Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με την αρχικη τιμη το εχουμε κανει καραμελα...Τι σημασια εχει η αρχικη τιμη?Μονο και μονο επειδη δεν την κατεβαζει ποτε η 1+? Οκ γουστο της καπελο της. Το ξεχναμε, μην το λεμε σε καθε post.

S9/S9+ πλεον τα βρισκεις το ενα ελαχιστα κατω απο 700 και το αλλο κατω απο 800...Και με δοσεις οχι νταγκα ντουγκα μαρουλακι οπως το 1+,εκτος αν γινεται να βαλεις δοσεις στο επισημο site και δεν ειμαι ενημερωμενος οποτε και ζηταω συγγωμη.

 

Αρα η διαφορα τιμης ειναι κατω απο 200ευρο.

Απλα ολα τα παραπανω τα αναφερω ουσιαστικα για να δουμε απο που βγαινει η μειωμενη τιμη...Δεν μας χαριζουν τιποτα,το ξερουμε αυτο ετσι κ αλλιως...Η τιμη δεν ειναι καλη αν το σκεφτεις,ειναι αυτη που θα επρεπε να ειναι αλλιως θα πηγαινε απατο.

 

Εγω θεωρω ο μονος λογος να παρεις 1+ συσκευη ειναι οι αναβαθμισεις και το root. end of story. Τα features ειναι για αλλες εταιριες. Απλα αναγκαζονται να βαλουν και αυτοι καποια για να πουλησουν.

 

Για το honor 10 και το Nokia 7 δεν θα τα συγκρινω καν. Οπως δεν τα συγκρινω με S9/S9+,P20,Note 8,mate 10. Ειναι κινητα ενα κλικ πιο κατω...

 

Οποιος κοιταζει μονο το hardware και ''λεφτα υπαρχουν''ας κοιταξει σε S9+/p20 pro μερια.

Οποιος κοιταζει το software pixel,oneplus,sony,motorola.Ουτε διπλο εφαρμογες,ουτε bixby,ουτε touchwiz,ουτε battery θεματα ουτε τιποτα.

 

Αυτη την στιγμη η διαφορα απο το S9+ ειναι 230-239ευρω.

Το S9 αστο απεξω οπως και το P20 το απλο,τα κατεστρεψαν οι ιδιες τους οι εταιρειες γιαυτο δεν τα κοιταζει/ασχολειται κανεις.

Τωρα για τις δοσεις τι να σου πω.Ειναι αυτονοητο οτι οποιος θελει να αγορασει με δοσεις θα παει στην διπλανη αλυσιδα και θα αγορασει οτι αγορασει,δεν θα περιμενει να βγει το Oneplus 6.

Βεβαια απο την αλλη προσωπικα δεν ειμαι υπερ των δοσεων(να μου ελεγες για συμβολαιο να ελεγα παει στο καλο).Αγορασε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη σου και αν δεν φτανει για καινουργιο παρε μεταχειρισμενη προηγουμενη ναυαρχιδα ξερω γω.

 

Τωρα για το πως προκυπτουν οι τιμες της Oneplus πιστεψε με αλλα λιγο πολυ στο forum γνωριζουμε μιας και δεν ειναι το πρωτο της κινητο(οπως και πως προκυπτουν οι αρχικες τιμες των αλλων εταιρειων).

 

Για τα αξεσουαρ εχεις απολυτο δικιο και ειναι και λογικο μιας και εχουν περισσοτερο χρονο στην αγορα και μιλαμε φυσικα για την εταιρεια με το μεγαλυτερο μεριδιο σε android(samsung).

 

Προσωπικα ομως κουραστηκα και με Samsung,και με LG και με Huawei στο κομματι των updates. Πληρωνεις μια περιουσια και περιμενεις τελευταιος απο ολους τα μεγαλα updates λογω του skin που εχεις,αν βεβαια αυτα λειτουργουν οπως πρεπει.

 

Τελος δεν ξερω για σενα αλλα προσωπικα 700+δεν δινω σε κινητο εκτος αν φτιαχνουν στο μελλον και καφε.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

βρε δεν περνανε οι μερες να το παραγγειλουμε... τι μου λετε τωρα......εχουμε γανιαξει....!!!χαχαχχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1;7571090

Τελος δεν ξερω για σενα αλλα προσωπικα 700+δεν δινω σε κινητο εκτος αν φτιαχνουν στο μελλον και καφε.

 

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω 100% μαζι σου...για αυτο ειμαι σε αυτο το θεμα και βλεπω τι θα κανω μιας και ψαχνω κινητο...

Για αυτο ειδα χθες την παρουσιαση και μου φανηκε Meh...και για αυτο σας λεω τους προβληματισμους μου και τις σκεψεις μου...Απλως με την λογικη οτι θα παρεις κατι με ~600 και δεν θα ειναι οπως ακριβως το θες γιατι δεν παιρνεις και ενα G6 στα 320 που ειναι μια χαρα κινητο!?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω 100% μαζι σου...για αυτο ειμαι σε αυτο το θεμα και βλεπω τι θα κανω μιας και ψαχνω κινητο...

Για αυτο ειδα χθες την παρουσιαση και μου φανηκε Meh...και για αυτο σας λεω τους προβληματισμους μου και τις σκεψεις μου...Απλως με την λογικη οτι θα παρεις κατι με ~600 και δεν θα ειναι οπως ακριβως το θες γιατι δεν παιρνεις και ενα G6 στα 320 που ειναι μια χαρα κινητο!?

 

Αν είναι να σκέφτεσαι τι μπορείς να πάρεις και με λιγότερα λεφτά, δεν θα καταλήξεις ποτέ πουθενά.... Και το HTC U11 είναι αρκετά πιο φτηνό, και με σχεδόν pure android, και μάλλον έχει καλύτερη κάμερα, αλλά 4 GB Ram, γιαυτό σου λέω δεν βγάζεις άκρη...

Πιστεύω το 1+6 έιναι πλήρες σαν πακέτο, τίμια συσκευή, με ελλείψεις φυσικά....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω 100% μαζι σου...για αυτο ειμαι σε αυτο το θεμα και βλεπω τι θα κανω μιας και ψαχνω κινητο...

Για αυτο ειδα χθες την παρουσιαση και μου φανηκε Meh...και για αυτο σας λεω τους προβληματισμους μου και τις σκεψεις μου...Απλως με την λογικη οτι θα παρεις κατι με ~600 και δεν θα ειναι οπως ακριβως το θες γιατι δεν παιρνεις και ενα G6 στα 320 που ειναι μια χαρα κινητο!?

 

Γιαυτο απο αυτο το κινητο ερχομαι........

Ασε με γιατι τα εχω γραψει απειρες φορες για το κινητο και στο θεμα του διπλα.

Και αυτο καλο,χρυσο απο hardware αλλα απο software ειναι χαλια.Μερικα πραγματα που με χαλασαν(αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο)

-1.5χρονο χωρις 1 update(ακομα με android 7.0 ειναι απο τοτε που βγηκε στην αγορα)με security patch του Γεναρη,

-δεν μπορεις καν να κρυψεις την navigation bar(πρεπει να περιμενουμε την εκδοση 8 για αυτο),

-δεν εχει notification led και το power button του που ειναι και δακτυλικο προσωπικα δεν με βολευει

-το σκιν της LG δεν μαρεσει καθολου,ανουσιο bloatware εχει μεσα.

-θελω μεγαλυτερη οθονη γιατι ειναι μολις 5.7ιντσες και εχει μεγαλο navigation bar κατω αρα ειναι ακομα μικροτερη η οθονη του συνολικα.

-μπροστινη καμερα απο τα lidl ,και η κεντρικη του καμερα δεν με ξετρελανε(αλλα η wide μαρεσε).

-μπαταρια εχει τιμια αλλα δεν ειναι οσο αξιοπιστη οσο των τελευταιων Oneplus.

 

Κοινως και σε αυτο το κινητο οτι πληρωνεις παιρνεις σε γενικες γραμμες.

Εχει βεβαια και τα καλα του αλλα στην δικη μου περιπτωση τα 200ευρω παραπανω που ζηταει το Oneplus6 απο το G6 τα αξιζει και ας εχει παραπανω sar ή να μην ειναι αδιαβροχο ή να μην εχει την wide angle camera(πολυ ωραια).

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι να σκέφτεσαι τι μπορείς να πάρεις και με λιγότερα λεφτά, δεν θα καταλήξεις ποτέ πουθενά.... Και το HTC U11 είναι αρκετά πιο φτηνό, και με σχεδόν pure android, και μάλλον έχει καλύτερη κάμερα, αλλά 4 GB Ram, γιαυτό σου λέω δεν βγάζεις άκρη...

Πιστεύω το 1+6 έιναι πλήρες σαν πακέτο, τίμια συσκευή, με ελλείψεις φυσικά....

 

Πηγαινε στο θεμα του U11 να δεις που το κραζουν επειδη εχει μεινει σε security patch του..Νοεμβρη.

Επισης δεν εχει θυρα ακουστικων,ουτε επισημο service στην χωρα μας(η ts solutions αναλαμβανει το κινητο και το στελνει στο εξωτερικο για επισκευη).

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο απο αυτο το κινητο ερχομαι........

Ασε με γιατι τα εχω γραψει απειρες φορες για το κινητο και στο θεμα του διπλα.

Και αυτο καλο,χρυσο απο hardware αλλα απο software ειναι χαλια.Μερικα πραγματα που με χαλασαν(αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο)

-1.5χρονο χωρις 1 update(ακομα με android 7.0 ειναι απο τοτε που βγηκε στην αγορα)με security patch του Γεναρη,

-δεν μπορεις καν να κρυψεις την navigation bar(πρεπει να περιμενουμε την εκδοση 8 για αυτο),

-δεν εχει notification led και το power button του που ειναι και δακτυλικο προσωπικα δεν με βολευει

-το σκιν της LG δεν μαρεσει καθολου,ανουσιο bloatware εχει μεσα.

-θελω μεγαλυτερη οθονη γιατι ειναι μολις 5.7ιντσες και εχει μεγαλο navigation bar κατω αρα ειναι ακομα μικροτερη η οθονη του συνολικα.

-μπροστινη καμερα απο τα lidl ,και η κεντρικη του καμερα δεν με ξετρελανε(αλλα η wide μαρεσε).

-μπαταρια εχει τιμια αλλα δεν ειναι οσο αξιοπιστη οσο των τελευταιων Oneplus.

 

Κοινως και σε αυτο το κινητο οτι πληρωνεις παιρνεις σε γενικες γραμμες.

Εχει βεβαια και τα καλα του αλλα στην δικη μου περιπτωση τα 200ευρω παραπανω που ζηταει το Oneplus6 απο το G6 τα αξιζει και ας εχει παραπανω sar ή να μην ειναι αδιαβροχο ή να μην εχει την wide angle camera(πολυ ωραια).

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πηγαινε στο θεμα του U11 να δεις που το κραζουν επειδη εχει μεινει σε security patch του..Νοεμβρη.

Επισης δεν εχει θυρα ακουστικων,ουτε επισημο service στην χωρα μας(η ts solutions αναλαμβανει το κινητο και το στελνει στο εξωτερικο για επισκευη).

 

Όλα αυτά τα ξέρω για το U11,μια απλή αναφορά έκανα τι μπορείς να πάρεις...

Την HTC την ξέρω από όταν ήταν QTEK.... Το 9000 ακόμα το έχω... Σαν παράδειγμα το έδωσα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω: τι διάλο διαφορετικό περιμένετε "μπροστά" από τις εταιρείες.

 

Μια οθόνη (με/χωρίς notch) και αν έχει κάτω ένα μπεζελ(η και πάνω ανάλογα). Κάποιες προσφέρουν και edge οθόνες (??)

 

Δλδ...τι να κάνουν οι εταιρείες διαφορετικό;

 

Μήπως να βάλουν στρογγυλή οθόνη;

 

Ακόμα και το νοτς πάνω διαφορετικό είναι σε κάθε εταιρεία.

 

Πραγματικά: μουρμούρα για τη μουρμούρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το mi mix το s9+ και το pixel έχουν την δική τους ταυτότητα και δεν προσπαθούν να αντιγράψουν το iPhone. Νομίζω είναι σαφές αυτό που λέω. Τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει ο διαγωνισμός για το 6. Όποιος θέλει πατάει στο link μου για να πάρω και εγώ ακόμα ένα λαχνό. Ευχαριστώ παιδιά

https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=qelgpmi

Link to comment
Share on other sites

 

OnePlus 6 Quality Control EXPOSED!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:blink::blink::blink::blink:

 

Μπείτε στην κλήρωση για ένα One plus κατευθείαν από το επίσημο site: https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=aujft490 :!::!:

Link to comment
Share on other sites

όσοι ζητάτε μεγαλύτερη ανάλυση να πάτε αλλού και να μας άφησε εμάς σε ένα τηλέφωνο με κανονική ανάλυση.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

OnePlus 6 Quality Control EXPOSED!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:blink::blink::blink::blink:

 

Μπείτε στην κλήρωση για ένα One plus κατευθείαν από το επίσημο site: https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=aujft490 :!::!:

Χαχαχα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ακουστικά. Εμένα στην τιμή αυτή και με αυτά που προσφέρουν τα θεωρώ ανταγωνιστικά. . Οι drivers τους των 9.2 φαίνονται υπεραρκετοι. Οι αυτοματισμοί τους επίσης εντυπωσιακοί όπως και αυτονομία τους μαζί με την γρήγορη φόρτιση. Στο hd sound βέβαια δεν διευκρινίζουν αν έχουν ,apt x απλό ή hd Αυτό που με χαλάει επίσης είναι το παλαιό πλέον πρωτόκολλο Bluetooth 4.1 που χρησιμοποιούν , την στιγμή που έχουμε φτάσει ήδη εδώ και καιρό στο 5.0 οπότε δεν ξέρω τι θα παίζει σε θέματα αποσύνδεσης, συγχρονισμού και latency. Επίσης δεν διευκρινίζει πόσα μικρόφωνα έχουν και κυρίως αν έχουν φίλτρα σιγασης εξωτερικών θορύβων. Αυτό είναι και το σημείο στο οποίο πάσχουν τα περισσότερα bt wireless και καθιστούν την τηλεφωνική επικοινωνία προβληματική. Βέβαια αν δεν τα ακούσουμε ασφαλή αποχή δεν μπορούμε να έχουμε.Εγώ προς το παρόν έχω παραγγείλει eoz air από campaign όμως, οπότε θα μου έρθουν τέλος Ιούνη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα ξέρω για το U11,μια απλή αναφορά έκανα τι μπορείς να πάρεις...

Την HTC την ξέρω από όταν ήταν QTEK.... Το 9000 ακόμα το έχω... Σαν παράδειγμα το έδωσα...

 

Ενα παραδειγμα εφερες απλα σου συμπληρωσα για να καταλαβουν και οι υπολοιποι γιατι ειναι τοσο φθηνο.

 

Αλλη stock android καινουργια συσκευη που κυκλοφορησε τωρα ειναι το γνωστο Nokia 8 Sirocco με snap835 και χωρις θυρα ακουστικων,μονο 750ευρω

https://www.skroutz.gr/s/14147301/Nokia-8-Sirocco.html

 

Αυτα για να καταλαβουμε τι ρολο βαρανε και ολοι οι υπολοιποι περαν των γνωστων(samsung Και huawei) εταιρειων και της Oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου

 

https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=a9gudbi0

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι συσκευές της HTC κάθε άλλο παρά φτηνές είναι, τουλάχιστον στις αρχικές τιμές...

Γιαυτό άλλωστε και έχει φτάσει σε αυτό το σημείο... Αλλά είναι άλλη κουβέντα...

Παντός η συγκεκριμένη εταιρεία είναι κορυφαία, σε όλους τους τομείς, απλά έχει θεματακια με τις αναβαθμίσεις....

Άποψη μου....

Όλες οι εταιρειες δυστυχώς τα 700+ τα έχουνε δεδομένα με κάθε παρουσίαση συσκευής...

Γιαυτό το έχω γράψει και το πιστεύω ότι το 1+6 με τις ελλείψεις του είναι σε πολύ καλή τιμή για όλα όσα προσφέρει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου το λινκ

https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=4kkp4xdi

όποιος θέλει ας πατήσει.

 

Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω το asus zenfone 2. Τα έβγαλε τα ψωμιά του τρεισήμισι χρόνια τώρα και έχει αρχίσει τα χαζά του. Το Oneplus X ακόμα το δουλεύω καθημερινα και λειτουργεί απροβληματίσμα όπως όταν το πρωτοπήρα και δεν σκέφτομαι να το αντικαταστήσω!

 

Να πω την αλήθεια τo oneplus 6 το περίμενα πιο ακριβό και χάρηκα με τις τιμές. Δεν λέω ότι είναι φθηνό. Για αυτά που προσφέρει είναι πολύ καλή η τιμή του. Δεν με αφορά το θέμα κάμερας, αδιαβροχοποίηση,notch. Θέλω ένα κινητό απροβλημάτιστο όπως το Oneplus X. Αν είχα σαν προτεραιότητα είτε την κάμερα, είτε την αδιαβροχοποίηση τότε προφανώς η 1+ δεν θα ήταν επιλογή. Η αλήθεια είναι ότι καλοέβλεπα και το Pixel 2xl. Εκεί βέβααια θα πλήρωνα περισσότερα χρήματα για να έχω πράγματα τα οποία τα θεωρώ αχρείαστα (πχ καλύτερη κάμερα), συν το γεγονός ότι τα 4 giga ram μου φαίνονται λίγα. 4 έχει και το asus που έχω τώρα.

 

Και για να γκρινιάξω λιγάκι, θέλω την έκδοση 8/256 και δυστυχώς δεν την βγάζει σε Mirror black.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός για το 6 τρέχει. Όποιος θέλει πατάει στο link μου για να πάρω και εγώ ένα λαχνό. Ευχαριστώ πολύ

 

https://www.oneplus.com/gr/6-sweepstakes?referralCode=d2k2fuvi

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος σίγουρα ποια μέρα και ώρα Ελλάδος θα ξεκινήσουν οι παραγγελίες?
Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τα link αυξάνουν συνέχεια!

Μήπως να άνοιγε παιδιά ένα καινούργιο νήμα για τα link αυτά; Γιατί και χάνονται εδώ πέρα, αλλά και γεμίζει όλο το νήμα!

 

Edit: Sorry, δεν το είχα δει, υπάρχει ήδη το νήμα αυτό.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την errica Griffin στο βίντεο, σε οποιαδήποτε ποιότητα, δεν λειτουργεί το ois αλλα ΜΟΝΟ το eis...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...