Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

420 το βρίσκω εγώ.. Έχεις κάποιο λινκ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

408€ το μαύρο (το οποίο δεν διευκρίνισα,το μπλέ είναι 15 πάνω)με priority, όσο για λινκ τί να βάλω , ένα είναι το 6/128 global!!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω μπορω να βρω την ρυθμιση για να αλλαξω τις ωρες που θα ειναι ενεργο το always οn. Μήπως τη βγαλαν με τη MIUI 10?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο θέμα που να φαίνονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος έχει βρει κανείς; Εκτός από τα δύο που έχει ήδη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω μπορω να βρω την ρυθμιση για να αλλαξω τις ωρες που θα ειναι ενεργο το always οn. Μήπως τη βγαλαν με τη MIUI 10?

 

Ναι έχεις δίκιο. Μάλλον την έβγαλαν. Ωστόσο εγώ που το είχα ρυθμισμένο από πριν με την MIUI 9 συνεχίζει να ισχύει το πρόγραμμα χωρίς να έχω την δυνατότητα να το αλλάξω. :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κάποιο θέμα που να φαίνονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος έχει βρει κανείς; Εκτός από τα δύο που έχει ήδη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εξαρτάται από το θέμα αν θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Πρέπει να το ρυθμίσεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά μέσα από τις ρυθμίσεις, notifications & status bar -> app notifications και από εκεί για κάθε εφαρμογή που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Μάλλον την έβγαλαν. Ωστόσο εγώ που το είχα ρυθμισμένο από πριν με την MIUI 9 συνεχίζει να ισχύει το πρόγραμμα χωρίς να έχω την δυνατότητα να το αλλάξω. :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εξαρτάται από το θέμα αν θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Πρέπει να το ρυθμίσεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά μέσα από τις ρυθμίσεις, notifications & status bar -> app notifications και από εκεί για κάθε εφαρμογή που θέλεις.

Εννοείται ότι εξαρτάται,σε κάποια θέματα ανοίγει οθόνη ναι μεν αλλά δεν εμφανίζεται περιεχόμενο, απλά κατάλαβαινω ότι δεν είναι όλα τα θέματα συμβατά με miui 10 και έχουν αυτά τα bugs.Το whats app σε κάποια θέματα εμφανίζει ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος σε κάποια όλα όχι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι εξαρτάται,σε κάποια θέματα ανοίγει οθόνη ναι μεν αλλά δεν εμφανίζεται περιεχόμενο, απλά κατάλαβαινω ότι δεν είναι όλα τα θέματα συμβατά με miui 10 και έχουν αυτά τα bugs.Το whats app σε κάποια θέματα εμφανίζει ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος σε κάποια όλα όχι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε μάλλον το θέμα αλλάζει κα τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εκάστωτε εφαρμογής πράγμα παράλογο. Αλλά για να το λες έτσι θα είναι.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον το θέμα αλλάζει κα τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εκάστωτε εφαρμογής πράγμα παράλογο. Αλλά για να το λες έτσι θα είναι.
Καλά εγώ φταίω γιατί λέει ότι ενδεχομένως να μην λειτουργεί σωστά το συγκεκριμένο θέμα με miui 10 κλπ.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Μάλλον την έβγαλαν. Ωστόσο εγώ που το είχα ρυθμισμένο από πριν με την MIUI 9 συνεχίζει να ισχύει το πρόγραμμα χωρίς να έχω την δυνατότητα να το αλλάξω. :blink:

 

Και σε μενα το ίδιο κάνει και τώρα δεν μ πορούμε να αλλάξουμε το προγραμμα.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα απο αγγελια ενα μι8 που λεει:

'Φοραει την developer Rom. Δεν ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader, όποιος θελει το ξεκλειδωνει και περνάει global η οποια αλλη ρομ θελει. Ειναι απο banggood'

 

Επειδη δεν εχω ιδεα απο χιαομι ρομ κτλ ειναι κομπλε?το παιρνω η θα εχω θεμα με αναβαθμισεις-ελληνικα-brick κτλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγείλει στις 19.9 και εχθές 2.9 παρέλαβα απο μπαγοοτ ολα καλα θελω να ρωτησω τωρα που εβαλα ολες τις εφαρμογες που θελω στο τηλεφωνο να κανω αναβαθμηση σε ΜΥ 10 που μου το προτεινει απο την αρχη που το ανοιξα η να περιμενω... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το couponing ή το brickgate είναι πιο νισάφι, εδώ σας θέλω... :lol:

 

Ξέρετε αν έχουν στα σχέδιά τους να δώσουν (δεν θυμάμαι τη λέξη) αυτό το feature που έχει ηOnePlus από εποχές One, όταν δηλαδή σου έρχεται ένα sms, δεν είναι ανάγκη να μπεις μέσα στην εφαρμογή, αλλά από τη lock screen κάνεις slide down και βλέπεις όλο το περιεχόμενο

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει βρει κανεις original σιλικονατες θήκες της Xiaomi σαν αυτη που δίνει μεσα στο κουτι ? Ψαχνω αλλα δεν βρισκω..
Πάρε την nilkin nature tpu, επειδή έχω και την original δεν υπάρχει σύγκριση, έχει πολύ καλύτερο κράτημα ειναι πολύ λεπτή όπως και η γνήσια και πίσωστην κάμερα το χείλος είναι ελαφρώς πιο ανασηκωμένο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει στυλάτη θήκη, να την έχει με tempered glass,γιατί μπροστά δεν προστατεύει,του προτείνω αυτή:

Bakeey Luxury Fabric Splice Soft Silicone Edge Shockproof Protective Case For Xiaomi Mi8 Mi 8

https://banggood.app.link/BWsTfY0fKQ

Την παρέλαβα χθες σε Denim Blue,μιας και το έχω πάρει σε μπλε το κινητό, και σε συνδυασμό με Full Cover tempered glass,εχω φοβερό αισθητικό συνδυασμό ενώ και από προστασία δεν πάει πίσω θεωρώ.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει στυλάτη θήκη, να την έχει με tempered glass,γιατί μπροστά δεν προστατεύει,του προτείνω αυτή:

Bakeey Luxury Fabric Splice Soft Silicone Edge Shockproof Protective Case For Xiaomi Mi8 Mi 8

https://banggood.app.link/BWsTfY0fKQ

Την παρέλαβα χθες σε Denim Blue,μιας και το έχω πάρει σε μπλε το κινητό, και σε συνδυασμό με Full Cover tempered glass,εχω φοβερό αισθητικό συνδυασμό ενώ και από προστασία δεν πάει πίσω θεωρώ.

 

Ηρθε και σε εμενα χθες αλλα φαινεται λιγο χοντροκομμενη και οχι τοσο soft

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή https://m.gearbest.com/cases-leather/pp_009308828278.html?wid=1433363.

Η πλάτη της φαίνεται να είναι πράγματι από tempered glass, γιατί εδώ και 2-3 εβδομάδες που την έχω δεν έχει την παραμικρή αμυχή. Περιμετρικά έχει TPU χωρίς προεξέχον χείλος. Δεν προστατεύει την πρόσοψη, αλλά δεν "κλωτσάει" το Brotect tempered glass που έχω βάλει και καλύπτει ολόκληρη την οθόνη (εκτός από το notch).

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα χθες αλλα φαινεται λιγο χοντροκομμενη και οχι τοσο soft

 

Θα συμφωνήσω ότι δεν είναι soft, παρόλα αυτά αγκαλιάζει πολύ ωραία το κινητό χωρίς να του προσθέτει έξτρα πάχος και βάρος. Η πλάτη δεν διαθέτει το καλύτερο υλικό για κρατημα, προσωπικά μου φαίνεται ελάχιστα γλιστερο, αλλά στον τομεα εμφάνισης,δεν θεωρώ πως υπάρχει κάποια άλλη να την ανταγωνιστεί,αν και αυτά είναι υποκειμενικά γουστα.

 

Μόνο σε μένα στις τελευταίες εκδόσεις της gcam ,τα χρώματα είναι ξεθωριασμένα; Δεν ξέρω τι φάση, τεσπα θα παραμείνω με την 3.2.045V2 από την οποία έχω μείνει ευχαριστημένος.

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, σκέφτομαι να το τιμήσω και εγώ μετά απο ένα χρόνο και κάτι συμβίωσης με το LG G5. Το έχουν όμως δυο άτομα στον κύκλο μου και ενώ το ένα δουλεύει άψογα το άλλο δείχνει να μην διαβάζει το δαχτυλικό αποτύπωμα σωστά

 

Δηλαδή μπορεί να χρειάστεί 3-4 προσπάθειες για να το διαβάσει και να ξεκλειδώσει.

 

Ο αισθητήρας λειτουργεί πολυ χρήγορα στην κάμερα που έχει βάλει λειτουργία κλείστρου. Το πρόβλημα εμφανίζεται στο ξεκλείδωμα.

Ειναι καποιο γνωστο bug? Το εχει συναντήσει κανένας αλλος? υπάρχει λύση σε περίπτωση που και το δικό μου κανει τέτοια νερά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, σκέφτομαι να το τιμήσω και εγώ μετά απο ένα χρόνο και κάτι συμβίωσης με το LG G5. Το έχουν όμως δυο άτομα στον κύκλο μου και ενώ το ένα δουλεύει άψογα το άλλο δείχνει να μην διαβάζει το δαχτυλικό αποτύπωμα σωστά

 

Δηλαδή μπορεί να χρειάστεί 3-4 προσπάθειες για να το διαβάσει και να ξεκλειδώσει.

 

Ο αισθητήρας λειτουργεί πολυ χρήγορα στην κάμερα που έχει βάλει λειτουργία κλείστρου. Το πρόβλημα εμφανίζεται στο ξεκλείδωμα.

Ειναι καποιο γνωστο bug? Το εχει συναντήσει κανένας αλλος? υπάρχει λύση σε περίπτωση που και το δικό μου κανει τέτοια νερά?

Να ξαναβάλει το δαχτυλικό. ΚΑΛΗ πίεση κατά την αρχική ρύθμιση. Το πιέζεις και λίγο το δάχτυλο...δεν το ακουμπάς απλά.

Εάν η πρώτην ρύθμιση γίνει σωστά, μετά θα το ακουμπάς και θα ανοίγει αστραπιαία.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναβάλει το δαχτυλικό. ΚΑΛΗ πίεση κατά την αρχική ρύθμιση. Το πιέζεις και λίγο το δάχτυλο...δεν το ακουμπάς απλά.

Εάν η πρώτην ρύθμιση γίνει σωστά, μετά θα το ακουμπάς και θα ανοίγει αστραπιαία.

 

Το δοκιμάσαμε δίπλα δίπλα και τα δύο τηλέφωνα 6/64 μαύρα..

Πέρασα και το δικό μου και στα δύο.

 

Το ένα κατά την ανάγνωση διάβαζε ακαριαία απ όλες τις πλευρές χωρίς πίεση. Αυτο ξεκλειδώνει άμεσα. 10/10 φορές

 

Το άλλο ήθελε πίεση όπως λες και διαβάζει μόνο υπο γωνία. ξεκλειδώνει με την 2η-3η προσπάθεια και θέλει πάντα λίγη πίεση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το mi 8 περίπου 10 και παρατήρησα όταν περνώ με βίντεο κλήση μέσω viber ενώ τους ακούω αυτοί με ακούνε χαμηλωφονα το έχει το πρόβλημα και κανείς άλλος

αυτο το θεμα το εχω και εγω .global version miui 10 σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν,σύροντας 3 δαχτυλα προς τα κάτω, κάνει screenshot. Αν ξέρετε κάποιο επίσης χρήσιμο gesture πέρα από τα βασικά,ας το μοιραστεί.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει η stable στην dev οταν κανεις swipe δεξια ή αριστερα (για πισω) αν το κρατησεις λιγο παραπανω σε βγαζει σε προηγουμενη εφαρμογη που ετρεχες αν δεν την εχεις καθαρισει απο την μνημη...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...