Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα θέμα με το messenger, δεν φταίει το κινητό μιας και το είχα και στο Max2 πιο πρίν!

Συγκεκριμένα, έχω ipad και μιλάω πολλές φορές από εκεί στο messenger και μετά όταν πάω να ανοίξω τα δεδομένα/wifi που συγχρονίζονται οι εφαρμογές το messenger αρχίζει βαράει σαν δεμονισμενο ασταμάτητα όλα τα μηνύματα που είχα ανταλλάξει μέσω του ipad! Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό???

Έτσι γίνεται ακόμα και όταν έχεις δύο κινητα κλείσεις το ένα ανοίξεις το άλλο θα σου έρθουν όλες οι ειδοποιήσεις σε αυτό που είχες κλειστό όταν το ανοίξεις ξανά κλπ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έτσι γίνεται ακόμα και όταν έχεις δύο κινητα κλείσεις το ένα ανοίξεις το άλλο θα σου έρθουν όλες οι ειδοποιήσεις σε αυτό που είχες κλειστό όταν το ανοίξεις ξανά κλπ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέρμα σπαστικό, δεν γίνεται να φτιάξει με κάποια ρύθμιση;;

Με viber ας πούμε ποτέ δεν γινόταν αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την σπάει στο messenger που σε κάθε μήνυμα βαράει η ειδοποίηση. Πχ σε ομάδα που είμαι για κάθε ένα μήνυμα βαράει! Στο Sony που είχα μετά από ένα σημείο σταματούσε αφού έβλεπε ότι δεν τα διάβαζα! Σε redmi note 4 στο μεταξύ το διαχειρίζεται όπως στο Sony!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την σπάει στο messenger που σε κάθε μήνυμα βαράει η ειδοποίηση. Πχ σε ομάδα που είμαι για κάθε ένα μήνυμα βαράει! Στο Sony που είχα μετά από ένα σημείο σταματούσε αφού έβλεπε ότι δεν τα διάβαζα! Σε redmi note 4 στο μεταξύ το διαχειρίζεται όπως στο Sony!
Έχει επιλογή να απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις για οποία συνομιλία θέλεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για "έξυπνη" ομαδοποίηση έψαχνα! Όχι απενεργοποίηση για κάποια ώρα ας πούμε που προτείνεις
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει να δείχνει την ώρα με σβηστή οθόνη, αλλά δεν το κάνει. Είμαι με κινεζική global. Κάνω κάτι λάθος, ή συμβαίνει και σε άλλους αυτό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό πως τα πάει με το θέμα της φωτογραφίας /βίντεο, ειδικά το βράδυ είναι καλά τα αποτελέσματα; Υπολείπεται σε σχέση με τον ανταγωνισμό και αν ναι πολύ; SOT με ελαφριά έως μέτρια χρήση πόσο σας βγάζει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει να δείχνει την ώρα με σβηστή οθόνη, αλλά δεν το κάνει. Είμαι με κινεζική global. Κάνω κάτι λάθος, ή συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

 

Kαλύτερα σβηστή,την απενεργοποίησα και κέρδισα μπαταρία ένα 10%-15% ανα φόρτιση..

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρατηρήσει βλέποντας το βίντεο στη τηλεόραση ότι υπάρχει ένας μόνιμος θόρυβος καθόλη την διάρκεια.Σημερα ανακαλυψα λοιπόν το τηλέφωνο κοντά στο αυτή σε ήσυχο περιβάλλον και ενεργοποιώντας βίντεο και χωρίς να τραβάς ακούγεται όντως ο θόρυβος,ο οποίος φυσικά γίνεται πιο έντονος στην αναπαραγωγή σε τηλεόραση.Οποιος είναι κάτοχος συσκευς παρακαλώ πολύ να κάνει μια δοκιμή και να μου πει
Link to comment
Share on other sites

Είχα παρατηρήσει βλέποντας το βίντεο στη τηλεόραση ότι υπάρχει ένας μόνιμος θόρυβος καθόλη την διάρκεια.Σημερα ανακαλυψα λοιπόν το τηλέφωνο κοντά στο αυτή σε ήσυχο περιβάλλον και ενεργοποιώντας βίντεο και χωρίς να τραβάς ακούγεται όντως ο θόρυβος,ο οποίος φυσικά γίνεται πιο έντονος στην αναπαραγωγή σε τηλεόραση.Οποιος είναι κάτοχος συσκευς παρακαλώ πολύ να κάνει μια δοκιμή και να μου πει

 

Επιβεβαιώνω τον ήχο αλλά και σε LG G5 που δοκίμασα, ακούγεται επίσης, άρα μήπως γενικότερα έτσι είναι τα βίντεο σε κάθε συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, έχει επιφανειακή γρατζουνιά 2 εκατοστά, που δεν φαίνεται στην χρήση, ούτε στο τεστ της οθόνης, όταν αλλάζουν τα χρώματα.

Το δίνω... PM.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φοραει miui10 παρατηρησα οτι όταν είμαι youtube και βάλω βιντεάκι κάνω το κινητό στο πλάι αλλά δεν παίζει σε πλήρη οθόνη.εχω ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφη.παντου λειτουργεί αλλά στο youtube όχι.ξερει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φοραει miui10 παρατηρησα οτι όταν είμαι youtube και βάλω βιντεάκι κάνω το κινητό στο πλάι αλλά δεν παίζει σε πλήρη οθόνη.εχω ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφη.παντου λειτουργεί αλλά στο youtube όχι.ξερει κάποιος κάτι?

 

Κ σε μένα το ίδιο κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φοραει miui10 παρατηρησα οτι όταν είμαι youtube και βάλω βιντεάκι κάνω το κινητό στο πλάι αλλά δεν παίζει σε πλήρη οθόνη.εχω ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφη.παντου λειτουργεί αλλά στο youtube όχι.ξερει κάποιος κάτι?

 

Και εμενα το έχει παρουσιάσει κάποιες φορές αλλά φταίει η εφαρμογή. Και στο mate 10 pro του αδερφου μου συμβαίνει επίσης

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση της μουσικής μέσω ακουστικών είναι απελπιστικά χαμηλή, αυτό έγινε με την αναβάθμιση σε miui10!Μου κάνει εντύπωση που δεν το χει παρατηρήσει κανείς!
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση της μουσικής μέσω ακουστικών είναι απελπιστικά χαμηλή, αυτό έγινε με την αναβάθμιση σε miui10!Μου κάνει εντύπωση που δεν το χει παρατηρήσει κανείς!
Βάλε περιοχή Ελβετία ή Ινδία και ξαναδοκίμασε

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου καμια θηκη τυπου spigen ή να ειναι αρκετα λεπτή...

Δεν ξέρω πως είναι αυτή που λες αλλά αυτή είναι πολύ λεπτή:

Nillkin For Xiaomi Mi 8 Frosted Shield Fashion Dust-proof Hard Back Case Cover

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου καμια θηκη τυπου spigen ή να ειναι αρκετα λεπτή...
Πήρα την nilkin tpu καλή είναι πολύ λεπτή και βασική προστασία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτείνετε μου καμια θηκη τυπου spigen ή να ειναι αρκετα λεπτή...

 

Δες αυτή, είναι σε καλή τιμή, προστατεύει απόλυτα τη συσκευή χωρίς να της δίνει όγκο και με τη ποιότητα της Spigen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε περιοχή Ελβετία ή Ινδία και ξαναδοκίμασε

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Όντως φίλε σε region Ινδία παίζει μια χαρά,να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το mi 8 περίπου 10 και παρατήρησα όταν περνώ με βίντεο κλήση μέσω viber ενώ τους ακούω αυτοί με ακούνε χαμηλωφονα το έχει το πρόβλημα και κανείς άλλος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως είναι αυτή που λες αλλά αυτή είναι πολύ λεπτή:

Nillkin For Xiaomi Mi 8 Frosted Shield Fashion Dust-proof Hard Back Case Cover

 

Κατι τετοιο ψαχνω,απλα να μην φαινονται τα logos καθε εταιρείας,την θελω τελειως απλή.

Επίσης κατι tempered class ή camera protectors (απλη ζελατίνα δηλαδη) προστατεύουν καθόλου την κάμερα,κυριως απο γρατσουνιές ?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τον ήχο αλλά και σε LG G5 που δοκίμασα, ακούγεται επίσης, άρα μήπως γενικότερα έτσι είναι τα βίντεο σε κάθε συσκευή;

 

Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι τέτοιο στα τηλέφωνα.Το θέμα είναι όταν βλέπεις έτοιμο βίντεο ο ήχος ακούγεται αρκετά έντονα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...