Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και την spigen air liquid , αξίζει σε σχέση με τις 2 παραπάνω ;

Ναι, απλά δεν είναι τόσο λεπτή σαν τις παραπάνω...Αντι πάντως για τη spigen εγώ θα πρότεινα τη παρακάτω στην ίδια κατηγορία.

https://www.skroutz.gr/s/15659328/Ringke-Air-Smoke-Black-Galaxy-Note-9.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Κάποια πρόταση για λεπτή και μινιμαλ θήκη έχουμε;

 

 

Πήρα τις προάλλες Spigen Liquid Crystal διάφανη. Καταπληκτική! Δεν έχω δει πιο λεπτή για Note και έχει φοβερό grip

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την Spigen Liquid Air (αυτή: https://www.spigen.co.uk/cell-phone/samsung/galaxy-note-9/galaxy-note-9-case-liquid-air.html#.XScsjS2ZNwc).

Σημαντικά λεπτή, τέλειο grip με μια αξιοπρεπή προστασία (όχι όμως για να πέσει από το 1 μέτρο στο τσιμέντο)

Link to comment
Share on other sites

Απλά το πρόβλημα με τις διάφανες θήκες είναι ότι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα κιτρινιζουν.
Εγώ έχω τη δικιά μου spigen διάφανη 11 μήνες τώρα και είναι σαν καινούργια.

 

https://www.spigen.co.uk/cell-phone/samsung/galaxy-note-9/galaxy-note-9-case-liquid-crystal.html#.XSedgTeEYwA

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αν κατεβάσεις και 1-2 εφαρμογές για να βλέπεις την μπαταρία από την συσκευή κλπ, δεν θα σου λείψει κάτι.

Ακόμα και το spotify για παράδειγμα με κάποιες εφαρμογές μπορεί να αναγνωρίσει αν έβγαλες το ένα από το αυτί και συνεχίζει να παίζει μόνο από το άλλο.

Αυτό φυσικά αν είχες πριν αιφον και έχεις τα airpods ήδη.

Αν έχεις το note και σκέφτεσαι να πάρεις τα airpods, είναι κρίμα να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.

Ή δώσε κάτι παραπάνω και πάρε κάτι της προκοπής (sennheiser momentum, b&o, beats) ή διάλεξε κάτι στα ίδια χρήματα με τα airpods, που θα είναι απλά 10 φορές καλύτερο αντί για 100 φορές που είναι τα 3 παραπάνω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω με την μόνη διαφορά ότι έβαλα και το αντίστοιχο skin για την κάμερα

Πολύ κυριλέ φαίνεται τώρα

Αυτο φιλε μου στην πλατη ειναι αυτοκολλητο?Που μπορω να βρω μια τετοια?Ειχα μια παλιοτερα αλλα την ειχα απο ebay αγορασει.

Ποια η ονομασια για να την αναζητησω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλνεις κατευθείαν από dbrand.

Skin λέγονται και είναι από βινύλιο. Τώρα για αυτοκόλλητα και άλλες απομιμήσεις που κυκλοφορούν, δεν έχω ασχοληθεί για να σου πω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για το παρακάτω.Αν όχι,παρακαλώ βάλτε το όπου πρέπει.

Φορτίζω πάντα ασύρματα το κινητό,αλλά νομίζω ότι παίρνει πάρα πολύ χρόνο.Εχει κανείς κάποια μέτρηση για το χρόνο φορτίσεως για να κάνω σύγκριση;

Edit.

Εκανα μία μέτρηση εγώ,και βρήκα ότι σε 2,5 ώρες ανέβηκε η μπαταρία από το 45 στο 72%.Κοίταξα και το Αμετρο που έχει ένα USB 3.0 hub που έχω,και λέει ότι στη φόρτιση,o δίσκος φόρτισης τραβάει 0,4Α.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη (ασύρματη) φόρτιση φορτίζει την συσκευή σε περίπου 2μιση ώρες αν θυμάμαι καλά.

Η αργή, περίπου το διπλάσιο.

Κάθε φορά που βάζω την συσκευή για φόρτιση και είναι περίπου στο 50%, γράφει ~1 ώρα και κάνει συνήθως 10 λεπτά παραπάνω από την εκτίμηση.

Κατά τα άλλα, κι εγώ μόνο ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιώ με αυθεντικούς αντάπτορες, καλώδια και ασύρματους φορτιστές της Samsung (το μοντέλο που παρουσίασε με τα s8, όχι τον άλλο που έχει και θέση για ρολόι).

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη (ασύρματη) φόρτιση φορτίζει την συσκευή σε περίπου 2μιση ώρες αν θυμάμαι καλά.

Η αργή, περίπου το διπλάσιο.

Κάθε φορά που βάζω την συσκευή για φόρτιση και είναι περίπου στο 50%, γράφει ~1 ώρα και κάνει συνήθως 10 λεπτά παραπάνω από την εκτίμηση.

Κατά τα άλλα, κι εγώ μόνο ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιώ με αυθεντικούς αντάπτορες, καλώδια και ασύρματους φορτιστές της Samsung (το μοντέλο που παρουσίασε με τα s8, όχι τον άλλο που έχει και θέση για ρολόι).

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δηλαδή,ο χρόνος που έβαλα πιο πάνω είναι απαράδεκτος,ε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

2μιση ώρες για 27% είναι υπερβολικά λίγο.

Μέσα σε 2μιση ώρες έπρεπε να ήταν σχεδόν γεμάτο με ΑΡΓΗ ασύρματη φόρτιση από το 45%.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2μιση ώρες για 27% είναι υπερβολικά λίγο.

Μέσα σε 2μιση ώρες έπρεπε να ήταν σχεδόν γεμάτο με ΑΡΓΗ ασύρματη φόρτιση από το 45%.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τι λες να φταίει;

Εχει μετρήσει κανείς άλλος πόσο ρεύμα τραβάει ο δίσκος της ασύρματης φόρτισης κανονικά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φταίει ο ασύρματος φορτιστής, τότε φταίει ο αντάπτορας τοίχου ή το USB καλώδιο.

Προσωπικά, από τις 10-15 φορές που μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο τα τελευταία 10-15 χρόνια, έφταιγε το καλώδιο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φταίει ο ασύρματος φορτιστής, τότε φταίει ο αντάπτορας τοίχου ή το USB καλώδιο.

Προσωπικά, από τις 10-15 φορές που μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο τα τελευταία 10-15 χρόνια, έφταιγε το καλώδιο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ν' αγιάσει η μανούλα σου παλληκάρι μου.Με το που έβαλα ένα χοντρύτερο καλώδιο,το ρεύμα στο Αμετρο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ.Από 0,4Α,πήγε στα 0.8Α.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που γλυκάθηκα με την αύξηση του ρεύματος,και άρα την ελάττωση του χρόνου φορτίσεως,μπορω να βρω κανα κοντύτερο καλώδιο με μεγάλο πάχος,μπας και πετύχω ακόμα μεγαλύτερο ρεύμα;

Στο Σκρουτζ βρήκα πολλά διαφορετικά με μήκος μισό μέτρο μόνον,αλλά δεν ξέρω πώς λέγονται οι ακροδέκτες που πρέπει να έχει το καλώδιο για να μπορεί να φορτίζει.Ο ένας,πρέπει να είναι το κλασικό αρσενικό USB,ενώ ο άλλος ,πάλι αρσενικό,microUSB.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την μεμβράνη οθόνης ( zagg αν δεν κάνω λάθος) που περνάνε στα media markt, κόβοντας την επιτόπου;

Με ενδιαφέρει τόσο η αντοχή της όσο και η ποιότητα απεικόνισης και touch.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδη σκεφτομουν αυτες τις μερες να παρω ενα Dex για συνδεση με μονιτορ , λεω οχι για βαση αλλα για cable type C to HDMI , και ειδα σε καποιο μαγαζι αυτο εδω

https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S8-Macbook/183077080783?hash=item2aa03e8ecf:m:msoR7vb3UkqhbUy-YJFMuOA

 

γνωριζει κανεις αν κανει για λειτουργια DEX στο note 9 , εχει δοκιμασει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε κάνει. Αρκεί να είναι καλής ποιότητας καλώδιο να μη χάνει επαφές.

 

Επίσης μόλις τσέκαρα στο skroutz τιμές για το dex station και το καλώδιο. ~50 ευρώ έκαστο. Ντάξει πόσα φύκια πια?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα δύο γυαλάκια, μαζί με κόλλες και λάμπες υπεριωδών,με 11δολ όλα μαζί από Ali.Eίχα ξαναπάρει,αλλά δεν έγινε καλή τοποθέτηση και άρχισε να ξεκολλάει από την κάτω δεξιά γωνία.Από διαφάνεια και ευαισθησία είναι άψογες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ιεροσυλία βέβαια οι τζαμαρίες και οι ζελατίνες σε wacom digitizer, αλλά ο καθένας όπως την βρίσκει :p

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...