Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε! Σε μία βδομάδα θα ανακοινωθούν οι 3 νικητές του διαγωνισμού Vodafone & JavaONE(ΤΜ)!

 

Από 23 Αυγούστου... "ελέγχονται" οι συμμετοχές - "δημιουργίες" παιχνιδιών Java(ΤΜ).

 

Από την περασμένη Παρασκευή, οι υπεύθυνοι του Vodafone Group έχουν καταλήξει σε 20 συμμετοχές.

 

Κριτήρια επιλογής νικητών*:

 

Oι εφαρμογές-παιχνίδια θα αξιολογηθούν βάσει:

1. Appeal (stickiness, originality, fun, usefulness, etc) 30%

2. Quality (reliability, robustness) 25%

3. Usability (Friendly User interface, ease-of-use, clarity) 20%

4. Commercial Potential (contagiousness, interactivity) 15%

5. Ease of Deployment (Support on multi-devices) 10%

 

* The Applications will be evaluated by Vodafone using the Sharp GX10 mobile phone.

 

 

Oι νικητές θα κερδίσουν:

  • The opportunity to become a Vodafone live! content provider in up to five countries. Vodafone live! content providers are entitled to a share of at least 50% the net revenue generated by sales of the Participant's game on Vodafone live!
  • A GX20 - the new Vodafone live! terminal

 

 

Την επόμενη βδομάδα... αναμένουμε, λοιπόν, τους νικητές... ΠΟΤΕ δεν ξέρεις! .... Ίσως υπάρχει και κάποιος Έλληνας ανάμεσα σε αυτούς!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι Ολυμπιακοί αγώνες αν και πλησιάζουν σε λίγους μήνες η κάλυψη των 32 Ολυμπιακών εγκαταστάσεων δεν είναι επαρκής σε ότι αφορά την πρόσβαση των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας αφού κατά τη διάρκεια εκδήλωσης που διοργάνωσε η Vodafone ο υπεύθυνος εταιρικών σχέσεων κ. Δημ. Μιχόπουλος αποκάλυψε ότι από τις 3 εταιρείες μόνο η Cosmote- που είναι χορηγός της διοργάνωσης- έχει πρόσβαση στις εγκαταστάσεις. Σύμφωνα με το στέλεχος η Vodafone και η Telestet έχουν απευθυνθεί στα αρμόδια υπουργεία και φορείς αλλά δεν έχουν λάβει απάντηση για την ημερομηνία χορήγησης των αδειών ώστε να ανταποκριθούν στις αυξημένες απαιτήσεις που θα παρουσιαστούν κατά το διάστημα των Αγώνων, ξεκαθαρίζοντας ότι η εταιρεία που εργάζεται είναι η μόνη που έχει πείρα σε Ολυμπιακούς αγώνες όπως στο Σίδνευ αλλά αυτή την φορά ξεχωρίζει διότι θα δοκιμαστεί η κινητή τηλεφωνία 3ης γενιάς με μετάδοση φωνής και εικόνας. Πρόσθεσε ότι η εμπορική λειτουργία της 3ης γενιάς θα αρχίσει το 2ο τρίμηνο του 2004 ενώ εκτιμάται ότι στις ώρες αιχμής θα γίνονται περίπου 10 εκ. κλήσεις. ΟΙ προετοιμασίες λοιπόν για την 3η γενιά συνεχίζονται εξυπηρετώντας το νέο έτος εκατομμύρια επισκέπτες αλλά ελπίζουμε να μην παρουσιαστεί τηλεπικοινωνιακό χάσμα εξαιτίας του ανταγωνισμού και των χορηγών!

Πηγές freegr.gr, sportime

Link to comment
Share on other sites

to thema den afora mono tin voda,alla kai tin stet kai tin Q en meri.

 

Isws tha eprepe na metaferthei sta news. giati einai genikou endiaferontos.

 

epi tou thematos omws den nomizw oti exoun dikaioma na kanoun kati tetoio kai mallon apla kapou to exoun amelisei ,isws kai skopima ,alla opws kai na exei tha tis afisoun na egkatastisoun eksoplismo,den ginete.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Τιθεται μεγαλο θεμα ΠΑΛΙ με την ευνοιικη μεταχειριση και ανιση τουΚοσμοτε.Δεν το εχουν αμελησει φιλε,και ειναι πολυ χοντρο αυτο που γινεται,και παιζονατι μεγαλα<πακετα!!>Βεβαια απο την αλλη γιατι σε ενα τοσο σημαντικο γεγονος για τον απανταχου Ελληνισμο,να μην δωσουν οι χορηγιες οι αλλες εταιρειες??Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..

Παντως αν δε λυθει συντομα το θεμα,υπαρχει αποφαση να προσφυγουν στην δικαιοσυνη οι αποκλεισμενοι...Να και σε κατι που σπαει η...κλικα.. :D

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι για μια ακόμη φορά και όλες εταιρείες κινητής τυχγάνουν της ίδιας αντιμετώπισης κ δεβ τίθτεται θέμα ευνοηκότερης αντιμετώπισης της κοτέ...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Title: Senior Systems Engineer

Functional Area: Information Technology

Location: Walnut Creek CA

 

 

Responsibilities:

Under general supervision: Designs, analyzes, evaluates, codes, tests, debugs, and implements moderately complex software applications in support of various functional areas.

May provide support for production applications.

Formulates and defines system scope and objectives through research and fact-finding to develop or modify moderately complex information systems.

Prepares detailed specifications from which programs will be written.

Works on moderately-complex-to-complex problems where analysis of the situation or data requires a review of identifiable factors.

Works independently on most phases of applications systems analysis and programming activities but requires instruction and guidance in other phases.

Exercises judgment within defined procedures and practices to determine appropriate action.

Working with internal customers, develops a basic understanding of the business application for which the application is being designed.

May assist internal customers with questions regarding the functionality of aplications.

May assist with implementation and/or integration of packaged software systems.

May work with vendors to research and resolve issues with packaged software.

May assist with analysis of functionality of packaged software being evaluated for use.

 

Requirements:

BS in Computer Science, Information Systems, or a related field, or equivalent experience.

Greater than 5 years of experience in hardware, systems administration working with databases, and shell scripting required.

Greater than 5 years of experience in software development required.

Greater than 3 years of wireless data services required.

Ability to provide training and technical mentoring to less experienced technical resources.

Independent judgment in developing methods, techniques, and complex problems where analysis of situations or data requires an evaluation of intangible variance factors.

Experience managing large-scale, mission-critical architectures.

Ability to manage day-to-day activities with little guidance from a supervisor.

Skill at working on cross-functional teams to develop and implement best practices.

Understanding of the services used in the wireless communications industry, particularly as related to the functions and/or process being supporting.

Effective oral and written communications skills required.

 

Additional Requirements:

Technical proficiency in Unix, HTML, XML, SOAP, and SMTP required.

Familiarity with Java - JMS required.

Solid understanding of IP network services and protocols required.

Expertise with relational databases (Oracle) or other database technologies required.

Thorough understanding of the SMS technology required.

Knowledge of SMPP required.

Understanding of the SMSC or SMS Gatways required.

Understanding of Wireless Data Services required.

Knowledge of Perl or Shell Scripting preferred.

 

Κατάθεσε βιογραφικό τώρα με ένα κλικ... έλα και εσύ στην οικογένεια της Vodafone! Κωδικός :: voda-00000347

Link to comment
Share on other sites

Title: Administrative Assistant III

Functional Area: Legal and Public Policy

Location: Washington, D.C.

 

 

Responsibilities:

Reports to designated management and/or professional personnel at Band D level.

Prepares correspondence and reports.

Routes, answers or independently composes routine correspondence not requiring manager's attention. Prepares special reports, gathering and summarizing data.

Organizes and expedites flow of work through manager's office. Coordinates department's administrative reporting, monitors deadlines and initiates follow-up actions.

Organizes and expedites flow of work through manager's office.

Coordinates department's administrative reporting, monitors deadlines and initiates follow-up actions.

Performs many other administrative duties in support of department's function.

Administrative duties are an important part of the position.

 

Requirements:

High school graduate (or equivalent) with six or more years of professional experience or training.

College degree preferred.

Requires thorough knowledge of company systems and desktop software packages designated as necessary to perform duties.

Requires strong written and verbal communication skills and the ability to communicate information clearly and concisely and be able to use tact and common courtesy to achieve objectives.

Must be able to maintain confidentiality of highly sensitive matters related to the function.

Must be able to network with others to accomplish daily tasks.

Should have thorough knowledge of corporate protocol, company policies, procedures, guidelines, and structure sufficient to respond to direct inquiries, obtain additional information as required and prioritize requests.

Should have specialized knowledge of business function.

 

Κατάθεσε βιογραφικό τώρα με ένα κλικ... έλα και εσύ στην οικογένεια της Vodafone! Κωδικός :: voda-00000349

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τι απέγινε με το θέμα?

Η CosmOTE διαφημίζει ότι διαθέτει δίκτυο Χ4 φορές μεγαλύτερο στις περιοχές "Ολυμπιακής Δραστηριότητας"! :mad:

 

Οι "αποκλεισμένοι" δικαιώθηκαν? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfer

 

Τελικά, τι απέγινε με το θέμα?

Η CosmOTE διαφημίζει ότι διαθέτει δίκτυο Χ4 φορές μεγαλύτερο στις περιοχές "Ολυμπιακής Δραστηριότητας"! :mad:

 

Οι "αποκλεισμένοι" δικαιώθηκαν? :worry:

 

 

Πλακα κάνεις???? :o

Οχι βέβαια.......

Παραμονες των αγώνων, μπορεί.. Ενα με δύο μήνες πριν, για να τρεχουν και να μην προλαβαίνουν...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfer

 

Τελικά, τι απέγινε με το θέμα?

Η CosmOTE διαφημίζει ότι διαθέτει δίκτυο Χ4 φορές μεγαλύτερο στις περιοχές "Ολυμπιακής Δραστηριότητας"! :mad:

 

Οι "αποκλεισμένοι" δικαιώθηκαν? :worry:

 

OXI.Μονο υποσχεσεις εχουν παρει εως τωρα.Υπαρχει μια αναμονη εως τελος Δεκεμβρη.Εως τοτε αν δεν εχει διευθητηθει το θεμα,ηδη Η Βοντα και Τελεστετ εχουν συμφωνησει για την προσφυγη στα Ευρωπαικα Δικαστηρια..

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάστηκα ότι θα είχε 'λυθεί' το θέμα... λόγω εκλογών! :wacko:

Κάποιος πρέπει να 'χτυπήσει' τη σωστή 'πολιτική' πόρτα. :worry: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά,

Μόλις τον Ιούνιο γραφτήκαμε στο εταιρικό πακέτο Business Plus 3 με τα 3 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας ανά ενδοεταιρική κλήση.

Τότε ήταν καινούργιο πρόγραμμα.

Αυτό τον μήνα και πριν περάσει χρόνος από τότε που ξεκίνησε αυτό το πρόγραμμα, η Vodafone το κατάργησε και με το ίδιο πάγιο έχεις 45 λεπτά δωρεάν επικοινωνίας με τα εταιρικά τηλέφωνα (χωρίς περιορισμό 3 λεπτών ανά κλήση). Βέβαια όλα αυτά θα γίνουν αφού συμπληρωθεί χρόνος παραμονής στο παλιό πρόγραμμα.

Μας στείλαν και επιστολή όπου μας εξηγούν πως το κάνανε αυτό για το καλό μας. Τώρα πως τα απεριόριστα τρίλεπτα δεν μας συνέφεραν τόσο όσο το τωρινό 45λεπτό ένας Θεός ξέρει και η vodafone.

Η δε ελάχιστη χρέωση από τα 20 δευτερόπεπτα πήγε στα 30 :!:

Για να πούμε και την αλήθεια ακόμη και με το νέο πρόγραμμα τα εταιιρικά συμφέρουν σε σχέση με τα απλά, απλώς όλη αυτή η ιστορία σαν παγίδα μου φάνηκε.

Συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, αλλά δεν θεωρώ τίμιο να καταργείται ένα καλό πρόγραμμα αμέσως μόλις κλείσει χρόνο (και κάπου ήθελα να τα πω)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ολλες οι εταιριες το εκαναν με τα 3 λεπτα , τωρα τι παιχτηκε και εγινε αυτο μονο αυτοι ξερουν , το πιο πιθανων ειναι οτι δεν ηταν συμφερον τους να συνεχιζουν να δινουν 3λεπτα
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον η επιστολη της Βονταφον ηταν σοβαρη. Τι να πουν και οι καραγκιοζηδες της κοσμοτε με την γελοια επιστολη τους (που υποτιμα και προσβαλλει την νοημοσυνη του συνδρομητη με αυτα που γραφει). Τα 3λεπτα τα κοψανε επειδη μεγαλος ογκος συνδρομητων ειχε μεταφερθει απο τα καρτοκινητα και τα απλα συμβολαια σε εταιρικα και επειδη χωρις να παιρνουν λεφτα τα δικτυα τους τιγκαρανε τα δικτυα...

 

Απο μια αποψη καλα εκαναν γιατι σχεδον οποιος ξερω με εταιρικο το ξεσκιζε και του εκανε καταχρηση ακομα και οταν δεν χρειαζοταν να παρει καποιο τηλ. Απο την αλλη για τους επαγγελματιες ειναι λιγακι ασχημο αυτο αλλα δεν πειραζει, κανουμε ενα 500-600αρι πακετο κανονικου συμβολαιου και παιρνουμε τηλ οπου θελουμε χωρις να σκεφτομαστε τι δικτυο εχει ο καλουμενος...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω μπροστα μου αλλα ελεγε "η ειδικη προσφορα που σας παρεχουμε" και ονομαζε τα τριλεπτα ειδικη προσφορα... και γενικα το υφος της συνταξης ηταν για τα μπαζα... Καμια σχεση με το σοβαρο και αναλυτικο στυλακι της Βοντα. Βεβαια το αποτελεσμα μετραει και το αποτελεσμα ειναι οτι τα 3λεπτα σιγα-σιγα καπουτ...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Απλώς σου λέει τώρα που έχουν νούμερα, εταιρεία είναι δεν μπορούν να τα αλλάξουν εύκολα, τι θα κάνουν θα μείνουν μαζί μας. Θα πάμε να γραφτούμε σε τίποτα Vodafone 420 ή κάτι τέτοιο. Έτσι και αλλιώς οι λογαριασμοί ήταν γύρω στα 100 ευρώ για τα μισά τηλέφωνα και 40 για τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά τουλάχιστον διασκεδάζω όταν πηγαίνω στα καταστήματα της Vodafone και βάζω τους ταλαίπωρους πωλητές (που με ξέρουν ήδη γιατί όλο πηγαίνω και ρωτάω για καινούργια κινητά), να μου εξηγήσουν γιατί με συμφέρει καλύτερα το νέο εταιρικό πρόγραμμα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,προχθες δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση το v200 μόνος μου αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα και το κινητό δεν ανοίγει.Θα το πάω λοιπόν σε ένα κατάστημα vodafone (απ' όπου και το πήρα)για επισκευή.Θέλω κάποιος να μου πεί:

 

1.Πόσο καιρό περίπου θα μου το κρατήσουν(για να ξαναπεράσουν λογισμικό πιθανότατα).

2.Το πιθανό κόστος.

 

Υ.Γ.Θα το πάω σε κατάστημα στη Νάουσα Ημαθίας το οποίο δεν έχει τεχνικούς αλλά μόνο πωλητές.

 

Ευχαριστώ & περιμένω απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανει καποιος την συνδεση αυτη πχ σημερα 24/11, απο ποτε αρχιζουν να μετρανε τα δωρεαν λεπτα και καθε ποτε μηδενιζονται??? Η κοπελα μου ειπε οτι θα εχω κανονικα 120 λεπτα δωρεαν μεχρι τις 30/11 και μετα απο 1/12 αρχιζει ο νεος μηνας με αλλα 120 λεπτα μεχρι το τελος του μηνα και μετα το ιδιο καθε μηνα...Ετσι ειναι? Απλα μου φαινεται παραξενο που σου δινουν 120 λεπτα δωρεαν για 7 μερες ας πουμε ενω το παγιο δεν θα το πληρωσεις full (ή κανω λαθος?)...
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είχε απόλυτο δίκιο, μίλα κανονικά τις 2 ώρες μέχρι την Κυριακή και από Δευτέρα 1η του μήνα ξεκίνα πάλι με 2 ώρες από την αρχή :) Πάγιο για το Νοέμβριο θα πληρώσεις μόνο για τις 7 μέρες :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Petros the Great

 

Η κοπέλα είχε απόλυτο δίκιο, μίλα κανονικά τις 2 ώρες μέχρι την Κυριακή και από Δευτέρα 1η του μήνα ξεκίνα πάλι με 2 ώρες από την αρχή :) Πάγιο για το Νοέμβριο θα πληρώσεις μόνο για τις 7 μέρες :)

 

Eγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι θα έχει δωρεάν χρόνο που αναλογεί στις μέρες που απομένουν γι' αυτό το μήνα; Έτσι μου είχαν πει στη voda τουλάχιστον όταν είχα κάνει σύνδεση γι' αυτό και το πάγιο του πρώτου μήνα είναι ανάλογο των ημερών. Εγώ το είχα πάρει γύρω στις 20 το voda60 και μου είχαν πει ότι μου αναλογεί περίπου 20λεπτά από τα 60.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις λάθος εντύπωση γιατί εσένα σου το είπε μια κοπέλα σε ένα κατάστημα ενώ εγώ το λέω σε δεκάδες ανθρώπους καθημερινά στο κατάστημα

 

Με συγχωρείς αν είμαι λίγο απότομος αλλά το έχουμε συζητήσει τόσες φορές το συγκεκριμένο θέμα που έχω αρχίσει να βαριέμαι...

 

Αν υπάρχουν αμφιβολίες υπάρχει και το 13830

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...