Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντα η acs ηταν η χειροτερη για μενα, με καλύτερη τα ελτα κουριερ.

 

ευτυχώς αυτην την πειροδο δε περιμένω κατι!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φένεται καθαρά η φωτό παραπάνω. Παρέλαβα σε 24 ώρες από acs. Εντος Αττικής . Επίσης όλα τα σχόλια στο συγκεκριμένο κατάστημα του bestprice αναφέρουν το ίδιο . Παραλαμβάνουν σε 1 με 2 εργάσιμες μέσα σε όλο αυτό το χαμό.

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φένεται καθαρά η φωτό παραπάνω. Παρέλαβα σε 24 ώρες από acs. Εντος Αττικής . Επίσης όλα τα σχόλια στο συγκεκριμένο κατάστημα του bestprice αναφέρουν το ίδιο . Παραλαμβάνουν σε 1 με 2 εργάσιμες μέσα σε όλο αυτό το χαμό.

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να φανταστώ πρόκειται για κινητό απο συγκεκριμένο κατάστημα με 2-3 διαφορετικές επωνυμίες?

Πολύ πιθανό να υπάρχει συγκεκριμένο deal. Εκτός κι αν έχει ακόμα "ταχύτερες" επιλογές αποστολής η acs...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,παρήγγειλα κινητό από BangGood στις 29/11 ,από Ισπανική Αποθήκη υποτίθεται ,το οποίο τελικώς μου έρχεται με PostNL σύμφωνα με το Tracking Number που μου δώσανε στις 10/12 (δε γνωρίζω το γιατί,αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει).Το Tracking Number μου εμφανίζει τις εξής πληροφορίες (σημερινή ενημέρωση) : NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE (16/12/2020) ,ενώ στο Track and Trace των ΕΛΤΑ γράφει 16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ .Αυτό σημαίνει ότι είναι καθοδόν προς Ελλάδα ; Και αν ναι , σε πόσο περίπου να υπολογίζω να παραλάβω; Ευχαριστώ και αν είναι λάθος το thread που το ανήρτησα ,με συγχωρείτε! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,παρήγγειλα κινητό από BangGood στις 29/11 ,από Ισπανική Αποθήκη υποτίθεται ,το οποίο τελικώς μου έρχεται με PostNL σύμφωνα με το Tracking Number που μου δώσανε στις 10/12 (δε γνωρίζω το γιατί,αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει).Το Tracking Number μου εμφανίζει τις εξής πληροφορίες (σημερινή ενημέρωση) : NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE (16/12/2020) ,ενώ στο Track and Trace των ΕΛΤΑ γράφει 16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ .Αυτό σημαίνει ότι είναι καθοδόν προς Ελλάδα ; Και αν ναι , σε πόσο περίπου να υπολογίζω να παραλάβω; Ευχαριστώ και αν είναι λάθος το thread που το ανήρτησα ,με συγχωρείτε! :)

 

Ναι, το δέμα είναι στη διαδικασία αποστολής προς Ελλάδα.

Τα ΕΛΤΑ έχουν πάντα μια καθυστέρηση στην ενημέρωση.

Το πότε θα παραλάβεις είναι άγνωστο γιατί αυτή την περίοδο γίνεται ο κακός χαμός λόγω εορτών κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο αργούν δέματα απο τη στιγμή που θα φύγουν απο Ολλανδία? Edited by diosak
Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο dpd παραδοθηκε στην acs στη Θε/κη.Μετα απο 5 ολοκληρες μερες το δεμα δεν εχει καταφερει να φτασει Αθηνα,οταν εκανε 4 ημερες απο Αγγλια.:lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, περιμένω πακέτο από Ολλανδία, το οποίο έχει αποσταλεί προς Ελλάδα στις 27/11. Από τότε δεν υπάρχει καμία ενημέρωση. Έχει κάποιος κάποια πληροφορία για δικό του πακέτο από Ολλανδία, για να έχουμε μια εικόνα του τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, περιμένω πακέτο από Ολλανδία, το οποίο έχει αποσταλεί προς Ελλάδα στις 27/11. Από τότε δεν υπάρχει καμία ενημέρωση. Έχει κάποιος κάποια πληροφορία για δικό του πακέτο από Ολλανδία, για να έχουμε μια εικόνα του τι γίνεται;
Μια από τα ίδια.

Νομίζω δεν έχει πλεον νόημα να ψάχνουμε που είναι τι, και πότε θα έρθει....

Όταν έρθει η σειρά του... Δυστυχώς.

Πάντως από banggood από hk παρέλαβα σε 25 μέρες με pdm. Που οι 10 τελευταίες ήταν στην speedex.

Για Γενάρη το είχα ότι θα έρθει.

Από Ολλανδία έλεγα 10....15 το πολύ...7447a1019f9f5258e06ed564636b9ca4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια.

Νομίζω δεν έχει πλεον νόημα να ψάχνουμε που είναι τι, και πότε θα έρθει....

Όταν έρθει η σειρά του... Δυστυχώς.

Πάντως από banggood από hk παρέλαβα σε 25 μέρες με pdm. Που οι 10 τελευταίες ήταν στην speedex.

Για Γενάρη το είχα ότι θα έρθει.

Από Ολλανδία έλεγα 10....15 το πολύ...7447a1019f9f5258e06ed564636b9ca4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι οσα πακετα ειναι απο banggood με pdm μεθοδο και με flyt μεταφορικη τα φερνει η speedex καλα κρασια δηλαδη,, και εγω περιμενω απο banggood το εχει η speedex ασκαναριστο το πακετο,, εχω μεν τον αριθμο αποστολης αλλα ποτε θα το φερουν ειναι αλλο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε παλικαρια η μεθοδος αποστολης του gearbest Registered Air Mail παει καρφι για τελωνειο??εχει δοκιμασει η ξερει κανεις να μας πει??
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά από banggood και warehouse CZ έχω επιλογές EU priority mail και EU priority line με ελάχιστη διαφορά τιμής.

Ισχύει ότι το EU priority line το παραδίδει DHL; Αυτό σημαίνει ότι θα το λάβω συντομότερα;;; Έρχεται απευθείας Ελλάδα ή σεργιανάει σε ευρωπαϊκές πόλεις..;

Είναι που έκανα μια αγορά 11/11 (από ali) και κόλλησε στην Ολλανδία 32 μέρες και τώρα αναμένω να δω πόσο θα κολλήσει στα ΕΛΤΑ, γι' αυτό κοιτάζω να γλιτώσω καμιά στάση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

 

Περιμένω ένα πακετακι με απλό ταχυδρομείο αλλά ενώ φαίνεται να έχει φτάσει αεροδρόμιο εδώ και πάνω από ένα μήνα η τύχη του αγνοείται. Δεν εχω tracking number εντός ΕΛΤΑ γιατί είναι απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει άλλος συμφορουμίτης με αντίστοιχο θέμα;

 

 

 

Καθ' Οδόν

 

×

 

Προορισμός

Αφετηρία - Απόκριση παρακολούθησης: 139 ms

2020-11-15 11:08

Arrival at GREECE inward office of exchange

 

2020-11-08 18:05

Arrived at Athens International airport on 08/11/2020 06:05PM

 

2020-11-08 12:21

Transit out from LHR

 

2020-11-08 02:47

Dispatch out from DXB

 

2020-10-26 15:35

Dispatch to GREECE

 

2020-10-26 11:37

EK9887,Port of departure - Departure

 

2020-10-26 08:08

Port of departure - Received by carrier

 

2020-10-19 11:58

Posting over the counter

 

2020-10-19 09:07

Pre-Advice to GREECE

 

2020-10-17 05:53

Yanwen facility - Outbound

 

2020-10-15 22:37

Processing information input

 

2020-10-15 18:17

Yanwen Pickup scan

http://oracleimg.com/admin/images/ocom/hp_ora_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα πακετακι με απλό ταχυδρομείο αλλά ενώ φαίνεται να έχει φτάσει αεροδρόμιο εδώ και πάνω από ένα μήνα η τύχη του αγνοείται. Δεν εχω tracking number εντός ΕΛΤΑ γιατί είναι απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει άλλος συμφορουμίτης με αντίστοιχο θέμα;

 

Αφετηρία

2020-11-15 11:08

Arrival at GREECE inward office of exchange

 

 

:cool: - κανε υπομονη,οταν ανοιχτει ο σακος θα σκαναριστει και θα παρει αλλον αριθμο συνοδευτικου που δεν γινεται να τον ξερεις

ειναι η χειροτερη περιοδος τωρα,περαν απο υπομονη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, πέρασα έξω από ένα ελτα κουριερ, και είχε καμία 10αριά ταξί απ'εξω να περιμένουν για να κάνουν Delivery τα πακέτα-δέματα.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, πέρασα έξω από ένα ελτα κουριερ, και είχε καμία 10αριά ταξί απ'εξω να περιμένουν για να κάνουν Delivery τα πακέτα-δέματα.
Καλό αυτό. Ας βγάλουν κι αυτοί κάνα μεροκάματο τέτοιες μέρες που δεν κυκλοφορεί κανείς.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Δεδομένης της κατάστασης που επικρατεί, όλες οι αποστολές έχουν απίστευτη καθυστέρηση.

Ενδεικτικα να πω ότι εδώ και 45 ημέρες περιμένω δέμα από Πορτογαλία, το οποίο δεν έχει μπει καν στην Ελλάδα.

 

Έχω την εξής απορία, η οποία φαντάζομαι ότι θα αφορά αρκετούς.

 

Για επιβολη τελωνειακών δασμών και φόρων σε παραγγελία από UK, λαμβάνεται υπ' όψιν η ημερομηνία της αγοράς ή ημερομηνία που το δέμα εισήχθη στην Ελλάδα;

Ρωτάω γιατί είναι ένας μήνα που έχω παραγγείλει κάτι αλλα έτσι όπως το πάνε, θα μπει με τον καινούριο χρόνο στη χώρα μας.

 

Λογικά η ημερομηνία αγοράς θα ισχύει αλλά θα ήθελα να ακούσω και την άποψη κάποιου που γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,παρήγγειλα κινητό από BangGood στις 29/11 ,από Ισπανική Αποθήκη υποτίθεται ,το οποίο τελικώς μου έρχεται με PostNL σύμφωνα με το Tracking Number που μου δώσανε στις 10/12 (δε γνωρίζω το γιατί,αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει).Το Tracking Number μου εμφανίζει τις εξής πληροφορίες (σημερινή ενημέρωση) : NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE (16/12/2020) ,ενώ στο Track and Trace των ΕΛΤΑ γράφει 16/12/2020, 20:37 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ .Αυτό σημαίνει ότι είναι καθοδόν προς Ελλάδα ; Και αν ναι , σε πόσο περίπου να υπολογίζω να παραλάβω; Ευχαριστώ και αν είναι λάθος το thread που το ανήρτησα ,με συγχωρείτε! :)

Να αναφέρω και εγώ τα δικά μου; Παραγγελία απο Ισπανική αποθήκη banggood 29/11, 30/11 δηλώθηκε το tracking number και 1/12 το παρέλαβε η GLS. Φυσικά μιλάω για αποστολή εντός Ε.Ε. (απο Ισπανία προς Ελλάδα).

Και απο τότε ταξιδεύει. Για Αποστολή είχε διαθέσιμη μια μόνο μέθοδο με κόστος 11,36 (νομίζω) με παράδοση 7-9 εργάσιμες ημέρες. Έφυγε απο Ισπανία 2/12, έφτασε Ουγγαρία 6/12 και έμεινε εκεί 12 ημέρες. Το banggood έλεγε "don't worry" και η GLS στα INQUIRES που έκανα δεν απαντούσε καθόλου. Ευτυχώς είχε facebook η GLS Ουγγαρίας και τους τα έπρηζα εκεί. Συνεχίζω λοιπόν: απο 14/12 στο tracking έγραφε "could not be delivered". Ευτυχώς μέσω facebook (μόνο, στα email δεν απάντησαν ποτέ), μου είπαν οτι θα το αναζητήσουν (μην τυχόν δεν έχει label και διάφορα άλλα), να κάνω και μια αίτηση στο "δικό" τους mail και περιέργως ξεκόλλησε, απο 18/12 φαίνεται ότι έφυγε απο PARCEL Βουλγαρίας...

Και έπεται συνέχεια καθώς εντός Ελλάδας θα το παραλάβει η ACS (που δεν ξέρω αν εμφανίζεται στο tracking της GLS αν το παραλάβει η ACS η όποια πρόοδος παράδοσης).

ΑΥΤΑ! Εφόσον δεν έρθει μέχρι τα Χριστούγεννα (δύσκολο) θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων (έστω και μερική) γιατί με έβαλαν στα καλά καθούμενα σε "λούκι" να περιμένω και να στέλνω email, και να στέλνω σε facebook ενώ όταν τους έλεγα οτι η GLS ζητάει να γίνεια αναζήτηση δέματος απο τον πωλητή έκαναν τους κινέζους (don't worry, it may delay some time, we understand κλπ έτοιμες απαντήσεις που πρέπει να διαθέτουν απο εγχειρίδιο).

Και όλα αυτά επειδή παρήγγειλα μέσω Ισπανίας (με τα παραπάνω €) για σύντομη παραλαβή!!!

 

ΥΓ: GLS? ΜΑΚΡΙΑ! Καλύτερα POSTNL, καλύτερα απο Κίνα απευθείας!!!

EDIT:

ΥΓ2: Ξέρει κανείς αν εμφανίζει πλέον πρόοδο (εντός Ελλάδας) το tracking number της GLS που έχω; Ή πρέπει να πάρω την ACS να πάρω νέο tracking? Και λέγοντας για ACS. Τηλεφώνησα της προηγούμενη Τρίτη (15/12), αναμονή 35 λεπτά (!!!) ενώ έλεγε για 7, και τελικά πέτυχα σε κάποιον ευγενικό (!) ομολογουμένως υπάλληλο ο οποίος με ενημέρωσε οτι το δέμα δεν φαίνεται στο σύστημά τους (που έπρεπε όπως μου είπε) οπότε είτε δεν έχει φύγει απο το κεντρικό της GLS ή δεν έχει δηλωθεί οτι είναι για Ελλάδα...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ τα δικά μου; Παραγγελία απο Ισπανική αποθήκη banggood 29/11, 30/11 δηλώθηκε το tracking number και 1/12 το παρέλαβε η GLS. Φυσικά μιλάω για αποστολή εντός Ε.Ε. (απο Ισπανία προς Ελλάδα).

Και απο τότε ταξιδεύει. Για Αποστολή είχε διαθέσιμη μια μόνο μέθοδο με κόστος 11,36 (νομίζω) με παράδοση 7-9 εργάσιμες ημέρες. Έφυγε απο Ισπανία 2/12, έφτασε Ουγγαρία 6/12 και έμεινε εκεί 12 ημέρες. Το banggood έλεγε "don't worry" και η GLS στα INQUIRES που έκανα δεν απαντούσε καθόλου. Ευτυχώς είχε facebook η GLS Ουγγαρίας και τους τα έπρηζα εκεί. Συνεχίζω λοιπόν: απο 14/12 στο tracking έγραφε "could not be delivered". Ευτυχώς μέσω facebook (μόνο, στα email δεν απάντησαν ποτέ), μου είπαν οτι θα το αναζητήσουν (μην τυχόν δεν έχει label και διάφορα άλλα), να κάνω και μια αίτηση στο "δικό" τους mail και περιέργως ξεκόλλησε, απο 18/12 φαίνεται ότι έφυγε απο PARCEL Βουλγαρίας...

Και έπεται συνέχεια καθώς εντός Ελλάδας θα το παραλάβει η ACS (που δεν ξέρω αν εμφανίζεται στο tracking της GLS αν το παραλάβει η ACS η όποια πρόοδος παράδοσης).

ΑΥΤΑ! Εφόσον δεν έρθει μέχρι τα Χριστούγεννα (δύσκολο) θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων (έστω και μερική) γιατί με έβαλαν στα καλά καθούμενα σε "λούκι" να περιμένω και να στέλνω email, και να στέλνω σε facebook ενώ όταν τους έλεγα οτι η GLS ζητάει να γίνεια αναζήτηση δέματος απο τον πωλητή έκαναν τους κινέζους (don't worry, it may delay some time, we understand κλπ έτοιμες απαντήσεις που πρέπει να διαθέτουν απο εγχειρίδιο).

Και όλα αυτά επειδή παρήγγειλα μέσω Ισπανίας (με τα παραπάνω €) για σύντομη παραλαβή!!!

 

ΥΓ: GLS? ΜΑΚΡΙΑ! Καλύτερα POSTNL, καλύτερα απο Κίνα απευθείας!!!

EDIT:

ΥΓ2: Ξέρει κανείς αν εμφανίζει πλέον πρόοδο (εντός Ελλάδας) το tracking number της GLS που έχω; Ή πρέπει να πάρω την ACS να πάρω νέο tracking? Και λέγοντας για ACS. Τηλεφώνησα της προηγούμενη Τρίτη (15/12), αναμονή 35 λεπτά (!!!) ενώ έλεγε για 7, και τελικά πέτυχα σε κάποιον ευγενικό (!) ομολογουμένως υπάλληλο ο οποίος με ενημέρωσε οτι το δέμα δεν φαίνεται στο σύστημά τους (που έπρεπε όπως μου είπε) οπότε είτε δεν έχει φύγει απο το κεντρικό της GLS ή δεν έχει δηλωθεί οτι είναι για Ελλάδα...

 

Όταν κάνεις αναζήτηση το πακέτο σου στην ιστοσελίδα της GLS, μαζί με την πορεία του δέματος σου, θα σου εμφανίσει σε ένα σημείο τον αριθμό αποστολής της ACS που αποτελείται μόνο από αριθμούς. Όταν φτάσει Ελλάδα θα ενεργοποιηθεί αυτός ο αριθμός αποστολής, και θα μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του με την ACS

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αναζήτηση το πακέτο σου στην ιστοσελίδα της GLS, μαζί με την πορεία του δέματος σου, θα σου εμφανίσει σε ένα σημείο τον αριθμό αποστολής της ACS που αποτελείται μόνο από αριθμούς. Όταν φτάσει Ελλάδα θα ενεργοποιηθεί αυτός ο αριθμός αποστολής, και θα μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του με την ACS

Ευχαριστώ για την απάντηση:)...

Που θα πάει, 18/12 έφυγε απο Βουλγαρία, και με τα πόδια να έρχεται θα έχει φτάσει στα σύνορα τουλάχιστον!

ΥΓ: Όντως υπάρχει (απορώ που δεν το πρόσεξα νωρίτερα) ACS Parcel Number: 622χχχχχχχχ, ο οποίος όμως δεν εμφανίζει ακόμη αποτέλεσμα στην ACS!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Δεδομένης της κατάστασης που επικρατεί, όλες οι αποστολές έχουν απίστευτη καθυστέρηση.

Ενδεικτικα να πω ότι εδώ και 45 ημέρες περιμένω δέμα από Πορτογαλία, το οποίο δεν έχει μπει καν στην Ελλάδα.

 

Έχω την εξής απορία, η οποία φαντάζομαι ότι θα αφορά αρκετούς.

 

Για επιβολη τελωνειακών δασμών και φόρων σε παραγγελία από UK, λαμβάνεται υπ' όψιν η ημερομηνία της αγοράς ή ημερομηνία που το δέμα εισήχθη στην Ελλάδα;

Ρωτάω γιατί είναι ένας μήνα που έχω παραγγείλει κάτι αλλα έτσι όπως το πάνε, θα μπει με τον καινούριο χρόνο στη χώρα μας.

 

Λογικά η ημερομηνία αγοράς θα ισχύει αλλά θα ήθελα να ακούσω και την άποψη κάποιου που γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

εφόσον έφυγε από το Ηνωμένο Βασίλειο πριν την 1η Ιανουαρίου 21, το προϊόν είναι κοινοτικό και έχει αντιμετώπιση ως τέτιο.

Δηλαδή λαμβάνετε υπ όψιν η ημερομηνία ταχυδρόμησης και όχι η ημερομηνία αγοράς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εφόσον έφυγε από το Ηνωμένο Βασίλειο πριν την 1η Ιανουαρίου 21, το προϊόν είναι κοινοτικό και έχει αντιμετώπιση ως τέτιο.

Δηλαδή λαμβάνετε υπ όψιν η ημερομηνία ταχυδρόμησης και όχι η ημερομηνία αγοράς.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Έκανα μια παραγγελία από εξωτερικό το στέλνουν με UPS , υπάρχει περίπτωση να παραλάβω μέχρι 31 ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...