Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

Χρησιμοποιώ το φοιτητικό πρόγραμμα του Kαρτοίντερνετ στο ipad 4ης γενιάς αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο το 4g. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τον αριθμό αυτής της κάρτας που έχω στο ipad (πχ 694.......) έτσι ώστε να μπορέσω να ενεργοποιήσω το 4g στη συγκεκριμένη γραμμή;

Βάλε την κάρτα προσωρινά σε ένα κινητό και στείλε το sms ενεργοποίησης 4g και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Είμαι πελάτης συμβολαίου της vodafone, και κάτοχος του iPhone 5.

Έχω παρατηρήσει αρκετές φορές, ότι όταν με κάλουν, φαίνεται σαν να το έχω κλειστό.

Επικοινωνώ με το τμήμα εξυπηρέτησης της vodafone, και μετά από 15λεπτη συζήτηση καταλήγουμε στο ότι το πρόβλημα οφείλεται στην κάλυψη.

 

Με παραπέμπει η κοπέλα να απενεργοποιήσω τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, ώστε να λυθούν τα προβλήματά μου.

Και την ρωτώ, "δηλαδή όταν θέλω να μπω στο internet, δεν θα έχω τηλέφωνο, και το αντίστροφο". Και μου λέει "ναι".

 

Να σημειώσω πως η κάλυψη του δικτύου της vodafone είναι άθλια όσο αναφορά data. 4G δεν έχω δει ποτε. 3G πάλι υπερβολικά δύσκολα, και μένω να σερφάρω με το EDGE.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

Just Do It..... YOURSELF!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι πελάτης συμβολαίου της vodafone, και κάτοχος του iPhone 5.

Έχω παρατηρήσει αρκετές φορές, ότι όταν με κάλουν, φαίνεται σαν να το έχω κλειστό.

Επικοινωνώ με το τμήμα εξυπηρέτησης της vodafone, και μετά από 15λεπτη συζήτηση καταλήγουμε στο ότι το πρόβλημα οφείλεται στην κάλυψη.

 

Με παραπέμπει η κοπέλα να απενεργοποιήσω τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, ώστε να λυθούν τα προβλήματά μου.

Και την ρωτώ, "δηλαδή όταν θέλω να μπω στο internet, δεν θα έχω τηλέφωνο, και το αντίστροφο". Και μου λέει "ναι".

 

Να σημειώσω πως η κάλυψη του δικτύου της vodafone είναι άθλια όσο αναφορά data. 4G δεν έχω δει ποτε. 3G πάλι υπερβολικά δύσκολα, και μένω να σερφάρω με το EDGE.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Πολύ απλά δεν έχεις 3G και το κινητό προσπαθεί να βρει σήμα(3g) και να σε βλέπουν κλειστό.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό όμως η ειδοποίηση που και καλα λέει ότι σε κάλεσε ο τάδε, να έρχεται 6 ώρες μετά την κλήση;
Just Do It..... YOURSELF!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίρνω τηλέφωνο εναν συνάδελφο μου και χωρίς να χτυπήσει ακουγεται το ηχογραφημένο μήνυμα

Ο συνδρομητής Vodafone που έχετε καλέσει, έχει ενεργοποιήσει τη φραγή εισερχομένων κλήσεων, παρακαλώ καλέστε αργότερα

Έχει ενεργοπιείσει φραγή ο ίδιος ή του το έχουν κόψει;

Έχει εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή;

Με έχει βάλει σε μαύρη λίστα;:lol:

Μου κάνει εντύπωση που η Vodafone το λεει στο μήνυμα.

"We don’t see things as they are, we see things as we are."
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά ποιο από τα δύο είναι... Γιατί αν έχει βάλει φραγη ο ίδιος θα την βγάλει κάποια στιγμή ενώ αν είναι κομένο δεν θα ξαναδουλέψει.
"We don’t see things as they are, we see things as we are."
Link to comment
Share on other sites

Άραγε... υπάρχει;

Η Cosmote για δεύτερη συνεχόμενη χρονία προσφέρει λεπτά (προς όλους), sms (προς όλους) και ΜΒ. Και η Voda έχει βάλει "χριστουγεννιάτικη προσφορά" ότι έχει σήμα παντού...

Εντάξει, μου φαίνεται πως θα αρχίσω να καλοβλέπω την Cosmote σιγά σιγά.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Άραγε... υπάρχει;

Η Cosmote για δεύτερη συνεχόμενη χρονία προσφέρει λεπτά (προς όλους), sms (προς όλους) και ΜΒ. Και η Voda έχει βάλει "χριστουγεννιάτικη προσφορά" ότι έχει σήμα παντού...

Εντάξει, μου φαίνεται πως θα αρχίσω να καλοβλέπω την Cosmote σιγά σιγά.

 

Αν κριτηριο σου για επιλογη παροχου ειναι μια φορα το χρονο να σου δινει δωρο 100mb ή 100 sms κλπ για μια εβδομαδα, τοτε go for it :-)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι μόνο αυτό. Είναι επίσης ότι οι περισσότεροι έχουν κοσμοτέ κι έτσι πληρώνεις λιγότερο κάθε μήνα. Με το ίδιο δυνατό σήμα... Και, ναι, γουστάρω το δωράκι της κοσμοτέ. Προτιμώ να μου κάνουν απ' το να μη μου κάνουν... :)

Έτσι κι αλλιώς οι διαφόρες είναι ελάχιστες από εταιρεία σε εταιρεία όσον αφορά τις υπηρεσίες που παρέχουν, οπότε το κάθε τι μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατωμαι, περυσι η βοδαφον ειχε κανει δωρο 1,5γιγα σε ολους τους συνδομητες (καρτες και συμβολαια) για 1 εβδομαδα... Μπορει και φετος να παιξει κατι, ποιος ξερει.
Link to comment
Share on other sites

Τι με συμφερει για επικοινωνια με αλλον αριθμο vodafone?

Δεν εχω,σκεφτομαι να παρω καποιο καρτοκινητο γιατι δεν θελω συνδεησ.CU η το αλλο?

Ο αριθμος που θελω να επικοινωνησω απο οτι ξερω ειναι συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό vodafone. Προς δύο αριθμούς vodafone θα έχεις χρέωση 0.01 το λεπτό.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο δυνατό σήμα...

 

το καλό σήμα είναι μία από τις δύο προϋποθέσεις για να περάσει η κλήση σου, η άλλη είναι η χωρητικότητα και εκεί όχι το ίδιο δεν είναι, μάλλον χειρότερο και από της wind είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πες οτι ολα αυτα αυξανονται και ολα καλα.οταν ομως εχεις υπογραψει στο συμβολαιο πχ για 18 μηνες ανανεωση με το vodafone 400 στα 28 ευρω ας πουμε τελικη τιμη για ποιο λογο αυτοι λενε οτι δεν μπορεις να σταματησεςι την συμβαση σου αν εχεις επιδοτηση.αφου αυτοι αλλαζουν τους ορους ετσι και εσυ την κανεις. Ε ρε μηνυσεις που θελουν αλλα ποιος θα ασχοληθει για ενα και εναμιση ευρω....
:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια πες οτι ολα αυτα αυξανονται και ολα καλα.οταν ομως εχεις υπογραψει στο συμβολαιο πχ για 18 μηνες ανανεωση με το vodafone 400 στα 28 ευρω ας πουμε τελικη τιμη για ποιο λογο αυτοι λενε οτι δεν μπορεις να σταματησεςι την συμβαση σου αν εχεις επιδοτηση.αφου αυτοι αλλαζουν τους ορους ετσι και εσυ την κανεις. Ε ρε μηνυσεις που θελουν αλλα ποιος θα ασχοληθει για ενα και εναμιση ευρω....

 

Αφού δε αφορά το 400!;!;!;!;!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε αφου λεει απο 1 εως 900. Το 400 einai στην μεση!

 

To 400 (παλιο) ή το 400 προς όλους;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη θεμα μερες πιο πριν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379771

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε!

Άλλο το Vodafone 1-900 και άλλο το Vodafone 2all 400 (Προς όλους)

Τα νέα προγράμματα δεν δέχονται κάποια αύξηση.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε... υπάρχει;

Η Cosmote για δεύτερη συνεχόμενη χρονία προσφέρει λεπτά (προς όλους), sms (προς όλους) και ΜΒ. Και η Voda έχει βάλει "χριστουγεννιάτικη προσφορά" ότι έχει σήμα παντού...

Εντάξει, μου φαίνεται πως θα αρχίσω να καλοβλέπω την Cosmote σιγά σιγά.

 

Και η Vodafone βγάζει προσφορες και δωράκια κατα την διάρκεια του χρόνου! Δεν καταλαβαίνω γιατι θα πρέπει να κάνει ακριβή αντιγραφή του δώρου της Cosmote για να ικανοποιηθεις! Μπορεί να θέλει να κάνει κάτι καλύτερο!

 

Πάντως δεν πειράζει, δοκίμασε Deutsche Telecom για να έχεις ιδία άποψη. Seeing is believing λένε στο χωριό μου...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παρατηρώ ότι δεν μπορώ να βρω το My Vodafone app στο PLAY από το tablet μου (Nexus 7 v2 Kit Kat 4.4.2), ενώ στο Nexus κινητό μου το έχω και εγκατεστημένο. Δε θα έπρεπε να μπορώ να το βρω, ακόμα και αν δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...