Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολα, αν όχι απίθανο, να βρεις ένα τζαμί στα 10 ευρώ που να μπαίνει τέλεια, να γλιστράει καλά το δάχτυλο, να πιάνει όλη την οθόνη, να μην ξεκολλάει και με μη γεμίζει σκόνη.

Είχα βάλει ένα πριν καιρό και το είχα προτείνει αλλά δεν υπάρχει διαθέσιμο.

 

Κατέληξα λοιπόν στη ζελατίνα της ringke και είμαι πιο προσεκτικος με μη μου πέσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το συγκεκριμένο full glue κολλάει καλά δεν σηκώνετε είχα παρόμοιο και στο s8 plus που είχα πριν 2 χρόνια αλλά το πρόβλημα είναι ότι στη θήκη τη spigen δεν ξέρω αν κάθετε καλά Γιατί είχα την silicone της Samsung Τότε.... είχα πάρει τότε πριν εκείνο το τζαμί στο s8 μεμβράνη της Samsung και έκανε γραμμές σκέψου μόνο από νύχι που την ακουμπούσε και δεν την ευχαριστήθηκα και από Τότε τις αποφεύγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για charging pad εχετε κατι να προτεινετε;

 

τι πρεπει να προσεξω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας υπαρχει καποιος που εχει την γνησια θηκη σιλικονης σε λευκο και θελει να την ανταλλαξει με μαυρη;

οσο για το tempered που διαβαζω εγω εβαλα ενα noname full glue το οποιο εχει καθισει τελεια αλλα δεν ξερω τι θα κανει σε πτωση και ευχομαι να μην μαθω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας υπαρχει καποιος που εχει την γνησια θηκη σιλικονης σε λευκο και θελει να την ανταλλαξει με μαυρη;

οσο για το tempered που διαβαζω εγω εβαλα ενα noname full glue το οποιο εχει καθισει τελεια αλλα δεν ξερω τι θα κανει σε πτωση και ευχομαι να μην μαθω

 

τι full glue εχεις βαλει; σου εχει περιθωρια στα παλγια και κοβει οθονη;Αν μπορεις βαλε καποια φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω άγνοια... να ρωτήσω κάτι για αυτές τις κολες? Εάν βγάλεις το γυαλί αφήνουν υπολείμματα?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω άγνοια... να ρωτήσω κάτι για αυτές τις κολες? Εάν βγάλεις το γυαλί αφήνουν υπολείμματα?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι, μένουν πάνω στο γυαλί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

τι full glue εχεις βαλει; σου εχει περιθωρια στα παλγια και κοβει οθονη;Αν μπορεις βαλε καποια φωτογραφια

για φωτογραφια δεν εχω δυνατοτητα αυτη την στιγμη αλλα εχεις δικαιο εχει περιθωρια και κοβει οθονη...καλα ημουν ησυχος τι ηθελα και μπηκα να τα διαβασω ολα αυτα?? αντε παλι απ την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

για φωτογραφια δεν εχω δυνατοτητα αυτη την στιγμη αλλα εχεις δικαιο εχει περιθωρια και κοβει οθονη...καλα ημουν ησυχος τι ηθελα και μπηκα να τα διαβασω ολα αυτα?? αντε παλι απ την αρχη...

 

:lol::lol::lol: καλως ηρθες στον κοσμο μου... μαλλον με κοβω για μεμβανη που ειπε ο @elthis

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα, αν όχι απίθανο, να βρεις ένα τζαμί στα 10 ευρώ που να μπαίνει τέλεια, να γλιστράει καλά το δάχτυλο, να πιάνει όλη την οθόνη, να μην ξεκολλάει και με μη γεμίζει σκόνη.

Είχα βάλει ένα πριν καιρό και το είχα προτείνει αλλά δεν υπάρχει διαθέσιμο.

 

αν εννοείς το hofi, είναι και πάλι διαθέσιμο

https://www.frogs.gr/hofi-full-glue-tempered-glass-case-friendly-samsung-galaxy-note-9-black.html

 

το συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: καλως ηρθες στον κοσμο μου... μαλλον με κοβω για μεμβανη που ειπε ο @elthis

 

μεμβρανη δεν βαζω με τιποτα...ειχα βαλει στο nexus και με την πρωτη πτωση πηρα την οθονη σε 1000 κομματια...δεν ειμαστε για τετοια τωρα...

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς το hofi, είναι και πάλι διαθέσιμο

https://www.frogs.gr/hofi-full-glue-tempered-glass-case-friendly-samsung-galaxy-note-9-black.html

 

το συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα

Τρώει οθόνη στα πλάγια με μαύρα πλαίσια ;

Link to comment
Share on other sites

Τρώει οθόνη στα πλάγια με μαύρα πλαίσια ;

 

ναι έχει μαύρα πλαίσια θα πρέπει να συμβιβαστείς μ αυτό.. αλλά σε ποιότητα αφή και διαύγεια είναι άψογο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν το DOME αγοραστει απο ελληνικο καταστημα εχεις εγγυηση αντικαταστασης;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν το DOME αγοραστει απο ελληνικο καταστημα εχεις εγγυηση αντικαταστασης;

Όχι.......

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχετς αποψη;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχετς αποψη;
Ότι έχει μαύρο πλαίσιο στα πλαϊνά θα το απέφευγα. Είχα βάλει 2 διαφορετικά τέτοια και μου χτυπούσαν πολύ άσχημα το μάτι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το hofi και θα το βαλω αργοτερα.

Πηρα και την θηκη την επισημη της samsung (protective stand).

Σκεφτομουν να βαλω πρωτα την θηκη και μετα το τζαμακι για καλυτερο κεντραρισμα, τι λετε ;;;

Edited by Dinos_
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το hofi και θα το βαλω αργοτερα.

Πηρα και την θηκη την επισημη της samsung (protective stand).

Σκεφτομουν να βαλω πρωτα την θηκη και μετα το τζαμακι για καλυτερο κεντραρισμα, τι λετε ;;;

 

 

Edited by Tiinos
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχετς αποψη;

 

Είναι χάλια το συγκεκριμένο s8+ και s9+ που το έχω δει η οθόνη είναι θολή..

 

2πλo Dome απο amazon.de όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το hofi και θα το βαλω αργοτερα.

Πηρα και την θηκη την επισημη της samsung (protective stand).

Σκεφτομουν να βαλω πρωτα την θηκη και μετα το τζαμακι για καλυτερο κεντραρισμα, τι λετε ;;;

Λοιπόν παιδιά χάλια το τζαμακι πέταξα 16€. Μόλις το έβαλα πάνω στην οθόνη γέμισε φυσαλίδες πάνω από το 50% της οθόνης και δεν έφευγαν με τίποτα όσο και να τις εσπρωχνα. Τελικά έβαλα το πρώτο που είχα πάρει με κόλλα γύρω γύρω και σε συνδυασμό με την θήκη που το στρίμωξε στα πλάγια στις edge επιφάνειες ησύχασα. Πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα με μόνο μείον το μικρo rainbow effect που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χάλια το τζαμακι πέταξα 16€. Μόλις το έβαλα πάνω στην οθόνη γέμισε φυσαλίδες πάνω από το 50% της οθόνης και δεν έφευγαν με τίποτα όσο και να τις εσπρωχνα. Τελικά έβαλα το πρώτο που είχα πάρει με κόλλα γύρω γύρω και σε συνδυασμό με την θήκη που το στρίμωξε στα πλάγια στις edge επιφάνειες ησύχασα. Πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα με μόνο μείον το μικρo rainbow effect που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.

 

φίλε μου με λίγη προσπάθεια οι φουσκάλες φεύγουν εντελώς, γνώμη μου είναι οτι βιάστηκες

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χάλια το τζαμακι πέταξα 16€. Μόλις το έβαλα πάνω στην οθόνη γέμισε φυσαλίδες πάνω από το 50% της οθόνης και δεν έφευγαν με τίποτα όσο και να τις εσπρωχνα. Τελικά έβαλα το πρώτο που είχα πάρει με κόλλα γύρω γύρω και σε συνδυασμό με την θήκη που το στρίμωξε στα πλάγια στις edge επιφάνειες ησύχασα. Πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα με μόνο μείον το μικρo rainbow effect που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.

Τι τσακάλι έβαλες τώρα

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου με λίγη προσπάθεια οι φουσκάλες φεύγουν εντελώς, γνώμη μου είναι οτι βιάστηκες

Φίλε μου δεν μιλάω για φουσκάλες, μιλάω για κομμάτια αριστερά και δεξιά της οθόνης που δεν έφευγαν με τίποτα, έχω βάλει γενικά πολλές full glue και σε δύο λεπτά κάθονταν μια χαρά πάνω στην οθόνη και μετά πίεζα τις φουσκάλες και έφευγαν. Στην προκειμένη περίπτωση δεν γινόταν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για φουσκάλες, μιλάω για κομμάτια αριστερά και δεξιά της οθόνης που δεν έφευγαν με τίποτα, έχω βάλει γενικά πολλές full glue και σε δύο λεπτά κάθονταν μια χαρά πάνω στην οθόνη και μετά πίεζα τις φουσκάλες και έφευγαν. Στην προκειμένη περίπτωση δεν γινόταν τίποτα.

 

κατάλαβα τι λες.. στην προκειμένη περίπτωση σπρωχνεις με το ενα δάχτυλο για τις σπάσεις σε μικρότερα κομμάτια και μετά με το άλλο χέρι ανασηκώνεις ''τοπικά'' στην άκρη το γυαλί και φεύγουν κομμάτι κομμάτι οι φουσκάλες.. ξέρω λίγο μπελαλίδικο αλλά μόνο έτσι φεύγουν

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...