Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω Vodafone καρτοκινητό και συνέβη ένα περιστατικό πριν κάμποσο καιρό

Άνοιξα τη συσκευή και μου ήρθε μήνυμα ότι έχω ηχητικά μηνύματα στον τηλεφωνητή

Κάλεσα και τα μηνύματα ήταν 3-4 και ήταν ως εξής :

" Παρακαλώ ; Καλημέρα ; ... Ποιός είναι;" και το έκλειναν

Υπάλληλοι καταστήματος ήταν , γιατί στο βάθος άκουγα θόρυβο

Δηλαδή, η όλη φάση ήταν σαν να κάλεσα εγώ , και όταν το σήκωσε ο άλλος να άρχισε η καταγραφή και να μου ήρθε σαν ηχητικό μήνυμα

Τί να ήταν ; :confused:

 

Σε πηραν τηλεφωνο,δεν το σηκωσες (αφου τοχες κλειστο) ,μπηκε ο τηλεφωνητης και εγραψε ο,τι ελεγαν.πιθανον πηραν κατα λαθος και δεν ακουγαν οτι μπηκε τηλεφωνητης και μετα αφου εβαλαν το ακουστικο στο αυτι αρχισαν τα : "παρακαλω,ποιος ειναι" ΣΑΝ να τους πηρες τηλ.

Αλλα δεν τους πηρες....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου προτεινετε

- την φτηνοτερη δυνατή λυση

- για internet-data roaming στο εξωτερικό (ΕΕ-ζωνη1)

- με καρτοκινητό vodafone

- και για πραγματικά απεριοριστο σερφαρισμα (εφάπαξ χρέωση ποσού-οχι πλαφον και μετα ξεκινα χρεωση).

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου προτεινετε

- την φτηνοτερη δυνατή λυση

- για internet-data roaming στο εξωτερικό (ΕΕ-ζωνη1)

- με καρτοκινητό vodafone

- και για πραγματικά απεριοριστο σερφαρισμα (εφάπαξ χρέωση ποσού-οχι πλαφον και μετα ξεκινα χρεωση).

 

Φίλε μου που νομίζεις ότι ζεις;; εδώ είναι Ελλάδα. Πακέτο ίντερνετ και απεριόριστο και σε καρτοκινητό αυτό είναι όνειρο πια. Με 3 ευρω τα 10mb αν βολευτείς με το ίντερνετ όλη μετά abroad

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ισως με την υποχρεωτικη απο την ΕΕ, καταργηση του roaming cost απο το 2014, εχω μια ελπιδα, οτι τα διαφορα απεριοριστα πακετα data εντος ελλαδας (πχ το 'ολη μερα'/1 ευρω-απεριοριστο σερφαρισμα εντος ελλαδας για καρτοκινητα vodafone), θα ισχυουν πια απο του χρονου και στην υπολοιπη ΕΕ?

Εχω τετοια ελπιδα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ισως με την υποχρεωτικη απο την ΕΕ, καταργηση του roaming cost απο το 2014, εχω μια ελπιδα, οτι τα διαφορα απεριοριστα πακετα data εντος ελλαδας (πχ το 'ολη μερα'/1 ευρω-απεριοριστο σερφαρισμα εντος ελλαδας για καρτοκινητα vodafone), θα ισχυουν πια απο του χρονου και στην υπολοιπη ΕΕ?

Εχω τετοια ελπιδα ή οχι?

 

Το ροαμινγ δεν εχει σχεση μ αυτο που λες. Υπαρχει παρεξηγηση.

Σημαινει οτι οταν εισαι σε αλλο δικτυο συνδεδεμενος (εννοειται εξωτερικου) και σε καλεσουν, η κληση σου θα κατευθυνθει στην αλλη χωρα χωρις κοστος.

Οπως γινεται τωρα εντος χωρας. Τεχνικα ειναι εντελως απλο.

Τα χαμενα κερδη θα βγουν απ την αυξηση των τελων, εξερχομενων κλησεων, φανταζομαι.

Η καθε τοπικη εταιρεια ομως, ακολουθει την δικη της τιμολογιακη πολιτικη.

Πχ..αλλο πληρωνουν οι χρηστες, ακομα και στην ιδια χωρα, που εχει σχεση με την συμβαση, που εχουν με την εταιρεια.

Δλδ δεν θα χρεωνεσαι για εισερχομενη κληση αν εισαι στη Γερμανια.

Αν εισαι Γερμανια τωρα, η χρεωση για να κανεις κληση εξαρταται παλι απ τη συμφωνια του φορεα σου, με τον αντιστοιχο φορεα της ξενης χωρας.

Ετσι εχω καταλαβει παντως...

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα υπαρχει και το roaming των δεδομενων.

 

Δεν υπαρχει ροαμινγ δεδομενων.

Λεγεται αποστολη και ληψη δεδομενων σε κατασταση ροαμινγκ. Δλδ συνδεδεμενος σε αλλο δικτυο.

Αν η εταιρεια σου εχει συμφωνια με αλλες εταιρεις εκτος Ελλαδος, τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιεις δεδομενα.

Αλλα αυτο δεν αφορα την απελευθερωση roaming.

Οταν σε καλουν απο κοσμοτε σε βοντα πχ. η εισερχομενη κληση ειναι roaming.

Αλλα οι εταιρειες δεν χρεωνουν πολλα. Γι αυτο και οι πολυ φτηνες κλησεις εντος δικτυου.

Οταν ομως καλεις τηλεφωνο εκτος Ελλαδος οι ξενες εταιρειες χρεωνανε υψηλα τελη τερματισμου κλησης και το αντιστροφο.

Αυτο καταργειται...δηλ υποχρεωνονται οι εταιρειες να χρεωνουν τα ιδια τελη τερματισμου παντου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω την ιδια καρτα sim vodafone εδω και κατι χρονια και εχει αυτο το εκνευριστικο μηνυμα οταν ξεκλειδωνεις τη sim.

Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω? Μηπως στις νεες sim δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξερω δεν υπαρχει τροπος απενεργοποιησης και εξακολουθει να ειναι στις καινουργιες καρτες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βρω ενεργοποιημένη sim στην Αθήνα κάμμια ιδέα? Και για όλα τα άτομα που σήκωσαν φρύδι δε θέλω να δώσω τον αριθμό στο όνομα μου (βλέπε NSA σκάνδαλο....). Πείτε με παρανοϊκό.. Το έβαλα στο Vodafon διότι θα προτιμούσα vodafon αλλά και άλλο δίκτυο δε με χαλάει.

Οι κάρτες που πουλάνε στην 28ης Οκτωμβρίου (πατησίων) έξω από το οικονομικό πανεπιστήμιο είναι ήδη ενεργοποιημένες;

Επίσης ζητώ συγνώμη στους moderators αν το θέμα αυτό είναι taboo ή το έβαλα κάτω από άκυρο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

ταμπού δεν είναι απλά παράνομο αυτό που ζητάς.

 

Οπότε μόλις το δει κάποιος mod :lock:

Link to comment
Share on other sites

ταμπού δεν είναι απλά παράνομο αυτό που ζητάς.

 

Οπότε μόλις το δει κάποιος mod :lock:

 

Άρα κανείς μας δε ξέρει.... Απλά οπώς είπα αφού ξαfνικά όλοι οι παρανοϊκοι βγήκαν σωστοί διότι μετά την NSA βγαίνουν πολλά χρυσά στις ειδήσεις παγκοσμίως περί παρακολούθησης θα ήθελα κάπως να καλύψω το πισινό μου. That's All....

Edited by IXNHLATISGR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Έχω επι πολλα χρόνια οικογενειακο συμβόλαιο στη Vodafone.πριν 18 μηνες το χα ανανεωσει κ πηρα συσκευη και τωρα π ληγει θελω να αλλαξω προγραμμα καθως ο χρονος π εχουμε διαθεσιμος ειναι υπεραρκετος.

ειμαστε 4 αριθμοι στο συμβολαιο. οι 3 εχουμε VF Οικονομικό 60 δλδ 500 λεπτα προς σταθερα και κινητα και ο αλλος αριθμος το Unlimited 50 π εχει απεριοριστο προς vodafone.και οι 4 αριθμοι εχουν εκπτωση παγιου -60%. ο λογαριασμος κυμαινεται απο 115-125€/μηνα. επειδη ομως ο χρονος ομιλιας για τα 2 VF Οικονομικό 60 και το Unlimited 50 ειναι υπεραρκετος θελω να τα αλλαξω.γενικα ψαχνω κατι π να καλυπτει κλησεις κυριως προς κινητα αλλα κ σταθερα.τα 2 VF Οικονομικό 60 σκεφτομαι να γινουν καρτοκινητο. γενικα δεν ψαχνω κατι π να περιλαμβανει sms kai internet.δεν χρειαζονται σε κανεναν απ τους 4. εχω δει 2 προγραμματα:

 

1. καρτοκινητο vodafone με χρεωση 5€ με καρτα 10€ και πανω π εχει 200 λεπτα προς ολα τ εθνικα δικτυα (στα8ερα κ κινητα). 2 αποριες σχετικα με αυτο. βαζοντας αρχικα την καρτα των 10€ θα μεινει καποιο υπολοιπο περιπου 4€.τον επομενο μηνα βαζοντας καρτα των 5€ (δλδ συνολο περιπου 8€) θα μπορω να ενεργοποιησω ατο το προγραμμα???

αν γνωριζει καποιος να με διαφωτισει για την υπηρεσια friends and family.περα απ την χρεωση π ειναι 0,01 €/ λεπτο η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι 3 λεπτα.δεν ειναι υπερβολικη??? δλδ αν εχω 200 λεπτα προς ολα τ εθνικα δικτυα και εχοντας ως ελαχιστη διαρκεια κλησης τα 3 λεπτα ειναι σα να εχω ως οριο τις 65 κλησεις.

επισης επιλεγω αρχικα 2 νουμερα και ισχυει για καποιο διαστημα ή μπορω καθε 2 μηνες για παραδειγμα να οριζω 2 αλλους vodafone αριθμους για την υπηρεσια friends and family???

 

 

 

2. talk 2 vodafone 300 με χρεωση 5€ π εχει 200 λεπτα προς vodafone και 100 λεπτα προς ολα τ εθνικα δικτυα (στα8ερα κ κινητα). παλι αναφερεται ως η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι 3 λεπτα. σχετικα μ αυτο το προγραμμα θα ηθελα να ρωτησω επειδη απευθυνεται σε χρηστες CU αν μπορω να μετατρεψω την καρτα μ απο vodafone σε CU.

 

με λιγα λογια για τα 2 νουμερα π ειχαν 500 λεπτα ομιλιας προς ολα τ εθνικα δικτυα σκεφτομαι να τα κανω καρτοκινητα.αν εχετε καποια αλλη προταση ευχαριστως να την ακουσω.

 

το 3ο νουμερο π εχει 500 λεπτα ομιλιας προς ολα τ εθνικα δικτυα θα ανανεωθει αλλα θα ηθελα να ρωτησω ποσο ειναι το ελαχιστο χρονικο διαστημα π μπορω να το ανανεωσω.θα ειναι δλδ για 18 μηνες κ παλι ή μπορω και λιγοτερο?

 

οσον αφορα το Unlimited 50 π ανηκει στ πατερα μου θα ηθελα ν αυτο να το αλλαξω.επειδη δεν τ αρεσει να βαζει καρτες κ θελει ν εχει ανεση χρονου και να μην ασχολειται με καρτες (αν κ δν μιλαει τοσο πολυ) τι εχετε να προτεινεται? υπαρχει καποιο προγραμμα ή και καρτοκινητο π να εχει χρονο ομιλιας προς σταθερα κ κινητα και το παγιο του να μην ξεπερνα τα 20€ ??? ηδη μ αυτο το προγραμμα π εχει πληρωνει 20€ οποτε αν δν υπαρχει κατι καλυτερο θα το ανανεωσω κι αυτο.

 

ελπιζω να μην σας κουρασα. περιμενω τις απαντησεις - προτασεις σας.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι μπορείς .

τον πρώτο μήνα σου μένουν 3,93 ευρώ + 4,46 από την ανανέωση των 5 ευρώ και έχεις 8,39 ευρώ με τα οποία αγοράζεις το πακέτο των 200 λεπτών.

Τους δύο αριθμούς 0.01 μπορείς να τους αλλάξεις μία φορά κάθε 30 ημέρες. δηλαδή από την μέρα που θα τους ορίσεις , 30 ημέρες μετά μπορείς να τους αλλάξεις .

2. Μπορείς να αλλάξεις τον αριθμό σου σε CU . Η αλλαγή είναι δωρεάν και επιτρέπεται μία αλλαγή ανά 30 ημέρες. Η πρώτη αλλαγή μπορεί να γίνει αμέσως μόλις πάρεις τα καρτοκινητά.

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 12 μήνες,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ακουστε τι μου ετυχε σημερα.

Με παιρνουνε απο ενα call center μια πωλητρια για να με ενημερωσει σχετικα με τα πακετα σταθερου-κινητου HOL-Vodafone. Εγω αυτες τις ημερες ηθελα να παω απο wind να ρωτησω αν εχουνε προγραμμα απεριοριστου ιντερνετ στο κινητο.

Το σηκωνω της λεω ναι ενδιαφερομαι αλλα μονο για κινητο και μονο αν εχει καποιο ενδιαφερον προγραμμα απο πλευρας ιντερνετ. Το σταθερο το χρησιμοποιουν αποκλειστικα οι γονεις μου και ιντερνετ εχω απο αλλου...γειτονετ...περιπου...

Με ρωταει τι προγραμμα εχω, της λεω cosmote απεριοριστο 45 με 1500 λεπτα σε cosmote-σταθερα, 1500 sms και 300mb ιντερνετ. Εκεινη την ωρα εγω οδηγουσα και απεναντι μου μια νταλικα σταματησε να βαραει κορνα μολις την ακουσε να τσιριζει απο το ακουστικο : ΤΙΙΙΙΙΙΙ??????? 300MB ΜΟΝΟΟΟΟΟΟ??? - Ε της λεω ειναι παλιο προγραμμα σχετικα.... Κλασικα δε με αφηνει να τελειωσω μου λεει : Εμεις εδω στη vodafone σας δινουμε με το Red ταδε τοσα λεπτα, τοσα sms και 750mb... Της λεω τα 750mb ειναι για ενα απογευμα, θελω κατι δυνατο να μου πεις με απεριοριστο ιντερνετ. Μου λεει μισο λεπτοοοοο.....ναι εχουμε με 5gb και 10000 λεπτα ομιλιας!!!! στα 212ευρω το μηνα.... Ελα πλακα μου κανεις λεω... Οχι συγνωμη εχω και στα 98 ευρω με 5000 λεπτα ομιλιας και 2gb. Ρε συ της λεω η wind εχει προγραμμα με απεριοριστο ιντερνετ, δεν με ενδιαφερουνε τα λεπτα, θελω ιντερνετ.

Απανταει : και εγω σας λεω απ το τηλεφωνο οτι ειμαι η Κλωντια Σιφερ, θα με πιστεψετε? -Λεω που κολαει η Κλωντια Σιφερ στη vodafone και τη wind?

Απο κει και περα ενταξει....ημαστε στο αμαξι με το φιλαρακι μου και αρχιζουμε να κανουμε χαβαλε αφου φαινοταν παρθενα ημερας. Βαζω ανοιχτη ακροαση να ακουμε...

Μου απανταει : Οι αλλοι λενε ΠΑΠΑΡΙΕΣ και οτι προσφερουνε υπηρεσιες οπως 24αρι ιντερνετ που δεν ισχυει, ενω η HOL προσφερει 16mbps σταθερο ιντερνετ και τη δυνατοτητα να εχετε καλωδιακη τηλεοραση. Της απανταω : σου ξανα ειπα θελω ιντερνετ στο κινητο απεριοριστο, δεν θελω σταθερο ιντερνετ στο σπιτι. Μου λεει το ιδιο λεμε. Της λεω οχι δε λεμε το ιδιο. Εγω θελω κινητο. και που κολαει η καλωδιακη τηλεοραση στο συμβολαιο του κινητου?

Αρχιζει μπερδευει τα μπουτια της και αρχιζει φωναζει. ΟΧΙΙΙΙ. ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΜΗ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΤΕΙΣ ---Εγω δε μιλαω τοση ωρα--- Η HOL ΔΙΝΕΙ 16MBPS ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΑΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΟΤΣΑΡΟΥΝΕ ΕΝΑ ΤΑΨΙ ΝΑ! ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ. Της λεω : κατσε ρε ποιος μιλησε για σταθερα, iptv, vod και δορυφορικα καναλια??? ιντερνετ στο κινητο μπορω να εχω???? Ε ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!! 2GB ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΙ 16MBPS ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΑΚΗ!! ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΓΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ Ή ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ? Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΙΤΙΜΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ -Αντε λεω καλα...σαλεψε η πωλητρια...!! ΛΟΙΠΟΝ ΑΜΑ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Και ετσι απλα....μου το εκλεισε!! Το εκανα κ αυτο στη ζωη μου!!! Μου το εκλεισε η τηλεφωνητρια αντι να της το κλεισω εγω στα μουτρα!!!! χαχαχαχα!!!

Η πλακα ειναι οτι ηθελα να ενημερωθω για της προσφορες της vodafone για να αποφυγω τις μετακινησεις...αλλα με τετοιους πωλητες....αστα να πανε...

Μια σημειωση στα call center με το τηλεφωνο 23130-83500 :

1) Κοψτε τα ναρκωτικα εκει μεσα...

2) Κοψτε τα μαυρα....

3) Παρτε προσωπικο που δεν ειναι υπο την επηρεια φαρμακων

 

Τιποτα call center... Σ'αγαπαω Ρε! Το τηλεφωνο μου διαθεσημο 24/7 για να με καλειτε.... Γελαμε και λιγο τους δυσκολους καιρους....

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση! Μπορείς να τους παίρνεις τηλ όταν είσαι λίγο down να σου λένε για δράκους και άλλα μυθικά τηλεπικοινωνιακά στοιχεία και να ξεχνιέσαι :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό σου κάνει http://www.vodafone.gr/portal/university-mobile-internet?utm_source=Homepage-modules&utm_medium=Promo-moduleTopLeft&utm_campaign=student-offers

αλλά πρέπει να είσια φοιτητής ( ή να βρείς έναν φοιτητή)

Link to comment
Share on other sites

Call center Vodafone δεν ειναι.

Ολες οι επικοινωνιες ηχογραφουνται και αξιολογουνται απο το εκαστοτε τμημα.

Απο καποια εταιρια αλλη σε καλεσαν σιγουρα.

Ακουνε τα απιστευτα βρισιδια καθε μερα αλλα δεν αντιμιλουν ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Νομίζω θα χρησιμοποιήσω και εγώ το νούμερο κάποια στιγμή όταν είμαι στις μαύρες μου :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι συνδρομητής Vodafone mobile tv και βλέπω κανονικα στο κινητό τηλεόραση

υπάρχει τρόπος να δω οτι βλέπω στο κινητό και στο laptop ή στην τηλεόραση ?

το κινητο δυστηχως δεν υποστηρίζει tv out (sony xperia u)

προσπάθησα (κανοντας το κινητο hotspot με συνδεση 3g) να μπω απο το pc με mozilla και καποια add ons για wap pages χωρις ομως επιτυχια....

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαινεις απ το κινητο;

Με τον browser η με καποια εφαρμογη της βοντα;

Μηπως μπορεις να δεις τα λινκ ανοιγοντας τους φακελους της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

με τον browser απο το vodafone live μπαινω το οποιο παιζει μονο με 3g

και μετα ανοιγει ενα λινκ στον player του κινητου που ειναι ετσι:

rtsp:// και μετα εχει ip και πολλα νουμερα και γραμματα !

Link to comment
Share on other sites

με τον browser απο το vodafone live μπαινω το οποιο παιζει μονο με 3g

και μετα ανοιγει ενα λινκ στον player του κινητου που ειναι ετσι:

rtsp:// και μετα εχει ip και πολλα νουμερα και γραμματα !

 

Δοκιμασες να βαλεις αυτη τη διευθυνση στο λαπτοπ; αν υπαρχει καπου στην αρχη το m. (=mobile) δοκιμασε να το σβησεις.

Αν δεν....περιμενε καποιον αλλο φιλο να προτεινει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...