Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμεις επιφυλασσουμε καλυτερη εκπληξη.

Αναβαλουμε επ αοριστον την παραγγελια ενος ακομα.

 

Εκεινο δε το ενα που περιμενουμε απο το lightinthebox, αν ποτε ερθει με τους γελοιους που εμπλεξα, θα παρει custom pie και αντε γεια.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο banggood στα ΜΗ global αναφέρεται για Μη ota upgrade, στα global (με μεγαλύτερη τιμή φυσικά) δεν αναφέρει τίποτα!!! Προφανώς θέλει να προστατεύσει υποψήφιους αγοραστές από ενδεχόμενο brick!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood στα ΜΗ global αναφέρεται για Μη ota upgrade, στα global (με μεγαλύτερη τιμή φυσικά) δεν αναφέρει τίποτα!!! Προφανώς θέλει να προστατεύσει υποψήφιους αγοραστές από ενδεχόμενο brick!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως είναι αποφασισμένο να μη δίνει ota updates σε unlocked συσκευές η xiaomi. Λογικά θα το μάθουμε σε λίγο καιρό, αλλά σίγουρα δεν το γράφει προληπτικά για το φόβο brick. Κάτι παραπάνω ξέρουν οι Κινέζοι...

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως πολλές παραξενιές βγάζουν τελευταία

Να ξέρουν πάντως ότι ο κόσμος τα παίρνει γιατί γενικά ήταν εύκολα στο πείραγμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως πολλές παραξενιές βγάζουν τελευταία

Να ξέρουν πάντως ότι ο κόσμος τα παίρνει γιατί γενικά ήταν εύκολα στο πείραγμα

Ο κόσμος τα παίρνει γιατί είναι φθηνά και αξιόπιστα αρκετά. Η μεγάλη πλειοψηφία τουλάχιστον.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, όντως η ποιότητα των φωτογραφιών έχει πέσει με την miui10? Αφορά όλες τις λήψεις η μόνο τις νυχτερινές? Ρωτάω γιατί πέρασα την miui10 κατευθείαν μόλις το απέκτησα και δεν πρόλαβα να συγκρίνω το πριν με το μετά.(global version)

Επίσης έχει παρατηρήσει κανείς αρκετά μειωμένη ένταση στη μουσική μέσω ακουστικών?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται να μιλάμε για κινητό το 2018 και να έχουμε θέματα υπερθερμανσεων.. Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτι;

Όχι μόνο σε gaming με το οποίο δεν ασχολούμαι, αλλά σε multitusking.. Και ίσως έντονο multitasking..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται να μιλάμε για κινητό το 2018 και να έχουμε θέματα υπερθερμανσεων.. Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτι;

Όχι μόνο σε gaming με το οποίο δεν ασχολούμαι, αλλά σε multitusking.. Και ίσως έντονο multitasking..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέματα με θέρμανση.. ίσα ίσα θα έλεγα, ίσα που ζεστενεται με οποιοδήποτε χρήση
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα ένα παιχνίδι κ όταν ξεκινάει μου βγάζει μια ειδοποίηση "επιτάχυνση παιχνιδιού". Γνωρίζετε τι είναι αυτό;;

 

Αν πας στο app "Ασφάλεια", κάτω κάτω θα δεις ένα μεγάλο παράθυρο που λέει "ενισχυτής ταχύτητας παιχνιδιών" , πλέον είναι προεπιλεγμένο για κάθε game. Ουσιαστικά αυτό που κάνει είναι να κόβει τα apps από πίσω,ενώ έχει και επιλογή για boost δικτύου για το παιχνίδι δηλαδή δίνει υποτίθεται όλους τους πόρους του νετ στο παιχνίδι για καλύτερα ms και πιο stable. Παρόλα αυτά εμένα μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις και δεν εχω βρει τρόπο να κόψω του messenger πχ αν και το ρυθμίζω μέσω messenger πλεον. Αντικειμενικά πάντως είναι τόσο τούμπανο ο επεξεργαστής που δεν χρειάζεται κανέναν ενισχυτή :P

Ο ενισχυτής αυτός υπήρχε από το Miui 9 αλλά τώρα έγινε προεπιλογή σε κάθε παιχνίδι στην 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://megaurl.in/JYHw1

Link για Gcam

 

Πηγή

https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/themes/root-google-camera-mod-bug-fixes-mi-8-se-t3845554

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίεργο μου φαίνεται να μιλάμε για κινητό το 2018 και να έχουμε θέματα υπερθερμανσεων.. Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτι;

Όχι μόνο σε gaming με το οποίο δεν ασχολούμαι, αλλά σε multitusking.. Και ίσως έντονο multitasking..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα θέμα υπερθέρμανσης,ναι φτάνει 40+ στην φόρτιση αλλά ακόμη και σε gaming(που είναι ο,τι πιο βαρύ μπορείς να επιχειρήσεις) δεν έχει θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα, όντως η ποιότητα των φωτογραφιών έχει πέσει με την miui10? Αφορά όλες τις λήψεις η μόνο τις νυχτερινές? Ρωτάω γιατί πέρασα την miui10 κατευθείαν μόλις το απέκτησα και δεν πρόλαβα να συγκρίνω το πριν με το μετά.(global version)

Επίσης έχει παρατηρήσει κανείς αρκετά μειωμένη ένταση στη μουσική μέσω ακουστικών?

 

Για τα ακουστικά δεν μπορώ να σου απαντήσω. Για τις φωτό εγώ προσωπικά δεν είδα διάφορες. Ναι έχει καποια bugs στο iso πχ ,αλλά κατεβάζεις Gcam και ξεμπερδεψες σχετικά με τις βραδινές. Αυτή τη στιγμή έχω 3 apps συνολικά και συγκρίνω διάφορες. Όλα πάντως λειτουργούν συμπληρωματικά άλλο κάνει το ενα καλύτερο, ένα άλλο app κάτι άλλο.

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική τιμή για το 256 μοντέλο

 

c94a3bbdf1e4f454022d7a0d80658ab6.jpg

 

Κάπου εδώ είδα έχει κουπόνι και βγαίνει στα 403€

https://www.facebook.com/Couponoffers-from-China-230722604385877/

Link to comment
Share on other sites

Το 256gb δεν βγαίνει σε global version με ότι αυτό συνεπάγεται.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά υπάρχει καμία έκδοση της Google camera να μην δείχνει τα χρώματα σαν αναιμικά??? Επίσης να δουλεύει και το βίντεο παίζει? Αυτή που έχω ναι μεν είναι λίγο καλύτερη απτην στοκ σε νυχτερινές, τα χρώματα όμως είναι ξεθωριασμενα τελείως και το βίντεο δεν δουλεύει..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά υπάρχει καμία έκδοση της Google camera να μην δείχνει τα χρώματα σαν αναιμικά??? Επίσης να δουλεύει και το βίντεο παίζει? Αυτή που έχω ναι μεν είναι λίγο καλύτερη απτην στοκ σε νυχτερινές, τα χρώματα όμως είναι ξεθωριασμενα τελείως και το βίντεο δεν δουλεύει..

 

Δοκίμασες αυτή που έστειλα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτή που έστειλα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Έφτιαξε και Δουλεύουν σχεδόν όλα εκτός του πορτρέτου.. Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις? Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτή που έστειλα παραπάνω;
Δεν δουλεύει το hdr+ σε αυτή την εφαρμογή που ανέβασες, απλές φωτογραφίες τραβάει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το hdr+ σε αυτή την εφαρμογή που ανέβασες, απλές φωτογραφίες τραβάει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα το είδα και εγώ αυτό που λες. Όντως δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε το πρώτο reboot από το πουθενά ενώ δούλευα το fb. Αν και κατηγόρησα την σάπιοεφαρμογη, μετά το reboot έγραψε ότι το find device έκλεισε απρόσμενα. Ίσως να θέλει ένα reset μετά το update στη 10 που δεν έχω κάνει ακόμα.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...πως μπορώ να βάλω το face unlock στην συσκευή μου?δεν το βρίσκω στης ρυθμίσεις... είμαι με miui 10 global rom...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...πως μπορώ να βάλω το face unlock στην συσκευή μου?δεν το βρίσκω στης ρυθμίσεις... είμαι με miui 10 global rom...
Άλλαξε περιοχή, βάλε Γαλλία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε περιοχή, βάλε Γαλλία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υποτίθεται ότι θα έβαζαν όλες τις χώρες με την 10;

 

Πώς κλειδώνω την εικόνα φόντου να μη γλιστράει όπως σκρολαρω τις σελίδες με τις εφαρμογές;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Μάλλον απορρίπτω το pocophone λόγω έλλειψης NFC και netflix HD.

Αυτό το μοντέλο, έχει κανένα "περίεργο" θέμα; Πχ διαβάζω ότι το face recognition δουλεύει σε 5 χώρες. Έτσι είναι; Έχει κανένα άλλο κλείδωμα, έλλειψη (ιδίως με το nfc).

 

Βλέπω στο aliexpress διάφορες εκδόσεις, φαντάζομαι ψάχων για την global;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...