Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το oneplus 6 θα έχει κανονικά υποστηρίξη για netflix hd (από τις ερωταπαντήσεις σήμερα στο Ama του forums.oneplus.net)

 

Για Netflix HDR γνωρίζουμε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αρκετό SAR το OnePlus.
Τραγικό σε συσκευές του 2018 Αυτά τα νούμερα...οτιδήποτε πάνω από 1.0

Δλδ όσες οι συσκευές ειδικά αυτής της κατηγορίας τιμής έχουν κάτω από 1.0 δεν πιάνουν σήμα..?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό σε συσκευές του 2018 Αυτά τα νούμερα...οτιδήποτε πάνω από 1.0

Δλδ όσες οι συσκευές ειδικά αυτής της κατηγορίας τιμής έχουν κάτω από 1.0 δεν πιάνουν σήμα..?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως αυτό μου έβαλε φρένο για την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά επισημο σερβις εχουν. Απλά ειναι κεντρικό σερβις για ολη την περιοχη ΕΜΕΑ. Δεν καταλαβαινω την αναγκη υπαρξης τοπικου μαγαζιου. H καθε εταιρια το ρυθμιζει οπως αυτη θεωρει καλυτερα. Σημασια εχει να εξυπηρετει σωστα τον πελατη. Και σε αλλες εταιριες με παρουσια κιολας στην Ελλάδα, παλι εξω εφευγαν για επισκευη τα προιοντα (sony computers)
Και αυτό ήταν καλό;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

https://oneplus.re-teck.com/oneplus/takeback/estimateModel?UID=5241656091526682605803

 

Μετραει για Oneplus 5 128αρι που πηρα απο Banggood; Εαν ναι, αξιζει και με το παραπανω! 280 ευρω εκπτωση!

 

Το κουφο ειναι οτι εαν γυρισεις το 5Τ 128αρι σου δινει μονο 220 ευρω.. Περιεργο.

Γνωριζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πάντος ακομα στο youtube δεν εχω δεν camera samples απο τους γνωστούς youtubers. αυτα που εχουν ανεβάσει δεν μου φαίνονται τις προκοπής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντος ακομα στο youtube δεν εχω δεν camera samples απο τους γνωστούς youtubers. αυτα που εχουν ανεβάσει δεν μου φαίνονται τις προκοπής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστηχως δεν εχει ανεβει τιποτα και υποθετω οτι τα αφηνουν για τελευταια στιγμη. Νομιζω οτι ο περισσοτερος κοσμος ειναι αυτος που περιμενει να δει κυριως στο κομματι της καμερας πως τα παει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σιγα σιγα πο εμφανιζονται τα reviews για τα νεα ακουστικα αρα θελω να πιστευω οτι απο Δευτερα θα δουμε και τα αναλυτικα reviews για το Oneplus6.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό σε συσκευές του 2018 Αυτά τα νούμερα...οτιδήποτε πάνω από 1.0

Δλδ όσες οι συσκευές ειδικά αυτής της κατηγορίας τιμής έχουν κάτω από 1.0 δεν πιάνουν σήμα..?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ τι ιδιο πίστευα αλλά το sar δεν σχετίζεται με την ποιότητα σήματος από ότι είχα δει σε μια έρευνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζουν foto samples οι reviewers για να είναι πάλι έκπληξη για αυτούς που θα το αγοράσουν.

Φοβάμαι πως θα είναι τα ίδια με το 5t με ois.

Το ότι πρόσθεσαν ois δεν σημαίνει πως η κάμερα του θα κάνει μαγικά.

Βέβαια είναι κάτι το οποίο δεν φημίζεται η 1+.

Εάν κάποιος έχει σε δεύτερη μοίρα την κάμερα και τον ενδιαφέρει όλο το υπόλοιπο πακέτο της 1+ με κλειστά τα μάτια η αγορά του.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζουν foto samples οι reviewers για να είναι πάλι έκπληξη για αυτούς που θα το αγοράσουν.

Φοβάμαι πως θα είναι τα ίδια με το 5t με ois.

Το ότι πρόσθεσαν ois δεν σημαίνει πως η κάμερα του θα κάνει μαγικά.

Βέβαια είναι κάτι το οποίο δεν φημίζεται η 1+.

Εάν κάποιος έχει σε δεύτερη μοίρα την κάμερα και τον ενδιαφέρει όλο το υπόλοιπο πακέτο της 1+ με κλειστά τα μάτια η αγορά του.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Λίγο πολύ και 'γω αυτό πιστεύω!

Πιστεύω αν η OnePlus είχε κάνει φοβερή δουλειά στην κάμερα του 6, θα το "διαφήμιζε" περισσότερο!

Όπως και να 'χεις σε λίγες μέρες θα υπάρχουν δείγματα από απλούς χρήστες και θα μάθουμε!

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα διαφημίστηκε στη παρουσίαση αρκετά, τι άλλο να λέγανε? βελτίωσαν το low light κ βαλαν ois με νέους φακούς

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Το σαρ για κάποιους όντως είναι αποτρεπτικός παράγοντας, τώρα τα υπόλοιπα δίκτυα wifi κτλπ εάν πειράζουν είναι άλλη παράγραφος και δεν ακυρώνει την ακτινοβολία του κινητού.τα ίδια να πω και για τα σαμμυ πλέον, άνω του 1'για το σώμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες να έλεγαν στην παρουσίαση ότι δεν είναι η καλή η κάμερα??

Θα σε πάω λίγους μήνες πίσω όταν παρουσίαζαν το 5t και πόσο αναφέρθηκαν στην κάμερα.

Τα αποτελέσματα στα χέρια μου ήταν απογοητευτικό με μηδαμινή βελτίωση τώρα 6 μήνες.

Γι'αυτό θα περιμένω κανά μήνα ίσως και λίγο παραπάνω για να δω τα reviews και να δω αν θα περιμένω το 6t.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αν όντως είναι αυτή η κάμερα του 6 τότε είναι πολύ χάλια. Αντί να γίνει καλύτερη είναι χειρότερη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι θα είναι γαμάτη η κάμερα του αλλά ας περιμένουμε κάποιο πιο σοβαρό βίντεο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι θα είναι γαμάτη η κάμερα του αλλά ας περιμένουμε κάποιο πιο σοβαρό βίντεο.

 

Γιατί το βίντεο μια χαρά σοβαρό το βλέπω γιατί το λες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι μέτρο σύγκρισης το βίντεο που ανεβάζει ο οποιοσδήποτε.

Έτσι την πατήσαμε και την προηγούμενη φορά.

Και οι αντικειμενικοί εδώ μέσα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.

Υπάρχουν κάποιοι YouTubers που είναι αντικειμενικοί σε αυτό που θα ανεβάσουν όπως έκαναν και στο 5t και μας έλεγαν πως είναι πραγματικά η κάμερα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι μέτρο σύγκρισης το βίντεο που ανεβάζει ο οποιοσδήποτε.

Έτσι την πατήσαμε και την προηγούμενη φορά.

Και οι αντικειμενικοί εδώ μέσα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.

Υπάρχουν κάποιοι YouTubers που είναι αντικειμενικοί σε αυτό που θα ανεβάσουν όπως έκαναν και στο 5t και μας έλεγαν πως είναι πραγματικά η κάμερα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Εντάξει δεν λέω ο καθένας βλέπει από την δική του σκοπιά ποια είναι τα σοβαρά βίντεο. Εγώ συνήθως τα βλέπω όλα και συγκρίνω τις διαφορές τους. Απλά αν το πάρεις στα χέρια σου και κάνεις μόνος σου δοκιμές εκεί θα δεις τι γίνεται ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

αμα ειναι αυτη η καμερα του 1+6 να ναι καλα η εταιρια που θα μας κανει να γελαμε κανα χρονο...

Ελπιζω οτι το βιντεο ειναι μουφα απο μικρο καναλι για τα views (το πιο πιθανο αλλωστε)

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Τελικά....... καμεράρα το 5Τ, όχι αστειά!! :p

Εντάξει, πέρα απ' την πλάκα είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα είναι (ή πως θα γίνει με τα πρώτα updates) η κάμερα του 6!

Δεν το κρύβω οτι μου άρεσε το 6αρι και σκέφτηκα να δώσω το 5Τ για να το πάρω, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική....... προς το παρών!!

Γλίτωσα και το μάλωμα με τη γυναίκα...!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι δεν θέλω πάλι να μπω σε αυτή την διαδικασία.

Η τωρινή κάμερα είναι μέτρια.

Τώρα θα μου πεις εάν θέλεις καλή κάμερα πάρε ένα pixel.

Σε γενικές γραμμές όμως το 5t με υπερκαλύπτει.

Είναι πολύ δυνατό κινητό και δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Όμως όταν δίνεις 550€ θέλω η κάμερα να είναι αξιοπρεπή και όχι γεμάτη με oil paint.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...