Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν δεν εχεις υπογραψει, δεν υπαρχει στην ουσια νεο συμβολαιο, οποτε μπορεις να διακοψεις. Τουλαχιστον ετσι ειπαν σε μενα σε προσφατη ερωτηση.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγε ο πατερας μου (στο ονομα του ειναι το συμβολαιο αφου το εχω απο φοιτητης και δεν μπηκα ποτε στον κοπο να αλλαξω τον χρηστη) σε καταστημα Vodafone και εκανε την αιτηση για μετατροπη σε cu και του ειπαν οτι θα πληρωσει συνολικα 24 ευρω , το οποιο απορησα πως βγαινει σαν νουμερο

Πηρα λοιπον το 13830 και μου ειπε πως οπως ειπε και ο Pan82 επειδη η μετατροπη θελει ενα μηνα θα εκδοθει ενας λογαριασμος ακομα που επειδη θα περιλαμβανει την εκπτωση πληρωσα τα 24 ευρω που ειναι η διαφορα με το κανονικο παγιο

Στο συμβολαιο μου υποτιθεται θα πληρωνα 75 ευρω αντι 32 που πληρωνω τωρα δηλαδη 43 ευρω διαφορα. Τωρα πως μου λενε οτι ειναι 24 ενας θεος ξερει...

Επισης εχω ηδη πληρωσει εναν μηνα με εκπτωση εκτος τον τελευταιο που θα εκδοθει μεχρι την μετατροπη. Δεν θα επρεπε να μου τα χρεωσουν καπως ????

Μου φαινεται πως χρεωνουν οτι θελουν και λενε στον κοσμο επισης οτι θελουν

Ακομα το παραξενο ειναι πως οταν την ρωτησα για τα 15 ευρω της μετατροπης μου ειπε για καποιον λογο που δεν πολυκαταλαβα οτι δεν με πιανει και δεν θα τα πληρωσω...

Οτι να'ναι...

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ακομα το παραξενο ειναι πως οταν την ρωτησα για τα 15 ευρω της μετατροπης μου ειπε για καποιον λογο που δεν πολυκαταλαβα οτι δεν με πιανει και δεν θα τα πληρωσω...

Οτι να'ναι...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40185&dateFrom=&dateUntil=

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 11 Ιουνίου 2014 εφαρμογή Τέλους ίσο με 15€ (περιλαμβάνει ΦΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι ειναι απο 11 Ιουνιου

Νομιζα οτι εφαρμοζεται και τωρα

Τελος παντων λιγοτερα κερατιατικα λεφτα :lol:

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ

 

Δεν βρήκα κάπου απάντηση για το συγκεκριμένο ερώτημα

 

Υπάρχει τρόπος να μήν δεχόμαστε κλήσεις από άγνωστο αριθμό ( voip για παράδειγμα )

 

σε καρτοκινητό vodafone? ( Νομίζω οτι άγνωστα είναι και τα καρτοτηλέφωνα...? )

:)
Link to comment
Share on other sites

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αναφέρομαι στις κλήσεις από άγνωστο και όχι στις κλήσεις με απόκρυψη.

:)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στις κλήσεις από άγνωστο και όχι στις κλήσεις με απόκρυψη.

 

Βασικα ας το κανουμε πιο απλο.

Οι αριθμοι που καλουνε ειναι 2.

Αυτοι που εμφανιζεται ο αριθμος και αυτες που ΔΕΝ εμφανιζεται ο αριθμος.

Για την δευτερη επιλογη οτι σου εγραψε ο φιλος πιο κατω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ας το κανουμε πιο απλο.

Οι αριθμοι που καλουνε ειναι 2.

Αυτοι που εμφανιζεται ο αριθμος και αυτες που ΔΕΝ εμφανιζεται ο αριθμος.

Για την δευτερη επιλογη οτι σου εγραψε ο φιλος πιο κατω...

 

Παιδιά δέν αναφέρομαι σε αυτό.

Διάβασε το πρώτο μήνυμα σε παρακαλώ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα και σου εγραψε και ο φιλος πιο κατω.Η βονταφον μπορει να σου μπλοκαρει κλησεις απο τις οποιες ΔΕΝ εμφανιζεται αριθμος. αγνωστο αποκρυψη πες το οπως θες.Αυτο εχω και γω.Ουτε απο καρτοτηλεφωνα με καλουν ουτε απο πουθενα οπου δεν εμφανιζεται αριθμος.
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα και σου εγραψε και ο φιλος πιο κατω.Η βονταφον μπορει να σου μπλοκαρει κλησεις απο τις οποιες ΔΕΝ εμφανιζεται αριθμος. αγνωστο αποκρυψη πες το οπως θες.Αυτο εχω και γω.Ουτε απο καρτοτηλεφωνα με καλουν ουτε απο πουθενα οπου δεν εμφανιζεται αριθμος.

 

Δώσε μου το κινητό σου να σε πάρω σε 5 λεπτά και πές μου τί θα δεις στην οθόνη.

 

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ VOIP ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ

:)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στις κλήσεις από άγνωστο και όχι στις κλήσεις με απόκρυψη.

 

Δώσε μου το κινητό σου να σε πάρω σε 5 λεπτά και πές μου τί θα δεις στην οθόνη.

 

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ VOIP ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ

 

στο στελνω σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε σένα δέν δέχεται εισερχόμενες απο voip. :X

(έχω ενεργοποιήσει και εγώ την υπηρεσία εδώ και πολύ καιρό.)

Μιλούσα σήμερα με την εξυπηρέτηση και δέν έβρισκα εκπρόσωπο να μου λύσει την απορία.

Τελικά μετά απο 3 -4 κλήσεις που έκανα, με διαβεβαίωσαν οτι αυτό δέν γίνεται και υπάρχει διαχωρισμός ανάμεσα στις εθνικές κλήσεις και τις κλήσεις μέσω ίντερνετ.

Με ενδιαφέρει να ενεργοποιήσω την υπηρεσία κακόβουλων κλήσεων και να κάνω την αίτηση που χριεάζεται για αυτό.

Τί θα δείξει η αίτηση όμως?

 

 

(μόλις ξαναπήρα και μου είπαν οτι δέν μπλοκάρονται οι ιντερνετικές κλήσεις με άγνωστο)

Edited by maksi_katsiki
:)
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ενεργοποιήσεις την υπηρεσια να μην δεχεσαι κλησεις χωρις αριθμό ειτε απο κινητό ειτε απο σταθετό η εφαρμογές voip δεν σε καλεί κανεις οπως δοκίμασες σε μενα.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που άλλαξαν τους όρους με τα 15 ευρώ, μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης. Εκτός και όταν ανανέωσες είχαν ανακοινωθεί οι νέοι όροι.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που άλλαξαν τους όρους με τα 15 ευρώ, μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης. Εκτός και όταν ανανέωσες είχαν ανακοινωθεί οι νέοι όροι.

 

Γιατι να μπω σε τετοια διαδικασια ???

Αφου ετσι κι αλλιως την μεταφορα θα την κανω χωρις το 15ευρο

Ο ενας ακομα μηνας που θα ισχυσει το συμβολαιο δεν με χαλαει για τους δικους μου λογους

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπω σε τετοια διαδικασια ???

Αφου ετσι κι αλλιως την μεταφορα θα την κανω χωρις το 15ευρο

Ο ενας ακομα μηνας που θα ισχυσει το συμβολαιο δεν με χαλαει για τους δικους μου λογους

 

Γιατί δεν θα σου κοστίσει κάτι, αλλά οκ, μπες στη διαδικασία φορητότητας και δώσε πίσω την έκπτωση που πήρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωμη ρε αδερφια

Πηρα προσφατα το φοιτητικο της wind και επειδη εχω δικαρτο αποφασισα να μετατρεψω το συμβολαιο της vodafone σε καρτοκινητο και να το κρατησω ισα ισα για μη με χασουν οσοι εχουν τον αριθμο αυτο.

Το θεμα ειναι ποιο καρτοκινητο απο τα παραπανω να βαλω.

Με τα λεπτα ομιλιας απο την wind καλυπτομαι και με το παραπανω οπως και με τα mb που δινει , απλα επειδη συχνα πυκνα κινουμαι επαρχια με προβληματιζει η ελλειψη 3g απο την wind (χρησιμοποιω πολυ το ιντερνετ του κινητου , το 1gb σχεδον το τελειωνω καθε μηνα)

Eτσι αυτο που θελω κυριως ειναι η χρηση ιντερνετ εκει που δεν πιανει 3g αλλα και η ομιλια σε περιπτωση που δεν εχει καθολου σημα η wind.

Αυτο που σκεφτομουν ειναι να το κανω ΕΛΤΑ να βαλω 10-->30 ευρω και να ενεργοποιοω το 1 ευρω/ημερα ιντερνετ οποτε το χρειαζομαι

Απο την αλλη σε περιπτωση κλησης ειναι ακριβο , και το 1 gb που δινει με 5 ευρω η cu(προς το παρον) δεν ειναι ασχημο ενω εχει και πιο φτηνα πακετα ομιλιας...

Μια γνωμη ρε αδερφια

 

YΓ Σορρυ mods για καποιο λογο μπηκε 2 φορες...

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να το αγορασω αυτο αλλα σκεφτομαι το εξης. αν δε γουσταρω πια να εχω vodafone, μπορω να βαλω αλλη καρτα κινητης τηλεφωνιας; οι πωλητες στι βονταφον δεν ηξεραν. οπως επισης και το παρακατω : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20291374

μπορω να βαλω αλλη καρτα κινητης τηλεφωνιας ; στο γερμανο οι πωλητες δεν ηξεραν. κανεις δε ξερει για αυτα που πουλανε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω vodafone mobile broadband σύνδεση κ θέλω να τοποθέτησω την sim σε δίκαρτο smartphone για internet (και η άλλη sim μόνο για κλήσεις) άλλα να χρησιμοποιώ το κινητό σαν router όταν είμαι σε χώρο με laptop-παροχή ρεύματος,δλδ να μην πρέπει κάθε φορά να βγάζω την sim για να την τοποθετήσω σε stick και τουμπαλιν.. Είναι εφικτό ? Edited by supernova777
ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι μιας και λες οτι πηρες το φοιτιτικο της wind ειναι να πας να παρεις το φοιτιτικο του CU,

Mεχρι τον σεπτεμβριο που αλλαζει η προσφορα παλι ειναι 1000 λεπτα προς ολα τα κινητα και σταθερα και 600 MB με 5 ευρω(για μερικους παλιους συνδρομητες 4) και καθε μηνα χωρις προυποθεσεις 600 λεπτα προς cu και 200 MB δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Έθεσα το ίδιο (μάλλον παιδαριώδες :O ) ερώτημα σε άλλο νήμα αλλά χωρίς τύχη... Έχω vodafone mobile broadband (σύνδεση) κ θέλω να τοποθέτησω την sim στο red rice 1s http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391990 για internet (και να εχω την άλλη sim μόνο για κλήσεις) άλλα να χρησιμοποιώ το κινητό σαν router όταν είμαι σε χώρο με laptop-παροχή ρεύματος,δλδ να μην πρέπει κάθε φορά να βγάζω την sim για να την τοποθετήσω σε stick και τουμπαλιν.. Είναι εφικτό ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...