Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγραψες ακριβως το ιδιο και σε νημα της κοσμοτε και χωρις να ξερεις αν ο ενας η αλλος παροχος εχει δωσει δωρο τους λες και τσιγκουνηδες.

Στην vodafone λοιπον τρεχει προσφορα ηδη απο χθες για 1GB ιντερνετ σε ολα τα καρτοκινητα δωρεαν για μια βδομαδα.

Λεπτομερειες εδω. Πρωτα μαθε και μετα κατηγορησε.

 

το έγραψα και στην Cosmote, επειδή έχω και νούμερο Cosmote. Οσο γιαυτο που λες οτι κατηγορώ σε εμένα δεν ήρθε κανενα μήνυμα στο Vodafone

Link to comment
Share on other sites

το έγραψα και στην Cosmote, επειδή έχω και νούμερο Cosmote. Οσο γιαυτο που λες οτι κατηγορώ σε εμένα δεν ήρθε κανενα μήνυμα στο Vodafone

 

Δεν πειραζει και σε μενα δεν ειχε ερθει στο καρτοκινητο αλλα τα πηρα.Δεν ξερω αν το εχουν βαλει ανακοινωση στην σελιδα της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει και σε μενα δεν ειχε ερθει στο καρτοκινητο αλλα τα πηρα.Δεν ξερω αν το εχουν βαλει ανακοινωση στην σελιδα της vodafone.

 

Οκ φιλε προφανώς κάποιος στο είπε, γιαυτο και εγω ρωτησα εδώ αν εχει μαθει κανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά...

Έχω ένα σύστημα παρακολούθησης σε εξοχική κατοικία και θέλω να χρησιμοποιήσω σύνδεση κινητής για να μπορώ να παρακολουθώ τους χώρους.

Απότι έχω καταλάβει αυτό μπορεί να γίνει μόνο με το πρόγραμμα vodafone telemetry μια και σε ένα κοινό πρόγραμμα δεδομένων δεν σε αφήνει να έχεις public IP και open ports..

Έχει κανείς εμπειρία από αυτό; Δίνουν μαζί USB modem? Επίσης ψάχνω κάποιο 3g / 4g router για να χρησιμοποιήσω, μια και η σύνδεση της συσκευής είναι μόνο με ethernet...

Edited by bomberb17
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το vodafone telemetry, 1gb / month @ 20€ . δεν ξερω αν δινουν καποια συσκευη αν και νομιζω πως οχι.

Καλυτερα να παρεις καποια συσκευη που να παιρνει μεσα την sim και οχι μεσω usb stick αν θελεις ethernet ports ή wifi.

Διαφορετικά έχεις ενα usb modem και το βαζεις στο pc που θες. Γενικά το telemetry θεωρειτε business και ειναι ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καληπσερα παιδια. Δεν θα κουρασω κανεναν, ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι χρονια πελατης την vodafone και σημερα εκανα αιτηση σε wind double play, συνδεση κινητου και σταθερο / ιντερνετ σε πολυ καλυτερα πακετα και χαμηλοτερα χρηματα, εχω ηδη υπογραψει σε wind αλλα ακομα δεν με εχει παρει τηλεφωνο η vodafone για προσφορα, εαν με παρει και μου κανει καλυτερη προσφορα, ειναι παρανομο να ακυρωσω το συμβολαιο της wind? το ρωταω γιατι εαν τυγχον μου κανουν ακομα καλυτερη προσφορα η βονταφον και μου αλλαξει γνωμη, μην βρω κανεναν μπελα... Thanx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στους συνδρομητές των προγραμμάτων red η vodafone έχει μια υπηρεσία για τη προστασία της συσκευής (αν χαλάσει κτλ) http://www.vodafone.gr/portal/vodafone-red.

 

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Έχω συσκευή που μου χάλασε (έσπασε η οθόνη σε 4s), αλλά είναι αγορασμένη από κατάστημα της wind. Οπότε δύσκολο το βλέπω να με καλύπτει................

Edited by mobile_34
ορθότερος τίτλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στους συνδρομητές των προγραμμάτων red η vodafone έχει μια υπηρεσία για τη προστασία της συσκευής (αν χαλάσει κτλ) http://www.vodafone.gr/portal/vodafone-red.

 

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Έχω συσκευή που μου χάλασε (έσπασε η οθόνη σε 4s), αλλά είναι αγορασμένη από κατάστημα της wind. Οπότε δύσκολο το βλέπω να με καλύπτει................

Όπως βλέπεις από τους όρους πρέπει να έχεις πάρει επιδότηση και όχι έκπτωση για να ισχύει η προστασία συσκευής σε εσένα:

Όσοι συνδρομητές, Ιδιώτες και Επαγγελματίες, πραγματοποιήσουν νέα σύνδεση ή ανανέωση συμβολαίου σε ένα πρόγραμμα RED με επιδότηση συσκευής, θα έχουν την υπηρεσία Προστασία Συσκευής εντελώς ΔΩΡΕΑΝ.

Εξαιρούνται συνδρομητές που θα επιλέξουν Έκπτωση αντί επιδότηση συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Ως αρχάριος θα ήθελα τη βοήθεια των πιο έμπειρων μελών του forum.

 

Χθες το απόγευμα με κάλεσαν από συνεργάτη της Cosmote και μου έκαναν προσφορά για να μεταφερθώ στο δίκτυο τους. Αφού συμφώνησα με την προσφορά με συνέδεσαν με εκπρόσωπο της Cosmote για να κάνω την αίτηση, την οποία και έκανα. Με ενημέρωσαν ότι το επόμενο βήμα θα ήταν να με καλέσουν για να κλείσουμε ραντεβού για να έρθει courrier να νου παραδώσει κάρτες και να υπογράψω συμβόλαιο.

 

Σήμερα το μεσημέρι με κάλεσε η vodafone και μου έκανε πιο συμφέρουσα προσφορά την οποία και αποδέχτηκα. Μου είπαν ότι σε δύο ημέρες θα έχει ενεργοποιηθεί το νέο πρόγραμμα. Προσπάθησα το απόγευμα να μιλήσω με την Cosmote για να τους ενημερώσω ότι δεν επιθυμώ πλέον την μεταφορά αλλά δεν κατέστη εφικτό. Πήρα 13838 μου είπαν ότι δεν είναι αρμόδιοι, μου είπαν να καλέσω στο 210 8006300 οι οποίοι δεν έβρισκαν την αίτηση μου και μου είπαν να πάρω στο 231 1807000. Δεν κάλεσα στο τελευταίο γιατί θεώρησα ότι ήταν πια αργά.

 

Αργότερα το βράδυ στις 21:07 !!!! με κάλεσε η Cosmote για να κλείσουμε ραντεβού. Τους ενημερώνω ότι τους έψαχνα το απόγευμα και ότι δεν επιθυμώ την μεταφορά πλέον. Μου απάντησαν ότι αυτό δεν είναι εφικτό γιατί η μεταφορά έχει προχωρήσει και δεν μπορώ να αρνηθώ! Τους λέω ότι δεν είναι δυνατόν γιατί δεν έχω υπογράψει τίποτα. Μου απάντησαν με άσχημο και επιθετικό τρόπο ότι η Vodafone έχει κάνει αποδεκτή την μεταφορά και την Δευτέρα θα ολοκληρωθεί και δεν μπορώ να κάνω τιποτα.

 

Φανερά εκνευρισμένος τους είπα ότι Θα επιβεβαιώσω με την Vodafone και ότι θα κινηθώ ανάλογα με όλα τα νόμιμα μέσα από εδώ και πέρα.

 

Επειδη δεν έχω κάνει ποτέ φορητότητα, τι ακριβώς γίνεται?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν 2 χρόνια περίπου έκανα ένα φοιτητικό συμβόλαιο της βόντα για ίντερνετ με 4,7€ το μήνα για 12 μήνες. Κάποια στιγμή ενώ είχαν περάσει οι 12 μήνες (περίπου 16 ήταν) αποφάσισα πως δε το χρειάζομαι πλέον και τηλεφωνικώς ζήτησα τη διακοπή του. Μου είπαν πως θα ενημερωθω περαιτέρω και δεν ασχολήθηκα άλλο καθώς δεν έλαβα ποτέ μήνυμα. 10 μήνες μετά(!!!!) με καλεί η voda απειλώντας με νομική λύση των οφειλών μου πως χρωστάω το ποσό των 42 κάτι ευρώ. Το αρνούμαι καθώς ζήτησα διακοπη και δεν χρησιμοποίησα την υπηρεσία. Το δέχεται ο υπάλληλος και μου λέει πως ίσως χρειαστεί να περάσω από κατάστημα να υπογράψω. Δεν είχα κάποια ενημέρωση πάλι. Τις προάλλες έιχα νέο τηλέφωνο από υπάλληλο τις vodafone που με απείλησε πως αν δεν πληρώσω τώρα το ποσό θα εκτιναχθεί (μου είπε ότι από τα 42 πήγε στα 62 γιατι έχει ότι επιβάρυνση θέλουν) και θα με πάνε δικαστικώς. Η απάντηση μου; Θα σε δω στα δικαστήρια για 42 €. Σήμερα είχα τηλεφώνημα απο δικηγροικό γραφείο. Απάντησα μόνο ότι έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μου το έκλεισαν. Τι πιστεύετε πως πρεπει να κανω; Πως το βλέπετε;
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα το πρωί με Vodafone και μου είπαν να στείλω φαξ στο 210 2501452 με αίτημα ακύρωσης φορητότητας το οποίο και έκανα.

 

Πρέπει μήπως και να τους καλέσω για επιβεβαίωση ή το φαξ είναι αρκετό???

 

Η Vodafone ήδη μου έστειλε μήνυμα ότι το συμβόλαιο μου ανανεώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετα απο διακοπή καρτοσυμβολαίου με κάλεσαν κ μου είπαν οτι λόγο μη εξάντησης

του 18μηνου χρεώθηκα 120 ευρώ (για 1 μήνα υπόλοιππο) τους γείωσα κ με ξαναπήραν να

μου πουν οτι με τις προσαυξήσεις εχει φτάσει 150 . είναι δυνατόν να κάνουν προσαυξηση, στη εφορία χρωστάω???

είναι πολύ αλητες . τι μπορώ να κάνω ? τι θα γίνει αν δεν τα πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να χρωστάς 150 ευρώ για 1 μήνα σε καρτοσυμβόλαιο

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πάρει επιδότηση συσκευής;

Ισως να πέρασε ένας μηνας ακόμα και να τον χρεώθηκε και για αυτό να ανέβηκε το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

 

σε ποιο μήνα ήσουν ;Ποσους ηθελες ακόμα δηλαδη;

Το συμβολαιο που υπέγραψες τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στους συνδρομητές των προγραμμάτων red η vodafone έχει μια υπηρεσία για τη προστασία της συσκευής (αν χαλάσει κτλ) http://www.vodafone.gr/portal/vodafone-red.

 

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Έχω συσκευή που μου χάλασε (έσπασε η οθόνη σε 4s), αλλά είναι αγορασμένη από κατάστημα της wind. Οπότε δύσκολο το βλέπω να με καλύπτει................

 

καλύπτει μόνο συσκευή που έχει αγοραστεί μαζί με την ανανέωση του συμβολαίου για κάθε φθορά εκτός από υγρό, ως και 2 φορές για όλη τη διάρκεια του συμβολαίου σου

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

Αποκλειεται: Αν είσαισ τους τελευταίους 6 πληρώνεις το υπολειπόμενο και όχι αυτό που πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση Red 1 και ενεργοποιημένο το Internet 4 sharing για το οποίο προμηθεύτηκα την ξεχωριστή κάρτα sim. Το πρόβλημα μου είναι ότι το tablet μου (Samsung galaxy tab pro) δεν υποστηρίζει κάρτα sim για να την χρησιμοποιησω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακαμψω το θεματακι αυτο? ...ίσως με κάποιον ανταπτορα ή παίζουν και θέματα λογισμικού που το απαγορευουν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...