Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κάποιος σίγουρα ποια μέρα και ώρα Ελλάδος θα ξεκινήσουν οι παραγγελίες?

 

10:00 ΑΜ CEST λέει το site. Την τρίτη 11:00 ωρα Ελλάδος αν δεν κάνω λάθος

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως φαινεται το Ois ειναι μονο για φωτογραφιες.

Το eis έκανε πολυ καλή δουλειά πάντως στο 5αρι που είχα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εαν τον φίλο τον καλύπτει η LCD και η μπροστινή κάμερα και το γεγονος οτι αν πάθει κάτι το κινητό στον 1.5 χρόνο δε καλύπτεται από εγγύηση είναι μια καλή εναλλακτική του op6.

Απλα εγω θα τον συμβούλευα να δουλέψει ένα oneplus γιατί και από θέμα ταχύτητας αυτή τη στιγμή είναι το κορυφαίο Smartphone

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by casabel
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Σαρ μάθαμε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

USA head:1.2 body:0.68..

Δυστυχώς δεν το βρίσκω με τιμές ΕU...

Link to comment
Share on other sites

Σαρ μάθαμε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τιμές CE SAR:

 

Κοντά στο αυτί: 1330W/kg (10g)

Σώμα: 1380W/kg (10g)

 

 

 

Κλασικά ψήνεις ομελέτα :lol:

Να ναι καλά τα Bluetooth(όχι τυχαία έβγαλε extra αξεσουάρ η εταιρία :wink: )

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c01c49b8

Και Ευρωπαϊκές τιμές....

Πάντως την ημέρα της παρουσίασης είχα βρει μόνο USA τιμές, και σε σχέση με αυτές που βρήκα σήμερα ήταν πιο μικρές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλασικά ψήνεις ομελέτα :lol:

Να ναι καλά τα Bluetooth(όχι τυχαία έβγαλε extra αξεσουάρ η εταιρία :wink: )

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δυστυχώς για να έχεις όσο γινεται καλύτερο σήμα, ανεβαίνουν και οι τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Το eis έκανε πολυ καλή δουλειά πάντως στο 5αρι που είχα

 

To EIS όντως κάνει πολύ καλή δουλειά στα video. Και μερικές φορές καλύτερη από κινητά που έχουν OIS (δεν ξέρω πως δικαιολογείται αυτό τεχνικά).

Για τις φωτογραφίες όμως θέλεις OIS. Οπότε και στις φωτό να δουλεύει μόνο είναι ΟΚ για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάμερα είναι καλή (καλύτερη του Lumia 950XL που έχω ακόμα), τότε μπαίνει πρώτο στη λίστα για τη μετάβαση στο τρισκατάρατο Android :p:D:D

Θα μου λείψει η οθονάρα μου, όπως και η ασύρματη φόρτιση..

Α, και φυσικά σε λευκό ;)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

το λευκο θα ειναι διαθεσιμο μαζι με τα μαυρα η θα αργησει????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το λευκο θα ειναι διαθεσιμο μαζι με τα μαυρα η θα αργησει????

 

Απο 5 Ιουνίου αν δεν κάνω λάθος θα είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Απο 5 Ιουνίου αν δεν κάνω λάθος θα είναι διαθέσιμο.

 

αρα χτυπαμε μαυρο.... δεν μπορω να περιμενω τοσο....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για mirror black λέω εγώ 8/128

 

και γω επισης.....!! αυτο σκεφτομαι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο αρκετά χρόνια με το one plus one λεω να κανω την μετάβαση στο 6αρι.θα παω και εγω για το mirror black. Έχει όλα όσα ήθελα να έχει η επόμενη μου συσκευή και προπαντων την τιμή που ειλικρινα δεν περίμενα. (περίμενα άνω των 600 ευρώ) Πως να μην ξαναεμπιστευτω την συγκεκριμένη εταιρία αφού το one ακόμα δουλεύει αξιοπρεπεστατα;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο αρκετά χρόνια με το one plus one λεω να κανω την μετάβαση στο 6αρι.θα παω και εγω για το mirror black. Έχει όλα όσα ήθελα να έχει η επόμενη μου συσκευή και προπαντων την τιμή που ειλικρινα δεν περίμενα. (περίμενα άνω των 600 ευρώ) Πως να μην ξαναεμπιστευτω την συγκεκριμένη εταιρία αφού το one ακόμα δουλεύει αξιοπρεπεστατα;

 

Μία απο τα ίδια φίλε μου, και εγώ το one το έχω 4 σχεδόν χρόνια με μία αλλαγή μπαταρίας. Αλλά νομίζω θα προτιμήσω το midnight black :p

Link to comment
Share on other sites

midnight Μονοδρομος θεωρω και εγω...

Το σκεφτομαι σοβαρα πλεον...το S9+ ζηταει πολλα παραπανω λεφτα...Βεβαια μεχρι τον Ιουνιο ποτε δεν ξερεις

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Το S9+ ζηταει πολλα παραπανω αλλα προσφερει και διαφορετικα πραγματα και απευθυνεται και σε αναλογο κοινο,το ιδιο και το p20 pro ή και το pixel 2 xl.

Ακομα και ασυρματη φορτιση και στερεο ηχεια να εχει το 6τ στα 550-600ευρω,μεχρι τον Νοεμβριο θα εχουν πεσει τα προηγουμενα κινητα,και αρα παλι δεν θα αξιζει τοσο να το προτιμησει καποιος.

 

Προσωπικα θελω να δω συγκριση στο κομματι των καμερων για να ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

μη μπαίνεις σε αυτό το τριπακι φιλε.

Εχουν περάσει όλα τα oneplus απο τα χέρια μου και γενικά μου αρέσει η φιλοσοφία αυτής της εταιρειας. Πιέζει τον ανταγωνισμό να γίνεται καλύτερος και πιο φτηνός. Τα παράπονα για τη κάμερα τους έκαναν να βάλουν νέο φακό με ois όπως ζητούσαν όλοι. Στα υπόλοιπα το κινητό πέταγε έτσι κ αλλιώς. Νομιζω οτι αν έχει βελτιωθεί η κάμερα αισθητά είναι μια τρομερή επιλογή

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Πιέζει τον ανταγωνισμό να γίνεται καλύτερος και πιο φτηνός.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Εγω βλεπω τον ανταγωνισμο να ακριβαινει παντως...πχ Samsung. Αν δεν κανω λαθος τα φετινα S9/9+ ειναι πιο ακριβα απο S8/8+...

Επισης αν στο 6t βαλουν αυτα που εχει το S9/9+ ηδη οπως ασυρματη,στερεο OIS παντου μετα απο ενα 3-4μηνο θα βγαλει η Samsung τα S10...Γενικα οπως βλεπετε ειμαι απειρα μπερδεμενος...

 

Αν μου περισευαν τα φραγκα θα ειχα παει ηδη στις μεγαλες αλυσιδες να παρω το S9+ Με την προσφορα καθως μου αρεσει κ πιο πολυ απο το 1+6 απλα προσπαθω να συγκρινω χαρακτηριστηκα και μετα τιμες...

 

Στο 1+6 ας πουμε θελω τον SD 845 και τα 8gb ram που δεν εχει το S9 συν τις αναβαθμισεις και την σπιρταδα που πιθανοτατα απο αυτα που μας εχει δειξει η εταιρια θα διατηρηθει για πολλα πολλα χρονια...Ενω στην αντιπερα οχθη ακυρωνουν την αναβαθμιση του S7 σε 8.0 λογω προβληματων...κλαμα...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τον ανταγωνισμο να ακριβαινει παντως...πχ Samsung. Αν δεν κανω λαθος τα φετινα S9/9+ ειναι πιο ακριβα απο S8/8+...

Επισης αν στο 6t βαλουν αυτα που εχει το S9/9+ ηδη οπως ασυρματη,στερεο OIS παντου μετα απο ενα 3-4μηνο θα βγαλει η Samsung τα S10...Γενικα οπως βλεπετε ειμαι απειρα μπερδεμενος...

 

Αν μου περισευαν τα φραγκα θα ειχα παει ηδη στις μεγαλες αλυσιδες να παρω το S9+ Με την προσφορα καθως μου αρεσει κ πιο πολυ απο το 1+6 απλα προσπαθω να συγκρινω χαρακτηριστηκα και μετα τιμες...

 

Στο 1+6 ας πουμε θελω τον SD 845 και τα 8gb ram που δεν εχει το S9 συν τις αναβαθμισεις και την σπιρταδα που πιθανοτατα απο αυτα που μας εχει δειξει η εταιρια θα διατηρηθει για πολλα πολλα χρονια...Ενω στην αντιπερα οχθη ακυρωνουν την αναβαθμιση του S7 σε 8.0 λογω προβληματων...κλαμα...

Εγώ να σου πω την αλήθεια. Θα μπορούσα αν ήθελα να πάρω συσκευή των 900 ευρώ αλλά θα το έκανα με βαριά καρδιά. Προτιμώ να επενδύσω κάπου πιο έξυπνα τα λεφτά μου.

 

Παλιοτερα αγόραζα επώνυμες ναυαρχίδες προηγούμενης χρονιάς είτε μεταχειρισμένα σε πολύ καλή κατάσταση είτε από skroutz. Δεν μου προσέφεραν κάτι το παραπάνω που δεν κάνω και σε συσκευές με μισή αρχική τιμή τουλάχιστον. Το έριξα στα κινέζικα και βρήκα την υγειά μου σε διπλό βαθμό, μιας και κάνω πολύ καλύτερα σε κάποια σημεία την δουλειά μου. Μπορεί να μην έχουν αδιάβροχοποίηση η ασύρματη φόρτιση, που δεν θα με χαλούσε, αλλά δεν είναι προτεραιότητα μου.

 

Απλά στο λέω για να μην νιώθεις μπερδεμένος ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τον ανταγωνισμο να ακριβαινει παντως...πχ Samsung. Αν δεν κανω λαθος τα φετινα S9/9+ ειναι πιο ακριβα απο S8/8+...

Επισης αν στο 6t βαλουν αυτα που εχει το S9/9+ ηδη οπως ασυρματη,στερεο OIS παντου μετα απο ενα 3-4μηνο θα βγαλει η Samsung τα S10...Γενικα οπως βλεπετε ειμαι απειρα μπερδεμενος...

 

Αν μου περισευαν τα φραγκα θα ειχα παει ηδη στις μεγαλες αλυσιδες να παρω το S9+ Με την προσφορα καθως μου αρεσει κ πιο πολυ απο το 1+6 απλα προσπαθω να συγκρινω χαρακτηριστηκα και μετα τιμες...

 

Στο 1+6 ας πουμε θελω τον SD 845 και τα 8gb ram που δεν εχει το S9 συν τις αναβαθμισεις και την σπιρταδα που πιθανοτατα απο αυτα που μας εχει δειξει η εταιρια θα διατηρηθει για πολλα πολλα χρονια...Ενω στην αντιπερα οχθη ακυρωνουν την αναβαθμιση του S7 σε 8.0 λογω προβληματων...κλαμα...

 

Εσυ αγαπητε πολυ απλα θελεις ενα Pixel 2 xl οπως και οι περισσοτεροι απο μας απλα τα κουκια δεν βγαινουν γιαυτο και κοιτας προς Oneplus.

 

Επισης εννοειται οτι καμια oneplus δεν πιεζει ουτε Samsung,ουτε Huawei οι οποιες παιζουν μπαλα μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω τον ανταγωνισμο να ακριβαινει παντως...πχ Samsung. Αν δεν κανω λαθος τα φετινα S9/9+ ειναι πιο ακριβα απο S8/8+...

Επισης αν στο 6t βαλουν αυτα που εχει το S9/9+ ηδη οπως ασυρματη,στερεο OIS παντου μετα απο ενα 3-4μηνο θα βγαλει η Samsung τα S10...Γενικα οπως βλεπετε ειμαι απειρα μπερδεμενος...

 

Αν μου περισευαν τα φραγκα θα ειχα παει ηδη στις μεγαλες αλυσιδες να παρω το S9+ Με την προσφορα καθως μου αρεσει κ πιο πολυ απο το 1+6 απλα προσπαθω να συγκρινω χαρακτηριστηκα και μετα τιμες...

 

Στο 1+6 ας πουμε θελω τον SD 845 και τα 8gb ram που δεν εχει το S9 συν τις αναβαθμισεις και την σπιρταδα που πιθανοτατα απο αυτα που μας εχει δειξει η εταιρια θα διατηρηθει για πολλα πολλα χρονια...Ενω στην αντιπερα οχθη ακυρωνουν την αναβαθμιση του S7 σε 8.0 λογω προβληματων...κλαμα...

 

Σε μια αγγελια η με ανάλογο σωστό ψάξιμο σε άλλα μονοπάτια παίρνεις s9+ με 670 σφραγισμενο...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αγαπητε πολυ απλα θελεις ενα Pixel 2 xl οπως και οι περισσοτεροι απο μας απλα τα κουκια δεν βγαινουν γιαυτο και κοιτας προς Oneplus.

 

Επισης εννοειται οτι καμια oneplus δεν πιεζει ουτε Samsung,ουτε Huawei οι οποιες παιζουν μπαλα μονες τους.

Δεν νομίζω, μάλλον pixel 3 xl γιατί το 2 με τα 4 γιγα ραμ κάθε 3 εφαρμογές κάνει reload. Επίσης οθόνη απλά καλή με πολύ blue tint. Χωρίς wireless charging και άλλες ελλείψεις που προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν αλλά ίσως ενδιαφέρουν άλλους όπως όχι sd card, όχι dual sim και πάρα πολύ υψηλή τιμή χωρίς λόγο. Σίγουρα εγώ θα πήγαινα σε 1+6 και σε καμία περίπτωση σε pixel 2 εκτός και αν το πρώτο μου μέλημα ήταν η κάμερα και τα πολύ δυνατά ηχεία του.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...