Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι αυριο θα παρω απο Vodafone 3 καρτες sim για Mobile broaband μεσω του Red1

 

Εχω ενα στικακι Κ3565 αλλα δεν μοιαζει με το πιο πανω που παραπεμπει το link.

 

Ειναι σαν αυτο

 

http://images.bidorbuy.co.za/user_images/841/1806841_101210194352_312021_101005123144_758425_091121160130___thumb_-max-1454.jpg

 

Drivers για windows 7 32bit που μπορω να βρω ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από την πίσω μεριά , με πολύ μικρά γραμματάκια , λέει αν είναι ΖΤΕ ή Huawei
Link to comment
Share on other sites

Από την πίσω μεριά , με πολύ μικρά γραμματάκια , λέει αν είναι ΖΤΕ ή Huawei

 

Huawei γραφει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα tablet galaxy tab3.αγορασα την υπηρεσια nova mobile tv.με τον μαμησιο browser δεν ανοιγει σωστα το myweb.vodafone.gr

me τον dolphin μπαινω με την επιλογη iphone,μπαινει κανονικα στη σελιδα οταν παταω να παιξει το καναλι που θελω ανοιγει ο player,φορτονει και μου βγαζει μυνημα οτι η αναπαραγωγη δεν ειναι δυνατη.εχω βαλει το flash player αλλα τιποτα.:(

adok13
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με καναν οπερα mobile,ή καποιον αλλον

απο τους γνωστους του φλας,δεν θυμαμαι ποιοι ειναι,γκουγκλαρε,

 

απεγκατσετησε κ ξαναεγκατεστησε κ το φλας,κλασσικα πραματα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αν το προβλημα ειναι η υποστηριξη flash τοτε με την χρηση καποιων εκ των Firefox ή Boat θα πρεπει να δουλεψει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και ζητώ τα φώτα σας.

 

Στον χώρο εργασίας μου, δεν υπάρχει ίντερνετ ούτε για δείγμα, αλλά ούτε και γύρω υπάρχει κανένα ασύρματο wifi...

 

Έτσι λοιπόν μπαίνω από τα δεδομένα του προγράμματος του κινητού μου.

Ακόμα όμως και με αυτά (δεδομένα κινητού) έχω πρόβλημα γιατί το σήμα εντός του γραφείου μου είναι πολύ ασθενές, ενώ στα 3 μέτρα περίπου που είναι το παράθυρο έχει πολύ καλό σήμα...

 

Δηλαδή, το σήμα μου με "H+"

HSPA+ 21,6 Mb/s είναι στα -109dBm με 0-4% ισχύ

 

με το απλό, που δεν έχει διαφορά "H"

HSDPA 7,2 Mb/s είναι στα -113dBm με 0-7% ισχύ

 

Και αυτό το οποίο δεν λέει "E"

EDGE 220 Mb/s είναι στα -89dBm με 39-42% ισχύ

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

Υπάρχει κανένας τρόπος να βελτιώσω το σήμα μου;

Παίζει καμία συσκευή - ενισχυτής;

Οποία πρόταση σας είναι ευπρόσδεκτη!

 

το θέμα τεθηκε και στο fb της vodafone

 

ΥΓ

1. δεν υπάρχει ίντερνετ ούτε για δείγμα(router), σε περίπτωση που προτείνετε το vodafone full σήμα.

 

2. άκουσα για signal boosters που παλιότερα έδιναν...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια και σε μένα αν γίνεται.Μου στείλανε απο την VODA μια 2η sim που είναι για να μοιράζομαι τα data του προγράμματος μου(RED 1) με αλλη μια συσκευή.To μόνο stickακι που λένε οτι λειτουργεί η συγκεκριμένη sim είναι λέει ενα της voda που κοστίζει 29,90 ευρώ(για windows 8.1 64 bit pro).Αληθεύει αυτό η υπάρχει καμία πιο οικονομική λύση;;;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παίζουν όλα όσα είναι συμβατά με Windows 8.1 (να υπάρχουν drivers γι αυτά). Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν wifi-hotspot.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κοποιος να μου πει αν σταλει ενα μηνυμα σε κλειστο κινητο,οταν ανοιξει και παραληφθει ποια θα ειναι η ωρα παραδοσης,αν δηλ εγω το στειλω στις 7 και ο αλλος το παρει στις 10,ποια ωρα θα φανει στο κινητο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κοποιος να μου πει αν σταλει ενα μηνυμα σε κλειστο κινητο,οταν ανοιξει και παραληφθει ποια θα ειναι η ωρα παραδοσης,αν δηλ εγω το στειλω στις 7 και ο αλλος το παρει στις 10,ποια ωρα θα φανει στο κινητο;ευχαριστω

 

Πολλές φορές μου έχει τύχει να φαίνεται λάθος η ώρα. Είτε συν μια ώρα είτε πλην μία ώρα! Δεν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα φανει το 7 εννοεις και οχι το 10 που κανονικα ο αλλος πηρε το μηνυμα

 

Αν είναι android το κινητό, η default εφαρμογή θα δείχνει την ώρα που πήρε το μήνυμα όχι την ώρα που στάλθηκε. Αν όμως έχει περάσει εφαρμογή από το μαρκετ πχ gosms θα δείχνει την ώρα που στάλθηκε το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Από οτι φένεται υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την ενεργοποίηση του imessage στο δύκτιο της vodafone.

Κολλάει στην "αναμονή ενεργοποίησης" επ'αόριστον ότι και να κάνεις.

Το imessage δουλεύει αλλά μόνο με το email και οι άλλοι δεν μπορόυν να στείλουν στον αριθμό σου.

Τo ίδιο συμβαίνει και στο facetime.

Παρακαλώ τους φίλους να τσεκάρουν τα iphone τους και να ενημερώσουν τη vodafone σχετικά, μήπως και βρεθεί λύση σύντομα.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το imessage στο iOS 7.0.3. Αλλά τι σχέση μπορεί να έχει το iMessage με την Vodafone? Υπηρεσία της Apple είναι, απλώς χρησιμοποιεί το internet όπως όλες οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί το imessage στη vodafone, στέλνει ένα sms στην Αγγλία και μπορεί να έιναι εκεί το πρόβλημα.

Η vodafone παραδέχθηκε οτι έχουν αναφερθεί προβλήματα τώρα τελευταία και ψάχνει την αιτία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Χρησιμοποιώ το φοιτητικό πρόγραμμα του Kαρτοίντερνετ στο ipad 4ης γενιάς αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο το 4g. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τον αριθμό αυτής της κάρτας που έχω στο ipad (πχ 694.......) έτσι ώστε να μπορέσω να ενεργοποιήσω το 4g στη συγκεκριμένη γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Χρησιμοποιώ το φοιτητικό πρόγραμμα του Kαρτοίντερνετ στο ipad 4ης γενιάς αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο το 4g. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τον αριθμό αυτής της κάρτας που έχω στο ipad (πχ 694.......) έτσι ώστε να μπορέσω να ενεργοποιήσω το 4g στη συγκεκριμένη γραμμή;

 

Πήγαινε στην σελίδα services.vodafone.gr/services

μετά διάβασε προσεχτικά στην γραμμή διεύθηνσης που βρίσκεσαι .

Θα διαβάσεις το νούμερο σου .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ονομάζομαι Γεώργιος Βλάχος και είμαι συνδρομητής βονταφον.

Έχω τέσσερις τηλεφωνικές συνδέσεις, με πρόγραμμα για απεριόριστες ενδοεταιρικες κλήσεις, μηδενικό πάγιο και 300 λεπτά προς άλλα δίκτυα. Στις αρχές του χρόνου (2013) μας ειδοποίησε η εταιρεία μας ότι οι συνδέσεις θα διακοπούνε, η βονταφον επανήλθε με μια συμφέρουσα συμφωνία για ένα πακέτο όπου το οποίο, μας έδινε πάλι μηδενικό πάγιο απεριόριστες ενδοεταιρικες κλήσεις και ουσιαστικά μας έκοβε τα 300 λεπτά προς αλλά δίκτυα.

Προϋπόθεση για το παραπάνω πακέτο ήταν να μην κάνουμε διακοπή της σύνδεσης, και λαμβάνοντας ένα μήνυμα το οποίο θα έγραφε για την αλλαγή του πακέτου αυτόματα θα πηγαίναμε εκεί στο παραπάνω πρόγραμμα όπου αναφέρω.

Από τις αρχές του 2013 περιμέναμε όλοι εμείς όπου δεν είχαμε κάνει διακοπή να γίνει η προαναφερόμενη διαδικασία.

Ο καιρός περνούσε, και τίποτε δεν γινότανε, και σε τηλεφωνικές επικοινωνίες όπου πολλοί εργαζόμενοι είχαμε μας διαβεβαίωναν ότι δεν μπορούμε από την μια στιγμή στην άλλη να διακόψουμε τις συνδέσεις και να περιμένουμε μήνυμα όπου θα γινότανε η προαναφερόμενη αλλαγή.

Πέρασαν αρκετοί μήνες, άνοιξη, καλοκαίρι, και γύρω στις 15 Αυγούστου μου έρχεται ένα μήνυμα όπου με ειδοποιούσε ότι στο My account, για όσους δεν γνωρίζουνε είναι μια υπηρεσία της βονταφον όπου παρακολουθείς on line τον λογαριασμό σου, χρωστάω για κάποιες συνδέσεις κάποια ποσά αρκετά μεγάλα για τα δικά μου βαλάντια.

Στην προσπάθεια μου να δω τον λόγο, πληροφορήθηκα ότι μου έχουν κάνει αλλαγή προγράμματος από της 30 Ιουλίου, στην ερώτηση μου γιατί δεν μου ήρθε μήνυμα δεν γνωρίζανε να μου πούνε. Λόγω της προχωρημένης ώρας, και λόγω δικιάς μου κούρασης, το άφησα για άλλη ημέρα όπου επικοινώνησα και δεν γνωρίζανε πάλι διότι οι συνδέσεις ήτανε εταιρικές και της διαχειριζότανε, μιλάμε για τις συνδέσεις της εταιρίας μας τουλάχιστον, η κύρια Καλφακη.

Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία όπου είχα μαζί της ισχυρίστηκε ότι η εταιρία όπου δουλεύω, δηλαδή η ….. έπρεπε να μας ειδοποιήσει για τις επικείμενες αλλαγές του προγράμματος ενώ ταυτόχρονα ισχυρίστηκε ότι έχει έρθει το μήνυμα στο τηλέφωνο μου, εγώ τότε την παρακάλεσα να μου πει το πότε, και μου είπε ότι το κοιτάξει και θα επικοινωνήσει μαζί μου, ( σημειωτέον έχουν περάσει δυο μήνες από τότε και ακόμα να επικοινωνήσει μαζί μου).

Σε πολλούς εργαζόμενους όπου γνωρίζω, τους ερχότανε μήνυμα όπου τους ειδοποιούσε ότι αλλάζει το πρόγραμμα χρήσης, και ταυτόχρονα με το μήνυμα αυτόματα άλλαζε και το πρόγραμμα. Σας γράφω αυτές τις γραμμές, με ημερομηνία 21-10-2013 και ακόμα μήνυμα δεν μου έχει έρθει. Μετά από διάφορες επικοινωνίες κλπ κλπ μου έρχεται ένας λογαριασμός πιστωτικός στο ένα τρίτο του εν λόγω λογαριασμού και μια επικοινωνία τηλεφωνική όπου μου λένε διάφορα περί πιστωτικού λογαριασμού κτλπ κτλπ ενώ ταυτόχρονα παραδέχονται το λάθος τους ότι δεν έχω ειδοποιηθεί δηλαδή, οπότε με την ηθική μου καταλαβαίνω ότι δικαιώνομαι . Όταν φτάνουμε στο δια ταύτα, δηλαδή τι κάνουμε για τις μέρες όπου δεν γνώριζα ότι μου είχαν αλλάξει πρόγραμμα, με σαφέστατα δικό τους λάθος, μου λένε ότι ο λογαριασμός θα πληρωθεί κανονικά. Εγώ σε αυτήν την περίπτωση τι κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα. Είχα παρόμοιο περιστατικό. Αλλα ηταν λάθος υπαλλήλου και όχι της εταιρείας. Ζήτησα μικρότερο πακέτο και ο υπάλληλος μου έβαλε το μεγαλύτερο που εχουν. Και το χειρότερο ήταν οτι ημουν μετριασμενος στο μικρο πακέτο. Εννο είχα τα απεριόριστα παντού... οσπου μου ηρθε ο λογαριασμος και βλεπω ενα πάγιο εξοπραγματικο απο αυτο που ζητησα.

Εκανα να βγαλω άκρη 1 μηνα δηλαδη παμε για 2ο παγιο.

Και τους ρωτάω αυτα τα 2 παγια που χρεωθηκα εξαιτίας του υπαλλήλου σας που ούτε καν τα χρησιμοποιώ... τι θα γινουν; γιατι αν τα θέλετε, ορίστε και το ονομα του υπαλληλου Ορίστε και το υποκαταστημα που εγινε το λαθος. Αν θέλετε χρήματα, απο κει θα τα πάρετε. Και μετα απο 1 βδομαδα μου απαντησαν στην ένσταση που έκανα. Δεν πληρωσα φραγκο και διόρθωσαν το πακέτο μου. Και 2 πάγια δεν τα πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να υποχωρισουν περισοτερο,μιας και ειναι εταιρικο πακετο και δυσκολα μπορει να εκβιασεις καλυτερο αποτελεσμα.εκτος και αν ειναι δικη σου η εταιρια οποτε σου κανουν τεμεναδες με απλη αναφορα αλλαγης παροχου!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια και σε μένα αν γίνεται.Μου στείλανε απο την VODA μια 2η sim που είναι για να μοιράζομαι τα data του προγράμματος μου(RED 1) με αλλη μια συσκευή.To μόνο stickακι που λένε οτι λειτουργεί η συγκεκριμένη sim είναι λέει ενα της voda που κοστίζει 29,90 ευρώ(για windows 8.1 64 bit pro).Αληθεύει αυτό η υπάρχει καμία πιο οικονομική λύση;;;

 

Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ; 2ης καρτα που μοιραζεται τα δεδομενα μονο ;

θα δουλευει στο ipad air ; πως την προμηθευεσαι ; ποσο κοστιζει ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...