Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι αν έχει κάποιος το 5Τ δεν συντρέχει απαραίτητος λόγος για αλλαγή... Εκτός από εμάς που έχουν το μικρόβιο της αλλαγής... Είχα αποφασίσει από πριν να πουλήσω το 5Τ για να πάρω το 6 πχ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δικιο σε αυτά που λες. Αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί η Oneplus με αυτές τις εταιρείες που λες.

Και νομίζω ότι αυτό που κάνει είναι σχετικά τίμιο από την άποψη ότι γνωρίζουμε ότι προς τον Νοέμβριο θα βγει η Τ έκδοση και θα είναι μια αναβαθμισμένη έκδοση της βασικής.

 

Ναι δεν παει ετσι ομως γιατι οταν με το καλο βγει το 6Τ θα εχει πεσει η τιμη των γνωστων εταιρειων/ναυαρχιδων αρα εκει η συγκριση θα ειναι αναποφευκτη.

 

Το καλυτερο θα ηταν να κυκλοφορουσε μια πληρη συσκευη τον χρονο(αντε και μια mid range τυπου Oneplus X)και αργοτερα τις γιορτες ας εκανε μειωση τιμης 100ευρω στην συσκευη αυτη για να ειναι ανταγωνιστικη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι αν έχει κάποιος το 5Τ δεν συντρέχει απαραίτητος λόγος για αλλαγή... Εκτός από εμάς που έχουν το μικρόβιο της αλλαγής... Είχα αποφασίσει από πριν να πουλήσω το 5Τ για να πάρω το 6 πχ...

 

Αυτος που εχει το μικροβιο θα παει απο mate 10 pro σε p20 pro δεν μιλαμε για αυτες τις περιπτωσεις αλλα γενικα για την ως τωρα πορεια της εταιρειας σε σχεση με τις υπολοιπες.

 

Και εγω σε αρκετα πραγματα την παω την Oneplus αλλα σε ορισμενα δυστηχως εχει μεινει εδω και καιρο πισω.

Ακομα και το μεγαλο της ατου που ειναι τωρα η χαμηλοτερη τιμη παει περιπατο τελη του χρονου.

 

Οχι οτι βεβαια δεν εχουμε και αλλες εταιρειες στον χωρο που δεν ειναι στην κοσμαρα τους τιμολογιακα οπως η HTC,Sony,LG,blackberry,Motorola αλλα γιαυτο και εχουν τις ζημιες που εχουν καθε χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο έχω ξαναπεί νομίζω για τις τιμές... Καλώς οι κακώς τις καθορίζουν οι «μεγάλοι» της αγοράς... Όταν όλοι λοιπόν κάθε χρόνο κάνουν μία αύξηση από 50€ έως 100€ είναι αδύνατον η OnePlus να κολλήσει στα 400€... Άλλωστε μην ξεχνάμε πως εδώ και τρία μοντέλα η τιμή είναι ίδια σχεδόν

(OP5->499€, 5Τ->499€, 6->519€)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο έχω ξαναπεί νομίζω για τις τιμές... Καλώς οι κακώς τις καθορίζουν οι «μεγάλοι» της αγοράς... Όταν όλοι λοιπόν κάθε χρόνο κάνουν μία αύξηση από 50€ έως 100€ είναι αδύνατον η OnePlus να κολλήσει στα 400€... Άλλωστε μην ξεχνάμε πως εδώ και τρία μοντέλα η τιμή είναι ίδια σχεδόν

(OP5->499€, 5Τ->499€, 6->519€)...

 

Ναι αλλα οι μεγαλοι προσφερουν και πραγματα.

 

Το Oneplus6 απο το 5τ περαν του επεξεργαστη τι ακριβως προσφερει?

Λιγο καλυτερη καμερα και notch?

 

Και μην μου πεις γιατι το συγκρινω με το 5Τ,γιατι αυτο εβγαλε η εταιρεια σαν τελευταιο της μοντελο.

Ας ειχε βγαλει μονο το Oneplus5 να σου ελεγα οτι ξερεις σου προσφερει αισθητα καλυτερη καμερα και την νεα αναλογια οθονης πχ(αρα και δακτυλικο στο πισω μερος).

Splashproof ηταν και το 5t δεν μου λεει κατι.

 

Τελος μην ξεχνας οτι και η Huawei πχ δεν εχει micro sd υποστηριξη,αλλα τα βασικα μοντελα των ναυαρχιδων της ειναι 128gb,ή στις υπολοιπες εταιρειες προσφερουν 64gb μεν αλλα με micro sd υποστηριξη δε.

Γιαυτο και δεν ανεβαζει την τιμη της γιατι κυριολεκτικα κοβει απο παντου.

 

Ενα αλλο που δεν μαρεσει με το Oneplus 6 ως τωρα ειναι για ποιο λογο ενω οι youtubers το εχουν το κινητο 1 εβδομαδα τωρα,ολοι ανεβασαν video τυπου first impressions και κανεις δεν ανελυσε τα της καμερας επειδη λεει δεν τον αφηνει η εταιρεια(αφου τα video ανεβηκαν ουτως ή αλλως μετα το event)......

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο που δεν μαρεσει με το Oneplus 6 ως τωρα ειναι για ποιο λογο ενω οι youtubers το εχουν το κινητο 1 εβδομαδα τωρα,ολοι ανεβασαν video τυπου first impressions και κανεις δεν ανελυσε τα της καμερας επειδη λεει δεν τον αφηνει η εταιρεια(αφου τα video ανεβηκαν ουτως ή αλλως μετα το event)......

εχω την εντπωση πως ειπαν οτι δεν τους επετρεψαν να ανεβασουν φωτο/βιντεο γιατι οι συσκευες που δωθηκαν δεν ειχαν final software.

 

οπως και να εχει σε 5-10 μερες που θα αρχισει να πωλειται κανονικα, θα δουμε απειρες φωτο και βιντεο. Πλεον δεν μπορει να μεινει τιποτα κρυφο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την τιμή μιλούσα... Κανείς από τους μεγάλους δεν κάνει καμία φοβερή προσθήκη κάθε χρόνο ώστε να δικαιολογεί την αύξηση 50-100 ευρώ που βλέπουμε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντπωση πως ειπαν οτι δεν τους επετρεψαν να ανεβασουν φωτο/βιντεο γιατι οι συσκευες που δωθηκαν δεν ειχαν final software.

 

οπως και να εχει σε 5-10 μερες που θα αρχισει να πωλειται κανονικα, θα δουμε απειρες φωτο και βιντεο. Πλεον δεν μπορει να μεινει τιποτα κρυφο.

 

Εγω παλι φοβαμαι οτι το κανουν αυτο μηπως και τα τελικα αποτελεσματα δεν ειναι αυτα που περιμενουν πολλοι.

Ακομα και το νεο οτι το OIS λειτουργει μονο στην 1 καμερα και μονο για φωτογραφιες με ψιλο προβληματιζει.

 

Επισης οπως ειπαν και αρκετοι youtubers αυτο το ''splashproof''δεν μου γεμιζει το ματι.

 

Και το πρωτο Pixel ηταν πληρως αδιαβροχο αλλα τουλαχιστον η εταιρεια του εδωσε πιστοποιηση IP53.

Οχι οτι λεει πολλα ο εν λογω αριθμος,αλλα τουλαχιστον ειναι μια επισημη πιστοποιηση ακομα και οταν ειναι τοσο χαμηλη.

 

Αυτο της Oneplus οτι ειναι water resistant το κινητο επειδη το λενε αυτοι δεν μου αρεσει καθολου.

Μια απο τα ιδια και με την usb type c θυρα που ειναι usb 2.0.

 

Για εταιρεια που μου διαφημιζει το never settle και speed you need που γελαει και ο Alex ειναι το λιγοτερο αστειο.

 

To LG G6 υποστηριζει usb 3.0 ταχυτητες με snap821...

 

Και επειδη εχουμε φτασει σε ενα σημειο που το android εχει ωριμασει τοσο πολυ που δεν χρειαζομαστε πλεον τον τελευταιο snapdragon επεξεργαστη,και η τιμη των 520+ευρω δεν ειναι και λιγη,σκεφτομαι ποσες παραχωρησεις κανει καποιος για να εχει τις οποιες ευκολιες του Oneplus δηλαδη oxygen os,notification led και slider ειδοποιησεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ για την τιμή μιλούσα... Κανείς από τους μεγάλους δεν κάνει καμία φοβερή προσθήκη κάθε χρόνο ώστε να δικαιολογεί την αύξηση 50-100 ευρώ που βλέπουμε...

 

Κανεις απο τους μεγαλους δεν κανει γιατι ηδη προσφερουν ποσα πραγματα στις προηγουμενες συσκευες.Γιαυτο και αρκετος κοσμος αναβαθμιζει καθε 2+χρονια πλεον γιατι βλεπει μικρες διαφορες μεταξυ των μοντελων καθε χρονο.

 

Οταν για παραδειγμα η Samsung σου εχει το κορυφαιο panel απο εποχες S6 τι τεραστιες διαφορες να δεις στα επομενα μοντελα στην οθονη.Η οταν σου προσφερει απο το S7 ασυρματη φορτιση και αδιαβροχοποιηση?

 

Το ιδιο και η Huawei.Οταν σου προσφερει στο mate 10 pro αδιαβροχοποιηση και στερεο ηχεια και 4000 μπαταρια και IR blaster και amoled οθονη,τι το διαφορετικο να δει καποιος στο p20 pro?Αναγκαστικα μονο στην καμερα λιγες διαφορες και μετα στο επομενο mate τον πιο καινουργιο επεξεργαστη και παλι τις διαφορες που θα εχει στην καμερα(κυριως στο video).

 

Τα ιδια και σε LG/HTc μερια φυσικα αλλα και στο Pixel 3 οταν με το καλο βγει.

 

Και το Mate 10 pro ηδη παιζει στα χρηματα του Oneplus https://www.skroutz.gr/s/12746288/Huawei-Mate-10-Pro-Dual-128GB.html

 

Βεβαια ναι το Oneplus εχει τα δικα του μικρα καλουδια που αξιζουν οπως ανεφερα και παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε πάλι

Διαθέσιμο το λευκό σε 16 μέρες

:(

 

το παραχεσανε.. θα παραγγειλουμε μαυρο αναγκαστικα κα θα περιμενουμε καμια 10αρια μερες να παραλαβουμε με τον κακο χαμο που θα γινετε.. αφου θα πλακωσουμε ολοι μαζι....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε πάλι

Διαθέσιμο το λευκό σε 16 μέρες

:(

 

Ουτε σε αυτο εχεις επιλογη αν θελεις το φθηνοτερο 6/64 μοντελο δυστηχως.

 

Οποιος θελει για παραδειγμα midnight black ή λευκο op6 6/64 αναγκαστικα θα πληρωσει παραπανω και ας μην χρειαζεται την παραπανω ram/χωρο.

 

Τα never settle της εταιρειας δυστηχως :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν παει ετσι ομως γιατι οταν με το καλο βγει το 6Τ θα εχει πεσει η τιμη των γνωστων εταιρειων/ναυαρχιδων αρα εκει η συγκριση θα ειναι αναποφευκτη.

 

Το καλυτερο θα ηταν να κυκλοφορουσε μια πληρη συσκευη τον χρονο(αντε και μια mid range τυπου Oneplus X)και αργοτερα τις γιορτες ας εκανε μειωση τιμης 100ευρω στην συσκευη αυτη για να ειναι ανταγωνιστικη.

 

 

Εδω θα διαφωνήσω μαζί σου .

 

Νομιζω οτι η εταιρεια θελει να βγαζει premium συσκευες. Να σου θυμησω ότι το oneplus X το είχε βγάλει αντιγράφωντας στην ουσία μια κίηση της Apple να βγάλει ένα φθην'ο iPhone.

 

Ειναι όντως εκνευριστικο που δεν υπάρχουν reviews. Στην ουσία όσοι αγοράσουμε day 1 θα είμαστε κάτι σαν πειραματοζωα

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ειναι όντως εκνευριστικο που δεν υπάρχουν reviews. Στην ουσία όσοι αγοράσουμε day 1 θα είμαστε κάτι σαν πειραματοζωα

 

Γιαυτο και περιμενω να δω reviews για το κινητο,αλλιως ενα ακριβοτερο 5τ με notch δεν θα το πληρωνα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Τί να δείτε βρε παιδιά... Αφού όλες οι συσκευές της πάνε αέρα. Στα της κάμερας έχει καλύτερα χαρακτηριστικά σίγουρα το 6 στο δε design οι αλλαγές είναι εμφανέστατες. Το notch είναι notch ευτυχώς υπάρχει επιλογή on off ο επεξεργαστής πάνω κάτω τα ίδια...του χρόνου θα έχουμε τον 7αρη σε λιθογραφία. Οπότε ένα ακόμη πιο σύγχρονο look με διαφορετικά υλικά και περισσότερες χρωματικές επιλογές αρχικά σε συνδυασμό με ois ,οι έχοντες τι 5Τ ανανεώνουν τα χρήματα τους οι υπόλοιποι επιλέγουν μια από τις καλύτερες συσκευές της αγοράς....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τί να δείτε βρε παιδιά... Αφού όλες οι συσκευές της πάνε αέρα. Στα της κάμερας έχει καλύτερα χαρακτηριστικά σίγουρα το 6 στο δε design οι αλλαγές είναι εμφανέστατες. Το notch είναι notch ευτυχώς υπάρχει επιλογή on off ο επεξεργαστής πάνω κάτω τα ίδια...του χρόνου θα έχουμε τον 7αρη σε λιθογραφία. Οπότε ένα ακόμη πιο σύγχρονο look με διαφορετικά υλικά και περισσότερες χρωματικές επιλογές αρχικά σε συνδυασμό με ois ,οι έχοντες τι 5Τ ανανεώνουν τα χρήματα τους οι υπόλοιποι επιλέγουν μια από τις καλύτερες συσκευές της αγοράς....

 

Δεν καταλαβες το σκεπτικο μου αγαπητε στο παραπανω.

Οταν λεω οτι δεν θελω να δω ενα Oneplus5t με notch εννοω οτι απο το προηγουμενο κινητο της που ειναι αυτο,να δω και καμια αξιοσημειωτη διαφορα περαν του Notch.Γιατι και στο 5t εβαλε μια καμερα ειδικα για νυχτερινες ληψεις(που αρα θα επρεπε να κανει παπαδες)αλλα το αποτελεσμα απλα δεν(για δεδομενα εξτρα καμερας για αυτη την χρηση).Γιαυτο περιμενω τα reviews και το τονιζω αυτο επειδη αναφερθηκε πιο πανω κατι για αγορα στα τυφλα.

 

Επισης το dxomark που βλεπαμε πιο παλια που χαθηκε?https://www.techgear.gr/oneplus-6-dxomark-poster-reveal-date-136503/

 

Αν εχει αξιοσημειωτη διαφορα στην καμερα οπως ειχε το Mi Mix 2s απο το 2 τουλαχιστον να πεις οτι επ τουλαχιστον εχει επιτελους αξιολογη καμερα σε σχεση με πιο παλια,αρα συμβιβαζομαι με ολα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω; αν παραγγείλουμε Τρίτη στο μπαμ θα το έχουμε μέχρι Παρασκευή;;

 

2 με 3 μέρες κάνουν οπότε φαντάζομαι πως ναι

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα διαφωνήσω μαζί σου .

 

Νομιζω οτι η εταιρεια θελει να βγαζει premium συσκευες. Να σου θυμησω ότι το oneplus X το είχε βγάλει αντιγράφωντας στην ουσία μια κίηση της Apple να βγάλει ένα φθην'ο iPhone.

 

Ειναι όντως εκνευριστικο που δεν υπάρχουν reviews. Στην ουσία όσοι αγοράσουμε day 1 θα είμαστε κάτι σαν πειραματοζωα

 

Μην ξεχνάμε ότι έχουμε και περιθώριο 14 ημερών να το επιστρέψουμε σε περίπτωση που το μετανιώσουμε και να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω.

Πέρυσι με το oneplus 5 το έκανα λόγω jello efect και με το που το έστειλα(εννοείται με δικά τους μεταφορικά) σε μια εβδομάδα πήρα τα λεφτά μου πίσω

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε ότι έχουμε και περιθώριο 14 ημερών να το επιστρέψουμε σε περίπτωση που το μετανιώσουμε και να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω.

Πέρυσι με το oneplus 5 το έκανα λόγω jello efect και με το που το έστειλα(εννοείται με δικά τους μεταφορικά) σε μια εβδομάδα πήρα τα λεφτά μου πίσω

 

Αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω. Να αγοράσω μια συσκευή που την περιμένω πως και πως , και να πρέπει να την επιστρέψω γιατί έχει κάτι που με χαλάει.

 

 

Θυμάμαι που με το jello effect που είχε γίνει χαμός και πολλά παιδιά τα επέστρεψαν. Από κανέναν βέβαια δεν ακούστηκε το παραμικρό παράπονο για την διαδικασία επιστροφής ;)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνία με την oneplus τιμες sar eu

Head :1,33

Body: 1,38

 

Πάλι αρκετό SAR το OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνία με την oneplus τιμες sar eu

Head :1,33

Body: 1,38

Για όνομα του Θεού, τουλάχιστον το head να ήταν χαμηλό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το oneplus 6 θα έχει κανονικά υποστηρίξη για netflix hd (από τις ερωταπαντήσεις σήμερα στο Ama του forums.oneplus.net)
Link to comment
Share on other sites

Πάλι αρκετό SAR το OnePlus.
αυτο κοιτούσα και γω και εκανα σύγκριση με το s7 edge που εχω και ειναι αρκετα μεγαλο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε μια μέρα παραπάνω.. από 2 που ήταν πήγε στις 3 μέρες......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

 

Ποιά θήκη θα πάρετε? Το προστατευτικό που έχει μπροστά η συσκευή είναι tempered glass ? Κάνει δουλειά ή καλύτερα να το αντικαταστήσουμε με tempered glass?

 

Σκεφτόμουν να πάρω και ένα έξτρα καλώδιο , just in case. Το θεωρείται υπερβολή?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...