Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο αυτό το μήνυμα χάνεται κάπου στον δρόμο! Δηλαδή, έρχονται αμέσως μόλις ανοίξω το κινητό μηνύματα από κινητά. Επίσης από αυτό το κινητό πέρασαν και κάρτες ΤΙΜ και Cosmote και η ειδοποίησή τους λειτουργούσε κανονικά! :!:
:bear:
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό το μήνυμα χάνεται κάπου στον δρόμο! Δηλαδή, έρχονται αμέσως μόλις ανοίξω το κινητό μηνύματα από κινητά. Επίσης από αυτό το κινητό πέρασαν και κάρτες ΤΙΜ και Cosmote και η ειδοποίησή τους λειτουργούσε κανονικά! :!:

mono me tin voda eixe provlima??? ola na ta perimenoume diladi? :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα μηνυματα της ειδοποιησης κλησεων ερχονται διπλα..γιατι?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

giati exei epikratisei to oti otan se pairnoun apo to ekswteriko xrewnesai!!!

DEN XREWNESAI!!! COOLARETE LIGO!!! kai i kolliti mou tis idies vlakeies elege...tin epairnan apo germania kai nomize oti xrewnotan!!! eleos!!!

min vgazete pragmata apo to mialo sas...

Και εγώ ακριβώς το ίδιο είπα. Δεν είπα ότι χρεώνεται, είπα ότι ΔΕΝ χρεώνεται. Σόρρυ, απλά επειδή απάντησες σε εμένα το λέω. Ίσως να μην κατάλαβα σωστά το post σου. Δηλαδή συμφωνείς μαζί μου, έτσι?

 

Εγώ πάντως ξέρω το αντίθετο και μου έτυχε το καλοκαίρι να δεχθώ επαγγελματική κλήση από Ιταλία στο καρτοκινητό μου CosmOTE, και στο τέλος της κλήσης μου είχε φάει λίγα cents. Το καρτοκινητό αυτό το χρησιμοποιούσα μόνο για SMS από το SMS Choice και σίγουρα δεν έκανα κάτι άλλο χρεώσιμο. Μετά από αυτή την εισερχόμενη κλήση από Ιταλία δεν μπορούσα να στείλω από τα προπληρωμένα SMS διότι είχε πέσει το υπόλοιπό μου κάτω από το ελλάχιστο αποδεκτό ποσό. Πάντα είχα την εντύπωση πως στις τηλεφωνικές κλήσεις προς κινητά άλλης χώρας, ο καλών χρεώνεται σαν να έπαιρνε σταθερό και το υπόλοιπο κόστος το επωμίζεται ο καλούμενος.

 

Βέβαια όταν παίρνω από κάρτα σταθερής τηλεφωνίας βλέπω πως μάλλον τα πληρώνω όλα εγώ, αλλά με αυτό που μου έτυχε το καλοκαίρι είμαι κάπως δύσπιστος... :confused:

Και υπάρχει και λογικό επιχείρημα: αυτός που παίρνει τηλέφωνο σε κάποιο νούμερο στο εξωτερικό είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει και να ξεχωρίζει τους αριθμούς αν ανήκουν σε σταθερά δίκτυα ή σε δίκτυα κινητής τηλεφωνίας; Ξέρει μονάχα ότι θα χρεωθεί διεθνές τηλεφώνημα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Auta einai KARAGIWZILIKIA!!

K A N O N I K A!!!

Paidia Vodafone Italias px oti kai na energopoihseis sou lene px 48 wres mh tuxon kai to susthma einai fortwmeno alla sunithos se 10 sec einai energopoihmeno!!!!

Ti theloun telos pantwn?Posh wra kanei enas KWLO cpu na dei kai na ektelesh thn entolh?2 meres?

Na tous dwsw ton Toshiba mou na kanoun thn douleia tous an einai mias kai to mhxanhma einai sfera!!! :lol: :lol: :lol:

Σίγουρα δεν θέλει χρόνο, θέλει τρόπο...

Το καταλαβαίνεις όταν τους παίρνεις και τους κάνεις παράπονα πως για την ΧΨΩ υπηρεσία τους έχεις κάνει αίτηση εδώ και πόόόόόσες μέρες, και ειδικά όταν δεν βρίσκουν καν την αίτησή σου, μετά σου τα φτιάχνουν όλα σε χρόνο dt. Μάλλον έχουν το ελληνικό σύνδρομο: "Μην τελειώνεις σήμερα μια δουλειά που μπορείς να αφήσεις για αύριο". Πάντως τόσα χρόνια από την Vodafone δεν έχω παράπονο, ότι ώρα και να καλλέσω με εξυπηρετούν αμέσως. Παλιά ήταν και δωρεάν το CC της Vodafone... Τέλοιο ήταν!

Στην CosmOTE λίγες φορές που κάλλεσα μέχρι να μου απαντήσουν είχα κάνει χιλιόμετρα με τα πόδια... Και νομίζω ότι χρεώνει κάτι-τις!

 

Μήπως κάνουν επιλεκτική εξυπηρέτηση πελατών; Μήπως έχουν κάποιο σύστημα και μαζί με την αναγνώριση κλήσεων βλέπουν αν είσαι καλός πελάτης τους;;; :mad: Ανάλογα με το πόσα λεφτά τους έχεις σκάσει σε εξυπηρετούν;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

SOrry είμαι ******ς!!! δεν το είδα το ΔΕΝ! και βέβαια συμφωνώ μαζί σου!!!

ΣΥΓΓΝΩΜΗΗΗΗ ¨)

 

Δεν πειράζει, όλα οκ!!

(σήμερα επέστρεψα από 3ήμερο, γιαυτό σου απαντάω τώρα..)

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις απο το CU που έχω. Μια μου βγάζει δίκτυο κατηλλημένο και μια σφάλμα σύνδεσης. Τώρα τελευταία δεν βγάζει τίποτα και απλώς κλείνει η γραμμή. Εκλεισα και άνοιξα το κινητό πολλές φορές αλλά τίποτα. Το τρελό είναι οτι συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό. Η σελίδα της vodafone.gr έχει πέσει και μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα το τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών (6944401251)...

 

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΕΦΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. Τόσο χάλια έγινε αυτή η εξυπηρέτηση πελατών;

 

Μπορείτε να μου πείτε γιατί συμβαίνει αυτό ΜΟΝΟ σε εμένα; Δεν συμβαίνει πρώτη φορά. Κάθε 2 φορές τον μήνα συμβαίνει. Η πρέπει να περιμένω ώρες να φτιάξει ή πρέπει να παίρνω τηλέφωνο την vodafone.

 

Αλλά δεν πειράζει. Πείτε μου αν μπορείτε πώς να αλλάξω εταιρεία με τον ίδιο αριθμό. (Φορητότητα).

 

ΕΛΕΟΣ ως εδώ ήταν. Φτάνει αυτή η ιστορία... (Θα πάω σε Cosmote) Τουλάχιστον είναι σε 1800Mhz συχνότητα και όταν θέλω να μιλήσω δε θα μου βγάζει οτι το δίκτυο είναι κατηλλημένο και άλλες βλακείες...

 

:angry: :angry: :devil: :shoot: vodafone :shoot: vodafone

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμήστε λίγο.. Έχει πρόβλημα η Vf σήμερα.. Έχουν πέσει όλα τα συστήματα. Προσπαθούν από το πρωί να το φιάξουν. Όσο για το ότι συμβαίνει συνέχεια, κάνεις λάθος.

Παρόλα αυτά, για να σου απαντήσω και για την φορητότητα, καλείς 13897 εάν θες να μεταφερθείς στην Cosmote.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το intranet με το δικτυο;

Μια φιλη προσπαθει να ανανεωσει τον χρονο στο C U της αλλα οταν βαζει την καρτα δεν απαντα τιποτα το IVR παρα μια σιωπη αν και δεν διακοπτεται η κληση. Επισης εχει καλη καλυψη εκει. Παιζει καποιο προβλημα στις ανανεωσεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε: Έπαιζε γενικό πρόβλημα σήμερα στην Vodafone.. Όχι μόνο στις ανανεώσεις.

Έχει αποκατασταθεί πλέον από όσο γνωρίζω.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

ΕΛΕΟΣ ως εδώ ήταν. Φτάνει αυτή η ιστορία... (Θα πάω σε Cosmote) Τουλάχιστον είναι σε 1800Mhz συχνότητα και όταν θέλω να μιλήσω δε θα μου βγάζει οτι το δίκτυο είναι κατηλλημένο και άλλες βλακείες...

 

:angry: :angry: :devil: :shoot: vodafone :shoot: vodafone

 

Εδώ και χρόνια τα τρία μεγάλα δίκτυα είναι dual band! Tim και Vodafone δουλεύουν και στα 1800 και η Cosmote σε Ε-gsm 900...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια τα τρία μεγάλα δίκτυα είναι dual band! Tim και Vodafone δουλεύουν και στα 1800 και η Cosmote σε Ε-gsm 900...

 

 

Κάνεις λάθος. Η vodafone δoυλεύει σε 900 όπως και η tim και η cosmote δουλεύει σε 1800. Η Q στο δικό της δίκτυο δουλέυει σε 1800 και όπου δεν έχει δικό της δίκτυο δουλεύει μέσω των κεραιών της vodafone, συνεπώς σε 900.

 

:rolleyes: :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα ξέρεις και πολύ καλά. Τα τρία μεγάλα δίκτυα κινητής έχουν αγοράσει φάσμα και σε άλλες συχνότητες.

Και αφού συμφωνήσαμε όλοι ότι το πρόβλημα ήταν προσωρινό, το topic κλειδώνεται.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ????

ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ???

 

ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ RINGTONES & TA TV CHANNELS ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ 3G KΑΛΥΨΗ ????

 

GPRS ΔΙΚΤΥΟ ΕΧΕΤΕ ... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ Push-to-Talk ???

 

ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ VODAFONE????

ΑΚΟΥΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????? :alien: :alien:

And with your Vodafone Push to Talk mobile you can make normal calls, use SMS and MMS, and even access the Internet and your mobile email - so it's the only communication tool you need.

 

Εγώ το μόνο ptt που ξέρω είναι αυτό του μικροφώνου του vhf μου.Εντάξει, μπορεί να μην είναι απόρητο, αλλά όταν θέλω να μιλήσω με κάποιον φίλο που αντίστοιχα έχει vhf (νόμιμα πάντα) το μόνο που έχω να κάνω είναι απλά να τον καλέσω. Διαφέρει κατά πολύ βέβαια απο το ptt των κινητών, αλλά εγώ εξακολουθώ να το προτιμώ.

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να ξέρουμε και τις χρεώσεις της υπηρεσίας για να σχηματίσουμε γνώμη για τη χρησιμότητα της. Ξερει κάποιος να μας πει πόσο θα μας κοστίσει η κατα τα άλλα πολύ-είναι η αλήθεια-πρωτοποριακή αυτή ευκολία;
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να ξέρουμε και τις χρεώσεις της υπηρεσίας για να σχηματίσουμε γνώμη για τη χρησιμότητα της. Ξερει κάποιος να μας πει πόσο θα μας κοστίσει η κατα τα άλλα πολύ-είναι η αλήθεια-πρωτοποριακή αυτή ευκολία;

Η απάντηση βρίσκεται στο πρώτο μήνυμα:

( Χρέωση per push - unlimited minutes - Roaming included - "Πακέτα κλήσεων" - pushes)

Δηλαδή είτε με χρέωση μετά από κάθε "push"-PTT κλήση, είτε με "πακέτα κλήσεων" π.χ. 100 PTT calls!

 

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν αρκετο καιρό είχα κάποιο πρόβλημα με τη SIM της συσκευής (Νοκια 6610) και μετά απο 3 επισκέψεις στο service ο αρμόδιος τεχνικός μου είπε πως το πρόβλημα το έχει η κάρτα γιατί λόγω της χρήσης βραχυκυκλώνει με το SIM reader. Οταν ρωτησα στη voda μου είπαν πως η πολιτική της εταιρείας έιναι να θεωρούνται όλες οι τυχούσες βλάβες στις κάρτες απο ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ οπότε έπρεπε να πληρώσω 15 euros για την αλλαγή της. Μετά από οργισμένο email που έστειλα στην εξυπηρέτηση πελατών, μου είπαν πως επειδή είμαι παλιός πελάτης θα μου αντικαταστήσουν την κάρτα ΔΩΡΕΑΝ!!

 

Μου φαίνεται λοιπόν πως η πολιτική της εταιρείας αλλάζει όταν κάποιος αγανακτισμένος πελάτης (που δεν φταίει) κάνει παράπονα (και δεν είναι τα 15 euros, χαρά στο ποσόν) αλλα η κοροιδία...

 

Για το λόγο αυτό μη μασάτε το παραμύθι και διεκδικήστε τα δικαιώματα σας σαν καταναλωτές.

 

Η αντίδραση της εταιρείας ήταν άμεση αλλά πρέπει επιτέλους να γίνεται αυτό σε όλους τους πελάτες ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...