Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτι μου λεει οτι εντός του 24ωρου θα έχουμε review απο dxomark.com

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και το 6Τ να εχει στερεο ηχεια και ασυρματη φορτιση, σε καμερα και οθονη(πιθανως και μπαταρια)θα παραμεινει πανω κατω ιδιο.

Και αυτο φυσικα γιατι 6Τ λεγεται και οχι 7.

Επισης και το 6Τ με android 8.1 θα κυκλοφορησει γιατι δεν θα εχει λογικη να βγει με android 9 και να παρει 2 αναβαθμισεις(μεχρι android 11) απο το 6ρι με το ιδιο hardware και τα δυο(που θα μεινει στο 10).

 

Το Mate 10 pro δεν το ανεφερα,ουτε σαν πιο γρηγορο κινητο(που δεν ειναι και λογικο μιας και εχει δικο του skin+πιο παλιο επεξεργαστη).

Το ανεφερα για να τονισω οτι ακομα και στην Ελλαδα στα χρηματα του 6 πλεον εχεις βαρβατες επιλογες,ακομα και στο κομματι της καμερας.

Σε καποια πραγματα προφανως και χανει απο τα Oneplus,αλλα σε πολλα αλλα(στερεο ηχεια,αδιαβροχοποιηση,Ir blaster,μπαταρια και πιθανως και φωτογραφικη)ειναι καλυτερο.

Ο μονος λογος που προσωπικα ακομα κοιταζω σε Oneplus,ειναι γιατι στα κινητα των 2 μεγαλων εταιρειων(Samsung,Huawei)δεν ειναι το θεμα ποτε παιρνουν τις μεγαλες αναβαθμισεις.Ειναι που και να τις παρουν καθε φορα οι περισσοτεροι ειναι με το χερι στην καρδια για την αποδοση της συσκευης τους.

Ποσες φορες ειναι που εχουμε διαβασει για προβληματα μπαταριας και bugs σε samsung και huawei?

Αυτα ειναι που δεν μαρεσουν καθολου,ακομα και απλη χρηση φυσικα να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εριξα την παραγγελια για το μικρο βεβαια θα αργησω να το δω μιας και θα ειμαι εξωτερικο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οτι και να λετε μερικοι εγω την καμερα για τις απαιτησεις μου την βρισκω τζαματη...!!

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.in/oneplus-6

 

στην ινδια ανοιξαν ...αντε να δουμε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει πάνω από 10 ριβιου σήμερα και κάποια συγκριτικά της κάμερας έχω μείνει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος. Η αναβάθμιση από το πρώτο one που έχω θα είναι τεραστίων διαστάσεων σε όλους τους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει πάνω από 10 ριβιου σήμερα και κάποια συγκριτικά της κάμερας έχω μείνει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος. Η αναβάθμιση από το πρώτο one που έχω θα είναι τεραστίων διαστάσεων σε όλους τους τομείς.

 

Το πήρα και εγώ απόφαση για μετάβαση από S8+

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει πάνω από 10 ριβιου σήμερα και κάποια συγκριτικά της κάμερας έχω μείνει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος. Η αναβάθμιση από το πρώτο one που έχω θα είναι τεραστίων διαστάσεων σε όλους τους τομείς.

 

Εσύ θα πάθεις πολιτισμικό σοκ(με την καλή έννοια, για να μην παρεξηγηθώ) :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπω ωραία πραγματάκια με vs s9+ :)

Ποια είναι τα ωραία πράγματα; είναι πίσω παντού το 1+ και μάλιστα με διαφορά τεράστια (στα lowlight δεν υπάρχει καν επαφή) .Οπως το περίμενα μια μέτρια κάμερα ακριβώς όπως ηταν του 5t. Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Όποιος βέβαια την βρίσκει σούπερ για τα στάνταρ του τότε δεν θα έχει κανένα παράπονο.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με το auto focus το Oneplus απο οτι βλεπω.Επισης οι low light φωτογραφιες απο Supersaf,και ειδικα το ρομποτακι υστερουν αρκετα.

Το δε ρομποτακι στην περιπτωση του Oneplus ειναι αδυνατο να το ξεχωρισεις.

 

Τελος η μπαταρια του δυστηχως ειναι κατωτερη απο του 5τ,οχι πολυ αλλα ειναι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με το auto focus το Oneplus απο οτι βλεπω.Επισης οι low light φωτογραφιες απο Supersaf,και ειδικα το ρομποτακι υστερουν αρκετα.

Το δε ρομποτακι στην περιπτωση του Oneplus ειναι αδυνατο να το ξεχωρισεις.

 

Τελος η μπαταρια του δυστηχως ειναι κατωτερη απο του 5τ,οχι πολυ αλλα ειναι.

 

μπορείς να βάλεις σε παρακαλώ το λινκ που το είδες αυτό

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις σε παρακαλώ το λινκ που το είδες αυτό

 

Πολυ ευχαριστως αν και αναφερθηκε και πιο πισω και μισο λεπτο να βαλω και timestamp για να δεις σε τι ακριβως αναφερομαι.

 

 

Στο δευτερο λεπτο εχει το θεμα με το auto focus.

Και στο 7:25 εχει τις φωτογραφιες σε low light .

Αυτο που ξενερωσα την ζωη μου ειναι στο 7:50 με το ρομποτακι που η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκατε ένα βίντεο που είχε θέμα με το focus και βγήκε το πόρισμα ότι έχει ελαττωματικό focus.

Μην ξεχνάτε ότι έχει να πάρει updates ακόμα η camera.Για να πλησιάζει σε ποιότητα το S9+ μια χαρά είναι.

Για την μπαταριά οτι είναι χειρότερη απο 5T που το είδατε?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκατε ένα βίντεο που είχε θέμα με το focus και βγήκε το πόρισμα ότι έχει ελαττωματικό focus.

Μην ξεχνάτε ότι έχει να πάρει updates ακόμα η camera.Για να πλησιάζει σε ποιότητα το S9+ μια χαρά είναι.

Για την μπαταριά οτι είναι χειρότερη απο 5T που το είδατε?

Αυτό εννοείται πολλά θέματα θα λυθούν με τα update. Αλλά που ακριβός είδες ότι πλησιάζει το s9;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται πολλά θέματα θα λυθούν με τα update. Αλλά που ακριβός είδες ότι πλησιάζει το s9;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Δειτε και κανένα άλλο βίντεο μην κοιτάτε αυτά που σας συμφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

σας εδωσα 2 ενα που το βαζει στο νερο ο τρελος αυτος και ενα αλλο σε συγκριση με καμερα >iphone x...

 

 

 

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και κανένα άλλο βίντεο μην κοιτάτε αυτά που σας συμφέρουν.
Μας συμφέρει; γιατί τι ήμαστε πωλητές Samsung; Αν έχεις κάποιο σημερινό βίντεο από σοβαρό youtuber ποσταρε το να το δούμε.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελια????

 

Ναι απο amazon Ιταλιας 23 του μηνα μαλλον θα το στειλουν.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μας συμφέρει; γιατί τι ήμαστε πωλητές Samsung; Αν έχεις κάποιο σημερινό βίντεο από σοβαρό youtuber ποσταρε το να το δούμε.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Ωρες ώρες αυτό απορώ και εγω. Γιατι μπαίνετε κάποιοι μέσα σε ένα φόρουμ για ένα κινητό που δεν σας ενδιαφέρει βρίσκεται τα αρνητικά και αρχίζετε το κράξιμο. Καμια συσκευή δεν είναι τέλεια ούτε το δικό σου.

Για βίντεο ψάξε και βρες μόνος σου αφού μπήκες στον κόπο να μας γράψεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και κανένα άλλο βίντεο μην κοιτάτε αυτά που σας συμφέρουν.

 

Δεν με συμφερει εμενα το video αυτο γιατι δεν εχω μετοχες στην Samsung.

 

Ειχα αναφερει πιο πισω οτι ειμαι υποψηφιος αγοραστης του κινητου και απο την στιγμη που σε γενικες γραμμες μιλαμε για ενα Oneplus5t με γυαλι και Notch περιμενω πολλα απο την καμερα μιας και στην ουσια ειναι το μονο πραγμα που μενει για να δουμε βελτιωσεις/αλλαγες απο την προηγουμενη σειρα.

 

Απο οσα review εχω δει το συμπερασμα ειναι το ιδιο για την καμερα. Good but not great.

 

Δεν θα παω να δωσω 560-600ευρω για ενα κινητο και να περιμενω με update να φτιαξουν τα οποια θεματα μπορει να εχει η καμερα.

 

Και αυτο για το auto focus το εχω δει να ξανααναφερεται και απο αλλους.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν με συμφερει εμενα το video αυτο γιατι δεν εχω μετοχες στην Samsung.

 

Ειχα αναφερει πιο πισω οτι ειμαι υποψηφιος αγοραστης του κινητου και απο την στιγμη που σε γενικες γραμμες μιλαμε για ενα Oneplus5t με γυαλι και Notch περιμενω πολλα απο την καμερα μιας και στην ουσια ειναι το μονο πραγμα που μενει για να δουμε βελτιωσεις/αλλαγες απο την προηγουμενη σειρα.

 

Απο οσα review εχω δει το συμπερασμα ειναι το ιδιο για την καμερα. Good but not great.

 

Δεν θα παω να δωσω 560-600ευρω για ενα κινητο και να περιμενω με update να φτιαξουν τα οποια θεματα μπορει να εχει η καμερα.

 

Και αυτο για το auto focus το εχω δει να ξανααναφερεται και απο αλλους.

Ολοι οι κατασκευαστές το κάνουν αυτό με τα updates οπότε δεν είναι κατι καινουριο. Ναι για αναβάθμιση απο 5τ οχι δεν αξίζει έγω από την αλλη είχα το 5 οπότε θα την κάνω. Οσο για το focus θα σου πω όταν παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...