Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται να αγοράσω το SE Z600 V.L.

Εχω σύνδεση COSMOTE.Εχω ακούσει οτι με το V.L.,η μνήμη της συσκευής

μικραίνει επικύνδυνα.Ισχύει αυτό;;Και αν ναί,υπαρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να βγάλω εντελώς το VL απο τη συσκευή;;;Εχω δεί οτι στο κατω μεροσ της συσκευής,υπάρχουν 2 πλήκτρα συντομεύσεων,το ενα λέει

VL,και το αλλο ''κλήσεις''.Μήπως αχρηστεύει καποιο απο τα πλήκτρα του τηλεφώνου;;;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone ανακοίνωσε σήμερα τα αποτελέσματα του Γ' Τριμήνου 2003 όσον αφορά την συνδρομητική της βάση η οποία διαμορφώνεται σε 3.782.737 συνδρομητές.

Από αυτούς οι 2.685.330 είναι συνδρομητές καρτοκινητής ενώ 1.097.407 είναι αυτοί με συμβόλαιο.

Οι καθαρές νέες συνδέσεις του τριμήνου είναι 151.667 και από αυτές οι 96.175 αφορούν συνδρομητές καρτονικητής ενώ οι 55.492 αυτούς με συμβόλαιο.

Έτσι η συνολική εικόνα των τεσσάρων εταιριών στις 30/9/2003 διαμορφώνεται ως εξής:

Cosmote: 4.051.548 ποσοστό 37.25%

Telestet: 2.752.495 ποσοστό 25.30%

Q-Telecom: 289.764 ποσοστό 2.66%

Vodafone: 3.782.737 ποσοστό 34.77%

Σύνολο: 10.876.544

Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοητευσω μαλλον. :wacko:

 

Εγω πηγα το GX10i για αναβαθμιση σε voda store της αθηνας, γιατι στην αθηνα μενω :p , και μου το κρατησαν 2 εβδομαδες !!! γιατι οπως μου ειπαν δεν ειχαν τεχνικο εκει και θα το εστελναν στην mobitel!!

 

Τωρα στην δικια σου την περιπτωση... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα vodafone δεν κάνουν service. Απλά το στέλνουν στην αντιπροσωπία όπως και άλλα καταστήματα. Οπότε καλύτερα να το πας εκεί από την αρχή γιατί αλλιώς θα περιμένεις πολύ περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

to VL kinito exei ena pliktro katw aristera nomizw me to shma ths Voda. An valeis allh ekdosi logismikou pou den einai Live den kserw ti 8a kanei ekeino to koumpaki mias kai den exw dei akoma to kanoniko kinito... Alla einai dyskolo na valeis thn kanoniki ekdosi an exeis VL kinito ektos kai an tous piaseis twra sta prasa pou einai fresko to modelo opws ekanan polloi me to T610.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μια ερώτηση στον Γερμανό για το πόσο περίπου θα κοστίσει,πόσες μέρες θα κάνει,ρώτα και στη VODAFONE και μετά επέλεξε.
Link to comment
Share on other sites

exo mia sindesi vodafone edo kai kapoia xronia tis opoias ta dikaiomata exei i mobitel... ti simainei afto, polla, px eimaste ta apopaidia tis vodafone, den mporoume na kanoume anavathmisi apo voda shop, den mporoume na allaksoume karta sim, na kanoume diakopi, klp klp klp.

episis exo kai ena ala karte edo kai 7 xronia.

to provlima poio einai tora, thelo na energopoiiso gia na xrisimopoio kati apo ta dio afou ekopsa to etairiko mou telestet, ti me simferei na kano?

yparxei periptosi na kopso tin sindesi kai na tin ksanakano me pagio deyterou xronou alla na min eimai stin mobitel? mporo to alakarte na to kano sindesi me pagio deyterou xronou?

na kano kamia kainouria?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το κουμπάκι VodafoneLive στις ανάλογες συσκευές είναι στην ουσία πλήκτρο συντόμευσης για την αρχική σελίδα του Wap, οπότε αυτή θα είναι και η χρήση του αν δεν χρησιμοποιείς Vf Live...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το οτι είσαι "συνδρομητής" της Mobitel δεν έχει καμμία διαφορά απο κάποιον που έχει σύνδεση καθαρά απο Vodafone. Η μόνη διαφορά είναι οτι για οτιδήποτε αίτημα, υπηρεσία κλπ. θα πρέπει να πας σε Mobitel-Vodafone Center (έτσι λέγονται τώρα) που απ' όσο ξέρω υπάρχουν κάμποσα σε όλη την Ελλάδα (οχι τόσα βέβαια οσα τα Vodafone), αλλά πιστεύω οτι αρκούν για να εξυπηρετηθείς... Ασε που απ' ότι έχω παρατηρήσει έχουν τόσο στίς συνδέσεις, όσο και στα αξεσουάρ χαμηλότερες τιμές απ' οτι τα Vodafone. Οσο αφορά το Ala carte που έχεις, ποιό απο τα δυο πρέπει να κρατήσεις είναι δικό σου θέμα και ανάλογα πάντα την χρήση που κάνεις. Εγώ πάντως ψηφίζω σύνδεση... :D Να ξανακάνεις την ίδια σύνδεση αλλά να μην είναι Mobitel δεν γίνεται, ούτε το Ala carte σύνδεση με πάγιο δεύτερου χρόνου.

Οπότε μάλλον συμφέρει να διαλέξεις μεταξύ αυτών που ηδη έχεις, της σύνδεσης ή του Ala carte. Την γνώμη μου πάντως εγω στην είπα... :)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα τις μιλησω τις 2 ωρες!!!! Ρε παιδια εκτος απο τηλεφωνηματα, που αλλου μπορω να ξοδεψω τα δωρεαν λεπτα????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες το πήγα το κινητό...

 

1 εβδομάδα μέχρι να φτάσει Αθήνα, e-mail με το τι έχει χαλάσει,απάντηση έαν δέχομαι το κόστος της επισκευής και πίσω σε εμένα σε 3-4 εβδομάδες.Mobitel rulez..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις... μην ξεχνάς οτι το καρτοκινητό είναι πάντα πιό ακριβό για κλήσεις απο ότι η σύνδεση.

 

Πάντως αν δεν σε πειράζει να χάσεις τα νούμερα, μάλλον να κάνεις καμμιά καινούργια, να εκμεταλευτείς και την επιδότηση.... γιατί αν κάνεις το καρτοκινητό σου σύνδεση, ούτε πάγιο 2ου χρόνου θα έχεις, ούτε επιδότηση για συσκευή.

 

Και βέβαι σύνδεση θα κάνεις με βασικό κριτήριο την κάλυψη στις περιοχές που κινείσαι!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στο wap αφού όπως το λέει και η φράση είναι "χρόνος ομιλίας"!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

dwrean xronos

loipon

isxyei apo tis dwdeka to vrady ths prwths meras tou mhna kai mhdenizei pali stiw dwdeka to vrady ths teleytaias meras tou mhna... karatsekarismeno apo logariasmous...

o dwrean xronos einai MONO omilias kai MONO gia e8niko diktyo prosoxh!!!

thlefwnhmata se e3wteriko,901 ktl einai ektos twn 120 ...

epishs plhrwneis kanonika ta WAP,GPRS,SMS kanonika kai 4xxx...

Link to comment
Share on other sites

Κανα προγραμμα με δωρεαν χρονο ομιλιας και δωρεαν sms θα βγει ποτε (ή υπαρχει ηδη) στην Ελλαδα? Οπως ειναι στην Αγγλια δηλαδη, δηλαδη ξερω γω 100 λεπτα χρονο ομιλιας και 100 μηνυματα...
Link to comment
Share on other sites

Κατά πόσο πιστεύετε ότι συμφέρει το GPRS τις Vodafone για χρήστη PDA ?

Απλός σκέφτομαι να βάλω μόλις αλλάξει η Cosmote το GPRS

Εσείς τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πρός το παρόν μια χαρά είναι η κότε... Όταν θα αρχίσει να τα χρεώνει κ αυτή εντελώς τυχαία κάτι μου λέει ότι κ τα 3 δίκτυα θα έχουν ακριβώς τις ίδιες χρεώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis timi?

Kapia mera diavasa sta prwti selida tou myPhone kati gia eukoli allagi tou CU i Vodafone ala carte se sindromi me pagio xwris xartia kai diafores perites diadikasies.Gnorizei kaneis kati?

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

akyro to deftero to brika kai to diavasa...

 

moipos kserei kaneis timi gia to Nokia 6600 sto VF 120???

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...