Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά .

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

 

Μπορείτε να δείτε λίγο αυτό το tracking γιατί το βλέπω κάνει βόλτες στην Κίνα.

Πάει και έρχεται εδώ και 20 μέρες συνέχεια στα ίδια γραφεία.

Πείτε μου τι μπορεί να συμβαίνει

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

UW668457427CN

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η τελευταία εγγραφή λέει αυτά.

7-1-2021. Leave, next stop【Beijing International Mail Processing Center】(Transit)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω δέμα που παρηγγειλα στις 11/11 από Αλί.

Δείχνει ότι εφτασε 17/12 Ελλάδα και από τότε τίποτα..

Ενώ ένα δέμα που παρηγγειλα μια βδομάδα μετά έχει φτάσει.

 

Και εγώ στα ίδια, 1 μέρα μετά :(

 

18/12/2020, 08:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει παραλάβει δέμα πρόσφατα, για να βγάλουμε ένα -στο περίπου- συμπέρασμα για τη μέση αναμονή στο τελωνείο αυτές τις μέρες;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωσή σου δεν εμφανίζεται για πρώτη φορά.

Είναι άλλο θέμα το πότε φτάνει ένα δέμα μέσα σε κάποιο σάκο στο αεροδρόμιο και άλλο για το πότε ήρθε η σειρά του σάκου να ανοιχτεί και να σκαναριστούν τα δέματα που έχει μέσα, ώστε να ακολουθήσουν την πορεία τους, κατά τα γνωστά.

Είναι επίσης γνωστό το φορτίο ταχυδρομικών δεμάτων που περιμένουμε όλοι από τις αγορές μας στην περίοδο του ΔΕΚ με τη Black Friday, τα Χριστουγεννιάτικα, και πριν από την αποχώρηση του ΗΒ από την ΕΕ.

 

Η ειρωνεία είναι ότι η παραγγελία είναι χωρισμένη. Στάλθηκε αυτή πρώτη και το δεύτερο δέμα στάλθηκε μια βδομάδα αργότερα τον οποίο έχω παραλάβει εδώ και 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος καταχωρηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία εγγραφή λέει αυτά.

 

7-1-2021. Leave, next stop【Beijing International Mail Processing Center】(Transit)

Σε μένα το λες αυτό φίλε μου??

Που το βλέπεις αυτό για να ξέρω και εγώ??

 

Αν το βλέπεις στο 17track θα είδες ότι πάει και έρχεται συνέχεια.

Έχει πάει και έρθει 3 φορές στα ίδια μερη

 

Αυτό όμως δεν είναι το tracking number μου.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ισχύει σχετικά με τις μεταφορικές GLS και DPD για αποστολές ΕΝΤΟΣ ΕΕ (όχι δήλαδη όχι από Κίνα κτλ) ??
Link to comment
Share on other sites

Το αντικείμενο τελίωσε από το Κέντρο Αεροπορικού ταχυδρομείου χωρίς να περάσει τελωνείο .

Δεδομένου ότι την τρίτη δεν προλαβαίνει να σου παραδωθει θα περιμένεις πέμπτη ή παρασκευή ανάλογα και το που βρίσκεσαι .

Γραφεις "ποτε θα παραδοθεί σε μένα " ενώ θα έπρεπε να γράφεις "πότε θα παραδοθεί στην πόλη ΧΧΧΧ)"

Εν πάσει περιπτώση λόγω φόρτου εργασίας δεν αποκλείετε καθόλου να μην σου παραδοθεί τόσο γρήγορα.

 

Στη Θεσσαλονίκη το περιμένω ,εδώ και 4 μέρες η κατάσταση του είναι αυτή : 3/1/2021, 22:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ . Ειναι φυσιολογικό να είναι 4 μέρες στο κέντρο διαλογής; Επίσης ,μιας και είναι πακέτο ,να φανταστώ θα μου έρθει ειδοποιητήριο να παραλάβω ο ίδιος από το τοπικό υποκατάστημα και δε θα μου το φέρουν στο σπίτι έτσι; (Για ΕΛΤΑ πάντα ,όχι ΕΛΤΑ κούριερ).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ισχύει σχετικά με τις μεταφορικές GLS και DPD για αποστολές ΕΝΤΟΣ ΕΕ (όχι δήλαδη όχι από Κίνα κτλ) ??

Να ισχύει τι; Έχω ακούσει οτι το banggood χρησιμοποιεί την GLS για μεταφορά πακέτων εντός ΕΕ ΑΛΛΑ και για αποστολές απο Κίνα μέσω τρίτης χώρας. Αυτό σημαίνει πως σε εσένα φτάνει σαν ενδοκοινοτικό χωρίς δασμούς...

Γενικά, για χρόνους κλπ ίσως φανούν χρήσιμα κάποια παλαιότερα post μου (1,2).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Να ισχύει τι; Έχω ακούσει οτι το banggood χρησιμοποιεί την GLS για μεταφορά πακέτων εντός ΕΕ ΑΛΛΑ και για αποστολές απο Κίνα μέσω τρίτης χώρας. Αυτό σημαίνει πως σε εσένα φτάνει σαν ενδοκοινοτικό χωρίς δασμούς...

Γενικά, για χρόνους κλπ ίσως φανούν χρήσιμα κάποια παλαιότερα post μου (1,2).

 

Χρήσιμες και αναλυτικές οι πληροφορίες σχετικά με GLS, αλλά τι ισχύει σχετικά με την DPD? Επίσης απότι κατάλαβα τις ευρωπαϊκές αποστολές της GLS μόλις φτάσουν στην Ελλάδα πάντοτε τις αναλαμβάνει η ACS, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Dpd δεν ξέρω να σου απαντήσω. Στα της gls όμως, να ξέρεις πως θεωρείται γενικώς χάλια σαν εταιρία, κοίτα αξιολογήσεις στο trustpilot... Για παράδοση στην Ελλάδα είναι θέμα συμφωνίας με άλλη εταιρία. Στην Ελλάδα (αυτή τη στιγμή) είναι η ACS.
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες και αναλυτικές οι πληροφορίες σχετικά με GLS, αλλά τι ισχύει σχετικά με την DPD? Επίσης απότι κατάλαβα τις ευρωπαϊκές αποστολές της GLS μόλις φτάσουν στην Ελλάδα πάντοτε τις αναλαμβάνει η ACS, σωστά?

 

Η dpd στην Ελλάδα συνεργάζεται με την ACS

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια και εδώ όποιος γνωρίζει : Ειδοποιητήριο δε μου έχει έρθει ακόμη ,μπορώ να πάω με τη ταυτότητα να παραλάβω ή μεσολαβεί και κανένα άλλο βήμα μέχρι να μπορώ να το κάνω αυτό; Έλεγα να περάσω μεθαύριο από τα ΕΛΤΑ.

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

8/1/2021, 08:02 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

8/1/2021, 02:46 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

7/1/2021, 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

3/1/2021, 22:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/1/2021, 10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/1/2021, 08:20 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ.

2/1/2021, 05:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/1/2021, 08:59 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

14/12/2020, 14:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μέλος πρέπει να το έχει αναφέρει παλιότερα αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ του... Τέλος πάντων έκανα δύο παραγγελίες από το Banggood και μου έδωσε 2 tracking number διαφορετικά από παλιά. Παλιά μου έδινε tracking number με αριθμούς και γράμματα. Τώρα είναι μόνο αριθμοί. Ο ένας 8ψήφιος και ο άλλος 12ψήφιος. Τους πετάω στο 17 tracking και μου λέει να επιλέξω μεταφορική, ενώ παλιότερα τα έβγαζε αυτόματα. Τι έχει γίνει?Παρεπιπτόντως,η μία παραγγελία είναι με priority mail και η άλλη με EU priority mail αν βοηθά κάπου αυτό.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα "προς παράδοση"

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα στο δώσουν..

Μια βοήθεια και εδώ όποιος γνωρίζει : Ειδοποιητήριο δε μου έχει έρθει ακόμη ,μπορώ να πάω με τη ταυτότητα να παραλάβω ή μεσολαβεί και κανένα άλλο βήμα μέχρι να μπορώ να το κάνω αυτό; Έλεγα να περάσω μεθαύριο από τα ΕΛΤΑ.

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

8/1/2021, 08:02 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

8/1/2021, 02:46 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

7/1/2021, 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

3/1/2021, 22:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/1/2021, 10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/1/2021, 08:20 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ.

2/1/2021, 05:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/1/2021, 08:59 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

14/12/2020, 14:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μέλος πρέπει να το έχει αναφέρει παλιότερα αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ του... Τέλος πάντων έκανα δύο παραγγελίες από το Banggood και μου έδωσε 2 tracking number διαφορετικά από παλιά. Παλιά μου έδινε tracking number με αριθμούς και γράμματα. Τώρα είναι μόνο αριθμοί. Ο ένας 8ψήφιος και ο άλλος 12ψήφιος. Τους πετάω στο 17 tracking και μου λέει να επιλέξω μεταφορική, ενώ παλιότερα τα έβγαζε αυτόματα. Τι έχει γίνει?Παρεπιπτόντως,η μία παραγγελία είναι με priority mail και η άλλη με EU priority mail αν βοηθά κάπου αυτό.
Κάνε αναζήτηση στο https://parcelsapp.com/en και θα στα βρει. Το 8αψηφιο θα το βρεις και εδώ https://cometcourier.gr/
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια και εδώ όποιος γνωρίζει : Ειδοποιητήριο δε μου έχει έρθει ακόμη ,μπορώ να πάω με τη ταυτότητα να παραλάβω ή μεσολαβεί και κανένα άλλο βήμα μέχρι να μπορώ να το κάνω αυτό; Έλεγα να περάσω μεθαύριο από τα ΕΛΤΑ.

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

8/1/2021, 08:02 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

8/1/2021, 02:46 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

7/1/2021, 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

3/1/2021, 22:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

3/1/2021, 10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/1/2021, 08:20 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ.

2/1/2021, 05:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/1/2021, 08:59 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

14/12/2020, 14:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Πάρε τηλέφωνο στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ και ρώτησε τους εάν το έχουν. Λογικά θα το έχουν, απλά ο ταχυδρόμος δεν σου έφερε την ειδοποίηση ακόμα. Εάν σου πουν ότι το έχουν στο κατάστημα ΕΛΤΑ, τότε μπορείς να πας να το παραλάβεις με την ταυτότητα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Εχω στειλει ενα μικρο δεματακι ως συστημενο γραμμα προς Αμερικη. Εχω κανει και στο παρελθον παρομοιες αποστολες προς αμερικη χωρις προβλημα. Παντοτε εμφανιζοταν στο σαιτ της usps μολις κατεφθανε στις ηνωμενες πολιτείες. Αυτη τη φορα απο 23 /12 που το εστειλα δεν εχει φανει να εχει φτασει στην Αμερικη. ( τελευταία ανανέωση του tracking και στα ελτα και στο usps 27/12 οτι αναχωρησε απο Ελλαδα). Εχει κανεις παρομοια εμπειρία απο τετοιου ειδους αποστολη αυτη η περίοδο? Ειναι λογικο να μην εχει φτασει τοσο καιρό στην Αμερικη ? Αν υπαρχει περίπτωση να εχει χαθει τι μπορω να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει χαθεί κάνεις αίτηση αναζήτησης και μετά αίτηση αποζημίωσης.

Οι καθυστερήσεις αυτήν την περίοδο είναι μεγάλες,

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στο https://parcelsapp.com/en και θα στα βρει. Το 8αψηφιο θα το βρεις και εδώ https://cometcourier.gr/

Ω ναι αγαπητέ είχες δίκιο σε όλα! Χαχα! Να είσαι καλά για την βοήθεια. Σε ευχαριστώ πολύ.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είναι λογικό να έχει κολλήσει κάτι στο "Κλείσιμο από ΓΕΤΑ Αθήνας" από τις 4/01; Βασικά λογικό το βλέπω λόγω της περιόδου αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν έφτασε στο ΚΔ Αττικής. Εκφόρτωση από μεταφορικό μέσο δηλαδή. Ίσως να μην το σκαναραν...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου εκεί είναι

8 ημέρες τώρα απο 4/1 LT390777686NL

Link to comment
Share on other sites

:cool: - κανε υπομονη,οταν ανοιχτει ο σακος θα σκαναριστει και θα παρει αλλον αριθμο συνοδευτικου που δεν γινεται να τον ξερεις

ειναι η χειροτερη περιοδος τωρα,περαν απο υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο (!)

 

Η αλήθεια ότι έχω κάνει πολύ υπομονή...

Εμένα κάτι μου λέει ότι ο σάκος παίζει να πήγε κάλαθο αχρήστων υπέρ πίστεως και πατρίδος. Ελπίζω όχι

 

Ακόμα τα ίδια

 

GR, Arrival at GREECE inward office of exchange

2020-11-15 11:08

 

2020-11-08 18:05

GR, Arrived at Athens International airport on 08/11/2020 06:05PM

Edited by Ingenius
http://oracleimg.com/admin/images/ocom/hp_ora_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δόσεις το Tracking Number να σου πω τι έχει γίνει;

 

Η αλήθεια ότι έχω κάνει πολύ υπομονή...

Εμένα κάτι μου λέει ότι ο σάκος παίζει να πήγε κάλαθο αχρήστων υπέρ πίστεως και πατρίδος. Ελπίζω όχι

 

Ακόμα τα ίδια

 

GR, Arrival at GREECE inward office of exchange

2020-11-15 11:08

 

2020-11-08 18:05

GR, Arrived at Athens International airport on 08/11/2020 06:05PM

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ. Από 17/11 έχω "Transfered to the local postal service"

Κάτι έχει γίνει εκείνες τις μέρες! :lol:

 

Τ.Ν. UG742648912BE

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δικο μου δεμα χαθηκε . αποστολη αντικειμενου απο Εσθονια απο της 1-12-20. παραγγελια απο banggood με priority direct mail χωρις insurance . τι προτεινεται να κανω μηπως και παρω τα λεφτα μου πισω? πληρωσα με paypal.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ. Από 17/11 έχω "Transfered to the local postal service"

Κάτι έχει γίνει εκείνες τις μέρες! :lol:

 

Τ.Ν. UG742648912BE

 

14 Ιαν 2021

09:00

Κλεισιμο Απο Κ.Μ.Δ. Πειραια

Κ.Μ.Δ. Πειραια

 

τυχερέ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...