Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα στικάκι HUAWEI E1692 της WIND και θέλω να του βάλω μια sim την vodafone(νέο καρτοκινητό). Ξέρουμε αν είναι συμβατό με windows 8,1; Έχω κάνει εγκατάσταση του προγράμματος(το πρόγραμμα της wind που έχει έτοιμο) και δε πατιέται το μενού με τις ρυθμίσεις για να βάλω αυτές της vodafone ή δεν είναι συμβατό;
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι πρόγραμμα/κάρτα με πακέτο δεδομένων

Όσο πιο πολύ τόσο πιο καλά αλλά δε θέλω για κανένα λόγο να ξεφύγω πολύ στο οικονομικό

Δεν έχω ασχοληθεί/ψάξει ΚΑΘΟΛΟΥ οπότε ζητάω τη βοήθειά σας.

 

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

 

Υγ. Έχω μια κάρτα CU που δεν χρησιμοποιώ... Αν μπορεί σε αυτή να μπει κάποιο πακέτο το κοιτάμε επίσης !

Υγ1. Δεν έχω κάποιο κόλλημα ή προτίμηση στην Vodafone απλά για να μη κάνω ποστ το ίδιο πράγμα σε όλες τις κατηγορίες προτίμησα αυτή με τα περισσότερα views/posts

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα θες να διαθέτεις τον μήνα;

Επίσης θες σταθέρα κάθε μήνα δεδομένα ή αραιά και που;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου... Όποτε προγράμματα του στυλ 15-20 ευρώ το μήνα τα αποκλείουμε

Από δεδομένα ... ε οσο περισσότερα τόσο καλύτερα αρκεί να μη ξεφεύγουμε σε τιμή ... Γενικότερα ας γράψει κάποιος τα πιο συμφέρων προγράμματα που κυκλοφορούν να διαλέξουμε ένα

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι πλέον με πρόγραμμα 5gb το μήνα με 6ευρώ ας κλειδωθεί το θέμα.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αντιμετωπίζει κανεις άλλο πρόβλημα σαν το δικό μου; συγκεκριμενα έχω ενεργοποιήσει το πακέτο των 500ΜΒ και κάθε μέρα μου έρχεται μήνυμα οτι μου κόβουν την ταχύτητα λογο υπέρβασης οριου . αυτό γίνεται κάθε μέρα και η χρηση που έχω κανει μέσα σε δυο μέρες είναι 60ΜΒ. έχει αλλάξει κάτι;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έκανα το λαθος να αγορασω σημερα μια κάρτα ανανέωσης χρόνου για το CU και παράλληλα ενεργοποιησα το just surf bonus. Μετά τα 20MB σκάει μήνυμα στο κινητό για πολιτικη ορθής χρήσης και απο τότε στην κυριολεξία σέρνεται το internet μέσω του δικτύου τους... Δεν μιλάμε για τις ωρες που είχαν δωρεάν πρόσβαση για τον αγώνα , όπου δεν συνδεόταν με τίποτα.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μια γρήγορη απορία, αν πάρω σε αριθμό εξωτερικού με απόκρυψη πληκτρολογώντας:

 

#31# + κωδικό χώρας + τηλεφωνικό αριθμό...

 

... θα λειτουργεί η απόκρυψη ή θα πάθουμε καμιά πλάκα;

 

Επίσης στην περίπτωση του κωδικού χώρας χρειάζεται και το + από μπροστά μετά το #31# ?

 

Ευχαριστώ!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το ρημάδι σήμερα. Ελπίζω να μην πάθει κοκομπλοκο τις επόμενες ώρες.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Το σκηνικο εχει ως εξης. Εχει ερθει η ωρα της ληξης του υπαρχοντος συμβολαιου με την Voda καποια στιγμη και παιρνω τηλ και ζηταω να ανεβω σε παγιο (να παω δλδ στο 2 all 400 ) αλλα να διατηρησω την εκπτωση που ηδη ειχα (για παντα) της ταξεως του 40%. Ουσιαστικα δλδ ζητουσα να δινω περισσοτερα λεφτα καθε μηνα βρεξει χιονισει για τη Voda. Το αρνηθηκαν οπως συνηθιζουν και μου ειπαν οτι θα πρεπει να πεσω στα 20% εκπτωση! Ειπα ευχαριστω δε θα παρω και πηρα τηλ να παω στην Cosmote. Αφου λοιπον πηγε η αιτηση φορητοτητας στη Voda στο καπακι με πηρανε τηλ και μου προσφερανε αυτο ακριβως που ζητησα! Δλδ το 2 all 400 με πακετο SMS 70 στα 21.50 ευρα. Ρωτησα λοιπον οτι αυτη ειναι η τελικη τιμη, ναι? Με ΦΠΑ και χωρις καμια αλλη χρεωση εξτρα!!! Λεει η κοπελα ναι. Απλα τον πρωτο μηνα θα δειτε παραπανω χρεωση οπως κανουνε παντα δλδ. Λεω οκ το γνωριζω αυτο αλλα μετα θα μου ερχεται 21.50 το μηνα. Λεει ναι.

Και ερχεται σημερα ο πρωτος καθαρος λογαριασμος και βλεπω οτι με το ΦΠΑ παει στα 26.50 και οτι 21.50 ειναι ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ.

Vodafone προς όλους 400 €28,45

SMS 70 €4,06

Προνομιακή έκπτωση - 40% €-10,24

Έκπτωση από συνδυασμό VF/HOL €-2,85

Σύνολο παγίων €19,42

 

Οπως βλεπετε για να βγει το -40% στα 10.24 αφαιρουν πρωτα την εκπτωση του συνδυασμου VF/HOL χωρις να προσθετουν πριν την εκπτωση το SMS 70, που παρεπιμπντοντως ετσι οπως το ειχε πει η κοπελα στο τηλ θεωρησα οτι θα εμπαινε δωρεαν οπως στο προηγουμενο πακετο που ειχα γιατι αυτος ηταν και ο μονος τροπος που εβγαινε κοντα στα 22 ευρα με ΦΠΑ η τιμη σε εναν προχειρο υπολογισμο στο μυαλο μου που εκανα εκεινη τη στιγμη που το συζητουσαμε!

Μου λετε τωρα τι κανω? Περαν του οτι μολις ληξει το συμβολαιο μου θα φυγω τρεχοντας και απο Voda αλλα και απο HOL, το θεμα ειναι τι μπορω να κανω τωρα? Οκ το ξερω οτι δε θα αλλαξει κατι, οτι και να κανω λογικα, αλλα μπορω να κινησω καποια διαδικασια ωστε να κανω θεμα, να κανω σαματα εν ολιγοις? Μπορω να απαιτησω να μου δωσουν την ηχογραφημενη συνομιλια με την υπαλληλο για να την χρησιμοποιησω καταλληλα?

Ευχαριστω πολυ οσους απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα ναι εφοσον ολες οι συνομιλιες με την εταιρια καταγραφονται.Καλο θα ηταν να στειλεις ενα email εξηγωντας τι εχει γινει και επισης ενα ωραιο mail στην ΕΕΤΤ εφοσον εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις καταλαβει κατι λαθος.Λογικα θα το ψαξουν εφοσον θυμασαι ημερομηνια και ωρα και εχεις συγκρατησει και το ονομα του υπαλληλου οπου συνομιλησες.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο σίγουρο είναι οτι αντί για + μπορείς να βάλεις το 00 . τώρα για την απόκρυψη δεν είμαι απόλυτα βέβαιος οποτε μην σε πάρω ατο λαιμό μου.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και να μην τα θυμάσαι σίγουρα φαίνονται στο συστημα! Πάρε λοιπον τηλέφωνο και απαίτησε την συνομιλια! Δώσε τους χρονο να το ψάξουν και να σου απαντήσουν. Όχι κάνα εξάμηνο λιγες μερες . αν δεν βγαλεις άκρη να είναι καλά η φορητότητα. Δεν αξίζει να σκας γι αυτο . κάνε και μια αίτηση στην ΕΕΤΤ και σίγουρα όλα θα σου τα λυσουν*!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τη φορητοτητα ειναι οτι θα πρεπει να μεινω για αλλους 10-11 μηνες ακομα πριν μπορεσω να φυγω. Θα το ψαξω ομως περαιτερω και θα ενημερωσω οταν εχω νεα!
Link to comment
Share on other sites

παρομοιο προβλημα ειχα εγω,στην σταθερη τηλεφωνια..ειχαμε κλεισει τιμη στα 12.40 περιπου για απλο ιντερνετ και τηλεφωνικη γραμμη και ερχεται ο πρωτος και ο δευτερος λογαριασμος στα 16.με ενα απλο τηλεφωνο επιβεβαιωσαν πως ειχα την εκπτωση και ο τριτος λογαριασμος ηρθε κανονικα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Hallo

Θα ταξιδεψω ιταλια για εναν μηνα και σκεφτομουν να παρω απο κει καποια καρτα για φτηνοτερες χρεωσεις απο το να χρησημοποιω τον ελληνικο αριθμο.

Ξερει κανεις να μου προτινει τι να κανω καλυτερα;

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Βολεύει αφάνταστα το Tim welcome. 2gb και 200 λεπτά προς Ελλάδα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καλέσεις με 00 αντί για +. Μερικά τηλέφωνα τραβάνε ζόρι με το #31# και το + μαζί.

Κατά τα άλλα να ξέρεις ότι ο αριθμός σου ταξιδεύει κανονικά μέχει τον πάροχο του παραλήπτη ακόμα και αν βάλεις #31#. Απλά έχει το private bit ενεργοποιημένο. Με άλλα λόγια ο πάροχος του ανθρώπου που θα καλέσεις στο εξωτερικό θα ξέρει τον αριθμό σου και πιθανόν να τον αποκαλύψει εάν ζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παντος εγω οποτε ενεργοποιω καποιο πακετο αμεσως μου ερχεται ο περιορισμος! Οσες φορες εχω παρει τηκεφωνο τηβ εξ. Πελατων ακρη δεν εχω βγαλει και φυσικα το προβλξμα δεν λυβεται αν δεν παει 4:00 !
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε ενα φιλο μου, ενω εγω τα ξεσκιζω τα mb απο τα πακετα, σε αυτον ερχεται μνμ συνεχεια.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε ενα φιλο μου, ενω εγω τα ξεσκιζω τα mb απο τα πακετα, σε αυτον ερχεται μνμ συνεχεια.

 

Εχει διαφορα αν ειναι πακετο αγορασμενο η πχ η προσφορα 1gb+100sms 5 ευρω ? Δηλαδη στις προσφορες ισχυει πολιτικη ορθης χρησης και διαφορετικη απο συνδρομητη σε συνδρομητη?

Γιατι και σε μενα ειχε ερθει μια φορα αλλα ειχα καταναλωσει την ιδια ωρα καμια 300ΜΒ ισως και περισσοτερα.

Παντως υπαρχει καποιο οριο αλλα δεν ξερω ποιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...