Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και δε βρίσκουμε άκρη με τα tempered glasses (το δικό μου ήταν μια χαρά αλλά στη μία άκρη είχε ελάχιστα σηκωθεί και μου την έσπαγε), θα αρχίσουμε μάλλον τις αναφορές σε ζελατίνες :p

 

Αρχίζω εγώ... Βασικά θέλω να δοκιμάσω αυτή που ανέφερε ο Αχιλλέας μιας προσφέρει μια υποτυπώδη προστασία από (ελαφρά θα έλεγα) χτυπήματα.

 

Ξεκίνησα όμως και έβαλα μόλις τη Ringke dual easy film. Ένα κατάστημα την έχει Σκρουτζ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Θετικά:

Έχει 2 μεμβράνες η συσκευασία.

Είναι φθηνή, 10€ στοιχίζει.

Η τοποθέτηση είναι απλά ότι πιο εύκολο υπάρχει. Δε γίνεται να κάνει κάποιος λάθος. Έχει ειδικό dust remover στη κάτω μεριά πριν τη τοποθέτηση που δεν αφήνει ίχνος σκόνης.

Δε κάνει όψη πορτοκαλιού ούτε rainbow effect.

Είναι τόσο λεπτή που δε καταλαβαίνεις ότι τη φοράς.

Στο χέρι γλιστράει όμορφα.

Δε τη σήκωσε η Ringke θήκη που έχω.

 

Αρνητικά:

Είναι μεμβράνη :) Θα μας σώσει μόνο από απλές γρατσουνιές.

Θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερη με τις δαχτυλιες.

 

Υ.Γ.: έχει αφήσει μια μικρή γραμμή που υποτίθεται θα εξαφανιστεί σε 24 ώρες...

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

b90aef28fc68af6d2d007bf696cb4aac.jpg59145a34a3b2ee7e14bec674d0936ec2.jpg

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και δε βρίσκουμε άκρη με τα tempered glasses (το δικό μου ήταν μια χαρά αλλά στη μία άκρη είχε ελάχιστα σηκωθεί και μου την έσπαγε), θα αρχίσουμε μάλλον τις αναφορές σε ζελατίνες :p

 

Αρχίζω εγώ... Βασικά θέλω να δοκιμάσω αυτή που ανέφερε ο Αχιλλέας μιας προσφέρει μια υποτυπώδη προστασία από (ελαφρά θα έλεγα) χτυπήματα.

 

Ξεκίνησα όμως και έβαλα μόλις τη Ringke dual easy film. Ένα κατάστημα την έχει Σκρουτζ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Θετικά:

Έχει 2 μεμβράνες η συσκευασία.

Είναι φθηνή, 10€ στοιχίζει.

Η τοποθέτηση είναι απλά ότι πιο εύκολο υπάρχει. Δε γίνεται να κάνει κάποιος λάθος. Έχει ειδικό dust remover στη κάτω μεριά πριν τη τοποθέτηση που δεν αφήνει ίχνος σκόνης.

Δε κάνει όψη πορτοκαλιού ούτε rainbow effect.

Είναι τόσο λεπτή που δε καταλαβαίνεις ότι τη φοράς.

Στο χέρι γλιστράει όμορφα.

Δε τη σήκωσε η Ringke θήκη που έχω.

 

Αρνητικά:

Είναι μεμβράνη :) Θα μας σώσει μόνο από απλές γρατσουνιές.

Θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερη με τις δαχτυλιες.

 

Υ.Γ.: έχει αφήσει μια μικρή γραμμή που υποτίθεται θα εξαφανιστεί σε 24 ώρες...

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

b90aef28fc68af6d2d007bf696cb4aac.jpg59145a34a3b2ee7e14bec674d0936ec2.jpg

Ηλια, η μεμβρανη αυτη ειναι καλη περιπτωση. Σιγουρη λυση για απλη προστασια.

 

Αυτο με τη γραμμη, δεν ξερω πως εγινε, εμενα δεν ειχε τετοιο θεμα και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα φυγει. ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ηλια, η μεμβρανη αυτη ειναι καλη περιπτωση. Σιγουρη λυση για απλη προστασια.

 

Αυτο με τη γραμμη, δεν ξερω πως εγινε, εμενα δεν ειχε τετοιο θεμα και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα φυγει. ...

Ήδη μειώθηκε πολύ πάντως!

Όντως, καλή περίπτωση για ζελατίνα... Περιμένω να δω και του Αχιλλέα η x-one πως θα εφαρμόσει.

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας ποια μεμβράνη βάζει η Samsung? Μου έκαναν, όπως γράφω παραπάνω, αλλαγή οθόνης και στην καινούργια οθόνη τοποθέτησαν από μόνοι τους μια μεμβράνη προστασίας, το οποίο το διαφήμιζαν, πως σε κάθε αλλαγή οθόνης βάζουν αυτόματα και προστασία με ζελατίνα.

Η ζελατίνα είναι σχεδόν τέλεια. Δεν την καταλαβαίνω, έχει τοποθετηθεί άριστα, το πενάκι δουλεύει όπως πριν, στην αφή είναι πολλή καλή.

(Αυτά όλα έγιναν σε Samsung service centre στο εξωτερικό)

Άλλα δεν ξέρω ποια είναι η μεμβράνη. Έτσι και χρειαστεί να την αλλάξω θα ήθελα να βάλω την ίδια...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δε βρίσκουμε άκρη με τα tempered glasses (το δικό μου ήταν μια χαρά αλλά στη μία άκρη είχε ελάχιστα σηκωθεί και μου την έσπαγε), θα αρχίσουμε μάλλον τις αναφορές σε ζελατίνες :p

 

Αρχίζω εγώ... Βασικά θέλω να δοκιμάσω αυτή που ανέφερε ο Αχιλλέας μιας προσφέρει μια υποτυπώδη προστασία από (ελαφρά θα έλεγα) χτυπήματα.

 

Ξεκίνησα όμως και έβαλα μόλις τη Ringke dual easy film. Ένα κατάστημα την έχει Σκρουτζ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Θετικά:

Έχει 2 μεμβράνες η συσκευασία.

Είναι φθηνή, 10€ στοιχίζει.

Η τοποθέτηση είναι απλά ότι πιο εύκολο υπάρχει. Δε γίνεται να κάνει κάποιος λάθος. Έχει ειδικό dust remover στη κάτω μεριά πριν τη τοποθέτηση που δεν αφήνει ίχνος σκόνης.

Δε κάνει όψη πορτοκαλιού ούτε rainbow effect.

Είναι τόσο λεπτή που δε καταλαβαίνεις ότι τη φοράς.

Στο χέρι γλιστράει όμορφα.

Δε τη σήκωσε η Ringke θήκη που έχω.

 

Αρνητικά:

Είναι μεμβράνη :) Θα μας σώσει μόνο από απλές γρατσουνιές.

Θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερη με τις δαχτυλιες.

 

Υ.Γ.: έχει αφήσει μια μικρή γραμμή που υποτίθεται θα εξαφανιστεί σε 24 ώρες...

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

b90aef28fc68af6d2d007bf696cb4aac.jpg59145a34a3b2ee7e14bec674d0936ec2.jpg

Ποια είναι αυτή;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

H παρακάτω...b305e0b9c059607ee444fa7360fb7a34.jpg

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει Orange Peel αυτή; Γιατί η εμπειρία μου απο τις μεμβράνες δε είναι και η καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ που ασχολείστε με μεμβράνες. Τζάμι ή τίποτα είναι η γνώμη μου. Το Note8 το είχα γυμνό, μόνο θήκη. Στο 9αρι έβαλα τζαμάκι γιατί με έπιασε μια φοβία.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει Orange Peel αυτή; Γιατί η εμπειρία μου απο τις μεμβράνες δε είναι και η καλύτερη.
Συνήθως το orange peel εμφανίζεται σε υγρής τοποθέτησης μεμβράνες.

Αυτή έχει το ελάχιστο που μπορεί να δει το μάτι.

 

Εγώ απορώ που ασχολείστε με μεμβράνες. Τζάμι ή τίποτα είναι η γνώμη μου. Το Note8 το είχα γυμνό, μόνο θήκη. Στο 9αρι έβαλα τζαμάκι γιατί με έπιασε μια φοβία.....

Προσωπικά ασχολούμαι γιατί δεν έχω βρει το τζαμί που να μου αρέσει 100%.

 

Ποιο τζαμί φορά εσύ;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το orange peel εμφανίζεται σε υγρής τοποθέτησης μεμβράνες.

Αυτή έχει το ελάχιστο που μπορεί να δει το μάτι.

 

 

Προσωπικά ασχολούμαι γιατί δεν έχω βρει το τζαμί που να μου αρέσει 100%.

 

Ποιο τζαμί φορά εσύ;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Dome. Διαβάζω κάποια θέματα αλλά θεωρώ πως είναι η μειοψηφία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή μεμβράνη μου τοποθέτησαν στα medi@ m@rkt με €17 . Είναι υγρής τοποθέτησης και την έχω 3-4 μήνες χωρίς πρόβλημα.

Δεν μειώνει φωτεινότητα και χρώματα, δεν έχει την υφή πορτοκαλιού και το πενάκι δεν αφήνει σημάδια.

Επιπλέον δίνουν 6 μήνες εγγύηση και την αλλάζουν σε περίπτωση που συμβεί κάτι, ξεκολλήσει κλπ.

Αξίζει να την δει όποιος ενδιαφέρεται.

 

Στο Ν8 είχα πάρει της spigen αλλά την έβγαλα πολύ σύντομα γιατί ήταν απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή μεμβράνη μου τοποθέτησαν στα medi@ m@rkt με €17 . Είναι υγρής τοποθέτησης και την έχω 3-4 μήνες χωρίς πρόβλημα.

Δεν μειώνει φωτεινότητα και χρώματα, δεν έχει την υφή πορτοκαλιού και το πενάκι δεν αφήνει σημάδια.

Επιπλέον δίνουν 6 μήνες εγγύηση και την αλλάζουν σε περίπτωση που συμβεί κάτι, ξεκολλήσει κλπ.

Αξίζει να την δει όποιος ενδιαφέρεται.

 

Στο Ν8 είχα πάρει της spigen αλλά την έβγαλα πολύ σύντομα γιατί ήταν απαράδεκτη.

 

Μου φαίνεται ότι πρέπει να βάζουν σε κάθε κατάστημα διαφορετική ζελατίνα γιατί μέσα σε ένα μήνα που την είχα, χρειάστηκε να την αλλάξω γιατί ξεθώριασε και είχε γδαρθεί τόσο πολύ από το S-Pen, που ήταν αντιαισθητικό

Ευτυχώς που είχε την εγγύηση για 6 μήνες, αλλά δεν άντεξα την δεύτερη φορά και την έβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω πηρα 2 θηκες spigen, tough armor και neo hybrid, η 2η ειναι πολυ σφιχτη. Επι του παροντος χρησιμοποιω την πρωτη. Εβαλα και το τζαμακι της spigen και εχει κατσει καλα επι του παροντος, μου εχει βγαλει μια θολουρα απο τη μεσα μερια σε καποια σημεια αλλα οταν εχω αναμμενη την οθονη εχει εικονα κρυσταλλο και πολυ καλη αποκριση, θα δω πως θα παει.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι πρέπει να βάζουν σε κάθε κατάστημα διαφορετική ζελατίνα γιατί μέσα σε ένα μήνα που την είχα, χρειάστηκε να την αλλάξω γιατί ξεθώριασε και είχε γδαρθεί τόσο πολύ από το S-Pen, που ήταν αντιαισθητικό

Ευτυχώς που είχε την εγγύηση για 6 μήνες, αλλά δεν άντεξα την δεύτερη φορά και την έβγαλα

 

Αυτό δεν το γνωρίζω, εγώ την έβαλα στο Μαρούσι.

Μήπως παίζει ρόλο η δύναμη που βάζεις στο Spen;

Η δικιά μου δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι πρέπει να βάζουν σε κάθε κατάστημα διαφορετική ζελατίνα γιατί μέσα σε ένα μήνα που την είχα, χρειάστηκε να την αλλάξω γιατί ξεθώριασε και είχε γδαρθεί τόσο πολύ από το S-Pen, που ήταν αντιαισθητικό

 

Ευτυχώς που είχε την εγγύηση για 6 μήνες, αλλά δεν άντεξα την δεύτερη φορά και την έβγαλα

Όσοι χρησιμοποιείται ζελατίνα αλλάζετε τη μύτη από το πενάκι με το γκρι που έχει στη συσκευασία; Μήπως γι'αυτό οι γρατσουνιές στη ζελατίνα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι εγώ από το 4αρι που λέγαμε πριν κάτι χρόνια οι γκρι μύτες είναι για ζελατίνα και οι άλλες (μαύρες) είναι για το γυαλί ή το αντίθετο θα σας γελάσω περάσαν και κάμποσα χρονιά ... δείτε το λίγο αυτό για τις γρατσουνιές στην ζελατίνα. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις μύτες.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται ζελατίνα αλλάζετε τη μύτη από το πενάκι με το γκρι που έχει στη συσκευασία; Μήπως γι'αυτό οι γρατσουνιές στη ζελατίνα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Και με την γκρι που το ειχα δοκιμάσει, γδερνόνταν πολύ πιο ευκολα.

Δεν ξερω τι πάει στραβα με τα screen protector σε εμενα......

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τη μύτη που έχει επάνω το s pen, υπάρχει άλλη μια ίδια και μια πιο ανοιχτό χρώμα.

Σωστά;;; Ποια είναι για την απλή ζελατίνη;ad4fe61e7641dd916d90efc5d959832e.jpg

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, εγώ την έβαλα στο Μαρούσι.

Μήπως παίζει ρόλο η δύναμη που βάζεις στο Spen;

Η δικιά μου δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Φίλε μου, η ζελατίνα των ΜΜ κάνει νερά. Αν την δεις με σβηστή οθόνη και υπό γωνία στο φώς, θα δεις ότι κάνει νερά. Αυτό είναι η "υφή πορτοκαλιού" που λένε. Δεν είναι υφή όμως, μόνο οπτικό είναι.

Εκτός από τη μύτη που έχει επάνω το s pen, υπάρχει άλλη μια ίδια και μια πιο ανοιχτό χρώμα.

Σωστά;;; Ποια είναι για την απλή ζελατίνη;ad4fe61e7641dd916d90efc5d959832e.jpg

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Για ζελατίνα, είναι η softer, η σκούρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει μονο 2 στην συσκευασια. Απο που μπορουμε να προμηθευτουμε αναταλλακτικα για το πενακι?? 3 ειχα σπασει στο Note 3.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα ένα γυαλάκι αγορασμένο από το Aliexpress .Το πήγα σε μαγαζί και το βάλανε.Επειδή δε το πρώτο κομμάτι είχε κάποιο ελάττωμα,έβαλα το δεύτερο κομμάτι που μέχρι στιγμής δείχνει πολύ καλό.Ετσι κι αλλοιώς η τιμή ήταν πολύ καλή,οπότε δε στενοχωρήθηκα.Το ένα,10 δολ,τα δύο,14...

Εκείνο που μου αρέσει,είναι ότι γλυστράει πάρα πολύ ωραία.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το λινγκ για την αγορά του?

Και τι θήκη έχεις φοράει το κινητό σου μ' αυτό το γυαλί? Κουμπώνουν καλά?

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.69194c4dctwPmy&orderId=96830527101064&productId=32902420106 .Το ένα 10,τα δύο 15 Δολ.

Μέχρι στιγμής ναι.Απλώς θέλει προσοχή στο να είναι εντελώς οριζόντιο το τραπέζι γιατί η κόλλα κυλάει εύκολα προς την κατηφόρα.

Και ακόμη στο μαγαζί χρησιμοποίησαν τη λάμπα UV από το Dome και όχι τη δικιά του.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποια πρόταση για τζαμάκι για το κτήνος;;;; έχω επιλέξει της Spigen® GLAS.tR™ CURVED Samsung Galaxy Note 9 Full Cover Premium Tempered Glass Scree την έχει δοκιμάσει κάποιος;;; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχω βάλει εγώ, εδώ και μια βδομάδα περίπου. Γενικά έχει κολλήσει καλά, τυχόν σκονιτσα που μαζεύεται στο πλάι δεν το εχει επηρεάσει ακόμα. Όμως καμία φορά δεν ανταποκρίνεται άμεσα η αφή, δεν ξέρω αν είναι λόγω του τζαμιού η λόγω της εφαρμογής πχ Facebook. Επίσης όταν είναι σβηστη η οθόνη δείχνει σαν να έχει κάποια θολούρα σε 1-2 σημεία από μεσα αλλά όταν είναι αναμμένη η οθόνη έχει εικόνα κρύσταλλο. Το έχω συνδυάσει με youth armor και neo hybrid και ταιριάζει μια χαρα. Απλά η 2η είναι αρκετά σφιχτή σαν θήκη και θέλει τρόπο να την βγάλεις. Αυτά ελπίζω να βοήθησα. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...