Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλοκαίρι με a/c θα ψυχεται..αν και θεωρώ ότι η μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας, μιας και βγαίνει με αρκετά χαμηλή από εκεί, μπορεί να δημιουργήσει υγρασία και μέσα..

 

Εγώ γενικά προσπαθώ να μην το βάζω στο τζάμι αν το χτυπάει ο ήλιος αλλά ούτε αεραγωγο να παίζει σε χαμηλές.. Μόνο αν μπορώ να στριψω αεραγωγο αρκετά ψηλά να το πιάνει στο τζάμι ώστε να το κρατάει δροσερό όταν Το χτυπάει ο ήλιος

 

Το να ψυχεται με το ac ειναι χειροτερο, να ξερεις. Θα δημιουργησει υγρασια στο εσωτερικο.

Γενικα ο αεραγωγος δεν ενδεικνυται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το να ψυχεται με το ac ειναι χειροτερο, να ξερεις. Θα δημιουργησει υγρασια στο εσωτερικο.

Γενικα ο αεραγωγος δεν ενδεικνυται.

 

Αυτό ακριβώς είπα Γιάννη, είναι ότι χειρότερο να το βάλεις πάνω στον Αεραγωγο. Εγώ απλά όταν το έχω στο τζάμι στριβω λίγο να το χτυπάει αλλά υπάρχει απόσταση και ποτέ σε μεγάλη ένταση, ίσα ίσα να το κρατήσει δροσερό αν έχει ήλιο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τη Dual Easy film και ήταν καταπληκτική! σαν να μην φαίνεται ότι φοράς προστασία οθόνης. Και εύκολη εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να βάλεις ένα λινκ φίλε;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 μαγνητικές σε όλα τα αυτοκίνητα που χρησιμοποιώ στην δουλειά,πάνω από χρόνο και με το Note 8.

Κανένα θέμα. Τον αεραγωγό πάντα τον έχω κλειστό είτε κρύο είτε ζέστη.

Και τον μαγνήτη δεν τον έχω κολλήσει γιατί αλλάζω θήκες,απλά τον βάζω ανάμεσα στην θήκη και το κινητό.

Αυτές έχω, αλμυρές αλλά ποιοτικές και μαγνήτες απλά σκοτώνουν!

https://egalaxy.gr/scosche-magicmount-pro-vent

https://egalaxy.gr/scosche-magicmount-elite-vent

και αυτή για το πλάι σε ένα σημείο που βολεύει περισσότερο https://egalaxy.gr/scosche-magicmount-pro-dash

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπα Γιάννη, είναι ότι χειρότερο να το βάλεις πάνω στον Αεραγωγο. Εγώ απλά όταν το έχω στο τζάμι στριβω λίγο να το χτυπάει αλλά υπάρχει απόσταση και ποτέ σε μεγάλη ένταση, ίσα ίσα να το κρατήσει δροσερό αν έχει ήλιο
Να σου πω την αληθεια, αν εχει ζεστη, γενικα αποφευγω να το βαλω στη βεντουζα. Και η βεντουζα ομως μαθεαυτη, προβλημα ειναι, γιατι δεν σε αφηνει να βαλεις μια ηλιοπροστασια για το ταμπλω. Ασε, ολο προβληματα ειμαστε :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, αν εχει ζεστη, γενικα αποφευγω να το βαλω στη βεντουζα. Και η βεντουζα ομως μαθεαυτη, προβλημα ειναι, γιατι δεν σε αφηνει να βαλεις μια ηλιοπροστασια για το ταμπλω. Ασε, ολο προβληματα ειμαστε :D

 

Χαχα, την έχω στο πλαινο τζάμι, τα yaris έχουν και ένα σταθερό εκτός από αυτό του οδηγού και βολεύει πάρα πολύ εκεί.. Απλά ο ήλιος το πιάνει λίγο, όχι πολθ γιατί δεν το έχω στο παρμπριζ ποτέ και με λίγο δροσερό αέρα από αεραγωγο είναι κομπλέ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βάλει βάση στο CD player. Για όποιον δε βάζει συνέχεια cd (αν και παιζει κανονικά αν έχει ήδη μέσα cd) θεωρώ ότι είναι στην ιδανική θέση έτσι ωστε ουτε ήλιος το χτυπάει, δροσίζεται το καλοκαίρι από το κλιματιστικό χωρίς να χτυπάει επάνω και επίσης δε κόβει ορατότητα από το παρμπρίζ.

 

Έχω μια φανταστική από amazon.uk 2 χρόνια τώρα.

Τη παρακάτω για την ακρίβεια: https://www.amazon.co.uk/Mpow-Adjustable-One-touch-Perfect-Samsung/dp/B074W7TLNZ/ref=mp_s_a_1_11?crid=I8OBG2I27CHW&keywords=car+mount+phone+holder+cd+slot&qid=1555181698&s=gateway&sprefix=car+mount+phone+holder+cd&sr=8-11

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βάλει βάση στο CD player. Για όποιον δε βάζει συνέχεια cd (αν και παιζει κανονικά αν έχει ήδη μέσα cd) θεωρώ ότι είναι στην ιδανική θέση έτσι ωστε ουτε ήλιος το χτυπάει, δροσίζεται το καλοκαίρι από το κλιματιστικό χωρίς να χτυπάει επάνω και επίσης δε κόβει ορατότητα από το παρμπρίζ.

 

Έχω μια φανταστική από amazon.uk 2 χρόνια τώρα.

Τη παρακάτω για την ακρίβεια: https://www.amazon.co.uk/Mpow-Adjustable-One-touch-Perfect-Samsung/dp/B074W7TLNZ/ref=mp_s_a_1_11?crid=I8OBG2I27CHW&keywords=car+mount+phone+holder+cd+slot&qid=1555181698&s=gateway&sprefix=car+mount+phone+holder+cd&sr=8-11

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή φάση.. Δεν είχε πάει το μυαλό μου ότι υπάρχει..αν ειχε και cd το αμάξι μου καλά θα ηταν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βάλει βάση στο CD player. Για όποιον δε βάζει συνέχεια cd (αν και παιζει κανονικά αν έχει ήδη μέσα cd) θεωρώ ότι είναι στην ιδανική θέση έτσι ωστε ουτε ήλιος το χτυπάει, δροσίζεται το καλοκαίρι από το κλιματιστικό χωρίς να χτυπάει επάνω και επίσης δε κόβει ορατότητα από το παρμπρίζ.

 

Έχω μια φανταστική από amazon.uk 2 χρόνια τώρα.

Τη παρακάτω για την ακρίβεια: https://www.amazon.co.uk/Mpow-Adjustable-One-touch-Perfect-Samsung/dp/B074W7TLNZ/ref=mp_s_a_1_11?crid=I8OBG2I27CHW&keywords=car+mount+phone+holder+cd+slot&qid=1555181698&s=gateway&sprefix=car+mount+phone+holder+cd&sr=8-11

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι σταθερη? Για τα νοτε ειναι και 200 γραμ. κινητα. Τις εχω δει, αλλα δεν τις εχω λαβει σοβαρα υποψη. Φοβαμαι οτι θα με ενοχλουν στην οδηγηση, θα τη χτυπησω κατα λαθος με το χερι κλπ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σταθερη? Για τα νοτε ειναι και 200 γραμ. κινητα. Τις εχω δει, αλλα δεν τις εχω λαβει σοβαρα υποψη. Φοβαμαι οτι θα με ενοχλουν στην οδηγηση, θα τη χτυπησω κατα λαθος με το χερι κλπ.
Αυτή έχω 2 χρόνια και τώρα με το note. Πολύ σταθερή ακόμα. Δε κουνιέται κατά την οδήγηση καθόλου.

Σίγουρα παίζει ρόλο και το πώς είναι διαμορφωμένο το σαλόνι στο αυτοκίνητο, τη θέση του cd , πόσο κοντά στο τιμόνι είναι.

Σε μένα στο Ford focus δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Είναι και πιο κοντά ο αναπτήρας για φόρτιση σε σχέση με τον αεραγωγό ή το τζαμί, κι έτσι δεν έχω καλώδια μπροστά μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτή την βάση & πραγματικά είναι πολύ σταθερή & πολύ ποιοτική.

https://www.skroutz.gr/s/13462089/Acme-Clamp-Dash-Car-Mount-PM2204.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα, εχοντας δοκιμασει αρκετες βασεις κινητου, εχω καταληξει στις iottie. Ακριβες, αλλα σιγουρη επιλογη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει Βάλει κάποιος τα συγκεκριμένο tempered glass

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/f/868590_913426/Galaxy-Note-9-Full-Face-Tempered-Glass.html?keyphrase=note+9+5d+full+glue+tempered+glass

 

 

Η οποιαδήποτε άλλο να παντρεύετε με την θήκη Spigen Neo Hybrid Gunmetal

 

ευχαριστώ

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την θήκη s-view όχι την led αλλά την άλλη; Η οθόνη με το τζαμάκι φαίνεται αρκετά θολή. Μεμβράνη άλλη δεν φαίνεται να έχει.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την Clear View Standing Cover μπορώ να σου πω ότι είναι μια χαρά και σε ωραίο μπλέ με μόνη παραχώρηση την αύξηση του μεγέθους του κινητού, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την Clear View Standing Cover μπορώ να σου πω ότι είναι μια χαρά και σε ωραίο μπλέ με μόνη παραχώρηση την αύξηση του μεγέθους του κινητού, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...

 

Ναι αυτή εννοώ. Έχει μια μικρή θαμπάδα το διαφανές καπάκι. Εσύ βλέπεις πεντακάθαρα να υποθέσω;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή εννοώ. Έχει μια μικρή θαμπάδα το διαφανές καπάκι. Εσύ βλέπεις πεντακάθαρα να υποθέσω;

 

Ημιδιάφανη είναι η θήκη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για ασύρματη φόρτιση έχω δει 2 μοντέλα, το ep p1100 και το ep p3100. Οι διαφορές τους είναι ότι το 2ρο έρχεται με φορτιστή μαζί, έχει ανεμιστήρα και φορτίζει και ρολοι? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο? Δεν με ενδιαφέρει η κάθετη τοποθέτηση. Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για ασύρματη φόρτιση έχω δει 2 μοντέλα, το ep p1100 και το ep p3100. Οι διαφορές τους είναι ότι το 2ρο έρχεται με φορτιστή μαζί, έχει ανεμιστήρα και φορτίζει και ρολοι? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο? Δεν με ενδιαφέρει η κάθετη τοποθέτηση. Ευχαριστώ.

εχω παρει το ep p1100 που βγαινει πολυ οικονομικα ακομα και με την αγορα φορτιστη αλλα καθυστερει λιγο να ξερεις...θελει 2,5 ωρες για να παει απο το 2% στο 100% και ειναι και λογικο... κατα τα αλλα πολυ βολικο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τον φθηνό πήρα τελικά, μια χαρά είναι. Καμία θήκη μαύρη σιλικόνης να μην γλιστράει στο χέρι αλλά όχι να προσθέτει πολύ όγκο? Εχω δει την liquid air Spigen, τη γνήσια σιλικόνης της Samsung, κάποια άλλη ίσως. Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες σε προσπάθεια τοποθέτησης της Ringke, η τρίτη μπήκα σχεδόν ιδανικά. Είναι σαν να μην φοράει τίποτα. Δάχτυλο και πενάκι αποκρινονται τρομερά. Η μόνη παραφωνία, ένα χνούδι ελάχιστο που κατάφερε και πέρασε από κάτω.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τον φθηνό πήρα τελικά, μια χαρά είναι. Καμία θήκη μαύρη σιλικόνης να μην γλιστράει στο χέρι αλλά όχι να προσθέτει πολύ όγκο? Εχω δει την liquid air Spigen, τη γνήσια σιλικόνης της Samsung, κάποια άλλη ίσως. Ευχαριστώ.

 

Εγώ έχω πάρει αυτή (Ringke Onyx Θήκη Σιλικόνης Black) και μου αρέσει πολύ. Στην εικόνα αν την δεις νομίζεις ότι είναι ογκώδης αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα μετά από καιρό την led Και σκέφτομαι να ξηλώσω το full glue της x-one που έχω φορεμένο αλλά φοβάμαι την πιθανότητα να δω αραχνιές κλπ. Από την άλλη αν το κινητό φύγει πάλι με καμμιά προωθητική ενέργεια trade in όπως είχα δώσει και το Note8 μήπως τζάμπα ανησυχώ και δεν ευχαριστιέμαι τη γυμνή οθόνη;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καλό Πάσχα με υγεία.

Έψαχνα για μια σχετικά οικονομική λύση σε liguit γυαλί και έβαλα αυτό εδώ

https://www.skroutz.gr/s/17707537/T-MAX-3D-Tempered-Glass-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Σε αυτό εδώ το μαγαζί

 

https://techface.gr

 

Για το γυαλί έχω να πω ότι είναι smooth & αρκετά καλής ποιότητας & ευκρίνειας. Σε σχέση με το προηγούμενο γυαλί που είχα της xone είναι αντιστοίχως καλό & το tmax.

Η τοποθέτηση του γυαλιού από το κατάστημα μπορώ να πω πως έμεινα ικανοποιημένος, βρήκα δύο μικρές φυσαλίδες που ίσα που φαίνονται & ενώ επέμενε ο τεχνικός να το βγάλει δεν τον άφησα. Το γυαλί το βρίσκεις 21€ στην Νέα Σμύρνη χωρίς εγκατάσταση εγώ προτίμησα να το βάλω με 25€ (με παζάρια) με εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...