Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς την rugged με το kick stand; Δίνει όγκο αλλά είναι πολύ ποιοτική, έχει τέλεια εφαρμογή και δεν γλυστραει καθόλου στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ν

ναι αυτην εννοω...και απο προστασια? διαβαζω πολυ καλες κρητικες...ισχυουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ν

 

ναι αυτην εννοω...και απο προστασια? διαβαζω πολυ καλες κρητικες...ισχυουν?

Από προστασία θα έλεγα 10/10

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την backcover stand case της samsung να μου πει εντυπωσεις? σκεφτομαι να την αγορασω αλλα με προβληματιζει ο ογκος που μπορει να δινει στο τηλεφωνο

 

Δυστυχώς δίνει αρκετό όγκο. Αλλά αν θέλεις προστασία είναι βουνό!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δίνει αρκετό όγκο. Αλλά αν θέλεις προστασία είναι βουνό!

 

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Υπαρχει καποιο μελος που την εχει και ενδιαφερεται να την πουλησει? ας επικοινωνησει μαζι μου

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χτύπησα μια micro SD από εδώ

https://m.joybuy.com/600240404.html

Μιας και το εχουν προτείνει αρκετά μέλη. Μου γράφει ότι έχει φύγει από Ολλανδία για Ελλάδα αλλά στα ΕΛΤΑ δεν το βλέπουν, να υποθέσω ότι έχει κολλήσει τελωνείο ? Επίσης μου είπαν ότι θα πληρώσω έξοδα εκτελωνισμου και ΦΠΑ, μήπως την πάτησα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εάν έκανε πάνω από 22 € τότε μάλλον την πάτησες φίλε μου

 

Καλά κρασιά δηλαδή, θα την πληρώσω ακριβά δηλαδή. Είδα που πήραν κάμποσοι εδώ την ίδια από εκεί και την έριξα. Νόμιζα πως μόνο τα 3 ευρώ πληρώνεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για τελωνείο δεν ξέρεις ακόμα... Θα φανεί στο tracking των ελτα και θα δείξει αν μπει τελωνείο κτλ.... Ακόμα δεν θα έχει βγει από τον σάκο.... Τώρα για το αν θα πληρώσεις και πόσο δεν γνωρίζω. Υπομονή
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το whitestone dome glass....50 ευρω πεταμενα!!!!Εκανα ακριβως οτι ελεγαν οι αδηγιες και αφησε φουσκαλες μεσα!!!!Μετα προσπαθησα να το βγαλω αλλα δεν καθαριζε με τιποτα!!!!!:(:mad::(:mad::(:(

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει φουσκάλες δεν βάζεις τη λαμπα uv. Aπο που το πηρες;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει φουσκάλες δεν βάζεις τη λαμπα uv. Aπο που το πηρες;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ελληνικο καταστημα....mozik

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχουμε πει επανειλημμένα ότι το dome το πέρνουμε από επίσημο μεταπωλητή ώστε να έχουμε εγγύηση. Aν όχι, καλύτερα να βρούμε ένα κατάστημα που θα το τοποθετήσει για εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχουμε πει επανειλημμένα ότι το dome το πέρνουμε από επίσημο μεταπωλητή ώστε να έχουμε εγγύηση. Aν όχι, καλύτερα να βρούμε ένα κατάστημα που θα το τοποθετήσει για εμάς.

Ρώτησα στο γενικό topic αν υπάρχει κάποια φθηνότερη λύση αντι του γνήσιου dex αλλά νομίζω ό,τι εδώ είναι πιο σωστό. Με ενδιαφέρει κάτι σε hub και όχι απλό καλώδιο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά, το whitestone με απογοήτευσε. Μετά από ένα μήνα της πετυχημένης εγκατάστασης του 4ου whitestone που πήρα στα χέρια μου (ευτυχώς μέσω της εγγύησης βγήκε πολύ πιο φτηνά), άρχισε να σηκώνεται από τα πλάγια.

Έτσι αποφασίζω να το βγάλω, να το καθαρίσω από τις κόλλες και με το 2ο μπουκαλάκι που μου έμεινε να ξαναδοκιμάσω την εγκατάσταση. Προς έκπληξή μου, για κάποιον λόγο σαν να έμειναν σημάδια από την σηκωμένη κόλλα πάνω στο γυαλί και δεν καθάριζαν ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α.

Δεν ξόδεψα την 2η μου κόλλα και τους έστειλα για εγγύηση την φωτογραφία που είχα βγάλει από πριν και ελπίζω ότι θα μου στείλουν άλλο για 5η φορα......

 

ΥΓ. Μιας και που φοβάμαι να αφήνω τα κινητά μου γυμνά, έβαλα μια ζελατίνα screenknight που περίσσευε και η διαφορά με το dome είναι μέρα με την νύχτα......

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά, το whitestone με απογοήτευσε. Μετά από ένα μήνα της πετυχημένης εγκατάστασης του 4ου whitestone που πήρα στα χέρια μου (ευτυχώς μέσω της εγγύησης βγήκε πολύ πιο φτηνά), άρχισε να σηκώνεται από τα πλάγια.

 

Έτσι αποφασίζω να το βγάλω, να το καθαρίσω από τις κόλλες και με το 2ο μπουκαλάκι που μου έμεινε να ξαναδοκιμάσω την εγκατάσταση. Προς έκπληξή μου, για κάποιον λόγο σαν να έμειναν σημάδια από την σηκωμένη κόλλα πάνω στο γυαλί και δεν καθάριζαν ΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α.

 

Δεν ξόδεψα την 2η μου κόλλα και τους έστειλα για εγγύηση την φωτογραφία που είχα βγάλει από πριν και ελπίζω ότι θα μου στείλουν άλλο για 5η φορα......

 

 

 

ΥΓ. Μιας και που φοβάμαι να αφήνω τα κινητά μου γυμνά, έβαλα μια ζελατίνα screenknight που περίσσευε και η διαφορά με το dome είναι μέρα με την νύχτα......

Έχει αναφερθεί παραπάνω ότι δεν έχει καλή ποιότητα ρητίνης και μετά από κάποιους μήνες ξεκολλάει ή κάνει φουσκάλες. Ουσιαστικά δεν κάνει ποτέ σωστό curing ή κόλλα και μένει πάντα σαν gel και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα το πετάει και ξεκολλάει. Δεν ξέρω αν στο μέλλον το διορθώσουν πάντως εγώ μένω ακόμα με το xone, και δεν έχω ακόμα κανένα πρόβλημα. Ένα 6μηνο έχω περίπου κινητό. Ελπίζω να μην παρουσιαστεί τίποτα στο μέλλον μέχρι να παω στο 10...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί παραπάνω ότι δεν έχει καλή ποιότητα ρητίνης και μετά από κάποιους μήνες ξεκολλάει ή κάνει φουσκάλες. Ουσιαστικά δεν κάνει ποτέ σωστό curing ή κόλλα και μένει πάντα σαν gel και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα το πετάει και ξεκολλάει. Δεν ξέρω αν στο μέλλον το διορθώσουν πάντως εγώ μένω ακόμα με το xone, και δεν έχω ακόμα κανένα πρόβλημα. Ένα 6μηνο έχω περίπου κινητό. Ελπίζω να μην παρουσιαστεί τίποτα στο μέλλον μέχρι να παω στο 10...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποιο Χ-one εχεις???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ποιο Χ-one εχεις???
Ένα 0.2mm full glue. Το εβαλα στο extreme mobiles. Το ματιάσα όμως και χθες σε ένα καλό πεσιμο ράγισε ελάχιστα αριστερά στο καμπύλο τμήμα. Θα πάω για αλλαγή μέσα στο Σαββατοκύριακο με ένα ίδιο λογικά εκτός αν εχει φέρει κάτι καινούργιο το ίδιο μαγαζί...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Ένα 0.2mm full glue. Το εβαλα στο extreme mobiles. Το ματιάσα όμως και χθες σε ένα καλό πεσιμο ράγισε ελάχιστα αριστερά στο καμπύλο τμήμα. Θα πάω για αλλαγή μέσα στο Σαββατοκύριακο με ένα ίδιο λογικά εκτός αν εχει φέρει κάτι καινούργιο το ίδιο μαγαζί...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει μαύρο περιθώριο στις άκρες;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαύρο περιθώριο στις άκρες;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έχει ένα ελάχιστο πλαίσιο περιμετρικά με μαύρο χρωμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ένα κλικ πριν την παραγγελία ενός 512 :) έχει τ κατάστημα και γυαλί στην προκειμένη περίπτωση αυτό https://www.kaizershop.gr/tempered-glass-samsung-galaxy-note-9-5d-clear

 

Να το βάλω και αυτό μαζί στην παραγγελία θα κάτσει καθόλου ή μπα τζάμπα τα λεφτά; έχει κανείς μήπως εμπειρία από το συγκεκριμένο γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποιον ασύρματο φορτιστή προτείνετε; θέλω να είναι γρήγορος μαι φθηνός

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Γενικά δε συμπαθώ τις θήκες και τα τζαμάκια, αλλά δυστυχώς είναι απαραίτητα... Η ερώτησή μου λοιπόν: Οκ για την οθόνη υπάρχει πλειάδα επιλογής. Για την πίσω πλευρά όμως, αφού είναι γυαλί, υπάρχει κάποια ζελατίνα, ή τζάμι ώστε το τηλ. να φαίνεται όσο δυνατό πιο "γυμνό"; Δε θέλω σιλικόνες και σχετικά. :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Γενικά δε συμπαθώ τις θήκες και τα τζαμάκια, αλλά δυστυχώς είναι απαραίτητα... Η ερώτησή μου λοιπόν: Οκ για την οθόνη υπάρχει πλειάδα επιλογής. Για την πίσω πλευρά όμως, αφού είναι γυαλί, υπάρχει κάποια ζελατίνα, ή τζάμι ώστε το τηλ. να φαίνεται όσο δυνατό πιο "γυμνό"; Δε θέλω σιλικόνες και σχετικά. :)

 

Για προστασια υπαρχουν πολλες Slim θηκες στο εμποριο.

 

Υπαρχει και αυτη η ληση...αλλα προστασια μηδεν https://dbrand.com/shop/samsung-galaxy-note-9-skins

 

Δικια σου η επιλογη:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Για προστασια υπαρχουν πολλες Slim θηκες στο εμποριο.

Δικια σου η επιλογη:D

Ναι, τα γνωρίζω τα skins. Ήθελα όμως απλά μια μεμβράνη, να μη φαίνεται τίποτα και ας μην προστατεύει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα γνωρίζω τα skins. Ήθελα όμως απλά μια μεμβράνη, να μη φαίνεται τίποτα και ας μην προστατεύει...

 

Εγω πηρα απο ebay μια 6αδα μεμβρανες για την πλατη στα 3€. Δεν υπαρχει κατι ποιοτικο για πισω σε μεμβρανη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...