Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη Samsung στο Βερολίνο μόλις σκαναρανε ένα s8+ πρώτη φορά το 17, όταν πήγα να τους δώσω κουτί κλπ μου είπαν ότι έχω εγγύηση μέχρι τόσο Ιουλίου (δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα) που ήταν και η μέρα που έφτασε στα χέρια μου η συσκευή.

 

Γιατί εκεί είχε δηλωθεί ηλεκτρονικά ή απόδειξη σου, από τον πωλητή...

Ελλάδα αυτά είναι πολυτέλεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δευτερα παω για αλλαγη μπαταριας,μεσω imei,διοτι δεν εχω αποδειξη,αγορα Αγγλια που ημουνα,και νυν κατοικος Ελλαδος.

Ηπλακα ειναι οτι στην αρχη μου επαν οτι η αγγλια δεν ειναι στην Ε.Ε και ειπα οτι δεν εχει ψηφιστει ακομα,εκει το μαζεψαν...και καταπιαν την γλωσσα τους...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δευτερα παω για αλλαγη μπαταριας,μεσω imei,διοτι δεν εχω αποδειξη,αγορα Αγγλια που ημουνα,και νυν κατοικος Ελλαδος.

Ηπλακα ειναι οτι στην αρχη μου επαν οτι η αγγλια δεν ειναι στην Ε.Ε και ειπα οτι δεν εχει ψηφιστει ακομα,εκει το μαζεψαν...και καταπιαν την γλωσσα τους...

 

Μα αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει καμία σημασία να είναι στην ΕΕ. Μετράει να είναι ευρωπαϊκή συσκευή. Πχ της Ελβετίας (εκτός ΕΕ) έχει κανονικά εγγύηση. Η ήπειρος μετράει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει καμία σημασία να είναι στην ΕΕ. Μετράει να είναι ευρωπαϊκή συσκευή. Πχ της Ελβετίας (εκτός ΕΕ) έχει κανονικά εγγύηση. Η ήπειρος μετράει.
οτι μου ειπαν σαςε λεω... οπως και να εχει η δουλεια μου θα γινει....:)
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε φιλος ζελατινα απο irepair και λεει οτι κολαει το δαχτυλο επανω της και δεν καθαριζει ευκολα τις δαχτυλιες. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε φιλος ζελατινα απο irepair και λεει οτι κολαει το δαχτυλο επανω της και δεν καθαριζει ευκολα τις δαχτυλιες.

 

Ναι, το δάχτυλο κολλάει. Οι δαχτυλιές φεύγουν με ένα σκούπισμα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε φιλος ζελατινα απο irepair και λεει οτι κολαει το δαχτυλο επανω της και δεν καθαριζει ευκολα τις δαχτυλιες.

Έχοντας τοποθετήσει και δουλέψει με πολλές ζελατίνες, έχω να πώ ότι είναι εξαιρετική.

Όντως έφυγαν όλες οι φυασαλίδες όπως μου είπαν στο καταστημα, το δάχτυλο γλιστράει τόσο όσο γλιστράει σε κάθε (καλή) ζελατίνα και καθαρίζεται πολύ εύκολα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τοποθετήσει και δουλέψει με πολλές ζελατίνες, έχω να πώ ότι είναι εξαιρετική.

Όντως έφυγαν όλες οι φυασαλίδες όπως μου είπαν στο καταστημα, το δάχτυλο γλιστράει τόσο όσο γλιστράει σε κάθε (καλή) ζελατίνα και καθαρίζεται πολύ εύκολα.

 

Κολλάει σε σχέση με το γυμνό και σε σχέση με ένα καλό τζαμάκι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρία από τη ζελατίνα-νανοτεχνολογία που βάζουν στα media markt; αξίζει; κόστος;

ευχαριστώ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρία από τη ζελατίνα-νανοτεχνολογία που βάζουν στα media markt; αξίζει; κόστος;

ευχαριστώ:)

 

Όχι, δεν αξίζει. Αν είναι να βάλεις, πέρασε μια βόλτα από iRepair (διάβασε σχόλια πιο πάνω)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι, δεν αξίζει. Αν είναι να βάλεις, πέρασε μια βόλτα από iRepair (διάβασε σχόλια πιο πάνω)
Τι κόστος έχει αυτή η ζελατίνα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κόστος έχει αυτή η ζελατίνα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

12 ευρώ στοιχίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασα για πρώτη φορά γυαλί σε κινητό. Ήταν αυτό https://tokinito.gr/accessories/axesouar-kiniton/prostasia-othonis/tempered-glass-blue-star-samsung-galaxy-note-9-full-face-full-glue-small-size-black-tempered-glass-blue-star.html πολύ καλό με κόλλα παντού απλά έκοβε λίγο αριστερά και δεξιά. Πέρασα την ζελατίνα screenknight που είχα καβατζα. http://www.screenknight.com/samsung-galaxy-note-9-ix-tempered-glass-screen-protector-military-shield/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά και Χρονιά πολλά καλές γιορτές! Μου χάλασε το καλώδιο του φορτιστή στράβωσε μπροστά το σιδεράκι και πάει χαμένο τώρα το καλώδιο......! έχει να προτείνει κανείς που μπορώ να βρω άλλο καλώδιο ; να τολμήσω να πω original αλλά εντάξει δεν παίζει να είναι εφικτό αυτό έτσι και αλλιώς νομίζω, άλλες εναλλάχτηκες από καλώδια δοκιμασμένα / σίτε για αγορά; Αγόρασα έναν φορτιστή από σκρουτζ ίδιο μοντέλο μου ήρθε σήμερα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυθεντικός κάτι δεν μου κάθετε καλά έτσι όπως τα βλέπω διπλά διπλά..... να πάρω και ακόμα ένα καλώδιο να μην πάει το brick χαμένο. Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχώνει ο φορτιστής. Ανάλογα την χώρα, μπορεί να έχει διαφορετικά γράμματα και χρώμα. Δεν είναι όλοι ίδιοι δηλαδή.

 

Κατά τα υπόλοιπα, πάρε οτιδήποτε εκτός από το αυθεντικό καλώδιο που είναι σχετικά μαπα. Οποιαδήποτε γνωστή μάρκα που υποστηρίζει qc4, φτάνει και περισσεύει για την συσκευή. Θα έχεις και καλώδιο που με 10 ευρώ θα σου μείνει για χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρονιά πολλά καλές γιορτές! Μου χάλασε το καλώδιο του φορτιστή στράβωσε μπροστά το σιδεράκι και πάει χαμένο τώρα το καλώδιο......! έχει να προτείνει κανείς που μπορώ να βρω άλλο καλώδιο ; να τολμήσω να πω original αλλά εντάξει δεν παίζει να είναι εφικτό αυτό έτσι και αλλιώς νομίζω, άλλες εναλλάχτηκες από καλώδια δοκιμασμένα / σίτε για αγορά; Αγόρασα έναν φορτιστή από σκρουτζ ίδιο μοντέλο μου ήρθε σήμερα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυθεντικός κάτι δεν μου κάθετε καλά έτσι όπως τα βλέπω διπλά διπλά..... να πάρω και ακόμα ένα καλώδιο να μην πάει το brick χαμένο.

Χρόνια Πολλά. Εγώ έχω πάρει αυτό και είναι πιο ανθεκτικό και με μεγαλύτερη αντοχή, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση δίνει. Καμιά σχέση με το λεπτό και ντελικάτο μαμίσιο

Samsung Galaxy Note 9 N9600
Link to comment
Share on other sites

Ποιά μεμβράνη προτείνετε για το note?

Ποιό μαγαζί στην Αθήνα κάνει τοποθέτηση αν χρειαστεί;

iRepair Σύνταγμα για καλή μεμβράνη με τοποθέτηση.

Extreme mobile Αιγάλεω μετρό γυαλί με τοποθέτηση. Στο extreme παίρνεις τηλέφωνο πρώτα να δεις αν έχει διαθεσιμότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχώνει ο φορτιστής. Ανάλογα την χώρα, μπορεί να έχει διαφορετικά γράμματα και χρώμα. Δεν είναι όλοι ίδιοι δηλαδή.

 

Κατά τα υπόλοιπα, πάρε οτιδήποτε εκτός από το αυθεντικό καλώδιο που είναι σχετικά μαπα. Οποιαδήποτε γνωστή μάρκα που υποστηρίζει qc4, φτάνει και περισσεύει για την συσκευή. Θα έχεις και καλώδιο που με 10 ευρώ θα σου μείνει για χρόνια.

 

Χρόνια Πολλά. Εγώ έχω πάρει αυτό και είναι πιο ανθεκτικό και με μεγαλύτερη αντοχή, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση δίνει. Καμιά σχέση με το λεπτό και ντελικάτο μαμίσιο

 

Σας ευχαριστώ παιδιά! δεν ήξερα ότι το μαμισιο είναι στην "μάπα" κατηγορία γενικά σαν ποιότητα και καλά! δεν το είχα ψάξει ποτέ αυτό με τα καλώδια λίγο που είδα βλέπω είναι μερικά πιο ακριβά και από όλο το πακέτο του αυθεντικού φορτιστή...! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή το γυαλάκι που έχω,άρχισε να ξεκολλάει στην κάτω δεξιά γωνία,έχω φέρει ένα πακέτο δύο άλλων,για παν ενδεχόμενο.Τα γυαλάκια αυτά χρησιμοποιούν κόλλα,και υπεριώδεις.Το πρώτο το είχα βάλει σε ένα μαγαζί,αλλά τώρα που τους πήρα τηλ.,είπαν ότι χάλασε το εργαλείο με τις υπεριώδεις και δεν μπορούν να το κάνουν.

Ξέρει κανείς κάποιον άλλο που να μπορει να το κάνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 2 προστασιες οθονης τις παρατησα η μια ξεκολλησε η αλλη εσπασε. η γυναικα μου εχει μια καλη αλλα δεν παει μεχρι τα πλαγια και η οθονη δειχνει μικροτερη και χαλια, αυτη βεβαια κολλαει σε ολη την οθονη ενω οι αλλες μονο περιμετρικα. το εχω αφησει ετσι και οτι παθει.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ το ιδιο πρόβλημα κι εγώ και η γυναίκα μου με προστασίες οθόνης. Αλλάξαμε από 4ες εγω και 5 η γυναίκα μου. Δοκιμάσαμε από 50 Ευρω μεχρι 4.90 Ευρω. Αυτή που έκατσε καλητερα ήταν αυτή εδώ που ειναι και διπλό Πακ (https://www.amazon.de/gp/product/B07J4RXWV4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1)

 

 

 

Τελικά με ήρθε η ιδέα να τις τοποθετήσω φορώντας την προστατευτική θήκη (Protective Standing Cover EF-RN960) για να καθίσει σωστά. Τις εχω 3ις μηνες και δεν εχω πρόβλημα πλέον. Το θέμα είναι να καθίσει καλά πάνω στην οθόνη

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 2 προστασιες οθονης τις παρατησα η μια ξεκολλησε η αλλη εσπασε. η γυναικα μου εχει μια καλη αλλα δεν παει μεχρι τα πλαγια και η οθονη δειχνει μικροτερη και χαλια, αυτη βεβαια κολλαει σε ολη την οθονη ενω οι αλλες μονο περιμετρικα. το εχω αφησει ετσι και οτι παθει.

 

Αν γυρνάς σε μέρη γεμάτα σκόνες και άμμο, θα γεμίσει μικρές γρατσουνιές. Φυσικά συνήθως δεν θα φαίνονται στη χρήση, οπότε μικρό το κακό.

Κατά τα υπόλοιπα, ποτέ δεν βάζω τζαμαρίες και ζελατίνες. Αλλά και να έβαζα, ε σε συσκευή με wacom digitizer θα ηταν ιεροσυλία.

Σαν να σου σερβίρουν 35 χρονών ουίσκι και να βάζεις κοκακόλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα,που μπορεί να τοποθετησει γυαλάκι που μπαίνει με κόλλα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα,που μπορεί να τοποθετησει γυαλάκι που μπαίνει με κόλλα;

 

Τι εννοείς? Να τους πας δικό σου τζαμάκι? Δεν ξερω αν θα στο περάσει κανείς έτσι. Πάνε σε μια νυχού με λάμπα UV να κάνεις τη δουλειά σου. Στα μαγαζιά αν προμηθευτείς το τζαμάκι μπορούν να στο περάσουν και δωρεάν. Όλοι το κάνουν. Αν πουν όχι, μπορεί να μην τους πετύχεις στα κέφια. χαχαχα

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...