Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μετά από πολύ πεταμένο χρήμα κατέληξα στα sennheiser momentum.

Αν τα 300€ βέβαια είναι πρόβλημα, τα b&o E8 είναι άνετα το νούμερο 2 στα 200€.

Η έκδοση Ε8 2.0 κάνει 350€ και η μόνη διαφορά είναι ότι υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση της θήκης.

Τώρα αν θέλεις να πέσεις κάτω από τα 200€, δεν έχω να προτείνω κάτι που να είναι όντως καλό.

Από την άλλη βέβαια, υπάρχουν και άνθρωποι που θεωρούν τα apple airpods καλά για μουσική, οπότε τρέχα γύρευε :lol:

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό tempered glass για το Note 9 κατά προτίμηση UV. Ρωτάω γιατί αγόρασα κάποιο φθηνό από ένα μαγαζί κοντά στην Ομόνοια και σε λιγότερο από μήνα μου ξεκόλλησε λίγο στη γωνίτσα αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα τη γνώμη του ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω για e8 η τα momentum, Ευχαριστώ πολύ!
Όλα τα Sennheiser αυτή την περίοδο τα βρίσκεις με έκπτωση 30%-40%

Εγώ έχω πάρει τα CX-7.00 99€

Τα Momentum θα τα βρεις 139€

Δεν αναφέρω το κατάστημα, αλλά εάν ψάξεις λίγο θα το βρεις πολύ εύκολα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα momentum true wireless πλέον κοστίζουν 265 σε άλλα online κατάστημα, συν μεταφορικά.

Που τα βρήκες εσύ στα 140; Να πάρω αλλα 2 να υπάρχουν αν παίζει τέτοια έκπτωση!

Εκτός και αν αυτές είναι τιμές για τις πρώτες ελαττωματικές παρτίδες, που πολλοί επέτρεψαν.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάει για τα προηγούμενα momentum που είναι bt με καλώδιο και όχι τα true wireless
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, μιλάω για bt με καλώδιο.

*Δεν κατάλαβα ότι μιλούσατε για άνευ καλωδίου.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο e-bay υπάρχουν uv Liquid Screen Protector για Note 9 με 2,5 - 3 ευρώ όπως το Dome.

Έχει κανείς εικόνα για την αξιοπιστία τους;

Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay υπάρχουν uv Liquid Screen Protector για Note 9 με 2,5 - 3 ευρώ όπως το Dome.

Έχει κανείς εικόνα για την αξιοπιστία τους;

Εγώ έχω πάρει δύο απο το Aliexpress,δεν ξέρω αν είναι τα ίδια,με 11€ αμφότερα.Τα έχω καβαντζα,γιατί αυτό που έχω τώρα,έχει αρχίσει να ξεκολλάει από κάτω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει δύο απο το Aliexpress,δεν ξέρω αν είναι τα ίδια,με 11€ αμφότερα.Τα έχω καβαντζα,γιατί αυτό που έχω τώρα,έχει αρχίσει να ξεκολλάει από κάτω.

 

Είχα περάσει το dome από το Δεκέμβριο και ήταν άψογο. πριν από τέσσερις μέρες βγάζοντάς το από την τσέπη βλέπω με τρόμο ένα ράισμα διαγώνια στην κάτω δεξιά γωνία και είναι αισθητό το ράισμα και με το νύχι (κρίμα που δεν το έβγαλα φωτογραφία) χωρίς να μπορώ να καταλάβω πως έγινε. Αποφασίζω να το βγάλω για να δω μήπως έχει πάθει ζημιά και η οθόνη και όταν άρχισα να το ξεκολλάω βλέπω δυστυχώς οτι δεν ήταν ράισμα αλλά κάτι σαν κόλα που είχε κολλήσει πάνω στο τζαμάκι. Τελικά στην προσπάθεια να βγάλω την κόλα από το τζαμάκι έσπασε και του πέρασα μια΄μεμβράνη copter η οποία είναι αρκετά καλή αλλά πλαστικούρα στην αφή.

Έχω παραγγείλει τώρα από e bay ένα τζαμάκι με uv κόλα και όταν το βάλω θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αυτά τα τζάμια από το ebay αλλά ραγιζουν για πλάκα. Εγώ μέσα σε δύο μήνες άλλαξα τέσσερα. Οπότε αποφάσισα να το αφήσω γυμνό. Βαρέθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι.

Επειδη δεν μπορω το γυαλι προστασιας και την θηκη στο κινητο ηθελα να ρωτησω αν καποιος τοχει ψαξει περισσοτερο μηπως ξερετε αν η καμερα εχει την απαραιτητη προστασια με το σκαλακι πισω ετσι ωστε να μενει το τηλεφωνο χωρις θηκη?Αφηνοντας το πανω σε ενα τραπεζι με την πλατη υπαρχει φοβος να χαραχθει η το σκαλακι αυτο την προστατευει και μπορει να μεινει κ χωρις θηκη?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι.

Επειδη δεν μπορω το γυαλι προστασιας και την θηκη στο κινητο ηθελα να ρωτησω αν καποιος τοχει ψαξει περισσοτερο μηπως ξερετε αν η καμερα εχει την απαραιτητη προστασια με το σκαλακι πισω ετσι ωστε να μενει το τηλεφωνο χωρις θηκη?Αφηνοντας το πανω σε ενα τραπεζι με την πλατη υπαρχει φοβος να χαραχθει η το σκαλακι αυτο την προστατευει και μπορει να μεινει κ χωρις θηκη?

 

Ευχαριστω

 

Εχει μισο χιλιοστο κενό περίπου, αν ειναι φλατ η επιφάνεια και περνάς μία με το χέρι να καθαρίσεις σκόνες, ψιλόπετραδάκια δε θα έχει θέμα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαίνει τίποτα.

Δεν χρησιμοποιώ θήκες και τζαμαριες σε καμία συσκευή. Ωστόσο αν σε ενοχλεί το γυαλί πίσω, θα πρότεινα ένα skin από dbrand.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει και skin πισω και γυαλι μπροστα αλλα ειναι ψυχαναγκαστικο και δεν μπορω οποτε βαζω παντα και μετα απο δυο μηνες τα βγαζω ολα απο τα νευρα μου ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

Ότι σε ευχαριστεί.

Εγώ δεν μπορώ το γυαλί πίσω πχ, αλλά δεν θα έβαζα θήκη για να το αποφύγω οπότε βολεύει ένα skin.

Το γυαλί μπροστά είναι άλλη ιστορία. Σε καμία συσκευή δεν το αντέχω, αλλά ειδικά σε note και wacom digitizer, το θεωρώ ιεροσυλία να σου πω την αλήθεια :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Χριεαζομαι την βοηθεια σας και για να μην ψάχνω όλο το θέμα αν έχει ξαναειπωθει. Αυτό δουλεύει με το κινητό μας? https://www.skroutz.gr/s/16135311/Xiaomi-10W-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-WPC01ZM.html θα έχει γρήγορη φόρτιση?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ότι σε ευχαριστεί.

Εγώ δεν μπορώ το γυαλί πίσω πχ, αλλά δεν θα έβαζα θήκη για να το αποφύγω οπότε βολεύει ένα skin.

Το γυαλί μπροστά είναι άλλη ιστορία. Σε καμία συσκευή δεν το αντέχω, αλλά ειδικά σε note και wacom digitizer, το θεωρώ ιεροσυλία να σου πω την αλήθεια :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλησπέρα στην παρέα,

Δεδομένου ότι χρησιμοποιώ την συσκευή χωρίς θήκη, σκέφτομαι την αγορά Skin από την dbrand για να μην γεμίζει δαχτυλιές και να έχει καλύτερο grip.

 

Πιο συγκεκριμένα σκέφτομαι το leather Black της dbrand.

 

Έχει κάποιος άποψη ?Αντέχουν ή θα κάνω τσάμπα κόπο?

Ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ dbrand skins αποκλειστικά τα τελευταία 3 χρόνια. Δεν μου χάλασε ή ξέφτισε ποτέ κανένα ως τώρα.

Απλά πάρε τον χρόνο σου στην πρώτη εφαρμογή και δες το βίντεο τους για να το περάσεις σωστά και εύκολα!

Κατά τα άλλα, τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ το swarm (πίσω και κάμερα) σε μπλε συσκευή και για τα γούστα μου είναι άψογο το μαύρο χρώμα μπρος-πίσω, με το μπλε frame να ξεχωρίζει περιμετρικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ dbrand skins αποκλειστικά τα τελευταία 3 χρόνια. Δεν μου χάλασε ή ξέφτισε ποτέ κανένα ως τώρα.

Απλά πάρε τον χρόνο σου στην πρώτη εφαρμογή και δες το βίντεο τους για να το περάσεις σωστά και εύκολα!

Κατά τα άλλα, τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ το swarm (πίσω και κάμερα) σε μπλε συσκευή και για τα γούστα μου είναι άψογο το μαύρο χρώμα μπρος-πίσω, με το μπλε frame να ξεχωρίζει περιμετρικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλησπέρα,

Οκ, Θα προχωήσω σε παραγγελία.

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Οκ, Θα προχωήσω σε παραγγελία.

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

 

Σε θεωρώ αρκετά τολμηρό που μένεις χωρίς θήκη. Αλλά τέτοια ήταν και η οδήγησή σου μέσα στις πίστες..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε θεωρώ αρκετά τολμηρό που μένεις χωρίς θήκη. Αλλά τέτοια ήταν και η οδήγησή σου μέσα στις πίστες..... :lol: :lol:

 

Καλησπέρα Κώστα,

Χρησιμοποιούσα πάντα λεπτές θήκες αλλά χωρίς έχει άλλη χάρη..:)

Προσπαθώ να είμαι προσεκτικός ..Θα δείξει.. Νομίζω ότι το skin θα δώσει καλύτερο κράτημα γιατί τώρα το γυαλί πίσω όντως γλυστράει και θέλει μεγάλη προσοχή.

 

Off topic on : Τρελός ναι..:lol: αλλά κορυφαίος σε οδηγικές ικανότητες driver.. Λείπει πολύ από την F1 o Juan Pablo !! :(

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.e-shop.gr/roar-5d-full-glue-glass-for-samsung-galaxy-note-9-black-case-friendly-p-TEL.064355

https://www.e-shop.gr/5d-full-glue-tempered-glass-for-samsung-galaxy-note-9-case-friendly-black-p-TEL.057903

 

Αυτά τα γυαλιά τα έχει δοκιμάσει κάποιος? Στα 26.90 δίνει το x-one. Ποιο προτείνετε?:O

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Πήγα για τζαμακι σε ένα Α70 στα iRepair. Μου πρότειναν νανοτεχνολογια. Δεν την πολυεμπιστεύομαι αλλά τελικά με έπεισαν. Δεν είναι απλή ζελατίνα. Προστατεύει εξίσου με ένα τζαμακι. Μόλις πάρω το note 10 plus θα του περάσω το ίδιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...