Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι στα μεσα αγορας ενος μι8 μεταχειρα απο κινα με ξεκλειδωτο βοοτλοαδερ και ελληνικα.Ο αγοραστης (πρωτος ιδοκτητης) δεν εχει ιδεα ουτε εγω.Αν το παρω εχω θεμα?πως κλειδωνω bοοτλοαδερ να εχω eπισημες αναβαθμισεις?μου ειπε οτι εχει miui10

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος πλέον και εγώ του mi8 από εχθές και είμαι σε όλα εντυπωσιασμένος μπορώ να πω και κυρίως με την ταχύτητα και την καμερα.Πριν από αυτό είχα ένα φοβερό samsung note 3 το οποίο μου έχει βγει πραγματικά σκυλι και το οποίο θα αφήσω πλέον σαν δεύτερο...Ελπίζω να μου βγει το ίδιο και το xioami!Καλός σας βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα ήταν απόφαση στιγμής βρέθηκα τυχαία με έναν που το έδινε.Τωρα είμαι δουλειά θα επανέλθω αύριο με λεπτομέρειες και ερωτήσεις.Προς το παρών θετικά πραγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στα μεσα αγορας ενος μι8 μεταχειρα απο κινα με ξεκλειδωτο βοοτλοαδερ και ελληνικα.Ο αγοραστης (πρωτος ιδοκτητης) δεν εχει ιδεα ουτε εγω.Αν το παρω εχω θεμα?πως κλειδωνω bοοτλοαδερ να εχω eπισημες αναβαθμισεις?μου ειπε οτι εχει miui10
Δεν θα κλειδώσεις bootloader γιατί θα το κολλήσεις το κινητό.

Εφόσον έχει την επίσημη global αστο όπως είναι και θα παίρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις.

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ καλό το τηλέφωνο θα το ευχαριστηθειτε, καλορίζικο και στους δύο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος πλέον και εγώ του mi8 από εχθές και είμαι σε όλα εντυπωσιασμένος μπορώ να πω και κυρίως με την ταχύτητα και την καμερα.Πριν από αυτό είχα ένα φοβερό samsung note 3 το οποίο μου έχει βγει πραγματικά σκυλι και το οποίο θα αφήσω πλέον σαν δεύτερο...Ελπίζω να μου βγει το ίδιο και το xioami!Καλός σας βρήκα!

Καλορίζικο. Μπορείς να βάλεις δίπλα δίπλα τα 2 κινητά με ίδιες εικόνες να μου πεις ποια οθόνη σου φαίνεται καλύτερη? Amoled και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

King2009, to mi 8 δεν έχει τόσο ποιοτική οθόνη,, νομίζω είναι της samsung, amoled.

Είναι 2ης διαλογής.

Καλά , σύγκριση με note 8, δεν πιάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ king! Καλύτερη σαφώς του mi8 αλλά μην φανταστείς τρομερή διάφορα...Έτσι και αλλιώς το note είχε τρομερή οθονη.Σε αυτό που υπερέχει το mi8 είναι στην κάμερα,στην ταχύτητα και στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

King2009, to mi 8 δεν έχει τόσο ποιοτική οθόνη,, νομίζω είναι της samsung, amoled.

Είναι 2ης διαλογής.

Καλά , σύγκριση με note 8, δεν πιάνει τίποτα.

Να στα καλά παιδιά. Εφόσον είναι καλύτερη του note 3 μου αρκεί. Σαν note 8 προφανώς δεν περιμένω να είναι την χαζεύεις την οθόνη του. Σε ταχύτητα κάμερα είμαι σίγουρος μιας και ειδικά σε κάμερα είναι χάλια στα παλιά note ειδικά σε βραδινές φωτογραφίες.

Σε ευχαριστώ king! Καλύτερη σαφώς του mi8 αλλά μην φανταστείς τρομερή διάφορα...Έτσι και αλλιώς το note είχε τρομερή οθονη.Σε αυτό που υπερέχει το mi8 είναι στην κάμερα,στην ταχύτητα και στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει όλες τις ΒΑΣΙΚΕΣ μπάντες για 4G στην Αμερική (Β2, Β4, Β12, Β17) οπότε σε είσαι καλυμμένος κατά 100% σε 2G και 3G και κατά 99% σε 4G. Nα προτιμήσεις τα "τουριστικά πακέτα" της T-Mobile με την αχανή κάλυψη.

 

Με βοήθησες! Σε ευχαριστώ πολύ!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

King2009, η γνώμη μου, είναι πρώτα Να δεις την συσκευή, σε ένα πολυκατάστημα.

Έχε υπόψη, ότι μάλλον (?), Δεν έχει 4G+

Link to comment
Share on other sites

King2009, η γνώμη μου, είναι πρώτα Να δεις την συσκευή, σε ένα πολυκατάστημα.

Έχε υπόψη, ότι μάλλον (?), Δεν έχει 4G+

Πάντα πρωτου γίνει αγορά το κάνω αυτό. Δίπλα δίπλα σύγκριση μερικών κινητών με ίδιες φωτογραφιες και φαίνεται η παραμικρή διαφορά. Για το 4G δεν έχω θέμα μέχρι 150mb που πιάνω ήδη είναι τεράστιο overkill.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα πρωτη καλη εντυπωση η μπαταρια , και η ταχυτητα φορτισης αλλα και η διαρκεια.

Εχει πανω την 10.0.2.0 σταθερη (oeamifh)

Ειναι η τελευταια?Θα περνει σιγουρα αναβαθμισεις οτα?Οταν ψαχνω λεει οτι ειναι ενημερωμενο αλλα καπου στο νετ σαν να ειδα και 10.0.5.0

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το LG g5 που έδειχνε 4g+ και το Mi 8 που είχε μόνο 4g με κάρτα cosmote FROG και οι 2 συσκευές, στο ίδιο σημείο και το Mi 8 είχε 30% μεγαλύτερη ταχύτητα στο speed test (και up και down) ! Έτσι απλά προς ενημέρωση!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το LG g5 που έδειχνε 4g+ και το Mi 8 που είχε μόνο 4g με κάρτα cosmote FROG και οι 2 συσκευές, στο ίδιο σημείο και το Mi 8 είχε 30% μεγαλύτερη ταχύτητα στο speed test (και up και down) ! Έτσι απλά προς ενημέρωση!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα το θέμα είναι ψυχολογικό περισσότερο παρά ουσιαστικό
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και στο g5 όσο είχε την ιταλική νουγκατ Ρομ δεν έβγαλε το 4g+ ,μόλις έβαλα την open eu gr oreo το ξαναείδα σαν σύμβολο. Γι αυτό είπα να δοκιμάσω εφόσον είχα και τις 2 συσκευές μαζί μου (όσο περίμενα να πλύνω το αμάξι! ) και με ίδιο πάροχο και ίδιο πακέτο data (εφόσον είναι καρτοκινητα). Οποιος άλλος έχει διαθέσιμη και 2η συσκευή με 4g+ να κάνει ένα τεστ και να το αναφέρει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Και στο g5 όσο είχε την ιταλική νουγκατ Ρομ δεν έβγαλε το 4g+ ,μόλις έβαλα την open eu gr oreo το ξαναείδα σαν σύμβολο. Γι αυτό είπα να δοκιμάσω εφόσον είχα και τις 2 συσκευές μαζί μου (όσο περίμενα να πλύνω το αμάξι! ) και με ίδιο πάροχο και ίδιο πακέτο data (εφόσον είναι καρτοκινητα). Οποιος άλλος έχει διαθέσιμη και 2η συσκευή με 4g+ να κάνει ένα τεστ και να το αναφέρει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ έχω και τα δύο τα εχω τεστάρει πολλές φορές δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο,εννοείται υπέρ του mi 8.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασμα με samsung note 8, mi 8

Και τα δύο 11mbit

στα Τρίκαλα Θεσσαλίας.

Είχε το σύμβολο 4g+ στο note 8; Δεν συγκρίνουμε ταχύτητα , απλά ότι αν έχει την ένδειξη ή όχι !!! Έχει γίνει αναφορά ότι δεν έχει 4g+ και δήθεν δεν έχουμε την μέγιστη (που θα μπορούσε να έχει ) ταχύτητα! :) :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cfotis13, to note 8, έχει το σύμβολο 4G+

To mi 8, δεν το έχει.( Δεν έχει ξεκαθαριστεί, αν το υποστηρίζει το hardware).

 

(Πρέπει να ρωτήσω, που είναι η κεραία της cosmote, στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, κάποια στιγμή, να πάω εκεί για μέτρηση.).

Link to comment
Share on other sites

cfotis13, to note 8, έχει το σύμβολο 4G+

To mi 8, δεν το έχει.( Δεν έχει ξεκαθαριστεί, αν το υποστηρίζει το hardware).

 

(Πρέπει να ρωτήσω, που είναι η κεραία της cosmote, στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, κάποια στιγμή, να πάω εκεί για μέτρηση.).

 

Είπαμε όχι και να τρέχουμε για να διαπιστώσουμε τα αυτονόητα!!!!Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. Πάντως έχει κάνει μεγάλη ζημιά η xiaomi με τις συσκευές τις και τους fan από τις μεγάλες εταιρείες που προσπαθούν να τα απαξιώσουν τελείως σαν συσκευές,εντάξει σίγουρα δεν είναι 100% τέλεια αλλά για -30% διαφορά τιμής είναι πταίσματα!

Link to comment
Share on other sites

Ο φυλλομετρητής δεν απενεργοποιείται μέσα από το ρυθμίσεις > εφαρμογες συστηματος >, το μόνο που γίνεται είναι η απεγκατάσταση ενημερώσεων.

Την άλλη διαδικασία που αναφέρεις, προς το παρόν δεν θα την κάνω … το αποφεύγω για τυχόν λάθος χειρισμό.

Πάντως το ζητούμενο για μένα δεν είναι η απεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά πως απενεργοποιείται το swipe up που εκκινεί τον φυλλομετρητή της xiaomi με το άγγιγμα στην οθόνη χωρίς να το θέλεις.

Σ’ ευχαριστώ .

 

Φίλε μου τυχαία ανακάλυψα,μετά από reset ότι αν δεν ανοίξεις καθόλου το φυλλομετρητή της xiami,δεν κάνεις αποδοχή και συνέχεια,το swipe up εκκινεί την αναζήτηση μέσω βοηθού google.Και εγώ χρησιμοποιούσα rootless launcher και είπα να δοκιμάσω το mi launcher για να δοκιμάσω ένα θέμα και το είδα τυχαία.Αν τον ανοίξεις μία φορά,μπορείς μόνο να διαλέξεις μόνο μηχανή αναζήτησης,αλλά αυτή θα γίνεται μέσω mi brοwser.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία θήκη καινούργια για το SE, την αγόρασα κατα λάθος από το amazon! Δεν είδα το SE :lol:

 

Όποιος θέλει ας μου στείλει μήνυμα!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...