Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ περιμένω κάτι φλυτζάνες απ' την Αγγλία από τις 21/08,αλλά μέχρι σήμερα τίποτα.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακολησε η κατασταση με τα ελτα;

Δεν μιλω καν για δεματα...

Το δικο μου τεσταρισμα, αμεσο, ειναι με συνδρομητικη εφημεριδα εβδομαδιαια...

Τελευταια φορα που πηρα, μου ηρθε, ηταν πριν τον 15Αυγουστο...

κλεισαμε ενα μηνα, και νεο φυλλο της εφημεριδας δεν μου εχει ερθει απο τοτε...

Σε εσας φερνουν κανονικα αλληλογραφια;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία από Banggood με priority direct mail και μου ήρθε tracking της μορφής CQ000000000DE !!!! Θα έρθει μέσω Γερμανίας και οδικώς ως την Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Και μάλλον θα αλλάξει το the number οταν μπει Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι late to the party παίδες αλλά τι φάση με το φεσάκι-σφραγιδούλα που έρχεται πλέον στα ειδοποιητήρια για κόστος αποθήκευσης μετά τις 4 μέρες;

Δηλαδή ναι μεν στο κρατάμε 20 μέρες αλλά αν περάσει το 4ημερο πάρε ταρίφα 0.20€ τη μέρα όπως μου είπαν όταν τους ρώτησα το κόστος εκεί.

Και το καλύτερο η μία απτις δύο ειδοποιήσεις που παρέλαβα σήμερα είχε ημερομηνία εκτύπωσης 3/9....

Πάλι καλά δηλαδή που τα παρακολουθούμε από μόνοι μας και το είχα παραλάβει ήδη γιατί θα τρώγαμε και κανά ευρώ με το έτσι θέλω.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν χρειάζεται να μπει τελωνείο, το πολύ σε 3 μέρες έχει φύγει από κέντρο.

Ότι χρειάζεται τελωνείο κάνει περίπου 20-25 μέρες.

Η κατάσταση αυτή τη στιγμή είναι καλή και προχωράν τα αντικείμενα, κάπου μέσα Οκτώβρη, τέλη Οκτώβρη εκεί θα αρχίσουν ξανά τα προβλήματα.

 

Εγώ μιλάω για το ΚΕΝΤΡΟ, όχι για όλο τον ΕΛΤΑ, δεν ξέρω αν η διανομή στην περιοχή σας γίνεται κάθε μέρα η μια φορά την εβδομάδα.

Από ΚΕΝΤΡΟ τα πράγματα φεύγουν στους χρόνους πους σας έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν καμια ωρα,ξεμπλοκαρε το δεματακι μου που εκφορτωθηκε προς παρουσιαση στο Τελωνειο απο τις 7-8-2020 οποτε προχωραει το πραμα.

 

Μια ακομα απορια,κυριως προς το φιλο Αγγελο που μας διαφωτισε σε πολλα.Σε παλιοτερο ποστ μου ανεφερα για καποια τελωνεια που καποτε ειχε και η Θεσσαλονικη.

Στην σελιδα των ΕΛΤΑ μαλιστα,αναφερει την υπαρξη τους ακομη https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A0%CE%99%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%A3%20%20%CE%93.%CE%95.%CE%A4.%CE%91..pdf

 

Αυτα τι ακριβως κανουν?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε μια διευκρίνηση σε παρακαλώ, η αλληλογραφία, τα γράμματα, έρχονται σε ξεχωριστους σάκους? Η στον σωρό στις κούτες και τις αεροπαλετες που μας έδειξες? Και πρέπει να μπουν τελωνείο η πάνε απευθείας σε εσάς στο κέντρο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια απορία. Μπήκε βγήκε τελωνείο χωρίς να μου έρθει μήνυμα για παραστατικά, πληρώνω κάτι, ξέρει κάποιος από αντίστοιχη περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πληρώσεις κάτι εάν δεν σου έστειλαν επιστολή που να ζητάει απόδειξη αγοράς κτλ...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα θα ήθελα και εγω την βοήθεια του φίλου Αγγέλου για ένα δεμα το οποίο ναι μεν άργησε να φτασει Ελλάδα έχει σκαλωσει κιόλας στον αερολιμένα αν μπορεί να δωσει πληροφορίες για το ποτέ μπορεί να φτασει σεμενα γιατί σε λίγες μέρες κλείνει και πρέπει να επιβεβαιώσω ότι το παρέλαβα a0ec9a21fb61a93ab3f39d923b0977c7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια απορία. Μπήκε βγήκε τελωνείο χωρίς να μου έρθει μήνυμα για παραστατικά, πληρώνω κάτι, ξέρει κάποιος από αντίστοιχη περίπτωση?

 

Αν ειναι για τελωνειο, σου στελνουνε μηνυμα στο κινητο και mail οτι περιμενουνε αποδειξη,αν δεν ανταποκριθεις εντος 10 ημερων ερχεται και συστημενη επιστολη

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μου έστειλαν και δεν με ενόχλησαν καθόλου. Η αναζήτηση το βγάζει ως ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ και την επομένη ως ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ. Προχωράει κανονικά προς παράδοση. Θα ενημερώσω για τυχόν "σφαλιάρα νέου τύπου" από τα ΕΛΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε μια διευκρίνηση σε παρακαλώ, η αλληλογραφία, τα γράμματα, έρχονται σε ξεχωριστους σάκους? Η στον σωρό στις κούτες και τις αεροπαλετες που μας έδειξες? Και πρέπει να μπουν τελωνείο η πάνε απευθείας σε εσάς στο κέντρο?

 

Η Αλληλογραφία έρχεται σε μικρά πλαστικά κουτιά, δεν μπαίνουν τελωνείο, δεν αργούν να φύγουν από κέντρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα καλημέρα θα ήθελα και εγω την βοήθεια του φίλου Αγγέλου για ένα δεμα το οποίο ναι μεν άργησε να φτασει Ελλάδα έχει σκαλωσει κιόλας στον αερολιμένα αν μπορεί να δωσει πληροφορίες για το ποτέ μπορεί να φτασει σεμενα γιατί σε λίγες μέρες κλείνει και πρέπει να επιβεβαιώσω ότι το παρέλαβα a0ec9a21fb61a93ab3f39d923b0977c7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συστημένος σάκος από Κίνα που ξεφορτώθηκε 25/8... Στις επόμενες 10 μέρες θα έχει φύγει από κέντρο, μέχρι τέλος του μηνός έχεις παραλάβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις πριν καμια ωρα,ξεμπλοκαρε το δεματακι μου που εκφορτωθηκε προς παρουσιαση στο Τελωνειο απο τις 7-8-2020 οποτε προχωραει το πραμα.

 

Μια ακομα απορια,κυριως προς το φιλο Αγγελο που μας διαφωτισε σε πολλα.Σε παλιοτερο ποστ μου ανεφερα για καποια τελωνεια που καποτε ειχε και η Θεσσαλονικη.

Στην σελιδα των ΕΛΤΑ μαλιστα,αναφερει την υπαρξη τους ακομη https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A0%CE%99%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%A3%20%20%CE%93.%CE%95.%CE%A4.%CE%91..pdf

 

Αυτα τι ακριβως κανουν?

 

Υπάρχει και Θεσσαλονίκη, αλλά εκεί οι σάκοι είναι πολύ λίγη που πηγαίνουν... Ο όγκος έρχεται Αθήνα και γίνεται διανομή σε όλη την Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Eγώ περιμένω 2 κούπες από την Αγγλία,από τις 21/08.Τι στο καλό κάνουν αφού δεν έχουν Τελωνείο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλια περιμενα δεμα που εκανε πανω απο 40 μερες. Πηρα refund και μετα απο μια εβδομαδα που ήρθε, το εστειλα πισω
Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλια περιμενα δεμα που εκανε πανω απο 40 μερες. Πηρα refund και μετα απο μια εβδομαδα που ήρθε, το εστειλα πισω

 

Τα μεταφορικα επιστροφης ποιος τα πληρωσε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Εγω δεν πληρωσα τπτ καο ρωτησα στα ΕΛΤΑ

 

Εκανες αρνηση παραλαβης ? η παρελαβες και μετα το πηγες στα Ελτα να το στειλεις πισω?

Link to comment
Share on other sites

Postnl ανακοίνωση 9/9... Καθυστέρηση στις αποστολές με άγνωστη διάρκεια.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Postnl ανακοίνωση 9/9... Καθυστέρηση στις αποστολές με άγνωστη διάρκεια.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον λόγο τον αναφέρουν?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...