad:

Γιατί δεν το έβγαλαν κ σε μαύρο δεν μπορώ να το καταλάβω :mad:

 

αν και στην αρχη και μενα μου κακοφανηκε, ηθελα ολο μαυρο ή ολο ασημι, να δειχνει πιο κλασσικο (οπως το προηγουμενο μοντελο περιπου), αυτη η διχρωμια ειναι λες και θελανε να πιασουνε και τις 2 κατηγοριες αλλα δεν ειναι ο,τι πιο πετυχημενο. Παρολα αυτα ειναι ομορφο τελικα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα, από τις ρυθμίσεις στο ρολόι είδα ότι το GPS ήταν ανενεργό και το έβαλα σε ενεργό. Αυτό σημαίνει ότι θα είναι μόνιμα ανοιχτό άρα τεράστια κατανάλωση ή θα ανοίγει όταν χρειάζεται, φαντάζομαι το 2ο σωστα; Λοιπόν ανακάλυψα ότι για να σου μετράει και το στάδιο που βρίσκεσαι σε βαθύ ύπνο πρέπει την μέτρηση παλμών να την έχεις στην επιλογή "πάντα"

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν και στην αρχη και μενα μου κακοφανηκε, ηθελα ολο μαυρο ή ολο ασημι, να δειχνει πιο κλασσικο (οπως το προηγουμενο μοντελο περιπου), αυτη η διχρωμια ειναι λες και θελανε να πιασουνε και τις 2 κατηγοριες αλλα δεν ειναι ο,τι πιο πετυχημενο. Παρολα αυτα ειναι ομορφο τελικα
Για εμενα η μαύρη στεφάνη όλα τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα, από τις ρυθμίσεις στο ρολόι είδα ότι το GPS ήταν ανενεργό και το έβαλα σε ενεργό. Αυτό σημαίνει ότι θα είναι μόνιμα ανοιχτό άρα τεράστια κατανάλωση ή θα ανοίγει όταν χρειάζεται, φαντάζομαι το 2ο σωστα; Λοιπόν ανακάλυψα ότι για να σου μετράει και το στάδιο που βρίσκεσαι σε βαθύ ύπνο πρέπει την μέτρηση παλμών να την έχεις στην επιλογή "πάντα"

Εγω ειδα οτι μενει συνεχεια On το GPS και τρωει μπαταρια. Προτιμω να του δινω στιγμα απο το κινητο και να το ανοιγω μονο αν θελω να χρησιμοποιησω μονο το ρολοι για καμια πορεια ή το ζητησει καποια εφαρμογη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού υπήρχε η δυνατότητα επεξεργασίας του καταγεγραμμένου ωραρίου ύπνου, το οποίο εξηπηρετούσε σαν διαδικασία μιας και μπορούσες να διορθώσεις πιθανές αποκλείσεις με τον πραγματικό χρόνο ύπνου.

Θεωρώ λανθασμένη την κίνηση της Samsung να αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα προς τον χρήστη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού υπήρχε η δυνατότητα επεξεργασίας του καταγεγραμμένου ωραρίου ύπνου, το οποίο εξηπηρετούσε σαν διαδικασία μιας και μπορούσες να διορθώσεις πιθανές αποκλείσεις με τον πραγματικό χρόνο ύπνου.

Θεωρώ λανθασμένη την κίνηση της Samsung να αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα προς τον χρήστη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το διορθώνεις στην εφαρμογη στο τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το διορθώνεις στην εφαρμογη στο τηλεφωνο.

Με την νέα έκδοση όπως προείπα ΔΕΝ γίνεται επεξεργασία.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι ειδους επεξεργασια θες. Μου μετρησε μια φορα λαθος ωρα υπνου. Μου εβαλε οτι ξυπνησα 2 ωρες μετα. Πηγα στην εφαρμογη και διορθωσα την ωρα. Ετσι απλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι ειδους επεξεργασια θες. Μου μετρησε μια φορα λαθος ωρα υπνου. Μου εβαλε οτι ξυπνησα 2 ωρες μετα. Πηγα στην εφαρμογη και διορθωσα την ωρα. Ετσι απλα.

Αυτό που περιγράφεις, ξαναλέω γινόταν μέχρι πριν την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού, αυτή που ήρθε πριν 3 μέρες περίπου.

Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο σήμερα, (προφανώς εφόσον προηγουμένως έχεις κάνει την αναβάθμιση) και θα διαπιστώσεις ότι δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις, ξαναλέω γινόταν μέχρι πριν την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού, αυτή που ήρθε πριν 3 μέρες περίπου.

Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο σήμερα, (προφανώς εφόσον προηγουμένως έχεις κάνει την αναβάθμιση) και θα διαπιστώσεις ότι δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάλι και μετά την αναβάθμιση επεξεργάζεται ο ύπνος κανονικά... μέσω της συσκευής τηλεφώνου note 9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...