Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα καταφεραν παλι.....

 

Απο δω και στο εξης η Voidafone χρεωνει 15 ευρω για να διακοψεις την συνδεση σου ακομα και αν δεν εχεις συμβολαιο για 1 ή 2 χρονια.

Και το καλο ειναι οτι μας εχουν ενημερωσει μεσω των λογαριασμων.... Παλι καλα που δεν εβαλαν καμια ποινη 500 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

10€ ειναι :)
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις αυτα υπαρχουν και στις εταιριες του εξωτερικου...

τελος συνδεσης τελος αποσυνδεσης κτλ κτλ υπαρχουν ... αλλα υιοθετουν μονο τα χαρατσια και οχι τις τιμες τους ουτε τις υπηρεσιες τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν!!! Σου ταζουν τον ουρανό με τ'αστρα και μετά κάνουν ότι θέλουν.

Ημουν πελάτης της cosmote από το 2002 με 4 αριθμούς. Εκανα αλλαγή σε vodafon. Από 10/2014 με παγιο 22.25 κομπλε (φόρους,φπα κλπ) αυτόν το μήνα 6/2014 μου ήρθε παγιο .

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την vodafon μου ειπαν οτι έγινε αύξηση στον όγκο των δεδομένων κατά 1250 μβ (από 750μβ σε 2gb) και είμαι τυχερος. Μάλιστα διότι αντί για 5,00€ που είναι η κανονική χρεωση. Με χρεωνουν. Μόνο 3€. Κανέις δεν με ενημέρωσε ούτε πήραν την συγκατάθεση μου. Φυσικά οι όροι της συμβασης αναφερουν οτι μπορουν να κανουν κατι τετοιο. (θα πρεπει να το ψαξω μολις αγορασω μεγενθυτικο φακο για να μπορω να διαβαζω τα ψιλα γραμματα).

Παιδια παρτε το χαμπαρι οποίος έχει και την πιττα και το μαχαίρι την κόβει όπως του αρέσει.

Edited by Vasileios
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βγάλεις άκρη αλλά είναι καλύτερα να στέλνεις ένα mail παρα να έχεις τηλεφωνική επικοινωνία γιατί έτσι εκνευρίζεσαι περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βγάλεις άκρη αλλά είναι καλύτερα να στέλνεις ένα mail παρα να έχεις τηλεφωνική επικοινωνία γιατί έτσι εκνευρίζεσαι περισσότερο

 

Στο μαιλ σου απαντανε και γραπτως οποτε μπορεις να εχεις κατι στο χερι σου... τηλεφωνικος αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.Βεβαια η επικοινωνια με μειλ ειναι πιο αργη..καθυστερουν συνηθως να απαντησουν καμια φορα δεν απαντανε και ποτε και αναγκαζεσαι και παιρνεις τηλεφωνο και τους ξεχ***ζεις!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εστειλα email kai στην vodafon και στην εεττ. Δεν πιστεύω να γίνει κάτι αλλά είναι λαθος να μην κάνεις και τίποτα. Edited by Vasileios
Κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Myphone.

Είμαι Υποχρεωμένος να σου επισημάνω ότι τα μηνύματα με Greeklish ή Κεφαλαία απαγορεύονται από τους όρους χρήσης .

Επίσης την τρίτη φορά που θα γράψεις με κεφαλαία το μήνυμα σου θα διαγραφεί χωρίς άλλη προειδοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Aπεριόριστα GΒ, με την υπηρεσία Internet 4Sharing για να τα μοιράζεις σε όλες σου τις συσκευές!

 

Τώρα υφιστάμενοι & νέοι Internet 4Sharing συνδρομητές σερφάρουν δωρεάν και ξέγνοιαστα γιατί έχουν ΑΥΤΟΜΑΤΑ για δύο μήνες, ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ MOBILE INTERNET για να το μοιράζουν σε όλες τις συσκευές τους.

 

…και για ακόμα περισσότερη διασκέδαση, οι συνδρομητές Internet 4 Sharing μπορούν να ενεργοποιήσουν, ΔΩΡΕΑΝ για πάντα, την μουσική εφαρμογή NAPSTER!

 

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά παρέχει δωρεάν απεριόριστα MB για να μοιράζουν οι συνδρομητές σε όλες τις συσκευές τους.

Ισχύει από 17 Ιουλίου μέχρι και 17 Σεπτεμβρίου αποκλειστικά για συνδρομητές συμβολαίου (ιδιώτες και επαγγελματίες) που έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία Internet 4 Sharing.

Οι συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν την υπηρεσία Internet 4 Sharing μεταξύ 17 Ιουλίου και 18 Αυγούστου, θα επωφεληθούν και αυτοί αυτόματα της προφοράς για δύο μήνες από την ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας.

Εάν ο συνδρομητής απενεργοποιήσει την υπηρεσία I4S κατά την διάρκεια της προσφοράς, χάνει την προσφορά και θα χρεώνεται τη χρήση των MB βάσει του προγράμματός του. Επιπρόσθετα, αν η υπηρεσία I4S ενεργοποιήθηκε μετά τις 11/6, θα χρεωθεί επιπλέον και τα 10€ της απενεργοποίησης.

Η προσφορά δεν ισχύει για συνδρομητές VMB με I4S και για συνδρομητές που βρίσκονται στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους συνδρομητές ισχύει αυτό ή υπάρχουν εξαιρέσεις; Δε μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό ούτε στη σελίδα τους ούτε στο facebook.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν αυτή η προσφορά αφορά τους συνδρομητες RED ή μόνο αυτούς που έχουν ενεργοποιήσει το I4S από μόνοι τους; Δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν αυτή η προσφορά αφορά τους συνδρομητες RED ή μόνο αυτούς που έχουν ενεργοποιήσει το I4S από μόνοι τους; Δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Αν εχεις red 1 και μαζι internet 4 sharing εστω κι αν δεν εχεις παγιο στο 4 sharing το δικαιουσαι κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις red 1 και μαζι internet 4 sharing εστω κι αν δεν εχεις παγιο στο 4 sharing το δικαιουσαι κανονικά...

 

RED 1 έχω, αλλά παρόλα αυτά βλέπω τις "μπάρες" να πέφτουν στα διαθέσιμα MB, και με την εξυπηρέτηση της vodafone δεν έβγαλα άκρη. Μου είπε (μεταφέροντας όσο λιγότερο σουρεαλιστικά μπορώ) ότι "Επειδή συμπεριλαμβάνεται το I4S στο RED 1 (και δηλαδή δεν πληρώνω πάγιο για αυτό), δεν δικαιούμαι την προσφορά", το οποίο δεν βγάζει και πολύ νόημα.

 

Κάποιος που να έχει RED 1 μπορεί να επιβεβαιώσει το αν ισχύει ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

RED 1 έχω, αλλά παρόλα αυτά βλέπω τις "μπάρες" να πέφτουν στα διαθέσιμα MB, και με την εξυπηρέτηση της vodafone δεν έβγαλα άκρη. Μου είπε (μεταφέροντας όσο λιγότερο σουρεαλιστικά μπορώ) ότι "Επειδή συμπεριλαμβάνεται το I4S στο RED 1 (και δηλαδή δεν πληρώνω πάγιο για αυτό), δεν δικαιούμαι την προσφορά", το οποίο δεν βγάζει και πολύ νόημα.

 

Κάποιος που να έχει RED 1 μπορεί να επιβεβαιώσει το αν ισχύει ή όχι;

 

Εγω εχω red1 καιδεν μου τρωει mb.. Εδω και τοσες μερες εχει κολλησει ο μετρηης δεν πεφτει.. Ολο το σκ εβλεπα ταινιες.. Youtube.. Τα παντα.. Και δεν μου ξοδεψε τιποτα.. Εχει κολλησει στα 333mb υπολοιπο. Το επιβεβαιωσα και με την εξυπηρετηση..

 

Εχεις σιγουρα το 4sharing? εχεις και δευτερη καρτα σιμ δηλαδη με ξεχωριστο αριθμο μονο για data? τον αναφερει στο λογαριασμο σου?

 

 

Εγω ειχα παρει τηνν προσφορα του Σεπτεμβριου red1 με 4shariing δωρεαν. 1,5 gb συνολο (750 του red1 και 750 toy 4sharing) που τωρα μετα την αλλαγη εχω συνολο 2gb + 750 mb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αλλαγή, έχω 2GB internet. Στο αρχικό συμβόλαιο δεν είχα βάλει το internet4sharing, οπότε και πριν την αλλαγή είχα 750mb μόνο. Επίσης δεν έχω 2η sim, απλά βλέπω το παρακάτω στον λογαριασμό μου:

Vodafone RED 1 Old                           από 01/07/2014 έως 31/07/2014               48,78
Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing           από 01/07/2014 έως 31/07/2014                4,06

Edited by Jerouris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αλλαγή, έχω 2GB internet. Στο αρχικό συμβόλαιο δεν είχα βάλει το internet4sharing, οπότε και πριν την αλλαγή είχα 750mb μόνο. Επίσης δεν έχω 2η sim, απλά βλέπω το παρακάτω στον λογαριασμό μου:

Vodafone RED 1 Old                           από 01/07/2014 έως 31/07/2014               48,78
Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing           από 01/07/2014 έως 31/07/2014                4,06

 

Άρα δεν είχες από παλιά το 4sharing...

 

Στο έβαλαν τώρα για να σου περάσουν την αύξηση των 5 ευρώ προφανώς.. Κανονικά το δικαιούσαι αφού στο ενεργοποίησαν τώρα.. Πάρτους να το ξεκαθαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερχομαι Αυγουστο Ελλαδα και θελω να χρησιμοποιησω την υπηρεσια.

 

Εχω συνδεση "ελευθερα 20".

Στο my account εχει επιλογη για το internet 4 sharing απο 7€/μηνα.

 

Παιζει να το ενεργοποιησω για 1 μηνα πληρωνωντας 7€ για δωρεαν ιντερνετ οπως λεει και οταν φυγω παλι να το απενεργοποιησω και να χρεωθω μονο 10€ που λεει για απενεργοποιηση;

 

Χανω κατι μεσα σε ολο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

εκ παραδρομης δεν σας αναφερα το νεο παγιο που ειναι 26,23 απο 22,25

ετσι μετά από 10 ημέρες μου απάντησαν τα εξής

 

Αξιότιμε κύριε Γ.

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η εταιρία ανακοίνωσε τιμολογιακές αλλαγές στο πρόγραμμα Vodafone RED1, με εφαρμογή από την 16/06/2014, διευρύνοντας τις παροχές του εν λόγω προγράμματος με σχετική αύξηση στο μηνιαίο πάγιο.

 

Προς ενημέρωση όλων των συνδρομητών, και σύμφωνα με τα όσα ορίζει το ισχύον κανονιστικό πλαίσιο, προχωρήσαμε την 16/05/2014 σε δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης στην ιστοσελίδα μας, καθώς επίσης και στους λογαριασμούς των συνδρομητών συμβολαίου που εκδόθηκαν το Μάιο του 2014. http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40200&dateFrom=&dateUntil= Αλλαγές στο πρόγραμμα Vodafone RED 1 Η εταιρεία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 16 Ιουνίου 2014 διευρύνονται οι παροχές του προγράμματος Vodafone RED 1 για τους υφιστάμενους και νέους συνδρομητές και ενσωματώνονται τα ακόλουθα: α) 1.250 ΜΒ περισσότερα, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων θα ανέρχεται πλέον σε 2 GΒ β) η υπηρεσία Internet 4Sharing για να μοιράζεται ο παραπάνω όγκος δεδομένων του προγράμματος (2 GB) σε smartphone, tablet και laptop γ) η υπηρεσία Napster για απεριόριστη μουσική από όλες τις συσκευές Επιπλέον, παρέχονται δωρεάν οι υπηρεσίες Vodafone Protect και Vodafone Cloud, οι οποίες προσφέρουν προστασία και ασφάλεια τόσο για τη συσκευή, όσο και για το περιεχόμενο της. Βάσει των ανωτέρω παροχών, το μηνιαίο πάγιο του προγράμματος Vodafone RED 1 διαμορφώνεται από 60€ σε 65€ (με ΦΠΑ), χωρίς καμία άλλη αλλαγή στις λοιπές χρεώσεις και υπηρεσίες του προγράμματος. Τέλος, υπενθυμίζεται ότι παρέχονται εκπτώσεις 15% για οικογενειακά πακέτα, 10% έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής, καθώς και ειδικές προνομιακές τιμές με συνδυαστικά πακέτα σταθερής & internet hellas online. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές του εν λόγω προγράμματος έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων), εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης.

 

Βάσει των όρων του συμβολαίου, η Vodafone διατηρεί το δικαίωμα αναπροσαρμογής του τιμοκαταλόγου της εφόσον έχει ενημερώσει τους συνδρομητές εγγράφως μέσω του λογαριασμού τους, και είχε δοθεί η δυνατότητα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εντός 30 ημερών.

 

Επίσης, αναφορικά με τον τρόπο ενημέρωσης προβλέπονται τα παρακάτω στους όρους:

 

7.1 Κάθε μεταβολή Τιμοκαταλόγου δημοσιεύεται και εφαρμόζεται βάσει της κείμενης νομοθεσίας. Οι εκάστοτε αλλαγές στον Τιμοκατάλογο αναρτώνται στην ιστοσελίδα της VODAFONE στην ενότητα Vodafone Ελλάδας / Εταιρία / Νέα /Ανακοινώσεις και αποτυπώνονται τακτικά τους λέντυπους Τιμοκαταλόγους που διατίθενται στο δίκτυο καταστημάτων της εταιρείας.

 

Να ενημερώσουμε πως εφόσον το πρόγραμμα Vodafone RED1 από τις 17 Ιουνίου αναβαθμίστηκε, δεν μπορούμε να κάνουμε επαναφορά στο παλαιό του πάγιο ή πίστωση του κόστους του επιπρόσθετου πακέτου. Ωστόσο, να ενημερώσουμε ότι για τους αριθμούς σας η χρέωση για τον επιπλέον όγκο δεδομένων θα είναι 3 ευρώ αντί για 5 ευρώ, και έχει καταγραφεί η δυσαρέσκειά σας για να ληφθεί υπόψη.

 

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση. Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

φυσικά με την σειρά μου τα εξής:

να σας ενημερωσω και εγω με την σειρα μου οτι μας στελνετε ενα σωρο μηνυματα για διαφορες αχρηστες πληροφοριες και οταν θελετε να μας κάνετε πελάτες μας παιρνετε τηλέφωνο μες το μεσημέρι για να μας ενημερωσετε για δήθεν προσφορές, αλλα οταν ειναι να κανετε λαμογια την κανετε γραφοντας την με μικρα γραμματα μεσα σε ενα ολοκληρο κατεβατο και στη πισω σελιδα του λογαρισμου.

επίσης τόσα χρόνια συνδρομητης σε διάφορες εταιρίες (στο παρελθόν και στην δίκη σας) πρώτη φορά μου συμβαίνει να γίνετε αύξηση κατά την διάρκεια του συμβολαίου.

ντροπή σας

Υ.γ αυτό το E-mail φυλαξτε το σας παρακαλω και δώστε το στον πωλητή σας που θα με πάρει τηλέφωνο για την αναναιωση του συμβολαίου μου σε περίπου ένα χρόνο από τώρα (σίγουρα μες το μεσημέρι )

 

Στέφανος Γ.

Edited by Vasileios
Διπλό Post
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εχω την Vodafone Mastercard citibank και με αγορες 50ε μου βαζουν 1ε στο καρτοκινητο μου.

 

Λογο της εξαγορας της citibank apo alphabank

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=13158

 

Με καλεσανε και μου ειπαν οτι θα σταματησει το βονους?

 

Εχετε ακουσει αν συνεχιστει σε αλλη τραπεζα πχ πειραιως που συνεργαζονται τα καταστηματα τους με το APS για τους λογαριασμους η οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εχω την Vodafone Mastercard citibank και με αγορες 50ε μου βαζουν 1ε στο καρτοκινητο μου.

 

Λογο της εξαγορας της citibank apo alphabank

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=13158

 

Με καλεσανε και μου ειπαν οτι θα σταματησει το βονους?

 

Εχετε ακουσει αν συνεχιστει σε αλλη τραπεζα πχ πειραιως που συνεργαζονται τα καταστηματα τους με το APS για τους λογαριασμους η οχι

 

Σου ειπαν αν θα στη μετατρεψουν σε άλλη κάρτα ή οτι πρεπει αναγκαστικα στη λήξη να ακυρωθει?

 

Υπαρχει στην alpha η vodafone bonus visa και amex .. Δεν ειναι το ιδιο βεβαια αλλα εχει καποια προνομια http://www.alphabankcards.gr/?TabID=381&xmid=8074

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπαν αν θα στη μετατρεψουν σε άλλη κάρτα ή οτι πρεπει αναγκαστικα στη λήξη να ακυρωθει?

 

Υπαρχει στην alpha η vodafone bonus visa και amex .. Δεν ειναι το ιδιο βεβαια αλλα εχει καποια προνομια http://www.alphabankcards.gr/?TabID=381&xmid=8074

 

Νομιζω ληξη παυει να ισχυει, βεβαια θα τους ζητησω να μου την αλλαξουν στην καινουργια αλλα χωρις ΣΥΝΔΡΟΜΗ για ΠΑΝΤΑ οπως η υπαρχων, αν δεν το κανουν αυτοι χανουν.

 

Αλλα πως θα γεμιζω το καρτοκινητο μου βονταφονε τσαμπα με μοναδες τωρα?

Αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...