Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μετά την απορρόφηση της citi απο την alpha θα σταματήσει η επιστροφή 2% στίς κάρτες mastercard vodafone?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα της citi εδινε προνομια και στους καρτοκινητούς, η κάρτα της alpha δίνει μόνο στα συμβόλαια, νομίζω αυτή είναι η βασική διαφορά. επισης στην alpha εξαργυρώνεις bonus ποντους είναι διαφορετικό πρόγραμμα επιβράβευσης, στη citi ήταν πιο απλή η έκπτωση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα διατηρηθεί η citi master voda με όλα τα προνόμιά της?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δωστε λιγο help.

Εχω bussiness 30 και θελω να ενεργοποιησω το i4s. Γραφει στη σελιδα 7ευρω αλλα δε θα μου τα χρεωσουν λογω καλοκαιρινης προσφορας. Ποτε πρεπει να κανω διακοπη για να μην χρεωθω το 10ευρο; Με μπερδεψε κατιτις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν παίζει

Θα κατεβάσεις το Vodafone Broadband

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

όπως λέει και ο τίτλος θέλω αν ξέρει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο jiayuG2F για να έχω 3g. Μέχρις ώρας όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα συνδέομαι μόνο στην E(dge). Ότι πληροφορία χρειάζεται, πείτε να σας πω.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ Ελπίζω να πόσταρα στο σωστό σεσιον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

όπως λέει και ο τίτλος θέλω αν ξέρει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο jiayuG2F για να έχω 3g. Μέχρις ώρας όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα συνδέομαι μόνο στην E(dge). Ότι πληροφορία χρειάζεται, πείτε να σας πω.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ Ελπίζω να πόσταρα στο σωστό σεσιον.

 

Σιγουρέψου ότι στις ρυθμίσεις δικτύου έχεις επιλέξει αυτόματο 2g/3g. Αν και πάλι δε σου δουλεύει το 3g μίλα με vodafone και ζήτα να στο ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.logitel.de/vodafone-mobile-internet-flat-mit-auszahlung-august?caid=1099&zanpid=1934193110624318464

 

VODAFONE Γερμανίας, προσφορά 5 GB με 4,99€ το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο.

Να χαίρεται το Tablet Internet και να μην ψάχνεις κωδικούς και καφέ.

Αχ εμείς πότε θα δούμε τέτοιες τιμές, και εάν συγκρίνουμε από εισοδήματα διπλό αχ βαχ.:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

http://www.logitel.de/vodafone-mobile-internet-flat-mit-auszahlung-august?caid=1099&zanpid=1934193110624318464

 

VODAFONE Γερμανίας, προσφορά 5 GB με 4,99€ το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο.

Να χαίρεται το Tablet Internet και να μην ψάχνεις κωδικούς και καφέ.

Αχ εμείς πότε θα δούμε τέτοιες τιμές, και εάν συγκρίνουμε από εισοδήματα διπλό αχ βαχ.:mad::mad::mad::mad:

 

Οταν το πιο ακριβο παγιο στην Γερμανια ειναι στα 89 ευρω περιπου τον μηνα που σου δινει πραγματικο flatrate σε δεδομενα κινητα ακινητα σταθερα ΕΕ και προσβαση σε ολα τα hotspot της χωρας και εξωτερικου + λεπτα roaming καταλαβαινεις οτι η κινητη εδω ειναι ακομα ειδος πολυτελειας.

Δεν προκειται σε καμια περιπτωση να ξανακανω συνδεση οταν εκει ο κατωτατος μισθος ειναι 8.50 ευρω την ωρα και εδω ουτε καν το μισο και πληρωνω σε ολα τα διπλα και τριδιπλα.Νιωθω βλακας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον οδυρμό για αυτό.

Και στην Ελλάδα έχουμε τέτοιες προσφορές. ΠΧ έχω με 15 ευρώ 5GB απο Cosmote με 4G ταχύτητες και όχι εώς 7,2

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον οδυρμό για αυτό.

Και στην Ελλάδα έχουμε τέτοιες προσφορές. ΠΧ έχω με 15 ευρώ 5GB απο Cosmote με 4G ταχύτητες και όχι εώς 7,2

 

Άλλο 5GB για 5€ και άλλο 15€

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να τα συγκρίνουμε αυτά όμως όταν το κόστος συντήρησης δικτύου στη Γερμανία δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έχουν οι Ελληνικές εταιρίες. Δεν υπάρχει νομοθεσία που να βοηθάει, εδώ για άδειες χρήσης του δικτύου και τις ξεπουπούλιασε το κράτος κανονικότατα. Από πού θα βγουν τα σπασμένα... δεν τις δικαιολογώ, αλλά υπάρχει λόγος που η κατάσταση είναι αυτή που είναι στην Ελλάδα, και ο λόγος δεν είναι απλά η απληστία των εταιριών.

 

Η Vodafone Γερμανίας και το όποιο άλλο δίκτυο δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ούτε το κάνει για να δώσει internet στο λαό. Αν το κάνει σημαίνει πρώτα από όλα ότι μπορεί να το κάνει χωρίς χασούρα, και βγάζοντας και κέρδος. Κοινή λογική.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε αυτό και την μορφολογία του εδάφους

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Έχω ένα tablet Vodafone Smart Tab II 7, android 4.0.4 στο οποίο ΔΕΝ μπορώ να εγκαταστήσω ούτε την έκδοση για τα tablet (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.pad.nova ) ούτε την έκδοση για τα κινητά (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.phone.nova ) του NovaGo.

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει δυνατότητα για κάποια αναβάθμιση του λογισμικού είτε επίσημα από άλλη χώρα που το δίνει η Vodafone ή από κάποια άλλη ομάδα που να έχει φτιάξει για αυτό το μοντέλο.

Διότι είναι μία υπηρεσία που θέλω να χρησιμοποιήσω και δεν μπορώ.

 

 

υ.γ. Δεν βρήκα κάτι σχετικά στο forum!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα. παιδια ποιες οι διαφορες απο αυτα τα δικτυα ? και ποιο συνισταται να χρησιμοποιουμε ? οσο αφορα καταναλωση μπαταριας, αλλα και αξιοπιστια, δηλαδη να μην χανει το σημα μεχρι να αλλαξει δικτυο με αποτελεσμα να χανω κλεισεις και ναμαι χωρις σημα.

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. παιδια ποιες οι διαφορες απο αυτα τα δικτυα ? και ποιο συνισταται να χρησιμοποιουμε ? οσο αφορα καταναλωση μπαταριας, αλλα και αξιοπιστια, δηλαδη να μην χανει το σημα μεχρι να αλλαξει δικτυο με αποτελεσμα να χανω κλεισεις και ναμαι χωρις σημα.

 

ευχαριστω

 

Άσε το τηλέφωνό σου στην αυτόματη λειτουργία και μην ασχολείσαι. Στο 99% των περιπτώσεων θα πάρει την σωστή απόφαση για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μονο gsm βαλει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην αυτοματη το είχα και οταν άλλαζε σε gsm το σηκωνε ο συνομιλιτης μ και εγω δν τον άκουγα με σκοπό να ξαναπάρω.
Link to comment
Share on other sites

Με το 4g θα έχεις γρήγορες ταχύτητες αλλά η μπαταρία θα φύγει αμέσως, με το wcma η αλλιώς 3g θα έχεις γρήγορες ταχύτητες αλλά αν η κάλυψη δεν είναι καλή θα μειώνεται πολύ γρήγορα η μπαταρία και με το GSM θα έχεις πολύ αργό ίντερνετ αλλά σήμα παντού για κλήσεις κ μηνύματα. Αν το έχεις στο αυτόματο, το κινητό θα ψάχνει για το καλύτερο αλλά κ αυτό είναι ενεργοβορο. Καλύτερα στις περιοχές με καλό 3g να το γυρνάς σε μόνο 3g κ όταν δεν έχεις, σε μόνο 2g
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ρυθμίσω τον προσωπικό τηλεφωνητή της Vodafone, κάπως ενεργοποίησα να ειδοποιούμε για τα μηνύματα μου με mms αντί να καλώ στο 121.

 

1) Η υπηρεσία αυτή είναι ίδια με του προσωπικού τηλεφωνητή απλα ενημερώνομαι διαφορετικά ή είναι άλλο πράγμα?

2) Αν είναι διαφορετική υπηρεσία έχει κάποια χρέωση ή είναι δωρεάν?

3) Μπορώ να αλλάξω κάπως το μήνυμα καλωσορίσματος αντί να λέει "Για να αφήσετε voice mms... κτλ κτλ" ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια πηρα ενα στικακι βονταφον huwai κ εχω μια σιμ καρτοκινητη cu στην οποια με τα πακετα της εβαλα 1gb, την εβαλα στο στικακι κ συνδεθηκα αλλα με πεταει κ με αφηνει μονο στο site της vodafone γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει στις ρυθμίσεις να οριστεί το σωστό APN. Τώρα έχει ρυθμίσεις είτε για συμβόλαιο είτε για καρτο-internet.
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις θα βαλεις οτι έχεις συμβόλαιο , αυτο θα σου επιτρέψει να ρυθμίσεις το ΑΡΝ internet.vodafone.gr. (Αυτο γίνεται με ρύθμιση νέου λογαριασμού και μετά επιλογή του νέου λογαριασμού )

Όταν βάζεις καρτοκινητο πηγαίνει αυτόματα στο web.session το οποίο ειναι για καρτοinternet

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...